25353
Whistler - Windows XP
  • Serpa
    #7750
    mivel tudom megnézni a pingem ?
  • Mihail
    #7749
    Tud vki egy jó hálózat kezelő programot xp alá???
  • PetruZ
    #7748
    Hoppá, akkor ez tutira valami féreg. Elképzelhető, hogy az blokkolja a Tálcát is. Az AdAware/SAV ezek szerint nem volt neki elég. Javaslom, hogy sürgősen nézd át a "Segítséget kérek" és "Vírus" topikokat és a megfelelő helyre illessz be egy HiJackThis log-ot, hogy át tudjuk nézni.
  • navy
    #7747
    A tálca nincs zárolva. Ha már így benne vagyunk: Az internet böngésző kezdőablaka makcsul ugyanaz a lap. Hiába írom át a kezdőlapot az internetbeállításokban, minden újraindítás ugyanaz a lapot adja. gondolom, a registryben lehet állítani.
  • PetruZ
    #7746
    Még valami: ha jobbklikket nyomsz a Tálcán, feljön egy menü. Ott be van kapcsolva a "Lock the Taskbar", vagy nincs?
  • PetruZ
    #7745
    Javítónál nem kell újratelepíteni semmit, megmarad minden. Néhány alapbeállítás fog csak elmászni, ezekt majd át kell nézni, de egyébként a javítás nem jelent tiszta lapot.
  • navy
    #7744
    Nos, a start mellett nem látok semmit. A gyorsindító eszköztár megvan. Jobb oldalon a nyelvi eszköztár és a többi megvan. Az előbb felsoroltakon kívül nem jelenik meg középütt alkalmazásgomb, hiába nyitok bármit. Így ablakot ill. alkalmazást váltani kicsit nehézkes. Vagy lépcsőzetes elrendezésre kell tennem, ami több nyitott expl. ablaknál is gáz, vagy alt+tab bill. vagy feladatkezelő:)
    Húzgálni meg próbáltam már mindenfelé, meg a tálca beállítás összes pipáját végigzongoráztam. Valamelyik win. rendszersérülés lehet.
    Mivel a napokban a rendszervisszaálltás is elszállt - nem lehetett sikeresen visszaálítani sehova - azt újra teleptettem, már egy XP javító telepítést fontolgatok. Kérdés: újra kell telepíteni az összes drivert, alaplapot? Mert akor inkább egy tiszta telepíxtés...
  • PetruZ
    #7743
    A Tálca bal oldalán, a Start menü mellett látszik egy függőleges szürke csík? Egyáltalán a Gyorsindító sem látszik? Nem lehet, hogy ki van húzva egészen jobbra a széle?
  • Morphin
    #7742
    Köszke a segítséget de megoldódott(már saját gépről írok)!!!!!
    Mondtam a faternak hogy nézzen már rá a gépemre mer má megint haldoklik.Vissza vittem a Kölcsönzőbe a dvd-ket és mire hazajöttem(15 perc) már ment az XP prímán.Kérdeztem mit csinált vele erre: "legutolso helyes konfigurácio" vagy mi a szösz.DE nekem minden fajta speciális indításnál megfagyotttttt érdekes neki nem aztán egy töri mentesítés és kész. A hiba megoldódott.... Köszi mindenkinek a "gyors" válaszokat.
  • navy
    #7741
    Kis feledékeny vagyok, XP prot futtatok.
  • navy
    #7740
    Hi!
    Sok okos tanácsot olvastam tőletek ezen a fórumon. Most nekem is elkellne egypár:)A probléma egyszerű: a tálcán nem jelennek meg a nyitott alkalmazások gombjai. Semmi. Állapotikonok vannak, gyorindító eszköztár ok, de egyébként üres a tálca. Ha minimalizálom a programot, akkor csak újraindítással pattan fel a tálca mögül...Ad-aware volt SAV-ot használok, találtak is némi betolakodót. Inkább csak kellemetlen, mint káros a dolog, de nem így van kitalálva:) Ha tudtok tippet, segítsetek. Ez persze csak az első nyűgöm volt..
  • PetruZ
    #7739
    Na tessék, íme, itt a hibajelenséged és a megoldás leírása (angolul): http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;822800
  • PetruZ
    #7738
    A telepítés első szakasza után kérdezi meg, csak az ember automatikusan elnyomja, mer' minek, ugye... Nekem sincs ilyen, de még floppy drive sincs a gépemben. :]
    Az a CD-s boot nekem gyanús, ha a vinyón nincs valami, akkor nem kellene megállnia. Próbáld a BIOS-ban az elsődleges boot-nak a CD meghajtót megadni, és ugyanitt kapcsold ki a "Try other boot devices", vagy mi a túró nevű opciót. Ha továbbra is azt a hibát adja, akkor jó lenne a popntos szöveg és a hibakód, az M$ KB-ben talán van rá valami megoldás.
  • ollie
    #7737
    winxp bootlemezek
  • Morphin
    #7736
    Ja és SP2-es win cd-ről van szó..Bár se eredtei se SP1 és se SP2 vel nem indul a telepítés.
  • Morphin
    #7735
    Ebben az a legnagyobb pech hogy szombaton raktam ujra az egész gépet...
    A windows sugoban egy csomoszor irja hogy kell a "windows automatikus rendszerhelyreállító hajlékonylemez" de sehol nem emliti hogy hol kell ill. hol lehet csinálni olyat. (FUCK WINDOWS)
  • ollie
    #7734
    Le lehet tölteni az MS-től bootlemezt Win XP-hez (4 vagy 5 lemez), de szerintem nem azt kér.
  • Morphin
    #7733
    Hol lehet ilyen lemezt készíteni??
  • Morphin
    #7732
    Nem lehet elinditani mert kiirja hogy a telepites nem folytathato valami 4. hibakod miatt.A helyreállításnál meg lemezt kér.
  • ollie
    #7731
    telepítő cd-ről bootolj, és válasz egy helyrehozást/javítást (repair)
  • Morphin
    #7730
    A gond az is hogy az összes particiom NTFS-es.
  • Morphin
    #7729
    Hi ma nagyon meglepett a gépem.(most másik gépről irok)
    Inditanám de kiírja hogy nem találhato a: c:\windows\system32\drivers\ntfs.sys fájl.Rendszer helyreállítási lemezt (floppy-t) hogy lehet csinálni???
    vagy van vmi progi amivel floppyrol át tudnám rakni a winchesterre azt a fájlt anélkül hogy bekéne lépnem a winfosba???
  • Ackro
    #7728
    ja meg egy autoba két kormányt mi?... hát nem lehet. nem fér el az asztalodon két ikon? :P
  • Frank99
    #7727
    sztem meg ne használj Internet Explorert.
    Mondhatnám, hogy használj Mozillát, vagy Firefox-ot.
    A NAV tényleg rohadtul fogja a gépet.

