25353
Whistler - Windows XP
  • lck
    #8310
    Én inkább a Cacheman XP -t javasolnám. Azon kívül nézd meg hány futó folyamatod van a háttérben. Ha 30-nál sokkal több van próbáld csökkenteni, úgy hogy a feleslegeseket szedd ki a rendszerindításból. Esetleg még futtass le valami karbantartót ( én a jv16 -ot használom ) és tisztítsd ki a registryt.
  • Salty
    #8309
    Mostanában lassú a gépem, azaz, néha több másodperc mire elindítom a böngészőt, új memóriát nem akarok venni, egyébként 256 MB. A Memturbo-val szoktam frissíteni, de nem is az a gond, néha gyors a gépem, néha meg túl sokat gondolkodik a vinyó ugyanazon a programon. Pedig a windows stílus klasszikusra lett átállítva, nod32 és kerio fut, memória takarékoskodás szempontjából. Gondolkoztam, azon, hogy lehet, kéne egy cache tuning, mit tanácsoltok?
  • ollie
    #8308
    Ennyi infóból nem tudjuk.
  • DirtyPio
    #8307
    csa. Egy omlott rendszert hogy hozzak helyre, ossze kene kotni 2 vinyot, de nem megy. Meghal a gep.
  • gyűjtő
    #8306
    Hello ironmaiden!

    Bejött a javaslat (mint már annyiszor)!
    Köszönöm.
  • Banyapapa
    #8305
    Kérd meg hogy adják oda a jelszot mert szükség van rá a munkádhoz.
    Elengedhetetlen-létfontoságu-fontos ,stbstb:)
  • ibrik
    #8304
    Kedves újreg barátunk, arra még nem gondoltál, hogy nem véletlenül van neked megtiltva az internetezés a munkahelyeden?

    - ha okos volt a rendszergazda (márpedig biztosan), a jelszót csak úgy nem fogod megtudni a hálón keresztül
    - vagyis a rendszergazda jelszavát csakis a rendszergazdától tudnád megkérdezni - ő meg hülye lenne megadni neked...
    - az sem megoldás, ha valaki más jelszavát használod, mert a rendszer azonnal észreveszi, hogy két gépről lépett be ugyanaz a személy - azonnali lebukás

    Tömören ennyi...
  • horiati
    #8303
    Sziasztok!
    Tud Nekem valaki segíteni?
    A cégnél kaptunk új gépeket. Meg kéne tudnom a rendszergazda jelszót.
    A bibi az, hogy semmihez sincs jogom. Semmilyen progit nem tudok telepíteni.
    Írásvédett minden lényeges könyvtár.
    Úgy kellene megtudnom a jelszót, hogy meg is maradjon, tehát nem akarok másikat beírni helyette.
    Vagy az is jó lenne, ha más valakinek a jelszavát tudnám, aki a hálón van.
    Ez azért kellene, mert bizonyos felhasználók használhatják a net-et a többi meg nem.
    Ha tudnám v.melyik jelszót akkor én is használhatnám.
    Előre is köszi.
  • ironmaiden
    #8302
    Próbáld meg bekapcsolni a tűzfalat a szolgáltatásoknál.
    Start->Futtatás
    services.msc
    Itt válaszd ki a tűzfalat majd jobb klikk, tulajdonságok.
    Először állítsd automatikusra majd indítsd el.
    Ezután a vezérlőpulton már működnie kell.
  • gyűjtő
    #8301
    Szervusztok!

    Windows XP SP2 operációs rendszert használok.
    Egy program telepítést követően a Windows biztonsági központja (ikon,lent a jobb sarokban) jelezte, hogy a Windows tűzfal nincs bekapcsolva.A központ javaslata a tűzfal engedélyezése volt, amit nem sikerült érvényesítenem.
    A Start menü > Beállítások > Vezérlőpult > Windows tűzfal párbeszéd panelt nem tudtam megnyitni. A hibaüzenet:a panel nem nyitható meg, mert a társított szolgáltatás (Windows tűzfal/internet kapcsolat megosztása (ICS)) nem fut.
    Innen nem is tudtam a futást elindítani.
    A Start menü > Futtatás (msconfig)> Rendszerkonfigurációs segédprogram panel > Szolgéltatások fül jelzi, hogy a Windows tűzfal/internet kapcsolat megosztása szolgáltatás nem fut.

