25353
Whistler - Windows XP
  • ollie
    #6506
    Adj fix ip címet a hálókártyának, ez az egyetlen megoldás.
  • ollie
    #6505
    Nem értem a problémádat. Az XP telepítő cd-nek van helyreállítás funkciója, és én formáztam már vele 40 gigát is, és nem volt semmi baja. Lehet hogy fat32-ben formáztál és azt méretezted át, nos az hiba volt. Ntfs-ben kell formázni 32 gigánál nagyobb particiókat, mert a fat32 nem igazán kezel annál nagyobbat, legalábbis bajosan. Szóval nem a windowsal van a baj, csak te nem értesz eléggé hozzá.
  • toto2700
    #6504
    Azért nem vagyok hülye a gépekhez! Lökjed azt a másik 3 féle megoldást!
  • R9
    #6503
    helo!amikor belépek a windowsba,akkor várni kell egy csomot mire bejön a hálozat,ezt hogy lehet felgyorsítani?
  • takraj
    #6502
    A win telepítő cd-t megpróbáltam, de mindig valami helyreállító lemezért sír... Újrarakni viszont nem akarom az egészet. De ez akkoris nagy fszság volt az ms-től, hogy csak 31GB-ig formáz az XP utána, ha átméretezem, egyszerűen el se indul... :(
  • nemcsakfeel
    #6501
    nézd meg mire jó..
    van még vagy 3 féle megoldás, de ahhoz felkészültnek kell eléggé lenned. win + hash + linux dolgokban
  • toto2700
    #6500
    Na és ha csinálok egy boot floppyt, akkor mi van?
  • toto2700
    #6499
    Van fizikai hozzáférésem a gépekhez! Mivel a suliban a rendszergazda nem engedi a rendszergazdai jogköröket! Talán nem is alaptalanul, de így még egy flash player 7-et sem tudom felrakni, hogy az oldalak normálisan jelenjenek meg.
  • ollie
    #6498
    Könnyen lehet, bár a win xp telepítő cd tud helyreállítani alapból...
  • takraj
    #6497
    Ez lenne a rendszerhelyreállító lemez? (Amúgy a telepítő kéri karakteres módban, hogy nyomjam meg asszem az F11-et és rakjambe ezt a lemezt és kiojavítja a hibát (particiótábla változása). Ez lenne az?)
  • ollie
    #6496
    amúgy: http://www.microsoft.com/downloads/results.aspx?productID=4C937A02-BAE0-4317-A1A9-0C56CD979D05&freetext=boot+disk&DisplayLang=en
  • ollie
    #6495
    Hát keress rá, hogy win xp boot disk a download centerben...
  • takraj
    #6494
    Az ms webhelyén rákerestem az autómatikus rendszerhelyreállító lemezre, de semmi.... valaki szúrjom már be egy linket, ahonnan letölthető... vagy vki mondja már meg, hogy hogyan lehet ilyet szerezni... pls....
  • MECRATS
    #6493
    HALI. Az XP Sp2 windows update-nél 0x80244010 hibát jelez.
    Tudtok valami jó ötletet?
  • nemcsakfeel
    #6492
    Géphez van fizikai hozzáférésed?
    Akkor XP-s bootfloppy --> www.bootdisk.com

    más: már sokszor kerestek ilyen progit:
    NTFS partició olvasó progi régebbi winekhez
  • takraj
    #6491
    Jó, de ott honnan?
  • toto2700
    #6490
    Mondjuk egy jelszótörő progit tud vki?
  • toto2700
    #6489
    Emberek hogyan lehetne rendszergazdai jogokhoz jutni?
  • ollie
    #6488
    Letörölni?
  • ollie
    #6487
    Az elsőt letöltheted az Microsoft oldaláról...
  • takraj
    #6486
    Pontosabban?
  • akyyy
    #6485
    Windows Xp sp 2 -ben az explorer-t hogyan lehet letörölnoi?
  • nenad
    #6484
    na megvan "use welcome screen" elkerulte a figyelmem :)
  • nenad
    #6483
    Hali, volt vmi kapcsolo amivel ki lehetett kapcsolni hogy windows startupnal ne mutassa a user-t(eket) csak bootoljon be fullra. Emlekszem ra hogy csinaltam de az istennek sem talalom, nem tudja valaki hol van? :)
    (konkretan az a problema hogy ocsem most tett fel windowzt, nincsen csak 1 user (meg az admin ugye, safe) es kiteszi neki az ikont, 1 usernel is.
  • ollie
    #6482
    Spyware Search & Destroy és Adaware SE futtatást javaslok, persze a legfrissebb adatbázisokkal.
  • hordanee
    #6481
    Hali!

