25353
Whistler - Windows XP
  • precision
    #8430
    Üdv!

    Lenne egy problémám. Xp sp2öm van, és gyakran megfagy a gép. Csak ugy beáll az egész, a hang is beakad, a kábelmodemen is megállnak a ledek, egeret sem lehet mozdítani, semmit. Csak a reset marad. Új ram van benne, leteszteltem már progival kismilliószor, nem talált hibát. Tegnap raktam fel újra az xp -t, szóval a ram biztos nem rossz, mert akkor fel sem ment volna az xp. Mindig máskor csinálja. Van amikor játék közben, van amikor csak ugy netezés közben...amikor rájön. Mitől lehet, segítsetek pls.
  • rushman
    #8429
    Az alábbi bejegyzéseket töröld ki a regeditből, majd újraindítás, majd illeszd be az új log-ot

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\PROTOCOLS\Filter\deflate
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\PROTOCOLS\Filter\gzip
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\PROTOCOLS\Filter\lzdhtml
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\PROTOCOLS\Filter\text/webviewhtml
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\PROTOCOLS\Filter\text/xml
  • rushman
    #8428
    egy külső tűzfal elviekben rálátást nyújt a kimenő adatok kezelésére, de szvsz semmi szükség, ugyanis a beleegyezésed nélkül szerzett adat a számítógépedről nem legális, vagy nem használható fel bizonyítéknak. Teljes info a Mi$rosoft honlapján olvasható
  • DanyyX
    #8427
    Természetes.
    Az svchost.exe-t sok különbözó folyamat használja, ezért is látod többször a feladatkezelőben.
    Ez teljesen normális dolog.
  • Balumann
    #8426
    Mit jelent mikor sok svchost.exe fut a memóriába? Vagy az természetes?
  • Caby
    #8425
    de
    nem tudszróla bootolni
  • Trade
    #8424
    kabel netem van.Ha netezni probalok akkor nem tud csatlakozni
    megneztem az adatforgalmat is de csak nehany elkuldott bit van
    bejovo adat nincs is,dc se megy.
    Alighanem azok a nofilok hianyoznak a regben.De nem tudom hogy irjam vissza.
  • Met
    #8423
    nem
  • shrek82
    #8422
    Ennyi? Semmiben nem különbözik a tudása?
  • Met
    #8421
    a corp nem kér kódot telepítéskor
  • shrek82
    #8420
    Sziasztok! Biztos volt már erről szó, de most nincs kedvem visszaolvasni 8 és félezer hsz-t! A kérdésem az lenne, h mi a különbség a prof. corporate XP és a sima professional XP között?
  • Pip Boy
    #8419
    Ez most komocsi?
  • ollie
    #8418
    Nagy tesó mindent lát, hiába minden!
  • Pip Boy
    #8417
    Hali4 Most kötötték be a netet hozzám és azt szeretnén kérdezni, hogy milyen progikat kell használni, hogy WinXP ne kűldjön semmi szart a microsoftnak stb...!!! Xpantispy az jó, mert azt már lefuttattam ez elegendő?
  • rushman
    #8416
    A hijack egy diagnosztizáló eszköz, nem fog semmilyen megoldást nyújtani neked.

    1. Milyen neted van?
    2. Mi történik, amikor normál módban a netre akarsz csatlakozni?
  • Trade
    #8415
    a hijack nem tudja kitorolni a no filokat.Most latom hogy azok a filok a reg-ben voltak benne.Azert volt fent annyi spyware mert egy nem tudta letorolni.
    Ujra es ujra lefutattam mindegyiket.
    sp2 meg azert nincs a gepen mert meg nem mertem letolteni.
    Mit csinaljak ha a hijack nem segit?
  • rushman
    #8414
    1. minek futtatsz pop up killert az SP2 beépítve tartalmazza
    2. miért a webroot és a spykiller egyszerre?
    3. minek a zonealarm?

