25353
Whistler - Windows XP
  • ollie
    #5866
    "Many of these issues are related to the introduction of the Windows Firewall feature."

    A legtöbb probléma a beépített tűzfal miatt adódik, de azt ugye ki lehet kapcsolni. Egyébként érdekes, hogy még az MS Office XP is a listán van.
  • ollie
    #5865
    nem megy WC3?
    húbazz, kipróbálom este otthon
  • Stann
    #5864
    Hát, elég bő lista. Nero, UT2k3,Warcraft3,...Fura :(
  • CUCLI
    #5863
    sp2vel pár dolog lehet ,hogy nem fog menni.
    itt meglehet nézni
  • RelakSfromhome
    #5862
    Jah, akkor lehet, hogy az enyém meg így van megcsinálva
  • Stann
    #5861
    Nem, csináltam egy sp1-es WInXP cd-t, arról szoktam telepiteni! Miért fontos ez? De már fent van a SP2 is.
  • toto2700
    #5860
    A fene! Azért köszi.
    Toto
  • RelakSfromhome
    #5859
    Neked is alapból sp1-es, vagy utólag kell ráheggeszteni?
  • Stann
    #5858
    Ja, bocs, félreértettelek!
    Nekem az alapból nincs kiikszelve!
  • RelakSfromhome
    #5857
    ?
    Nem próbáltam belépni, csak mondom, hogy a számítógép-kezelésben a leírt helyen nekem a letiltás rublika is ki van pipálva
  • Kis Szabó
    #5856
    Hello! Nem tudom melyik topikba is írjak ezért kérdem itt. Az Explorerrel való böngészés közben nem látom a kis thumbnaileket (vagy mi a nevük),pl. a szanlmas.hu oldalán a híreknél nem látom a képeket, és egyes javascriptes képeket nem akar megnyitni.(alulra az van írva a kis IE ikon mellé hogy javascript:xy, azokat). Nagyon megköszönném ha vki tudna segíteni mi lehet a probléma. Jah gép: Intel P4 2000, Gef Ti 4400, XP, legfrisebb directx (0.9c), kártyán is legfrisebb driver (asszem 61.77). THX!!
  • Stann
    #5855
    Meg kell nyomni a Ctrl+Alt+Delt-t, és szöveges módban beirni.
  • ollie
    #5854
    nem lehetséges
  • RelakSfromhome
    #5853
    Én most megnéztem, de nekem a vendég alapból le van tiltva
  • Stann
    #5852
    Mármint indításnál megnyomom a Ctrl+Alt+Del-t, de így sem indul el a guest userrel.

    Amugy van olyan file, amit ha letörlök, kitörlődnek a személyes jelszavak/beállítások?
  • Stann
    #5851
    Szóval ezt a linket találtam:

    Rejtett felhasználók

    Miszerint hiába tiltottuk le a vendéget, be lehet vele jeletkezni(persze ha nem használjuk a fenti trükköt). Nem értem miért, de nekem nem sikerül bejelentkezni a guest névvel(angol xp-m van). Valakinek esetleg sikerül?
  • toto2700
    #5850
    Hogy lehet WinXP-ben a regisztrációs adatbázis módosításával rebdszergazdai jogosítványokhoz jutni? Egyáltalán lehetséges?
    Toto
  • ollie
    #5849
    Panda Antivirus Free Online Scanner
    http://www.pandasoftware.com/activescan/com/activescan_principal.htm
  • ollie
    #5848
    ööö ez Stannak ment
  • ollie
    #5847
    j felhazsnáló létrehozásához mindenképpen kell rendzsergazdai jogosultság. De nem csak az alap rendszergazda hozhat létre újjat (administrator).
  • STLRR
    #5846
    Nekem ket nagy problemam lenne!Az egyik es fontosabb hogy egyszeruen nem tudom semmivel kiirtani a W32.Spybot.Worm-ot!A masik hogy inditaskor mindig megnyilik 2x a dokumentumok mappa!Valaki segitsen!Elore is koszi!
  • Stann
    #5845
    Ha a rendszergazda jelszóval van védve, lehet valahogyan létrehozni uj felhasználót?

    Mert ugye ha csökkentett módban inditom a gépet, és telepítésnél nem kódoltam le az administratort, akkor be lehet lépni rendszergazdaként. De ha lekódoltam, van rá esély, hogy belépjek valahogyan?
    Amikor olvastam a fenti trükköt, egyből lekódoltam a rendszergazdát, most meg nem tudom a kódot, amikor kéne! :(
  • petesilver
    #5844
    Felraktam az SP2-es XP-t. Hát vazze tényleg gyorsabb bizonyos funkció, kapott pár szép menüt, és lett új idegesítő ikon, ami mindíg pofázik, amíg be nem állítod.
  • ollie
    #5843
    Ez annyira semmitmondó, hogy ennyi alapján semmit sem lehet mondani.
  • batman
    #5842
    opsz...szóval ez: http://www.sg.hu/galeria/10335421811092433952.JPG
  • batman
    #5841
    ide is lenne egy kérdésem. az alábbi képen lévő, minden újraindításnál felugró hibaüzenet eltűntetéséhez mit kell tegyek?

