25353
Whistler - Windows XP
  • North
    #8350
    Hát nem változott semmi. Az alaplapom ősrégi:chaintech-6OJA3T-Socket 370. Nem is találtam újabb drivert 2001-esnél, elvileg az van most is fent. De legalább a videókártyát frissítettem.:)
  • North
    #8349
    Jah, az van fent. :) Kipróbálom, amit belinkeltél, aztán majd írok, mi lett. Thx az eddigieket.
  • DarkGhost
    #8348
    most ez van neked fenn??(29.42-detonator)
    Jó régi....
    De sztem az alaplap drivert kellene frissíteni. Mondjuk nemárt mind2t :P,
    Talán megoldja.
    Video kártya driver : http://download.nvidia.com/Windows/71.89/71.89_win2kxp_international.exe

    Alaplap: nem tom hogy milyen de a gyártó lapján találsz majd szerintem...
  • North
    #8347
    PIII-1.3GHz-80GB HDD-128RAM-GeForce2 MX400/32MB videókártya. Én személy szerint ez utóbbira gyanakszom, mert win98 alatt ugyanezzel a konfigurávióval nem volt semmi gond. A videókártya diverét a netről szedtem XP-hez(29.42-detonator), lehet, hogy ha frissítem, ha van egyeltalán frisebb, akkor jó lesz? Egyeltalán ebbe sose mozogtam otthon, hogy az nvidia.com-ról melyik driver is jó a kártyámhoz!?
  • DarkGhost
    #8346
    Mien a géped?
    Az is meghatározza részben. Tesómnak pl. valami nem tudom milyen márkályú a gépháza és azé nem megy neki se. Pedig milleniumon ment neki.
    Fel vannak frissítve a driverek?
  • North
    #8345
    Ja, de akárhova állítom, csak a képernyő ill. a merevlemez kikapcsolását tudom állítani. Még win98 alatt simán ment, XP óta nem.
  • DarkGhost
    #8344
    Energiagazdálkodási séma az "otthoni/irodai asztali" -ra van állítva??
  • North
    #8343
    Ott próbáltam először. De semmi, még a súgót is megkérdeztem, de amilyen füleket/gombokat ajánl, olyan nekem nincs is!:(
  • DarkGhost
    #8342
    Talán az "energiagazdálkodási lehetőségeknél" be lehet állítani a vezérlőpultban.
    Ha nem ott akkor most nem jut eszembe hogy hol.
  • North
    #8341
    Nekem egy olyan problémám lenne, hogy ha rámegyek a start menü->kikapcsolásra , akkor nem tudok rákattintani a készenléti módra, mert "szürke". Próbáltam a vezérlőpultnál minden szarságot állítani, de csak azt tudtam elérni, hogy hibernálás legyen helyette, annak meg sztem semmi értelme. Szóval, hogy tudnám készenléti állapotba tenni a gépem? Előre is thx.
  • Crazyn
    #8340
    2halókártyás gépen ozd meg a netet... 192.168.0.1 legyen majd az iP ->megvan
    másik gépen IPket lödd be:
    192.168.0.2 ->megvan
    átjáró:192.168.0.1 ->megvan
    maszk:255.255.255.0 ->megvan
    DNS: szolgáltató adja ->nincs meg, mert ezt az opciót nem engedi (szürke)

    Nem müxik a dolog vmiért. A fájl és nyomtatómegosztás müxik faszán, de a netmegosztás nem :(
  • Crazyn
    #8339
    asszem az XP-AntySpy-ban van ilyen opció, vagy pedig a Microsoft Windows SP Powertoys-ban lévő TweakXP-ben vagy miben
  • moin
    #8338
    hi! Hogyan kell kikapcsolni a scandisket, hogy induláskor ne ellenőrizze a vinyót? Valami init át kell írni vagy hogyan? segítsetek sürgős!
  • Crazyn
    #8337
    Blaster worm sztem (vagy vmi rokona, ami anno elég sok embernek fejfájást okozott)
  • ffxi
    #8336
    Az mit jelent, amikor 30sec van arra, hogy elmentsem az adataimat és újra indul a gép?
  • gabko
    #8335
    thx
  • ollie
    #8334
    Állíts be fix ip címet a hálókarinak.
  • ollie
    #8333
    Miért miért vártál? Szerinted milyen procira készítenek 64 bites oprendszert? Nyílván 64 bitesre nem? Hogy a francba működjön 32 bites procin?
  • Tertovan
    #8332
    vagy ez:
    http://support.microsoft.com/?kbid=892889
  • Tertovan
    #8331
    esetleg ez?
    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;Q316395
  • gabko
    #8330
    Tud vki segíteni?!
    Frissiteném az XP-t az SP2-vel mikor letölti és felinstallálja utána nem tudok feljelentkezni a netre!
    Hibaüzeetet ir ki: HIBA - 769 és valami Wan miniport(PPP0E) -keresztül akar csatlakozni.

