25353
Whistler - Windows XP
  • Serpa
    #8070
    ami itt van az aktuális?
  • izb
    #8069
    Igy keresd
    java virtual machine
  • Serpa
    #8068
    olyan van, hogy mind2 kelhet?

    microsoft.com on nem találom.
  • tomo
    #8067
    nem mindegy , azt a "javat" hasznald, amelyiket az a program koveteli, amit hasznalni akarsz.
  • izb
    #8066
    nem
    de a microsoftét érdemes leszedni
  • Serpa
    #8065
    mind1 melyik van fenn?
  • tomo
    #8064
    a sun szabadalma a java, de az m$ megoldasa termeszetesen nem kompatibilis vele.
  • Serpa
    #8063
    a Sun és a Microsoft virtual java machine -je miben különbözik egymástól?
  • Looserke
    #8062
    Sziasztok!
    Kellene egy kis segítség. A versenyek alatt mindig szoktam nézni a www.formula1.com-on a Live Timing-ot, csak ott a szabadedzések alatt nincs élő komment ezért itt már többen is mondták, hogy ők az eurosport.com-on is nézik, mert ott is van Live timing és még kommentek is. Ezzel csak az a bajom, hogy sehogy sem tudom behozni az eurosport honlapját. Azt írja ki, hogy a kiszolgáló nem található. WinXP SP2-m van Chelló internettel és Internet Explorert használok. Próbáltam már kikapcsolni a tűzfalat meg kisebbre venni az Internet Explorer biztonsági szintjét, de ugyanaz. A netet egy routerrel osztom meg a lakótársammal, de az eurosport honlapja nála sem jön be ezért megpróbáltam a routertől függetlenül is, úgy hogy csak hozzám dugtam be a kábelmodemet, de az eredmény ugyanaz. Már ötletem sincs ezért kérdezlek titeket hátha...
    Szóval akinek WinXP SP2-es gépe van Chello nettel és Internet Explorer 6-ot használ az nézze már meg please, hogy nála bejön-e az Eurosport.com, mert nem tudom mit csináljak. Egyetlen más honlappal sem csinált még ilyet.
    Előre is köszönöm...

    U.i: Ezt a hibaüzenetet szoktam kapni:

    A lap nem jeleníthető meg.
    A keresett lap jelenleg nem érhető el. Lehet, hogy a webhelyen technikai problémák léptek fel, vagy módosítania kell a böngésző beállításait.

    --------------------------------------------------------------------------------

    Tegye a következőt:

    Kattintson a Frissítés gombra, vagy próbálja újra később.

    Ha a címsorban adta meg a lap címét, ellenőrizze, hogy helyesen írta-e be azt.

    A kapcsolat beállításainak ellenőrzéséhez kattintson az Eszközök menü Internetbeállítások parancsára. A Kapcsolatok lapon kattintson a Beállítások gombra. A beállításoknak meg kell egyezniük a helyi hálózat rendszergazdája vagy az internetszolgáltató által megadott beállításokkal.
    Ellenőrizze, hogy a rendszer észleli-e az internetkapcsolat beállításait. A Microsoft Windows beállítható a hálózat vizsgálatára és a hálózati beállítások automatikus felderítésére (ha a hálózat rendszergazdája engedélyezte ezt a beállítást).
    Kattintson az Eszközök menü Internetbeállítások parancsára.
    A Kapcsolatok lapon kattintson a LAN-beállítások gombra.
    Jelölje be A beállítások automatikus észlelése jelölőnégyzetet, és kattintson az OK gombra.
    Egyes webhelyek megkövetelik a 128 bites titkosítású kapcsolatot. A Súgó menü Névjegy parancsára kattintva állapíthatja meg, milyen titkosítási erősség van a számítógépre telepítve.
    Ha biztonságos webhelyet próbál elérni, ellenőrizze, hogy számítógépe biztonsági beállításai támogatják-e azt. Kattintson az Eszközök menü Internetbeállítások parancsára. A Speciális lap Biztonság csoportjában ellenőrizze az SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0, PCT 1.0 protokollok beállításait.
    Másik hivatkozás kipróbálásához kattintson a Vissza gombra.