    nekem nincs is fenn viruskeresőm, spyware is csak egy-két cookie-t talal.
    Firefoxot használok november óta.
  • ollie
    #7726
    Egyetértek! ;))
  • stratoman
    #7725
    A NAV nálam is sok mindent fogott, leginkább a gépet.
  • DanyyX
    #7724
    De nekem mind1, hogy mi figyel, meg mi nem. Az a lényeg hogy nekem ezekkel a progikkal semmi gondom nincsen, meg nincs tele spyware-el a gépem, szal valamit érnek ezek is. Gondolom azért a Kerio + a NAV is fog pár dolgot .
    Ennyi. Én nem dicsérni/szidni akarok bizonyos szoftvereket, csak elmontam, hogy igy is jó lehet, meg úgy is, ahogy más mondja.
  • DanyyX
    #7723
    Windowst azért használok, mert minden programot windowsra írnak.
  • ollie
    #7722
    A SpywareBlaster nem figyel semmit, csak éppen betesz több ezer weboldalt a tiltott oldalak közé, és így meg se nyílnak.
  • ironmaiden
    #7721
    Az MS AntiSpyware szinte egyáltalán nem Microsoft megoldás. Az egyik legjobb antispyware céget vásárolták meg. A MS Antispyware szinte csak annyiban különbözik a korábbi Giant Antispyware-től, hogy most Microsoft lett a neve.
    A program neve a feladatkezelőben még ma is GiantAntispywareMain.exe:)
    Ja és ha nem akarsz M$ megoldáshoz folyamodni akkor miért használsz Windows-t?:)
    Az inkább M$ megoldás mint az antispyware.:)
  • DanyyX
    #7720
    Én inkább crakelem adaware-t minthogy M$ megoldáshoz folyamodjak.
    Egybként te se olvastad, amit én írtam, mert spybot is tud ilyesmiket meg spyware blaster.
  • stratoman
    #7719
    Ez így igaz. Csak az ad-aware fizetős verziója figyel állandóan a personal verzióban ha használni szeretné valaki ezt írja:
    The feature requires a licenced version of ad-aware to run.
    A spybot szintén figyel állandóan és az ingyenes.
    Az MS Antispyware szerintem egy próbát bárkinek megér. Úgy néz ki, hogy elég jól sikerült egy ideig biztosan nem fogom leszedni.

  • neelix31
    #7718
    Elolvashatnád amit írtam.

    Az ad-aware ingyenes verziója nem fut a háttérben, csak a professional. Persze be lehet lőni ad-aware personal verzió esetén is. Úgy, hogy meg kell vásárolni a professionalt vagy szerezni tört verziót pl. torrent segítségével.
    Az MS AntiSpyware pedig az ad-aware pro-val ellentétben ingyenes (még). Ja és az MS többek között automatikusan frissíti az adatbázist.
  • Mihail
    #7717
    nem tudja senki, hogy lehet-e 1 parancsikonhoz valahogy két célt rendelni??
  • ironmaiden
    #7716
    Lényeg, hogy ne M$ legyen:)
  • DanyyX
    #7715
    A Spyware blaster is állandóan figyel, ha jól tudom, meg ad-awarenál is be lehet lőni, meg Spybotnál is.
  • ironmaiden
    #7714
    Jah. Én is addig használtam ad-aware-t amíg rá nem beszéltek a Giant-ra. Azóta megvette a Microsoft, de eddig úgy néz ki, hogy csak a név változott, a progi most is olyan jó mint régen:)
  • neelix31
    #7713
    Vagy esetleg frissíteni az Ad-aware-t egy olyan spyware keresőre ami állandóan figyel.:)

    Mint pl. a lentebb említett Microsoft AntiSpyware.
    Az Ad-aware ingyenes verziója ugyanis nem ilyen, csak a professional.
  • miatyánk
    #7712
    Tetézi a problémát, hogy ez nem a legfrissebb verzió.
  • ollie
    #7711
    Gőzöm sincs. Szerintem látogass el a corel.com-ra. Egyébként meg azon sem csodálkoznék, ha már nem lenne külön CE, és elvileg működnie kéne. Talákoztam már olyan szoftverrel is, ami magyarra állított regionális beállításokkal (angol xp alatt) csak valami kínai nyelven akart kommunikálni.