25353
Whistler - Windows XP
  • Soundmixerz
    #23593
    Lehet, hogy pont nem ide tartozik, de mivel XP-t használok, talán ehhez kötődik a probléma:

    A gond az, hogy a DVD-írómat a BIOS-ban látom, de a Windowsba nem, tehát semmilyen CD-t vagy DVD-t nem olvas be. Mit lehet ez ellen tenni?
  • computerguru
    #23592
    Én nem tudom,mi lehet neked olyan sok,de valami nem stimmel,az biztos,nálam 4,15GB a Windows mappa,de van mikor még ez is sok!
    Futtasd le a windows doktort,az kiszedi a rengeteg felesleges szemetet,rendbeteszi a regeditet,optimalizálja a gépet! A Ccleaner is jó,de az nem elég alapos!
  • Zsolt01
    #23591
    Tipp: CCleaner prgi futtatás. Tisztít / Tisztítás futtatása
    És ha már .... Rendszerleíró / Hibák keresése - Hibák javítása / mind

    Windows mappára írod, hogy ilyen nagy. Letöltődött Xp frissítési telepítő fájlok itt vannak benne (rejtve), de ekkora helyet nem foglalhatnának asszem. Amúgy ezek törölhetőek is azt hiszem, legalábbis itt írta valaki régebben.

    Én belépnék Windows könyvtár és megkeresném, hogy melyik mappába van ekkora cucc és mi az! Ide be is írhatod ... Kíváncsi lennék.
  • Framsen
    #23590
    Igen, köszönöm szépen,most jó
  • gergely1991
    #23589
    addig ott még semmit ha a rendszer-visszaállítás nem segít.
    nálam is is find-re van beállítva ezért próbáld meg a rendszer-visszaállítást:
    start menü>minden program>kellékek>rendszereszközök>rendszer-visszaállítás
    visszaállítod szept.23 előtti dátumra.
  • gergely1991
    #23588
    Esetleg a lemezkarbantartó futtatásával sok felesleges dolgot(pl.:telepítés során megmaradt ideiglenes fájlokat) törölhetsz :)
  • El Deloro
    #23587
    Utálok 2x írni, de ha kijelölök mindent a C meghajtón akkor 63.4 GB-t ír (rejtett fájlokkal együtt).
  • El Deloro
    #23586
    Üdv!

    Windows XP-m van. Egy 80 gigás vinyóval amiből 74.2-t látni a sajátgépnél.
    Helyet csinálni mostmár olyan szinten lehetetlen, hogy már majdnem visszatértem a szuper Ubuntu-hoz, de most vannak dolgaim amit gépen kell intézni, úgyhogy ez felejtős.
    Legfőbb kérdésem : Normális az, hogy a WINDOWS mappám 55 GB-t foglal ?
    Documents and Settings kb 5 giga. Program Files 1.8 giga. A rejtett fájlokból is összejön 4-5 giga. Igazából nagyon nehéz gazdálkodni a szabad területtel. (windows frissítéseket mindig letöltöm)
    Normális ez, hogy a WINDOWS mappa 55Gbt foglal ? ?
  • Framsen
    #23585
    Igen megvan - Meghajtó
    Speciális : Műveletek : find

    mit kell csinálnom ?
  • littleNorbi
    #23584
    Köszönöm, sikerült!
  • gergely1991
    #23583
    intéző>eszközök>mappa beállításai>nézet fül egyszerű fájl megosztás használata ki jelöl.Mappa kikeresése>helyi menü tulakdonságok>biztonság fül.....
  • littleNorbi
    #23582
    Hello! Hogy bírok más mappát is privát mappává tenni a "Dokumentumok"-on kívül? A többi mappánál nem aktív ez az opció, pedig én vagyok az adminisztrátor...
  • imre07
    #23581
    Na, két nap után végre megoldódott!
    Letöltöttem egy ilyen driveres anyagot.
    Azután, már nem tudom milyen üzemmódban eltávolítottam az összes USB-s drivert. Kikapcs, újraindít, aztán így talált valami HP kombi drivert, feltette, most minden OK.( a driver frissítésre semmit nem talált!)
    Köszi a segítséget!
    Ami baromuira érdekes, az illesztőprogram verziója ugyanaz, mint amikor nem látta a vinyókat - 5.1.2600.0., csk van benne valami usb to SATA akármi is, ami eddig nem látszott)
  • imre07
    #23580
    Sajna nincs. Letöltök egyet és megpróbálom.
  • Zsolt01
    #23579
    Nincs véletlenül Alaplap cd (gyári) a gépedhez !?
    Ha lenne, betenni
    Eszközkelőbe erre a 2 ismeretlen eszközre egyenként illesztőprogram frissítés .... (nem internetről).

