25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #7026
    Ahhoz, hogy a kapcsolat működjön, a másik gépen is el kell indulnia valamilyen szintű kiszolgálónak. Azaz ha a gép már el sem indul, akkor semmilyen hátsó módzserrel (hálókábel, soros kábel, stb.) nem fogsz tudni hozzáférni. De ha kiszeded a vinyót és berakod egy másik XP-s gépbe, akkor látnod kell. Rendszerszintű törlésnél nem biztos, hogy bármilyen unerase csodaszoftver segíteni fog. A legbiztosabb megoldás, ha az XP telepítő CD-ről beboot-olsz (ha már az sem megy, akkor komolyabb hardverhiba lehet) és ott új telepítés helyett javítást kérsz. Ez szépen helyrepofozza a törölt dolgokat és újra indíthatóvá teszi az XP-t.
  • misstick
    #7025
    Sziasztok, tudna valaki segiteni?
    egy xp-es gepröl a baratnom vszinu rendszerkonyvtarat torolt a nagy takaritasban mert elöször a lemezmeghajtot nem is merte fel a gep most meg mar el sem indul.
    ha osszekotom a laptopommal, a kukabol vissza tudom-e allitani a dolgokat? (onnan nem törölte) leszedtem az O&O Unerase nevu progijat is hatha azzal menni fog. a kerdesem az h ha el sem indul akkor lathatom-e laptopomrol vagy be kell tennem egy masik gepbe??
    köszi
  • PetruZ
    #7024
    Az Internet Options-on belül át is kell állítani az útvonalat, a sima kézi másolás nem elég, mert akkor újra a régi alapértelmezett könyvtárba kezd el dolgozni.
    Az alapértelmezett temp könyvtárat pedig a Control Panel - System - Advanced - Environment Variables gomb alatt tudod átírni (a TEMP és a TMP változókat át kell írni a felső és az alsó részen is). Egy újraindítás kell majd neki.
  • Rossi1
    #7023
    áááá..:) azt hiszem megvan...már másolom is. Van is benne egy-két ismerős cucc..:))) Tényleg nagyon köszönöm!!!
  • Rossi1
    #7022
    Köszönöm! De ez utóbbit hol találom??? Mert a sima temp az a windows könyvtárban megvan, de az internet folders az sehol sincs.:(
  • PetruZ
    #7021
    Nem csak kitörölni, hanem át is helyezni őket egy másik partícióra. Beleértve a Temp. Internet Folders-t is, ugyanis a temp letöltések is oda mennek.
  • tomo
    #7020
    kapcsold ki a rendszervisszaallitast is. az is eszik par megat suttyomban
  • ollie
    #7019
    Ki kéne törölni a temp foldereket.
  • Rossi1
    #7018
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, valószínűleg nagyon amatőr..:) Particionálva van a vinyóm 3 felé. 2x17 giga és 1x2 giga. Az a gáz, hogy a C: a 2 gigás és a windows telepítése után marad rajta 800 mb üres hely. Ez jó is lenne, de akárhányszor letöltök, a windows autómtikusan a c:-re is menti a cuccot(hiába nem oda jelölöm ki), szóval most ott tartok, hogy hiába törlöm a "láthatatlan file-okat" maradt összesen 50 mb üres helyem a C:-n és emiatt szinte nem is tudok letölteni....:( A "hely felszabadítása a merevlemezen opció" nem segít, mert szerinte már minde fölös cuccot leszedtem vele..:) Dehát ez nem igaz, mert 600 mb valahol csak fent van..:( Szóval ha tudnátok nekem ezügyben segíteni akkor nagyon hálás lennék. Köszi Rossi1
  • Aspyrin
    #7017
    Nálam sp2-re ment és semmi gond vele.
  • Mikiller
    #7016
    Hi!
    Nem tom volt-e már szó róla, hogy a sima SP2-re másnak felmegy-e a doom3,mert nekem az utolsó pillanatban a telepítés kilép és törli a telepített cuccot, mintha Cancel-t nyomtam volna.
    Ha SP1 után rakom fel a Doom3-at, majd ezután az SP2-t, akkor fut a game.
    Csak jó lenne úgy telélepíteni a WinXP-t, hogy elsőre az SP2-t rakjam rá, ne az SP1 után.
  • SE
    #7015
    Igen, teljesen jó a hangkártya, csak az XP nem tudja elindítani a drivert.
  • ollie
    #7014
    A hangkártya.
  • SE
    #7013
    Micsoda???
  • ollie
    #7012
    És működik?
  • SE
    #7011
    Sziasztok!

    A következő problémával küzdök XP alatt:

    SB Live! hangkártyát használok felismeri, a driver telepítés gond nélkül lefut, de mindig ezt adja az eszköz állapotául:

    Állapot: az illesztőprogram engedélyezve van, de nincs elindítva


    Már többször újratelepítettem a drivert, de nem változott semmi.

    Néztem a szolgáltatásokat is, de - elivelg - minden audioval kapcsolatos dolog fut.