  • PetruZ
    #5840
    Amivel most bűvészkedek, az egy optikai, csak USB-s egér és a telepítőnek semmi gondja nem volt vele, simán ment és megy most is.
  • ollie
    #5839
    AVG Antivirus Free (www.grisoft.com)
    Zonealarm Free (www.zonealarm.com)
    Adaware SE
    Spybot Search&Destroy

    WMPScriptFix http://www.javacoolsoftware.com/wmpscriptingfix.html

    CWShredder http://www.spywareinfo.com/~merijn/downloads.html

    UnPlug n' Pray http://grc.com/unpnp/unpnp.htm

    És minden biztonsági frissítés a winfoshoz
  • Psziho Apu
    #5838
    lenne még 1 kérdésem milyen biztonsági megoldásokat ajánlotok ami mgül már biztonságos az internetezés( hardver, szoftver)
    Milyen tűzfalat és miylen vírusírtót érdemes használni?
    Milyen más programokat kénem még használni?(ad-awere,spybotSd stb)
  • Banyapapa
    #5837
    Bocsesz elirtam:| nem infra hanem opticai és drotos az egér,és ps2 nem megy csak ha bedugom a USB-be.
    A másik amit irtam hogy minden második inditásnál nem mennek a cuccok hááááááááááááááááát,az egészröl anyit hogy az alaplapon rosszul vannak jelölveaz ikonok a ps2 portok alatt:/ :D (szal az jo let)
  • PetruZ
    #5836
    Sima USB-s (nem infrás, hanem csak drótos) egérrel a telepítő tökéletesen műxik, ma raktam újra a gépem ilyennel.
    A gépem ugyanazt produkálja, mint nálad: a PS porton az egér folyamatosan hülyét kap, összevissza ugrál, soros porton egy ideig jól megy, aztán ugyanígy meghülyül, vagy egyszerűen döglött lesz, még a hardverlistáról is eltűnik. Nem tudom, mi ez, de a magyar XP-vel jelentkezett. Előtte angol volt, de egy egyéb hardverhiba miatt fejreállt és csak magyar volt kéznél. A mai napig volt fent, most újra angolt raktam. A PS és a soros portot még nem próbáltam ki, működne-e, de nem is akarok vacakolni már vele.
  • PetruZ
    #5835
    1. Ugyanilyen memóriakiosztásra nekem 768-at javasolt, én biztonsági ráhagyással fix 1 gigára vettem.
    2. Igen.
    3. Egy próbát megér. Ha engedi, akkor had menjen. Az SP1 önmagában nem elég a biztonság szempontjából!
  • Psziho Apu
    #5834
    Sziasztok lenne 1 pár kérdésem
    1 Winxp professionálom van 2*256 ddr ramom a virtuáli memoriát hogyan állítsam be mettől meddig legyen az érték?
    2 Akinek illegális a Windows xp annak is érdemes a service pack2 felraknia?
    3 Érdemes -e illegális wixp a microsoft honlapjáról frissíteni(vagy nem is muszály frissíteni ha van service pack1)?
  • Banyapapa
    #5833
    Volna egy kérdés,USB-s (infrás) egérel lehet XP-t feltelepiteni?
    Mert csak akkor kapcsolodik be a infra mikor az xp elindul,elötte nem.
    Csak azért kérdem mert a okos gép egyik naptl kezdve nem hajlando a PS2 porton át látni az egeret:|

    Másik érdekeség: adva egy gép XP és minden egyéb feltelepit egy barátomnál, és megy ott minden (ottani egér+billentyüzettel) elhoz, egér (infrás) és hazai bilentyüzet rádug,és lön csoda: Csak minden második inditásnál fogadja el a egeret és a billentyüzetet:D
    Ergo ha elindul elsöre nem megy az xp de reset-et nyomva utána hajlando menni (ez igen kelemes mikor valamilyen progi restartot kér)
    a két leirt gép uj,a billek ésa egerek kiprobálva egy 6 éves gépen és azon megy minden igaz azon win98SE van,szoval nem értem mi a fene baja lehet :/
  • ollie
    #5832
    Talán egy picit, én soha nem kapcsolom be, inkább hetente többször felnézek az oldalra.
  • STLRR
    #5831
    Koszi!Es meg egy utolso:A windows update lassit valamit a gepemen?
  • ollie
    #5830
    Futtasd a Nortont (scan a vinyón). Ki kell tudnia írtani, ha már felismeri...
    De ezt is futtathatod:

    Panda Antivirus Free Online Scanner
    http://www.pandasoftware.com/activescan/com/activescan_principal.htm

    Na meg Adaware és Spybot.

    És soha ne felejts el rendszeresen frissíteni a vírusírtódon, a tűzfaladon és a spyware írtókon!
  • STLRR
    #5829
    KOszi!Es meg lenne egy olyan kerdesemm hogy mikor internezek a norton felhoz egy uzenetet!A virus egy Trojan Horse es az explorer.exe-ben van!Ezt hogyan tudom kiirtani?
  • ollie
    #5828
    Beteszed az install cd-t (onnan bootolsz), ott rámész a partíciónálásra, eltávolítod majd megint létrehozod a C partíciót és rátelepítesz. Ennyi.
  • STLRR
    #5827
    Ja es XP-m van!