25353
Whistler - Windows XP
  • Framsen
    #23513
    Sziasztok egy jóbarátom került abba a helyzetbe, hogy anyukája nem engedi számítógépezi, csak heti 2 órát asszem....
    Ennek érdekében egy kódot is rakott a gépre
    -Tehát a barátom nem tud új fiókot csinálni, mert feltűnő, amikor belép az annya, meg minden kutyafüle

    KÉRDÉSE : Hogyan léphetnék be kód nélkül, úgy hogy a kód azért megmaradjon ?

    -Nem tudom, de segíteni szeretnék neki, és légyszi segítsetek nekünk !!!

    Amúgy jó tanuló, és semmi oka hogy ne gépezzen !!!!!!!!!!!! (szegény)
  • gergely1991
    #23512
    esetleg telepítsd újra a driverjét
  • Toto652
    #23511
    Csakhogy az a vicces, hogy ezer éve ugyanez a felállása a gépemnek.
    Leírom a lényeges jellemzőit... nem mai darab:

    Intel Pentium 4 3Ghz processzor
    Asrock P4V88 alaplap
    1 GB DDR RAM
    40 GB HDD (C meghajtó) + 500 GB külső winyó
    Nvidia Geforce 6600 GT 256 MB videókártya (+WDM)
    Integrált hangkártya: C-Media Wave device
    ÚJDONSÁG: Wi-fi antenna: TP-link TL-WN651G
    (Nekem ő a gyanús, mert amíg nem volt, nem volt ilyen sem)
    - - -
    Az összes kodek amit használok a következő:
    Quicktime - Divx - Xvid
    És természetesen Flash plugin a Firefoxhoz...

    Láttok valami ludas gyanúsat?
  • Shortstop
    #23510
    közben talátam megoldást


    Open Notepad enter following:

    [Shell]
    Command=2
    IconFile=explorer.exe,3
    [Taskbar]
    Command=Toggledesktop

    Save the new file as Show desktop.scf then drag and drop the icon on the Quick Launch bar or whatever location you want the shortcut to appear.
  • Shortstop
    #23509
    Hello!

    Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom a gyorsindítás gomboknál visszaállítani az asztal megjelenítése funkciót?
  • gergely1991
    #23508
    látom hogy most csak a videó lejátszással kapcsolatos problémákkal szenvedsz.
    Lehetséges hogy a online videód azért állhatott le mert nem töltötte be teljesen.
    Lehetséges hogy codec probléma(előttem lévő is említette) pl.: valamilyen formátumot nem képes rendesen kezelni,vagy lehet hogy maga a videófájl megsérült stb.
  • biomage
    #23507
    hát a videó nézés leterheli a cput, mivel nincs baja a memóriának akkor az kilőve, marad a cpu, de a 3D MARKban van cpu leterhelés teszt is, így nem tudom eldönteni CPU hiba lene benne, így marad a hangkártya meg a codecec esetleg a program amivel nézed a videót.
    Esetleg nézd meg hogy minden jól be van e csatlakoztatva az alaplapra.
  • Toto652
    #23506
    Most nem fagyott le 3dmark közben...
    Leginkább online video nézéskor megáll a kurzor, meghal a klaviatúra, hang nuku, kép beégve... reset gomb segít.
    Még újratelepítés előtt egyéb esetekben is fagyott de most már csak videónézéskor... nem mindig, de kb az ötödik tuti üti a rendszert.
  • gergely1991
    #23505
    Ebben az esetben kicseréled az (esetleg) meghibásodott explorer fájlt a normális eredeti fájlal.
    Egyébként hibás(vagy meghibásodott) verziójú rendszerfájlok helyreállítására szolgál.
  • biomage
    #23504
    mondom keresd meg mitöl fagy le a windows, ezt 1xü megcsinálni, egyesével vagy egyben mindent lecsatolsz az alaplapról

    A 3D Markot azért kértem hogy teszteld le hogy lefagy e nálla a gép, ha a VGA hibás akkor egy léterheléstől lefagy, ilyen 1xü

    mikor is fagy le a gép?
  • Toto652
    #23503
    Sikerült a 3DMark teszt, azt írta végeredményként, hogy: 1236 3DMarks
    A gépem tiszta mint a babapopsi :D
    Gondolod, hogy a videokártya az okozó?