    /Az alaplapi hangkártya le van tiltva./

    Ilyenkor mit lehet csinalni?
  • tomo
    #7010
    ha meg erdekel a windoz kulcs atirasa itt egy visual basic script


    ON ERROR RESUME NEXT


    if Wscript.arguments.count<1 then
    Wscript.echo "Script can't run without VolumeProductKey argument"
    Wscript.echo "Correct usage: Cscript ChangeVLKey.vbs ABCDE-FGHIJ-KLMNO-PRSTU-WYQZX"
    Wscript.quit
    end if

    Dim VOL_PROD_KEY
    VOL_PROD_KEY = Wscript.arguments.Item(0)
    VOL_PROD_KEY = Replace(VOL_PROD_KEY,"-","") 'remove hyphens if any

    for each Obj in GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}").InstancesOf ("win32_WindowsProductActivation")

    result = Obj.SetProductKey (VOL_PROD_KEY)

    if err <> 0 then
    WScript.Echo Err.Description, "0x" & Hex(Err.Number)
    Err.Clear
    end if

    Next



    ezt egy notepadbe masold be, es adj neki .vbs kiterjesztest, majd parancssorbol futtathato. (akarmi.vbs ujxpkulcskotojelekkel)

    sok sikert
  • Banyapapa
    #7009
    Hasonlo nekem is van (igaz SP2 nélkül) a sok USB aljzat közül csak kettöben müködik az egér a töbiben nem:/
    És azokon más se,max ha bedugom egy idö után a gép lefagy,egy gamepad-ot probáltam müködésre birni ami másik gépen ment simán nekem meg nem.
  • paynes
    #7008
    kössz!
  • Mop
    #7007
    Hát az USB 2.0.
    Bár lehet hülyeséget mondtam, mert nem nagyon értem a kérdést.
  • ollie
    #7006
    Milyen eszköz hiányolja az illesztőprogramot?
  • Mop
    #7005
    Feltettem, de igysem megy :(
  • Mop
    #7004
    már megvan, thx :)
  • Mop
    #7003
    bocs a hülye kérdésért, de az mi? :)
    Nem vagyok oothon ezekben a témákban
  • ollie
    #7002
    Tedd fel az alaplapi chipset drivert.
  • Mop
    #7001
    Hi!
    Épp most telepítettem fel az USB 2.0-ás driverét, de még mindig hányolja az illesztőprogramot. Tud vki segíteni? (SP2-esem van) PLS, vki segítsen :(
  • ollie
    #7000
    Van egy ingyenes Microsoft program: Windows Install Clean Up (keress rá az ms-nél).
  • lck
    #6999
    Örülök hogy megvilágosultál. :-))

    AsszemJv16 PowerTools-ban az ilyen elavult bejegyzéseket ki lehet törölni.
  • Aspyrin
    #6998
    lál, ez gyönyörű :-)
  • paynes
    #6997

    Ezt a sok Norton szart hogy lehet eltüntetni? (már nincs a norton a gépen)
  • Erron
    #6996
    Sziasztok!
    Lenne egy gondom!
    Van egy gépem ami egy hálózat része.
    Spoolsv.exe folyamatosan eszi a processzor kapacitását. 40-60% között kihasználtságot csinál és nagyon belassul minden (xppro sp2).
    Ha task manager-ből bezárom, akkor minden megjavul, de egy idő után újraindul a szolgáltatás, és kezdődik minden előröl.
    A nyomtatáshoz viszont kell nekem ez a szolgáltatás. Arra lennék kíváncsi vajon mi csinálja ezt. Én vírusra gyanakszom (nod32 van telepítve). Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?

    előre is thx.

    Erron.
  • Eltergo
    #6995
    Nah idáig ez volt a legjobb amit kináltak köszi.........
  • modellmaker
    #6994
    Sajnos az sem segített. Még ma sem megy.
  • VinylToy #6993
    Tessék ez kell nektek!
  • Tertovan
    #6992
    Hello
    reboot es akkor megcsinalja.
    Udv:Tertovan
  • modellmaker
    #6991
    Hello!

    Szerettem volna ma elindítani a töredezettség-mentesítőt, de ezt írja ki: "A lemeztöredezettség-mentesítő azt észlelte, hogy a Chkdsk a következő köteten való futására van ütemezve: Win_XP (C:). Futtassa a chkdsk /f paramncsot." A többi partíción megy rendesen. Help pls!!!
  • bkati
    #6990
    A NetWriterben nem jön létre üzenetarchívum xp-n,letiltja valami.A probléma egyedi,mert más gépeken,akár xp-n is,létrejön.Ha valakinél előfordult már ez,és ki tudta javítani,kérem,írja meg,hogyan kell megcsinálni. Köszönöm!
  • neonx
    #6989
    Létszi ird le hogyan kell átirni a windows serial kodot.
  • magus
    #6988
    es nem tudnad leirni hamar itt vagy?
  • ollie
    #6987
    Nem lehet egy lépésben megcsinálin, keress rá, mert egy kicsit bonyolultabb ennél. Eredetit meg max akkro találsz, ha veszel a boltban.