    Miért nincs fenn az SP2??????
  • Mihail
    #8413
    ja mér leszedtem egyis antispywareemmel
  • units
    #8412
    a (no file) végű bejegyzéseket szedd ki csökkentett módban.
  • Trade
    #8411
    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 19:36:24, on 2005.05.26.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 1 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE
    C:\Program Files\ACD Systems\ACDSee\ACDSee.exe
    C:\Program Files\DC++\DCPlusPlus.exe
    C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zapro.exe
    C:\WINDOWS\System32\ZoneLabs\vsmon.exe
    C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE
    C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Dokumentumok\HijackThis.exe

    O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer
    O4 - HKLM\..\Run: [AVGCtrl] C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE /min
    O4 - HKLM\..\Run: [iTunesHelper] C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
    O4 - HKLM\..\Run: [PopUpKiller] C:\Program Files\PopUp Killer\PopUpKiller.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [SSC_UserPrompt] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\UsrPrmpt.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [msnmsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [PopUpStopperProfessional] "C:\Program Files\Panicware\Pop-Up Stopper Professional\PopUpStopperProfessional.exe"
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [SpyKiller] C:\Program Files\SpyKiller\spykiller.exe /startup
    O4 - HKCU\..\Run: [SpySweeper] "C:\Program Files\Webroot\Spy Sweeper\SpySweeper.exe" /0
    O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
    O4 - Global Startup: ZoneAlarm Pro.lnk = C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zapro.exe
    O18 - Filter hijack: Class Install Handler - (no CLSID) - (no file)
    O18 - Filter hijack: deflate - (no CLSID) - (no file)
    O18 - Filter hijack: gzip - (no CLSID) - (no file)
    O18 - Filter hijack: lzdhtml - (no CLSID) - (no file)
    O18 - Filter hijack: text/webviewhtml - (no CLSID) - (no file)
    O23 - Service: AntiVir Service (AntiVirService) - H+BEDV Datentechnik GmbH - C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: AntiVir Update (AVWUpSrv) - H+BEDV Datentechnik GmbH, Germany - C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE
    O23 - Service: CachemanXP (CachemanXPService) - OuterTechnologies - C:\PROGRA~1\CACHEM~1\CachemanXP.exe
    O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
    O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    O23 - Service: iPod Service (iPodService) - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Firewall Monitor Service (NPFMntor) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
    O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
    O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
    O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe
    O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs Inc. - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