    Mostanában be lett rakva egy PCI-os Wi-fi antenna... nagy sokára sikerült belőni vele a netet, de az időnként lefagyott és újraindult, azonnal.
    Ezt megoldottuk... ez meg most egy új szemétség...

    ESETLEG azért köcsögösködik, mert letiltottam az automatikus frissítéseket?
  • biomage
    #23502
    Próbáld meg megtisztítani a gépet, régen nálam is csinált ilyet piszkosan.
    Ha ez sem segít akkor próbáld meg megkeresni mivel van a baj, például rakj be egy másik VGA vagy szed ki a kártyákat ami nem fontos a gép működéséhez, esetleg csak a fő vinyo legyen bent, semmi más.
  • Toto652
    #23501
    Továbbra is fagyok... mik lehetnek az okai egy friss rendszer fagyásának?
  • CokeLair
    #23500
    Kössz a segítséget, így már jó lett!
  • Toto652
    #23499
    Aztán exlorer vissza, és úgy scannow, gondolom...
    De ezzel mit csinálunk tulajdonképpen, mert a múltkor sem oldott meg semmit o.O
  • gergely1991
    #23498
    explorer.exe-t kell kilőnöd de előtte indítsd el a parancssort és úgy alkalmazd a #23463-as hsz utasítását.(esetleg addigra tiltsd le a neted)
  • gergely1991
    #23497
    akkor esetleg állítsd át ideiglenesen rendszergazdai jogosultságra és úgy módosítod majd utána visszaállítod.
  • Toto652
    #23496
    Az a helyzet, hogy nem játszom... nincs is játék a gépemen :D
    Ez a rivaturner ismerős... hazavágta a rendszeremet egyszer.. inkább kihagynám :P

    Miért jó, hogy ilyen erős grafikájú cuccokat játszik le a 3DMark?
    Van amelyik a 8 fps-t sem éri el... ha kivárom azt az x órát míg befejezi, utána kiír majd valami végeredményt?
  • CokeLair
    #23495
    Ha valaki tud segítsen!
    Xp; korlátozott fiókban meg szeretném változtatni az energiasémát irodai asztali -ról hordozható/laptop-ra de megtagadja a hozzáférést,nem tudom alkalmazni..., viszont hiába állítom be rendszergazdai fiók alatt, azt nem lesz érvényes a többi fiókra!
    ???
  • biomage
    #23494
    ha megakarsz sok mindent tudni a vgadról, mármint hogy menyire meleg meg hogy menyire van leterhelve akkor próbáld ki a rivatuner, még ha játszol akkor is láthatod az adatokat.
  • Toto652
    #23493
    Még mielőtt ezt elindítanám, mondd meg légyszíves, hogy tudnám e hasznát venni az UBCD-nek? Egyáltalán hogy működik ez illetve, lehetséges e ,hogy a hűtőm rakoncátlankodik?
    A CPU hűtőm kifogástalan tiszta, de a táp mellettivel mi a helyzet?
  • biomage
    #23492
    félre érted :)
    Asztal jobb egér klik tulajdonságok, beállítás fül, speciális, aszem nvidia fül, na ott vannak azok a beállítások.
  • Toto652
    #23491
    Nem enged beállítani, ez a képernyő:

    Minden driver az amit eredetileg hat éve kaptam a géphez. Nem teszek fel újat, mert az már új gépekhez van specifikálódva és ez instabillá válik tőlük.
    Mindig így használtam és sosem csinálta ezt! O_O
  • gergely1991
    #23490
    jelentkezz be a webmail-en keresztül (böngézőben) és ott ellenőrizd őket.
    Ha léteznek akkor töltsd le újra.(hátha a pop3 vagy az imap szerver volt rakoncátlan)
    Esetleg ajánlanék egy ilyet
  • Alien
    #23489
    Sziasztok, nem hiszem, hogy konkrétan XP hiba lenne, de inkább ide írnék. Outlook Express-t használok és olyan hiba fordult elő amivel az évek során még nem találkoztam. Elindítottam a programot, belépek az én fiókomhoz (freemail-es), szokásosan küldés - fogadás , ki is írja alul jobb alsó sarokban, hogy 2 új üzenet, de ez a kettő üzenet egyszerűen meg se jelenik. Nem volt a beérkezettek között, mintha nem jött volna semmi. Erre tudtok valami megoldást, hogyan lehetne esetleg visszavarázsolni/láthatóvá tenni? Mert vártam volna egy levelet és lehet, hogy az egyikük az. Ilyen eddig nem fordult elő, illetve talán tegnap is volt hasonló de akkor nem vártam különösebben fontosabb üzenetet így nem is nagyon figyeltem rá.
  • biomage
    #23488
    a 2003 használtad? az optimális rá, és ha nem lehet állítani semmit a 3d markban akkor állíts az nvidia beállításban antialiasing meg anisotropikot maxra.
    Amugy ez a cput és vgat teszteli le, szal ha lefagy akkor valamelyikkel baj van vagy a driverel.
  • Toto652
    #23487
    A második teszt második animációjánál lefagytam.
    Amúgy elég kemény grafikai témákat nyom az arcomba ehhez a gyenge géphez... mit tesztelne ez tulajdonképpen? o.O
    Amúgy nem volt semmi beállítási lehetőség...
  • Toto652
    #23486
    Kipróbálom, bár azért ez a videókártyám, mert 4 éve ez volt a legjobb amelyikben van WDM... csak emiatt lett megvéve.
    Mondjuk, ennek a gépnek mindig van valami kínja baja :D
  • biomage
    #23485
    szóval a normálban semmi hiba, hm akkor nem azal van a gond, van másik videó kártyád?
    Bár inkább egy erősebb teszteken kéne átvinned a gépedet, egy 3d mark 2006 vagy 2003, ami jó lesik, és mindent maxra rakva, párszor végig tesztelni ha nem fagy le akkor gyere vissza :)
  • Toto652
    #23484
    No, megcsinált egy Pass-t, és azt írta No error... aztán kezdte elölről.
    Nem akartam megint 25 percet várni, úgyhogy Esc.

    Ez csak tesztelt, nem javított semmit gondolom...
  • biomage
    #23483

    nem így kell, fogod az isot megnyitod a cd vagy dvd író progival és kiírod lemezre
    Ha Nerot használsz akkor megnyitod és Dao irásmódban felírod lemezre, nem Tao módba írd
  • Toto652
    #23482
    Az iso-t megnyitottam Daemonnal és a benne található BOOT mappában rejlő két cuclit kiírtam egy RW-re.
    Elsőre úgy éreztem ez lenne az egyéttermű. o.O
  • biomage
    #23481
    mivel írtad fel az isot? és hogy? valszeg rosszul írtad fel a lemezre :)
  • Toto652
    #23480
    Komám, ez az égegyadta világon semmit se csinált :D
    Villogott egy kis kurzor bootoláskor azt csá...

    A UBCD4Win-ről halottam eddig, azzal meg lehet javítani az Xp-t csak kicsit körülményes az elkészítése... tegnap pl elkezdte duplikálni a C meghajtómat o.O
    Igaz elsőre mintha sikerült volna a CD-re írandó mappát létrehozni, de az 720 Mega volt xD
  • biomage
    #23479
    az egy olyan memória teszt amit felírsz egy lemezre "képfájlos" és elindítod a lemezt bootként és elindít egy memória hiba keresést, szal ez a legjobb memo hiba kereső, még a windows sem tud beleszólni, próbáld ki, ha nem talál hibát gyere vissza :)

    Memtest86+ iso ja és freeware
  • Toto652
    #23478
    Ezt a gép a hat éve alatt annyiban változott, hogy lett beletéve egy GeForce 6600 GT videokártya négy éve és + egy 512 GB DDR RAM szintén négy éve :D

    Nem ismerem a MEMtest86-ot... mi az? :)
  • biomage
    #23477
    valami feltuningoltál?
    Ismered a MEMtest86-ot?
  • Toto652
    #23476
    A számítógépemet újratelepítettem, mert már minden baja volt, ráadásul indokolatlanul le is fagyott, többnyire online video nézésnél.
    Újratelepítés után minden rendbe jött, kivéve a fagyást, ráadásul újonnan néha összeomlik az "explorer.exe" és utána a "drwtsn32.exe" is.

    Ez még nem is baj, de a fagyás mi a töktől van egy vadiúj rendszeren?
    Avirám van, azzal átpásztáztam a rendszert, úgyhogy nem vírus, pláne, hogy a még nem újratelepített rendszeren is tökéletesen ugyanez a jelenség volt. O__O"
  • biomage
    #23475
    mi a probléma? :D
  • Toto652
    #23474
    Továbbra is fagy... mit lőjek ki a feladatkezelőben? o.O