    Megjegyzem, hogy a legkézenfekvőbbnek látszó Widows frissítést elvégeztem, de nem segített. Sajnos az eredeti telepítésről - bűnös könnyelműséggel - nem készítettem helyreállító lemezt.

    Kérdésem: be lehet-e állítani futásra ezt a szolgáltatást és hogyan?

    Még annyival komplikálom a probléma ismertetését, hogy a Felügyeleti eszközök > Rendszer menüpontban a Windows bejelentkezése után a "Service Control Manager leállt" hibajelzést találom.

    Ha a fentieket kiegészítem a hijackthis.log fájllal, akkor talán valami látszik a leírtakból:

    Logfile of HijackThis v1.99.0
    Scan saved at 15:54:33, on 2005.05.05.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\PROGRA~1\NORTON~1\NORTON~1\navapw32.exe
    C:\WINDOWS\system32\carpserv.exe
    C:\Program Files\Creative\Shared Files\CAMTRAY.EXE
    C:\PROGRA~1\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
    D:\PROGRAMOK\Kémprogramellenőrző\MicrosoftAntiSpyware\gcasServ.exe
    D:\PROGRAMOK\Java\bin\jusched.exe
    C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe
    C:\Program Files\Common Files\Canopus Shared\ProCoder 2\Kernel\PNXSERVR.exe
    D:\PROGRAMOK\Segédprogramok\Digital Day v5.50\digday.exe
    D:\PROGRAMOK\Internettelefon\Phone\Skype.exe
    C:\Program Files\MSN Messenger\MsnMsgr.Exe
    C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    D:\PROGRAMOK\Segédprogramok\TipTop\TipTop.exe
    D:\PROGRAMOK\Kémprogramellenőrző\MicrosoftAntiSpyware\gcasDtServ.exe
    C:\WINDOWS\System32\spool\DRIVERS\W32X86\3\E_S10IC2.EXE
    C:\WINDOWS\system32\cisvc.exe
    C:\Program Files\Common Files\EPSON\EBAPI\SAgent2.exe
    C:\WINDOWS\system32\E_S00RP2.EXE
    C:\WINDOWS\system32\inetsrv\inetinfo.exe
    C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton Utilities\NPROTECT.EXE
    C:\WINDOWS\System32\snmp.exe
    C:\PROGRA~1\NORTON~1\SPEEDD~1\nopdb.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\mqsvc.exe
    C:\WINDOWS\system32\mqtgsvc.exe
    C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
    C:\WINDOWS\system32\cidaemon.exe
    C:\WINDOWS\system32\cidaemon.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    D:\PROGRAMOK\Segédprogramok\HijackThis_1.99.0.0\HijackThis.exe

