25353
Whistler - Windows XP
  • Gladiator
    #7550
    basszus, eddig semmi baja nem volt a másik gépemnek, de tegnap óta amint bekapcsolom lefagy minden program. kezdődik a plextor toollal, ami automatikusan feljön állandóan, az lefagy. ctrl+alt+del-el sem lehet kilépni belőle, és utána is minden mappa, minden program.

    gép:

    PIV 3.2GHz HT
    Abit alaplap
    Home Edition SP2
  • Forrest Tomee
    #7549
    Az Outlook-od exchange kiszolgálohoz kapcsolódik?
    Valahol a levelezőben be lehet állítani, hogy kapcsolat nélkül is lássa az általad megadott mappákat(lokálisan leteszi a winyódra is) és kapcsolat létrejöttekor szinkronizál.
  • Forrest Tomee
    #7548
    Santa!

    Semmit nem kell tenned. Hazamész és belépsz, mintha a domainbe lépnél be. Ne változtasd át local userre. Simán belépsz és kész. A belépésnél nem zavarja, hogy maga a domain nincs mögötte.
  • foxxi
    #7547
    Mégegy kérdés..erre valaki tudja a megoldást?
  • foxxi
    #7546
    Hát igen...IC7-Max3 at nem biztos hogy szeretni fogja a 98 :-((
    De köszike a tippet :-)
  • titike
    #7545
    szerintem nem emulálni, hanem egy külön particiora telepiteni kell a 98-at.és ha használni akarod botolásnál ugyis rákérdez, hogy honnan botoljon (melyik meghajtóról.) De ez csak a régebbi alyaplapokkal müködik mert az új alapokat nem tudja a 98 kezelni.
  • ollie
    #7544
    Nincs ilyen. Csak DOS emulátor létezik (DosBox).
    De nézz el ide:
    http://ultima.cfkasper.de/
  • foxxi
    #7543
    Na azért köszönöm ! :-)
  • foxxi
    #7542
    Olyan sem ami régebbieket emulál?
    Nem akarok 98at telepítgetni :-(((
  • ollie
    #7541
    Nem létezik windows emulátor windows-ra.
  • foxxi
    #7540
    AZ enyémre nincs megoldás?

    Plíízz...fontos lenne és sürgős...

    Emlékeztető: "Tudna nekem valaki mondani vagy linkelni 100%-an jól működő emulátort win XP alá ami régebbi oprendszert emulál? (win 95,98/ME..stb.)
    Mert a "kompatibilitási mód" semmit nem segített..az Ultima IX-et szerettem volna installálni és semmi...semmijen kompatibilitási módban :-(( és sok más régebbivel is ez van. Ha van rá megoldás azt megköszönném!"

    Köszi
  • ollie
    #7539
    Sehogy. Minden windows csak egy nyelven tud.
  • nemcsakfeel
    #7538
    Portugál windows-t hogy tudok más nyelvre állítani????
    vagy nem tudtok vmi leírást ???

    win 2000 hez kéne... kiírás után, telepítés kezdetekor esett le hogy ez nem normális nyelvű
  • units
    #7537
    "c:\Documents and Settings\felhasználóneved\Favorites"
    itt megtalálod mind.
  • Gladiator
    #7536
    na, jó annyira nem érdekel, hogy ilyenekkel foglalkozzak. ez nekem sok.
    viszont még egy kérdés:
    internet explorerben van pár oldal a kedvencek mappában. hogy tudom ezeket átmásolni egy másik gépre, emrt nincs kedvem egyenként átpötyögni az összeset.
  • Frank99
    #7535
    a home-ba is így van....
  • DanyyX
    #7534
    Még egy módszer:
    HKLM/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/Cdrom
    itt kell az Autorun nevü bejegyzésnek 0 értéket adni, ha jól emléxem. Nekem igy van megcsinálva és műxik, XP home-ba nemtudom hogy van.
  • titike
    #7533
    Tudomásom szerint nem de természetesen ha azóta installáltál egy progit annak a bejegyzése is törlödik tehát azt ujra fel kell telepitened
  • titike
    #7532
    Nekem is sok rontott cd csinált az xp de megtaláltam a cd-inditás kikapcsolását szerintem nézd meg, hogy nem e ugyan itt van annak is.
    Az Xp-nek:
    HKEY_CURRENT_USERS/Software/Microsoft/Windows/CurerentVersion/Policies/Explorer (felhasználó szintű) vagy

    HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurerentVersion/Policies/Explorer (rendszerszintű) nevü kulcsot

    Hozzunk létre vagy változtassuk meg a NoRun nevű, dword tipusú bejegyzést, értékként 1-et megadva.
  • SAntA_ClAus
    #7531
    Sziasztok!