    A kiszolgáló nem található vagy DNS-hiba
    Internet Explorer
  • Janoooo
    #8061
    Hali!
    Lenne pár kérdésem.
    1. Támadt egy kis gondom. Amikor ráklikkelek egy html kiterjesztésü fájlra akkor azt írja ki, hogy hibát észlelt és bezárja az explorer.exe fájlt. De az Internet Explorer jól müködik. Tudok netezni is. Ez mitől van és mit lehet vele csinálni?
    2. Asztalon jobb klikk/ tulajdonságok/asztal -ra rámegyek akkor szintén azt írja ki, hogy hibát észlel és bezárja a rundll32.exe fájlt.
    Ezek a problémák csökkentett módban nincsenek. Nincs vírus se a gépen. kb egy hete vannak ezek a problémák. Kérdeztem haverokat, hogy nem e tudnak segíteni, de azt mondták, hogy telepítsem újra a Windows -t.
    Légyszi segítsetek. Nincs semmi kedvem újratelepíteni az egész rendszert, meg rámegy egy egész nap.
    Előre is köszi.
  • Klon
    #8060
    ahha. mélységes köszönetem :)
  • ibrik
    #8059
    1 másodperc...
  • Klon
    #8058
    ibrik:

    más is segített, de Ő így: shutdown.exe -s -t 00
    csak kiváncsiságból: Mi a különbség az általad írt 01 és a [00] között ??

    amúgy mind kettő működik!
  • Klon
    #8057
    köszi
  • ibrik
    #8056
    Az ikonnak adandó parancssor:
    shutdown.exe -s -t 01
    (De elég, ha csak egyszer RÖVIDEN megnyomod a gépen a bekapcsoló nyomógombot...)

    Ha esetleg egy újraindító ikont is akarnál létrehozni, akkor a fenti parancssor így módosul:
    shutdown.exe -r -t 01
  • Klon
    #8055
    Hali!
    Tudtok segíteni a következőben?

    WinXP op.rendszeren szeretnék egy kikapcsolás ikont létrehozni, de nemtudom hogy hogy kell.
    Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!
  • ibrik
    #8054
    Nincs húzva a géped?
    Memória(-ák) nem nyiffantak ki?
    Az XP biztonsági frissítéseit felraktad?
    Tűzfalat telepítettél a gépre?
    Rendszervisszaállítási funkció be volt kapcsolva az XP-ben?

    Csak így hasraütve néhány fontos dolog ezzel kapcsolatban...
  • Eddy Wata
    #8053
    Sziasztok egy kérdésem lenne. Ma nem indult el az xp-m. Azt irta ki hogy a system32\config\system fájl
    megsérült, így nem indítható el a windows. Az lenne a kérdésem ,hogy ez ellen mit tudok tenni? Vagy mindig
    újra kell telepíteni? (mert ez már másodszor fordult elő). De a telepítőben megnyomtam a J-t a helyreállításhoz,
    de ott nem tudom mit kell csinálni.Vagy esetleg van valamilyen helyreállítási lehetőség?
    A másik pedig az ,hogy az xp-t csak valamikor harmadszorra adja be, mert valamiért újraindul. Ez mitő lehet?
    Segítségeteket előre is köszönöm, Eddy.
  • izb
    #8052
    Pc cilin felejthető.
    Próbálj ki valami mást.
  • Banyapapa
    #8051
    Win XP frissitésröl volna egy gondom.
    XP-t ujraraktam, update elindult, letöltött mindent amit akart, fel is tette öket, restart.
    És hopp sajátgépbe ha bementem ömlesztve volt a "cucc" feliratok eltüntek mind: "számitogépen tárolt fájlok, merevlemez-meghajtok éss a cserélhetö adathordozo eszközök .

    Olyan let mint egy sima mappa,de nem is ez a gond.
    Hanem ha net elindul, egy kis idö után a tálcát ha felugrasztom kifagy csak a kurzor megy (tüzfal, virusirto van PC-Cillin 2004 updatelve, nem talált semmitse).
    Ezt 2 telepités alatt eljáccota elég soxor, igy most updatelni se merem, igy müxik a masina,de mi a fene lehet a baja?

    Igaz volt 1 érdekes dolog vele, updatelve nem talált semmit a cillin, update nélkül lejjeb vettem a tüzfalat, az a " 47 virus blabla" ablak feltünt,és ugyanugy egy idö után lefagyott a tálca meg a gép.
    De igy elinditva a Cillin-t talált egy virust,amit leirtott és no gond, csak igy néhány progit nemtok rendesen használni, mivel tüzfalat nem merem lejjeb tenni:/
  • ibrik
    #8050
    BIOS-ban "PNP/PCI Configuration" - itt ha "Disable"-ra állítod valamelyik USB-hez az IRQ-hozzárendelést, akkor egy másik eszköz azt tudja használni.
  • nemcsakfeel
    #8049
    speedet megnézem.