    Nekem vannak Driver lemezeim 25 ezer, 50 ezer, 100 ezer berakom a gépbe és a fent leírtak alapján magától megkeresi.
    Pl.: Driver pack

    Xp telepítésnél alapba felteszi USB, tehát benne van abba is, de utólag abból kivenni, azt nem tudom.
  • imre07
    #23578
    Köszi a segítséget, a probléma még fennáll.
    Másik gép szépen látja a vinyókat. Op. rendszer xp sp2 3-as szervízcsom.
    Az eszközkezelő az USB eszközöknél két ismeretlen eszközt ír (3 van rajta), engedélyezve vannak, azt írja , nincs llesztőprogi az egyik fülön, a másikon, hogy a widowsnak xxxx számú illesztőprogija van rajta. Azt is olvastam, hogy vannak új vírusok, a windows az XP-hez naponta ad ki a rések tömködésére módosításokat.
    Milyen drivert tegyek fel? A gép HP (nx 7400), a gép honlapján nincs külön usb driver.
    Köszi a segítséget!
  • gergely1991
    #23577
    sajátgép>eszközök>mappabeállítása>fájltípusok fül meghajtó keresése>speciális
    ott mit látsz?:S
  • Framsen
    #23576
    Sziasztok !

    Most kapcsoltam be a gépem.
    És sajátgépben amikor meg akarom nyitni az egyik merevlemezt, ahelyett hogy megnyitná bejön a keresés, nem tudok róla h valamit elállítottam volna, légyszi segítsetek !

    Köszi!
  • Zsolt01
    #23575
    Az, hogy mikor kapcsolod be a külső HDD-t, szerintem mindegy. Én működő rendszernél szoktam bekapcsolni. (USB állandóan összekötve PC nálam)
    Gondolom nem úgy csináltad, hogy külső HDD áram és utána USB csatlakoztatás. Én nem csinálnám így.

    USB az eszközkezelőbe rendben? Mert volt multkór 1 ismerősnél, hogy valami megsérült és USB eszközkezelőbe sárga felkiáltó jeles lett,újra tettem USB driver-t.

    Esetleg még XP sérülés:
    - javítás
    vagy
    - új Xp

    És persze előtte Külső HDD-k másik PC-n teszt !!!
  • imre07
    #23574
    Ja és persze XP ballag a gépen!!
  • imre07
    #23573
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Egy notebook,3 usb porttal. Eddig volt az egyiken egy külső WD vinyó, ment rendesen.
    Vettem egy másikat (1,5 TB,külső, WD, USB, NTFS-re formázva, ajánlott jumper rövidre zárva), két napig látta a gép, minden OK volt.
    Most USB prtról semmit nem lát, még pendrivet sem, csak külső kártyaolvasót.(egyikről sem)
    Próbálkoztam rendszervisszaállítással, semmi.
    Mit csináljak? Ha egyszer életre kelnének, a nagy, saját tápos vinyót mikor kellene bekapcsolni, hogy minden jó legyen? A gép előtt, után?
    Nyilván nem hagyom állandóan menni.
    Köszi a segítséget!
  • belapeter
    #23572
    Hát elvégeztem mindent amit mondzál,de egyik sem segített :S
    Ott sem végezte el a mentesítést és nicsn gond a merevlemezzel...
    Köszi mindent :D
  • gergely1991
    #23571
    chkdsk /f =merevlemez ellenőrzés hibás szektorok kijavításának próbáltatása.
    nem muszáj:)
  • belapeter
    #23570
    hogy micsodát? XD
  • gergely1991
    #23569
    jaja jól gondolod:)
    meg néhány olyan folyamatot se indít-el amely egy fájlt dolgozna fel.
    Rendszerindításkor nyomogatod a F8-at majd kiválasztod a csökkentet módot (ne a parancssorost vagy a hálózatost)
    esetleg a parancssorban egy chkdsk/f -et is futtathatsz
  • belapeter
    #23568
    nah akkor itt vagyok :)
    ööö azért írok most,hogy mivel kell előhozni azt a képernyőt a rendszerindításnál,ahol ki kell választani hogy Csökkentett mód...
    Csökkentett mód hálózattal és a Windows normál módú indítása..
    F9 jól emléxem? vagy F12? XD
  • belapeter
    #23567
    ööööö