  • rushman
    #8410
    mint például?
  • Trade
    #8409
    kitoroltem a kamu bejegyzeseket a geprol
  • PetruZ
    #8408
    "Hijack tool-al is ramentem"
    Ez úgy mégis mit takar? Mit csináltál vele?
  • Trade
    #8407
    most csak csokkentett modban van net
  • Trade
    #8406
    legyszi'
    tudom hogy mar irtam korabban is de meg mindig nem sikerult megoldani hogy legyen net normal modban.Hijack tool-al is ramentem meg a torjan search-el is szoval mar nincs trojai a gepen.
    Van a gepen firefox is de az se tudja a halozatot elerni.
    A halozati ikon jelzi hogy kapcsolodva van a halohoz de csak nehany bit adatot
    fogadott ill. kuldott.
    En arra gondolok hogy vhova beepult a trojai modulja es azt most nem tudja elerni a bongeszo.
    elore is koszi
  • PetruZ
    #8405
    Már nem azért, de ebben az esetben szvsz vírusról van szó. Jónéhány ugyanis kikapcsolja a feladatkezelőt, éppen azért, hogy őt magát ne lehessen kilőni a taszkok közül. Tehát az állandó "gyalulás"-ok helyett talán értelmesebben és figyelmesebben kellene netezni, és használni kellene vmi víruskergetőt, ami frissíti is magát...
  • Koppernikusz
    #8404
    Htx. sikerült nagy nehezen..
    Csökkentett módban nem ismerte fel az egeret ( soros port ), billentyűzeten nincs Win billentyű.. msconfigban érdekes, nem találtam semmi bejegyzését, de uninstallal kijött így műxik :)
  • Mihail
    #8403
    vmilyen progival (tweak now, ms antispy vagy egész egyszerüen start->futtatás>msconfig->autómatikus indítás fül) állítsd be safe mode alól a parás felhasználói név alatt, h ne töltődjenek be a mobi mouse részei. esetleg menjél regeditbe és irtsad ki a mobi mouset :) vagy vmilyen regisrty cleanerrel is lehet próbákozni.
  • Koppernikusz
    #8402
    helló
    tudnátok segíteni. Feltettem a gépre MobiMouset és azóta nem azzal a felhasználóval nem lehet bejelentkezni, mert csontig fagy a gép, se alt+ctrl+del, se numlock ra nem reagál vártam vagy 20 percet is..
    másik felhasználóval belépve nem fagy, viszont telepített programok között már nincs, mert F8 al nyomtam neki egy "legutóbbi helyes konfigurációt".
  • Mihail
    #8401
    úgyse jön be, már megint gyalulhatom le az egész szart..
  • Serpa
    #8400
    üres tálcára jobb gomb --> feladatkezelő
  • Mihail
    #8399
    mit csínáljak ha ctrl+alt+del megnxomására nem jön be az az ablak ami a folyamatokat mutatja? elő lehet vhogy másképp hívni?
  • ffxi
    #8398
    Nagyon lassan kapcsol ki a gép, pedig átírtam mindent már regedit-ben 20000-ről 10-re de még mindig nem vagyok megelégedve. Hogy legyen oka az egésznek: min. 30mp kell neki, hogy leálljon. Tudtok még vmi trükköt? Kösziszépen
  • PetruZ
    #8397
    Miféle popup blocker? Az SP2-es IE-ben lévő? Meg azt sem értem, hogy "kikapcsolod" és van olyan hely, ahol "még mindig blokkolja a lapokat"? Micsoda?
  • Pip Boy
    #8396
    Hali! Azt akartam kérdezni, hogy hogyan lehet kikapcsolni a windows pop-up blockert? Mert ha símán kapcsolom ki még mindíg van olyna hely ahol blokkolja a lapokat! Mit lehet tenni ez ellen???
  • ibrik
    #8395
    Ahhoz nem kell semmi külön program (bár léteznek olyanok is).
    Csinálsz az Asztalon egy új ikont a következő parancssorral:
    C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -r -t 00

    Ha kikapcsolni akarod a gépet, akkor egy másik ikont ezzel a parancssorral csinálj:
    C:\WINDOWS\System32\shutdown.exe -s -t 00
  • PetruZ
    #8394
    Ha XP-ről van szó, akkor egyszerűen írd be ezt vmi parancssorba, ikonba, akármibe:
    shutdown -r
  • Imremagdi
    #8393
    szükségem lenne egy prgramra, amit ha elinditok, akkor szó nélkül, azonnal, szabályossan ujrainditja a gépet !!!

    kössziiiiiiiii
  • Pip Boy
    #8392
    Hali! Azt akartam kérdezni, hogy hogyan lehet kikapcsolni a windows pop-up blockert? Mert ha símán kapcsolom ki még mindíg van olyna hely ahol blokkolja a lapokat! Mit lehet tenni ez ellen???
  • caelint
    #8391
    Sziasztok!
    Windows XP Professional alatt szeretném a felhasználói jogokat koráltozni. Jelenleg két fiók van. Az enyém és egy másik. A másik fiókba belépve, a gpedit.msc parancson belül választom a Felhasználó konfigurációját, majd a Felügyeleti sablonokat. Ezek után átállítom azokat a paramétereket, amiket szeretném, hogy korlátozva legyenek (pl. Vezérlőpult letiltása).
    Viszont a beállítások elvégzése után, amikor ebből a fiókból kilépek és átmegyek az enyémbe, az imént végzett változtatások nálam is érvénybe léptek (pl. nem tudom elérni a Vezérlőpultot).
    Az lenne a kérdésem, hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy csak a másik felhasználó jogai csorbuljanak? Az enyémek tehát változatlanul megmaradjanak?
    Köszönöm a segítségeteket: Caelint.