    A következőt szeretném...
    Adot egy Win XP professional. Adott egy hálozat ahova a gépem domainba jelentkezik be. Ha csatlakozok a hálózathoz, belépek a domainbe letöltöm a leveleimet...használom az outlookot címlistat bővítek stb...A lényeg most jön...Hogyan lehetne azt megoldani, hogy ha a gépet hazaviszem és local userként jelentkezek (ugyanazzal a névvel mint ami a domainbe valo bejelentkezéssel) be akkor ugyanazt a felületet lássam mint mikor a domainbe jelentkeztem be...levelek, adressbook, minden meglegyen...ne kelljen állítgatni semmit.

    Remélem érthetően leírtam.

    Hogyan lehetne ezt megoldani?
  • Gladiator
    #7530
    a shift már nem működik, régen jó volt, most hiába nyomom ugyanúgy feljön. fene se érti.
  • PetruZ
    #7529
    A legegyszerűbb, ha a CD berakásakor lenyomod a shift-et. :) Egyébként több XP tuning programmal ki lehet ezt kapcsolni, pl. az M$ saját gyártmányú TweakXP alkalmazásában is van ilyen lehetőség.
  • Gladiator
    #7528
    home editionban hol tudom kikapcsolni az autorunt- ami akkor jön fel, amikor beteszek egy CD-t?
  • PetruZ
    #7527
    A különböző hálózati elemeknek tényleg különböző IP-jük lehet, de a Win azért nem annyira hülye, hogy - ilyen esetben - default a kártya IP-t mutassa meg, hanem rendesen a PPPoE-t tünteti fel. Ha a kérdező nem mondja, pontosan mit akar tudni és mire kell neki, akkor - az eddigi tapasztalatok azt mondatják velem - legjobb a legegyszerűbb módszert választani, mint ráhajítani a teljes TCP/IP protokoll kézikönyvet. :)
    Egyébként konkrétan ez az ügy még nem reménytelen: a NetMeeting ugyanis meghatározott portokat használ, amit a tűzfal megfelelő ismeretében fel lehet konfigurálni egy szabály alá. Persze ezt alapból le kell tiltani, de miután telefonon egyeztetik, hogy csatlakoznak és az IP-ket megadják (az IP szűrést a tűzfal szabályban is be kell lőni kézzel), már csak egy pipa a tűzfalban, hogy működjön a dolog. Elméletileg... ;)
  • batman
    #7526
    köszi
  • DanyyX
    #7525
    A netmeeting például a külső ip-t kéri, ha kézzel állítod be, ezért érdemesebb biztosra menni. Ha van benne olyan hogy belövi automatikusan az ip-t az a legjobb, de igy valszeg minden ujracsatlakozasnal más lesz az ip-d!
  • DanyyX
    #7524
    Csak azért mondtam ezt a módszert mert ez biztosabb.
    Én is mezei ADSL-lel netezek és nekem helyböl kétféle ip-cimet ír ki amit a windowsbol 15 helyen lehet megnézni, de ha megnézed azt a weboldalt, akkor biztos azt az ip-t irja ki, amit kivülröl lehet látni.
    Ha mondjuk egy netes progiban kell belöni az ip-t akkor az általában a külső ip-t nézi.
    Azt hogy különbözik, vagy van-e egyáltalán belső/külső ip-d azt a hálózati konfigod + a netszolgáltatód befolyásolja.
  • batman
    #7523
    Köszi a választ mindkettőtöknek. Tűzfal van. Igazából a netmeeting miatt kérdezem, mert van egy másik gép, ahova időnként be kell esetleg segítenem, de a távoli segítségkérés nem működött sajnos.

    vagy az így nem fog menni?
  • PetruZ
    #7522
    Feltételeztem, az illetőnek nincsenek efféle dolgai, mezei modem/ADSL user ugyanúgy, mint még sokan mások. És nekik/nekünk nincs különbség az IP-ben.
  • DanyyX
    #7521
    Az csak a belső ip-t mutatja meg, ami a kártya ip-je. Ha tűzfal, router, vagy proxy szerver mögül netezel akkor a külső ip más mint amit a windowsbol meg tucc nézni.
  • DanyyX
    #7520
    Elmész a www.whatismyip.com címre.
    Ott kiirja hogy mi a külső ip-d.
    Általában a netszolgáltatók dinamikus IP-t adnak a kapcsolataikhoz, a statikus [nem változó] IP címért külön kell fizetni. A dinamikus IP-nél a címet lényegében kapcsolódáskor kapod meg. A kapcsolódási folyamat alatt a szolgáltató DHCP szervere konfigurálja az IP-címedet és amíg él a kapcsolat, addig ezzel a címmel vagy fönn. Ha bontod a kapcsolatot és újra feljössz a szerver más címet oszt ki neked.
    Ha a neted meg van osztva routerrel vagy tüzfalad van akkor kívülről a router ip címe látszik és a szolgáltató is csak egy ip-t lát, méghozzá a routerét. Ha kábelneted van akkor is router mögööt vagy általában.
  • PetruZ
    #7519
    Szolgáltatótól is függ, nekem pl. az Axelerónál csak egyszer változott az IP-m egy év alatt (tavaly, a sebességváltáskor), de másoknál gyakoribb váltásokat is hallottam.
    Az IP-t legegyszerűbben úgy tudod megnézni, ha a kis hálózati ikonra jobbklikket nyomsz, a menüben a Status-t választod, a kis ablakon meg a Details fület (Client IP address).
  • foxxi
    #7518
    Sziasztok!