    előre is köszi
  • Trade
    #8329
    itt van a leiras ami alapjan le lehetne takaritani:


    csak az a baj hogy nehany lepest nem tudok vegrehajtani mert nincs is benne a registerben.startpageM
  • units
    #8328
    Csökkentett módban futtasd a Nortont!
    vírus neve? (nem a fájl név) Norton logban szerepel.
  • panasonic007
    #8327
    Köszi
  • panasonic007
    #8326
    Csak azért kérdem mert ha jól olvastam csak 64-bites procikhoz működik.
  • lck
    #8325
    nem
  • panasonic007
    #8324
    Hali! P4:1.7-re lehet windows x64-et rakni? Elindul?
  • izb
    #8323
    avast boot idejü futtatásást próbáld ki.
  • irkab1rka
    #8322
    Bocs a külső linkért, de nem látom a hírt az SG-n.

    Védelmi pénzt kérne a felhasználóktól a Microsoft "http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=28955&count21=1"

    Az a kemény, hogy ez a szolgáltatás nekem nagyon szinez a Lindowsnak a Click and Run-jára, bár annál kicsit több...

    -*-----------
    Trade:
    szedd ki a winyót a gépből, tedd be másodlagosnak egy tiszta gépbe, ami látja a filerendszert a kérdéses vinyón. A másik gép gond nélkül törölhet bárit a te vinyódrál (csak nehogy a te vinyódrál indítsátok elé a másik gépet).
  • Trade
    #8321
    van egy virus a gepen.A norton nem tudja letakaritani.
    a neve caell.dll,sajna letorolni se tudom,mert berakja magat mar indulasnal.
    A gepre meg tavolletemben telepitettek az xp-t,en nem akartam volna meg egy jo ideig.A rendszerinformacioban nem lehet szerkeszteni,a windowsos feladatkezelo meg be sem akarja zarni.tudna vki segiteni?elore is koszonom
  • Crazyn
    #8320
    köszi, majd holnap kipróbálom
  • Mr Manson
    #8319
    2halókártyás gépen ozd meg a netet... 192.168.0.1 legyen majd az iP
    másik gépen IPket lödd be:
    192.168.0.2
    átjáró:192.168.0.1
    maszk:255.255.255.0
    DNS: szolgáltató adja
    ennyi
  • Crazyn
    #8318
    pls hlp
  • Crazyn
    #8317
    Hi!
    Tudna vki segíteni? adott 2 gép, és egy adsl net, de vmiért nem tom megosztani a netet, de a fájl és nyomtatómegosztás megy. Mióta újraraktam a windózt vmiért nem sikerül a network setup wizarddal megoldani a dolgot. Az reinstall előtt Norton Systemworks és Internet Security volt a gépen, és akkor ment.

    1. gép: van benne 2 hálókártya, eggyiken az adsl jön be, a másik pedig a 2-es géppel való összeköttetésre szolgál. A gépen WinXp Pro SP2 van + Zonealarm Security Suite + NOD32

    2. gép: 1 hálókértya és WinXP Pro SP2

    Segítsen vki pls
  • ttibi
    #8316
    lene egy kis problémám, olyanokat csinál a gépem hogy lefagy a tálca és a start menü. áttlátszo lesz, de a hátérben lehet még dolgozni 1-2 percig aztán az is kifagy mit csináljak?
    nagyon zavaro még ezt leírtam 1x-er kifagyot és ez nagyon rossz!
    a válaszokat előre is kősszy
  • Felfedező
    #8315
    A következő a problémám: A MS Antispyware Beta Kb 1 hete nem hajlandó frissíteni magát... Elkezdi keresni az új definiciós adatbázit és csak keresi a végtelenségig.. ha egérrel klikkelek lefagy az egész cuccos!!
    Valahol olvastam, hogy egy ideje csak a legális Windows-t lehet frissíteni (kivéve a biztonsági frissítések) akkor ezért nem mükszik vajon??? Már újretelepítés is megvolt de semmi javulás...
  • Salty
    #8314
    Tehát a vinyó miatt is lehet.
  • ibrik
    #8313
    És nem ártana egy töredezettségmentesítés is...
  • Salty
    #8312
    31 folyamat fut jelenleg, a felesleges folyamatokat hogyan szedjem ki? A win-es rendszevisszaállítót hogyan kapcsoljam ki? És hogyan végezzek registry tisztítást? Bocs, nem az erősségem ez a téma.
  • lck
    #8311
    Ja, és ha nem szoktad használni a windows-os rendszervisszaállítót azt is nyugodtan kikapcsolhatod. Igy még a vinyón is több helyed marad.