    nem :D
    De most van melóm kint,szóval majd pár óra múlva megpróbálom :D
    Köszi szépen az ötletet..
    ÉS még kicsit bővebben elmagyaráznád hogy mi is a csökkentett módnak a lényege?
    Én csak annyit tudok róla,hogy ott csak azokat a programokat indítja el a rendszer,amik szükségesek a rendszer futtatásához..
    Hali :)
  • gergely1991
    #23566
    próbáltad már csökkentett módban defragolni?
  • belapeter
    #23565
    Amennyire én értek az Xp-hez(mármint semennyire),ez maga az XP ergó rendszer...
  • belapeter
    #23564
    Hát ha ti ennyire prók vagytok az XP-hez,akkor dok nektek egy kis melót..
    Defraggler programról lenne szó..
    A C meghajtón van egy olyan adat vagy fájl,amit sehogy a büdös pics.ba nem tudok töredezettség mentesíteni..
    E fájl elérési útvonala ez : C:\$Extend\
    A fáj neve azt hiszem ez: $UsnJml:$J
    Jah és a mérete : 5 789 885 KB
    Ki tud hozzászólni?
  • gergely1991
    #23563
    ilyen esetben én csak kikapcsolós rebootos ink-et tudok alkotni:D
  • belapeter
    #23562
    Húú :D
    Ez érdekes dolog :)
    Még ilyet is lehet csinálni? :D
  • starweb88
    #23561
    Helo

    Olyan kérdésem lenne, hogy milyen paraméterrel lehet készenléti állapot parancsikont létrehozni XP-ben?

    előre is köszi!
  • Kardél
    #23560
    Köszi szépen, tökéletesen működik.
  • gergely1991
    #23559
    talán még ezt meg próbálhatod:
    sajátgép>mappa beállításai>nézet>egyszerű fájl megosztása(ideiglenes kipipálása)

    2.Megkeresed a törölendő mappákat jombgomb>biztonság> kiválasztod a saját profilodat és bepipálsz mindent
  • gergely1991
    #23558
    egyáltalán mondjuk a win7-ről törölgeted őket?
    ha benne vagy a operációs rendszerben (amit épp törölni akarsz) nem fogja engedni törölgetni:D
    akkor inkább a formázást ajánlanám.
    (csak van elegendő helyed arra hogy a fontos adataidat át másolod a másik meghajtóra:D)
  • Toto652
    #23557
    Youtube letöltő szoftverek:
    Youtube letöltés, Youtube-ból MP3 stb... sok minden van itt, én ezeket használom, nem bugosak :)

    DvDVideSoft
  • M412305
    #23556
    Szia! Próbáltam letörölgetni az E meghajtóról a Win XP nyomait. A legnagyobb részét le tudtam szedni, de néhány fájlt nem engedett letörölni a program files, a windows és system 32 mappákból (total commanderrel próbáltam). Formázás nélkül nem megy? Üdv
  • Kardél
    #23555
    Sziasztok!
    Egy apró kérdés: Tudna ajánlani valaki egy normális progit amivel ténylegesen le lehet tölteni a Youtube (:dzsátubé:) videókat?
    Előre is köszi.
  • gergely1991
    #23554
    Próbáld meg a újraindítás előtt kivenni a telepítő lemezt egy rövid időre hogy ne a lemezről bootoljon.