    Tudna nekem valaki mondani vagy linkelni 100%-an jól működő emulátort win XP alá ami régebbi oprendszert emulál? (win 95,98/ME..stb.)
    Mert a "kompatibilitási mód" semmit nem segített..az Ultima IX-et szerettem volna installálni és semmi...semmijen kompatibilitási módban :-(( és sok más régebbivel is ez van. Ha van rá megoldás azt megköszönném!

    Köszi
  • batman
    #7517
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy ha dinamikus az IP-m, akkor az éppen aktuálisat hogy tudom megnézni? Vagy tök baromságot kérdeztem? Ez egyáltalán hogy működik? Ahányszor Kapcsolódom/bontom a vonalat mindig más lesz? Vagy hogy osztja le a rendszer a címeket? Ha számít, Datanetes vagyok.
    Köszi!
  • Scape
    #7516
    Próbáld megnézni, hogy nem e tapossa valamelyik progi 100%on a procidat. Nálam volt ilyen és nagy mértékben lelassult a rendszer.

    Próbáltad már csökkentett módban indítani, olyankor is lassan jön be?
  • NEOreg3
    #7515
    Nos én betettem a lassulás szót a keresőbe, hozott is szépen találatokat, de 10. hasonló probléméval küzködő ember után aki nem kapott megfelelő választ eluntam, és elkezdem szépen sorban leírni a problémáimat. A rendszer iszonyatosan lelassult minimum 10 perc mire bebootol (régen 2 perc volt) rendesen, addig folymatosan tölt, és a programok is 2-3-4 szer lassabban indulnak el. Vannak kisebb problémáim( notepad baszakodik, felhasználói fiókok menüje helyett fehér üres ablak jön be, ctrl+alt+del-re csak az éppen futó alaklmazások jön be azt is alt-f4-el lehet bezárni, mert ablakléc az nincs amin bezárhatnám stb.), de ez viszi el a legjobban a pálmát. A szokásos szövegek elkerülése végett leírom, milyen progik lefuttatása után írom le problémámat: Ad-aware SE 1.5 legfrisseb adatbázis full system scan, easyclener, jv16 power tools, regcleaner, ashampoo winoptimizer, beépített windows és vopt xp1.7 töredezettségmentesítő progi, eTrust vírusírtó legújabb adatbázis (nincs vírus) Próbáltam, a bootvis-t de hibaüzenettel elszáll, mikor a bootolást optimizálná.

    Hát röviden ennyi, de oldalakat anyázhatnék mekkora szívás ez. Xp újratelepítése vagy frissítése és format c nélküli megoldást várnék. Gépem: AMD Athlon XP 2400+, 512 (300mhz) ram, 80 gb-os merevlemez 2 patrícióval összesen 70%-os lefoglalt lemezterület. Winxp professional SP1, és kisebb javítópeccsek.

    HTX
  • Erron
    #7514
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem a Windows Xp Sp2-vel kapcsoltaban.
    Futtatnék egy Dos-os progit teljesképernyőben, de már indulásnál lefagy. Ha pedig ablakban futtatom akkor minden okés.
    Ajánlották a BIOS frissítést. Megtörtént. Semmi változás.
    Ez a teljesképernyős fagyás minden dos-os progira igaz.
    Valaki tudna segíteni?

    E.
  • Kaszi46
    #7513
    meg lehet akadályozni az állandó zaklatást merevlemezek telítettsége miatt?(xp sp2)
  • lacibacsi
    #7512
    Ezzel a paranccsal nem veszthetek semmilyen adatot? Csak a regisztrációs adatbázist módosíthatja?
  • titike
    #7511
    ötlet
    nézd meg, hogy nem e maradt pwl kiterjesztésü file valahol (ebben rögziti a jelszót!
    másik c:\scanreg/restore ezzel vissza tudod állítani a regisztrációs bejegyzéseket egy elöbbi időpontra és ha visszaált ellenörizheted mi változik meg.(ez csak dos modban üzemel de megprobálhatod futtatásban is)