25353
Whistler - Windows XP
  • STLRR
    #5826
    Sziasztok!
    Tudnatok abban segiteni hogy hogyan tudom formatalni a windows?Mert win98-nal volt egy olyan hogy ujrainditas MS-DOS modban es ott format c:!De itt nincs!Ja es meg azt szeretnem kerdezni hogy a windows update lassitja e a windows valamennyire?
  • sumi
    #5825
    Hali.ezeket majd reggel.kib@sztam az xpvel.adatmentés után ujra raktam,azt most okés.Azért köszi.cakát!!!
  • ollie
    #5824
    Na akkor még ezeket is futtasd:

    WMPScriptFix
    http://www.javacoolsoftware.com/wmpscriptingfix.html

    CWShredder
    http://www.spywareinfo.com/~merijn/downloads.html

    UnPlug n' Pray
    http://grc.com/unpnp/unpnp.htm

    Panda Antivirus Free Online Scanner
    http://www.pandasoftware.com/activescan/com/activescan_principal.htm

    Ja és windows update a te barátod.
  • sumi
    #5823
    köszi.kipróbálom...
  • PetruZ
    #5822
    www.sysinternals.com
    Megkeresed a TCPView nevű tool-t. Letöltöd, átmásolod valahová (nem kell telepíteni) és elindítod. Ez kiírja, milyen portok "beszélgetnek" a gépeden és hogy kivel. Kiírja a program nevét is, hogy éppen melyik használja az adott portot.
    De ha raktál fel tűzfalat, annak is meg kell tudnia mondani, hogy éppen ki és mire használja a hálózatot.
    Ezeket kell átnézni.
  • sumi
    #5821
    Szia.Lezavartam azt a 2 progit amit irtál,elég sokat javitotta dolgon,de ez a r...modem,ha elinditom a kapcsolódást azonnal megállás nélkül villog,mintha forgalmazna vmit...,de a helyem nem fogy a gépen?????
  • janos666 #5820
    Nem az lett volna az 5 ideges perc, hanem amíg szenvedek vele hogy "a faszomér töltöttelek le ha nem mész felte geci! Mi az hogy eltérő verzió? Ne basszál fel." stb....
  • ollie
    #5819
    ja bár a home verzióra ebbűl "csak" 70 mega telepűl
  • RelakSfromhome
    #5818
    266 mega? :D:D:D:D:D
  • ollie
    #5817
    5? Hát másfél óra letölteni 512k-s nettel, ugyanis 266 megás pack. :DD
  • janos666 #5816
    Ó. Még jó hogy rákérdeztem és nem szereztem magamnak 5 ideges percet.
  • ollie
    #5815
    Nem fog feltelepülni. A magyar MS szerint szeptember elején lesz leghamarabb magyar SP2.
  • janos666 #5814
    De a magyar XP-m hogy reagál az angol SP2-re? A szövegek egy része angol lessz? Vagy erre fel sem megy?
  • ollie
    #5813
    Bekaptál valami spyware cuccot. Adaware, Spybot azonnali lefuttatása (és előtte frissítése) javaslott, valamint frissítsd a vírusírtód (és futtasd), és a tűzfalad is.
  • sumi
    #5812
    Hali.1 kis segitséget kérnék.Adsl-em van.Az xpben már mindent kilőtem,(amit tudtam)és a modem egyfolytában töltést jelez,mi lehet az ok?aut.frissitések kilőve,stb.Köszi
  • ollie
    #5811
    Az SP2 más mint az SP1-es frissítések. 2 módon lehet jelenleg letölteni.

    1. Bekapcsolod a frissítések automatikus letöltését.
    2. Manuálisan letöltöd innen: SP2 English
  • janos666 #5810
    Ezt most nem értem. 1 hét után most újra bekapcsolom a gépet. Mondom megnézem van-e új VGA driver erre látom hogy "Windows XP SP2". Na mondom kijött az SP2. Megnézem a windows update programot de az azt mondja nincs új fontos frissítés vagy szervízcsomag.
    Ha eddig szorgosan letöltöttem a windows update-ről az összes 1-2Mb-s cuccot akkor kell nekem külön az SP2 vagy csak az van benne amit eddig darabokban kaptam?
  • saviola
    #5809
    Nekem az a problémám hogy a jojatek.hu-n szoktam játszani 98 alatt. Amikor xp-vel próbáltam kiírta hogy le kell tölteni a java-t. Le is töltöttem és működött is. Aztán lelett formázva a vinyó és újra felraktam az xp-t. Ekkor ugyan ezt végig csináltam. Most is megnyitja a az oldalt csak amikor le akartam ülni egy asztalhoz csak hogy nem hoz be semmit. Tud valaki esetleg segíteni hogy mi lehet a baj?
  • ollie
    #5808
    Nem értem a kérdést. Mit akarsz mire updatelni?
  • Vegas
    #5807
    Hali
    Az sp2-őn lehet UPDATE-lni???
  • 0ppika
    #5806