    Még egy. Azt hogy lehet megoldani, hogy az USB kártya ne akarjon 4 megszakítást lefoglalni? Letiltom win ben, akkor nem szabadítja föl.. Ha eltávolítom, akkor resetnél újratelepíti auto.
    A gép csak alap 15 megszakítást kezel, és így a hangkártyával együtt már nem férnek el :(
  • PetruZ
    #8048
    SpeedXP, Xteq X-Setup, M$ TweakXP, ...
  • nemcsakfeel
    #8047
    Van vmi progi amivel az XP minden csilivilijét ki tudom kapcsolni? Már áttettem Klasszikusra, meg hatásoknál a teljesítményt választottam ki, de még kéne az hogy a bejelentkező képernyő ne animált legyen.
  • Tertovan
    #8046
    keress a a gepen pst-ket
  • Gladiator
    #8045
    nem, sima outlook
  • ollie
    #8044
    outlook express?
  • Met
    #8043
    Hangkártya, vagy az alaplapi vagy a PCI-os
  • Gladiator
    #8042
    htx
  • ibrik
    #8041
    outlook-express.fw.hu oldal "tudásbázisából":

    Hogyan mentsük a leveleinket?
    Hogyan állítsuk vissza a leveleinket?
  • balcsi70
    #8040
    Multimédiás audió videó vezérlök hiba.Ez mit jelentsen? Telepitsem újra a hangkártyát meg a videókártyát?
  • Gladiator
    #8039
    Az Outlook hova menti a beérkezett leveleket? Mert a régi gépről át kéne mentenem az új gépre apám leveleit.
  • balcsi70
    #8038
    Kössz az infókat.A Start menünél sikerült hogy mostmár ne irja ki.Az új hardver telepitésnél nem irja ki hogy milyen hárdver vagy mit akar telepiteni,(máskor már telepitettem de akkor kiirta).Kérdi hogy megkeresse a neten vagy én választom ki.Engedtem hogy keresse a neten ami kell neki mivel nem tudom hogy milyen cd-t kér,de nem talált hozzá semmit ,igy kiirta hogy valoszinüleg nem fog müködni az uj hardver.Igen:Az Eszközkezlöben ott van a nagy sárga kérdöjel: Egyéb eszközök,ha ezt megnyitom,1.Multimédiás audióvezérlő, 2.Multimédiás videóvezérlő, 3.Multimédia-vezérlő Mit csináljak ?Ez mi akar lenni? Kössz
  • Met
    #8037
    Lehet, hogy az alaplap eleme szált el és azért felejt a gép.

    Sikerül is neki telepíteni vagy nem?
    Ha nem sikerül akkor lehet, hogy az áramszünettől tönkrement, ebben az esetben az eszközkezelőben meg tudod nézni, hogy mi nem működik.
  • batman
    #8036
    a start menüs színezést meg ki tudod kapcsolni a start menü tulajdonságaiban
  • batman
    #8035
    ha rákattintasz a felugró buborékra, akkor szerintem a telepítő varázsló elején kiírja, hogy mit akar telepíteni.
  • balcsi70
    #8034
    Sziasztok.Hátha tud valaki segiteni!Valami levágta az áramot itt nálunk legalább 10-szer idöközönként,és érdekes modon mindik pont be volt kapcsolva a gép.Amikor kb tizegyére megcsinálta,és visszakapcsoltam a gépet,kiirta hogy uj hárdver van telepitve meg a start menübe,mindenprogramban majdnem minden második progi sárga háttér,tehát (uj programok vannak telepitve) felirattal.Visszaállitottam a gépet vagy két nappal visszamenöleg de,amikor bekapcsolom a gépet mindig azt irja hogy uj hárdver és nem jövök rá hogy mi akar lenni ez mert a DVD iró meg a DVD olvasó müködik rendesen,meg megnéztem a progikat is ami a gépen van és minden stimmel.Valaki tud erre valamiben segiteni? Elöre is kössz.!!!
  • Serpa
    #8033
    megtaláltam.
  • Serpa
    #8032
    + hogy csukodjon be az ablak.


    #8025
    köszi.
  • Serpa
    #8031
    mappa animálás hol van ?
    XP reinstall után vagyok.