    Kéne egy kis segítség. Windows XP professional van a gépemen, és egyik napról a másikra belassult! A bejelentkező képernyőtől a desktopig kb 30 mp alatt jut el ez eddig kb 3 volt. Megjelenik a háttér és egyáltalán nem csinál semmit a gép, nem tőlt nem is homokórázik. A desktop megjelenése után is még az indítópultos programok sorban szépen lassan 10 perc alatt indulnak be, de közben maga a rednszer nincs leterhelve 1-2%-os a proci terhelés. 1-2 alkalommal a blaster vírus féle "1 perc múlva újraindulok" üzenet is megjelent. Játékok alatt nincs semmilyen sebességprobléma, a teszterprogramok szerint nincs baj a procival a memóriával tehát nemtom mi lehet:(

    Próbálkoztam system restorral, és érdekes módon 1-2 bootig újra jó lett a gép aztán újra a szenvedés.

    SP2 van a gépen már amióta megjelent és nem is volt gond vele, semmilyen programot nem tettem fel az utóbbi napokban.

    Érdekelne hogy valaki találkozott-e már hasonlóval, és fényt sikerült-e deríteni a dologra.

    Nem tudom hogy hardwares vagy softwares a gond, esetleg vírus(Bár maxira upgradelt panda plat. nem talál semmit)nem szívesen telepíteném újra a gépet.

    A segítséget előre is köszi!
  • ollie
    #6480
    Az elsőt letöltheted az MS-től...
  • Johnyy
    #6479
    part magic *.*
  • takraj
    #6478
    Két problema:
    ===============
    - Mi az a "Windows autómatikus rendszerhelyreállítási lemez" és hogyan tudok ilyet létrehozni/szerezni?

    - Kéne egyí olyan particionáló progi, mellyel tudom méretezni az NTFS particiómat... és persze konvertálni is... és felismeri a 160GB-os samsungomat (7200, 8MB) teljesen. Van egyáltalán ilyen? (És ne menjen tőle tönkre az XP!)
  • ibrik
    #6477
    Biztos túl magasra van állítva a biztonság.
    Mert ugye a BootVis többek között a registry-be is megpróbál "rendetrakni"...
  • janos666 #6476
    Nekm már SP1-el se ment pedig leszedtem a legújabbat.
  • Mr Manson
    #6475
    BootVis megy SP2 vel?
    Mert nekem állandóan elszáll!
  • Imremagdi
    #6474
    mi ez a Hand Writing Plugin ?
  • ollie
    #6473
    Már megjavult?
  • #6472
    Istenem.. az... olvasd el először, hogy mit akarok, aztán sóhajtozz. Légyszives nevezd már át az accountot és nézd meg, hogy változik -e a könyvtár neve is...
  • Vegas
    #6471
    hali!nem ide tartozik de hátha tuttok segíteni...MSN messengerhez kéne nekem Hand Writing Plugin...nem tud valaki adni egy linket ahonnan le lehet tölteni?
    kösz...
  • janos666 #6470
    Modom mikor a régi windowsban a már meglévő NSW2004-re telepítettem a SP2-t látta a NAV2004 meg is kérdezte jelenthet-e a windowsnak, most integrated SP2 újratelepítés utá nem.
  • tudatlanka
    #6469
    azon már tul vagyok semmi eredmény
  • ibrik
    #6468
    Próbáld meg újratelepíteni a driver-t.
  • tudatlanka
    #6467
    Segítséget kérnék:
    Számomra érthetetlen jelenséggel állok szembe.Adva van egy gép nálam az én monitorommal feltelepitve minden fatyán müxik ellenben a srácnál viszont egy tft monitorral eltünik a videokártya,tv kimenet és csak szabvány vga kártya van a rendszereszközöknél nincs is monitor tipus(se p&pmonitor se).A tvtool azt mondja hogy nincs tvchipszet a kártyán és váltsak át tft módból crt üzemmódba.A tft monitor a vga csatiba van kötve.Mi lehet a gond?