    A visszaállítás sikeres volt, ismét látja őket a windows, a neroban a tárolószint most először megtelt és mégis megállt az írás.
  • 0ppika
    #5805
    Talán a rendszervisszaállítás is segíthet...
  • 0ppika
    #5804
    Közben valszeg rájöttem hogy mitől ment el. Feltettem az easy cd creator nevű cd író progit és az zavarhatott be, de mivel azzal sem tudtam írni így rögtön uninstall lett. De most nézem hogy a programok telepítésénel még mindíg ott van és csak akkor tudom leszedni, ha a telepítő cd bentvan. Esetleg mrgpóbálom pendrive-on áttenni...
  • 0ppika
    #5803
  • ibrik
    #5802
    Szintén az eszközkzelőben. A "Nézet"-et "Erőforrások típus szerint"-re állítod és kibontod a "Megszakításkérés (IRQ)" ágat.
  • 0ppika
    #5801
    AIDA-val is néztem a feszültségeket, de csak normális, pár százados változások vannak, nincs semmi nagyobb ingadozás.
  • 0ppika
    #5800
    Már próbáltam ezt is, de semmi, amúgy az előző gépemben is ugyan nezek voltak és ott vagy 300as táp volt.

    És ezt hol tudom megnézni?
  • ibrik
    #5799
    Ja és még meg kéne nézni, hogy a különböző hardver-eszközöknek mi a megszakítása - esetleg a DVD vagy a CD-író melyik másik eszköz megszakításán osztozik - ha előfordul ilyen.
  • ibrik
    #5798
    Még azt tedd meg hardverügyben, hogy a meghajtók közül csak a rendszervinyót és az "ominózus" DVD-t hagyd a házban az alaplapra csatlakoztatva, hátha csak a power nem elég neki, mert ahogy elnézem eléggé tele van pakolva a géped és talán még a 400W-os táp is kevés hozzá.

    Ha mégsem ez a gond, akkor marad a win reinstall...
  • 0ppika
    #5797
    Na most próbáltam ki a másik gépbe lévő dvd olvasót is, tökk ugyan ez a hiba
    Szerintem a hardware hiba kizárható.
    6 napos a windows a gépen.
    Igen, errő a configról van szó.
  • ibrik
    #5796
    Hát hacsak nem hardverhibáról van szó, talán egy win reinstall segítene...

    Egyébként a hozzászólásaidhoz csatolódó konfigról van szó?
  • 0ppika
    #5795
    Igen, de szvsz ezek nem jók semmire.
  • ibrik
    #5794
    "Hibaelhárítás"-t próbáltad ???

    (Az Eszközkezelőben jobbklikk az eszközön - Tulajdonságok - Hibaelhárítás...)
  • 0ppika
    #5793
    A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

    Ha eltávolítom akkor utána telepíti de azt írja hogy A hardware telepítése során probléma lépett fel ezért nem fog megfelelően működni.
  • ibrik
    #5792
    Vagy ugyancsak az Eszközkezelőben "Hibaelhárítás" ???
  • ibrik
    #5791
    Amikor ütközést jelzett, azt esetleg nem nézted meg, hogy mivel ütközik?
  • 0ppika
    #5790
    Igen, 2 ide kábellel is, de ugyan az, a másik gépben ugyan azzal meg megy.
    400 W
  • ibrik
    #5789
    Kipróbáltad másik szalagkábellel?
    Megfelelő kapacitású táp van a gépedben?
  • 0ppika
    #5788
    Próbáltam, eltávolítottam és restart után felismerte, újratelepítette de nem lett jó, ütközést jelzett.
    Megpróbálom most first és sec masteron...
    Amúgy az xp telepítő cdről bebootol.
  • ollie
    #5787
    Amúgy eszközkezelőből eltávolítod az írót (uninstall), majd hagyod, hogy magától újra feltegye a drivert (lehet hogy restart után fogja), és ha a winnel volt a baj, valszeg működni fog .