    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://g.msn.com/0SEENUS/SAOS01
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.hirstart.hu/
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://g.msn.com/0SEENUS/SAOS01
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\PROGRAMOK\Adobe Reader\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O2 - BHO: (no name) - {206E52E0-D52E-11D4-AD54-0000E86C26F6} - D:\PROGRA~1\FRESHP~1\FRESHD~2\fdcatch.dll
    O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - D:\PROGRAMOK\Kémprogramellenőrző\Spybot - Search & Destroy\SDHelper.dll
    O2 - BHO: CNavExtBho Class - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [MsmqIntCert] regsvr32 /s mqrt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [NAV Agent] C:\PROGRA~1\NORTON~1\NORTON~1\navapw32.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [CARPService] carpserv.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Creative WebCam Tray] C:\Program Files\Creative\Shared Files\CAMTRAY.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [WheelMouse] C:\PROGRA~1\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer
    O4 - HKLM\..\Run: [gcasServ] "D:\PROGRAMOK\Kémprogramellenőrző\MicrosoftAntiSpyware\gcasServ.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] D:\PROGRAMOK\Java\bin\jusched.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot
    O4 - HKLM\..\Run: [NexusServer] "C:\Program Files\Common Files\Canopus Shared\ProCoder 2\Kernel\PNXSERVR.exe" -SelfLaunch
    O4 - HKLM\..\Run: [Digital Day] D:\PROGRAMOK\Segédprogramok\Digital Day v5.50\digday.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [UserFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -u
    O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "D:\PROGRAMOK\Internettelefon\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized
    O4 - HKCU\..\Run: [MsnMsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\MsnMsgr.Exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [TipTop] D:\PROGRAMOK\Segédprogramok\TipTop\TipTop.exe
    O4 - Global Startup: EPSON Status Monitor 3 Environment Check 2.lnk = C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\E_SRCV02.EXE
    O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE
    O4 - Global Startup: Symantec Fax Starter Edition Port.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\1038\OLFSNT40.EXE
    O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - D:\PROGRAMOK\Java\bin\npjpi150_02.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - D:\PROGRAMOK\Java\bin\npjpi150_02.dll
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O10 - Broken Internet access because of LSP provider 'c:\program files\newdotnet\newdotnet6_38.dll' missing
    O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://v5.windowsupdate.microsoft.com/v5consumer/V5Controls/en/x86/client/wuweb_site.cab?1114969178780
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{E8B0D83D-BFFA-4614-8668-A77CD591A34F}: NameServer = 195.228.240.249 195.228.242.180
    O23 - Service: Logikai lemezkezelő felügyeleti szolgáltatás - Unknown - C:\WINDOWS\System32\dmadmin.exe
    O23 - Service: EPSON Printer Status Agent2 - SEIKO EPSON CORPORATION - C:\Program Files\Common Files\EPSON\EBAPI\SAgent2.exe
    O23 - Service: EPSON V3 Service2(02) - SEIKO EPSON CORPORATION - C:\WINDOWS\system32\E_S00RP2.EXE
    O23 - Service: Eseménynapló - Unknown - C:\WINDOWS\system32\services.exe
    O23 - Service: Fax - Unknown - C:\WINDOWS\system32\fxssvc.exe
    O23 - Service: IIS felügyeleti szolgáltatás - Unknown - C:\WINDOWS\system32\inetsrv\inetinfo.exe
    O23 - Service: IMAPI CD-égető COM-szolgáltatás - Unknown - C:\WINDOWS\system32\imapi.exe
    O23 - Service: NetMeeting távoli asztalmegosztás - Unknown - C:\WINDOWS\system32\mnmsrvc.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Auto Protect Service - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    O23 - Service: Norton Unerase Protection - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton Utilities\NPROTECT.EXE
    O23 - Service: Plug and Play - Unknown - C:\WINDOWS\system32\services.exe
    O23 - Service: Távoli asztal súgó-munkamenetének kezelője - Unknown - C:\WINDOWS\system32\sessmgr.exe
    O23 - Service: ScriptBlocking Service - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
    O23 - Service: Intelligens kártya - Unknown - C:\WINDOWS\System32\SCardSvr.exe
    O23 - Service: Simple Mail Transport Protocol (SMTP) - Unknown - C:\WINDOWS\system32\inetsrv\inetinfo.exe
    O23 - Service: Symantec Network Drivers Service - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    O23 - Service: SNMP szolgáltatás - Unknown - C:\WINDOWS\System32\snmp.exe
    O23 - Service: Speed Disk service - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\NORTON~1\SPEEDD~1\nopdb.exe
    O23 - Service: Teljesítménynaplók és riasztások - Unknown - C:\WINDOWS\system32\smlogsvc.exe
    O23 - Service: Kötet árnyékmásolata - Unknown - C:\WINDOWS\System32\vssvc.exe
    O23 - Service: Webes közzététel - Unknown - C:\WINDOWS\system32\inetsrv\inetinfo.exe
    O23 - Service: WMI teljesítményadapter - Unknown - C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe

    Köszönöm a türelmet és a remélt segítséget.
  • ibrik
    #8300
    Amelyik tetszik (amelyiknél jobb a hang)
  • Serpa
    #8299
    sb live -val 16ra állítsam?
    32nél recseg, 24 még jó.
  • ollie
    #8298
    Játékot installálni is csak admin jogokkal fog tudni.
  • ibrik
    #8297
    Szerintem nem fog neki menni, mert valószínűleg a registry-ben "buherálás" csak admin joggal engedélyezett - máshogy pedig nem lehet elrejteni a telepített dolgokat.
  • Mayday
    #8296
    Sziasztok,
    Egy kedves cimboramnak vetodott fel egy kerdese, de nincs internet-kozelben, ezert megigertem neki, megkerdezem itt.
    Tehat: minkahelyi gepre jatekot installalna, amit szeretne, hogy ne lasson "akarki". Az oke, hogy ikonokat, start menuben a dolgokat eltunteti, de megteheti-e pl azt, hogy a Programok jozzaadasa es torleseben is kipucolja valahogy? Azt hiszem, nem rendszergazda elol, hanem masik user szint elol kellene "elrejtegetni".
    Megoldhato ez?
  • ibrik
    #8295
    Indítsd el a gépet egy boot-floppyval DOS-üzemmódban.
    Aztán add ki ezt a parancsot: fdisk /mbr
  • ibrik
    #8294
    A PCM az egy hangformátum (abból van 16, 24 illetve 32bites minőség), az IEEE float pedig a processzor lebegőpontos számítási folyamata.
  • Trepanner
    #8293
    Szeva mindenki!
    Lenne egy kérdésem:
    Van e vkinek olyan progija, maivel a boot szektor 0. szektorát felül tudom írni?
    Boot vírus + XP alkottak kicsit, és most szükségem lenne egy ilyen progira.

    Vkinek ötlet?
  • Serpa
    #8292
    PCM16/24/32bit és IEEE float
  • ibrik
    #8291
    Milyen másik 4?
  • Serpa
    #8290
    és a másik 4?
  • ibrik
    #8289
    LFE = Low Frequency Encoding - ez a Dolby Digital 5.1 hangrendszer subwoofer (mélynyomó) csatornája (a ".1")
  • Serpa
    #8288
    mplayerc.
    audio decoders -en belül az "LFE" mit aktivál?

    PCM16/24/32bit és IEEE float --> melyiket érdemes bejelölni?
  • units
    #8287
    Szerintem nincs értelme vitázni két igen elismert és jó vírusírtó között.
    Nálam a Nis2005 megy, minden probléma nélkül.
    Metnek van igaza. Meg kell tanulni használni. (Ez az Avastra is igaz)
  • izb
    #8286
    Egészségedre.
    A Norton egy rendszerzabáló program.Ez a nagy problémám vele.És nem a vírus írtási képességeit kritizáltam,de mondjuk az is elég gány.Vannak sokkal jobbak nála,mint mondjuk az avast.Hosszabb távon ez jobb megoldás szerintem.
  • Met
    #8285
    Jajj ne kezd már játszani az én vagyok az okosabbat.
    Hogy ne mond azt, hogy elfoult vagyok felraktam az Avastot és nem talált semmit.
  • izb
    #8284
    He he kicsirigó.Sokat kell még tanulnod.
  • Met
    #8283
    nem fogod nekem bemagyarázni, hogy a Norton szar. max nem tudod használni
  • izb
    #8282
    Próbálj ki valami normális vírusírtót,és akkor csodát látsz
  • Met
    #8281
    nincs, mert se a spybot, se a spy sweeper nem talál semmit
  • ibrik
    #8280
    Vagy csak nem tudsz róla... a Norton-t ismerve...
  • Met
    #8279
    Hát nemtudom, nekem évek óta Norton van és se vírus nincs a gépen se féreg.
  • tomo
    #8278
    es amit nem talal meg a nod , azt hogy' veszed eszre? rotfl
    veszelyes helyen lakhatsz ha ilyen sok virussal talalkozol.
  • Culram #8277
    Ja Norton Sucks. Nálam bejött a NOD32. Iszonyat sok frissítése van. Általában napi 1. És szinte mindent megtalál, olyat is amit a norton nem.
  • izb
    #8276
    Tényleg nem gyík,hanem
  • units
    #8275
    Azt nem mondanám, hogy "gyík"
    Az viszont igaz, hogy az állandó figyelése rendesen terheli a rendszert.
  • Aquli
    #8274
    Értem miről volt szó, de én nem a Start->programok-ban lévő indítópultról beszéltem, mert ott szinte semmi sincs, hanem arra, ami a programok->kellékek->rendszereszközök->rendszerinformációban van, mert ott megvannak, de nem lehet belőlük törölni.
    De most már megvan, hála Culramnak.
  • Aquli
    #8273
    Köszi szépen ez kellett nekem!
    Azóta megoldódott, mert a Norton antivirus 2k4-et leszedtem, és megoldódott. Az a gyík program ugy belassította az xp-t mint az állat.
    Mégegyszer köszi!
  • Culram #8272
    Magáb az indító pultba nem sok progi szokta rakni magát, de a induláskor betöltődött progikat akarod nem elindulóvá tenni, akkor Futtatás-ba beírod hogy: msconfig. Ott utolsó fülön vannak az induló progik azokról leszeded a pipát ami nem kell. VIGYÁZZ MIT HÚZOL KI!!! CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE.
  • Serpa
    #8271
    néha amikor le akarom állítani vagy restartolni az XP-t, nem tud bezárni egy alkalmazást.

    ezt írja:
    "layered hidden window"

    amit ollie tanácsolt #8244, nem segített.