25353
Whistler - Windows XP
  • precision
    #8470
    Kaptam kölcsön egy kb 2 hetes 400as tápot, azzal megy a gép már 3 napja, és még mindig fagy a gép :(
  • Trade
    #8469
    lefutattam a sophos parancssorban is de nem sok mindent csinalt.
    Szerintem a hianyzo clsid-eket kellene a regben visszaallitani.
    Szerintem mar nincs a gepen trojai most
  • billblues
    #8468
    sziasztok....egy olyan kérdésem lenne,hogy amikor letöltök valamit pl.avi,mpg,stb...akkor azt a választ kapom,ha megpróbálom lejátszani,hogy a A fájl forrásszűrője nem tölthető be.??????ez vajon mitől lehet?
  • Stann
    #8467
    Már létrehoztam, de nem tetszik neki! Az egyik előfordulása hibás iso filenál volt! De egy olyan progi, amit xp megjelenése után adtak ki, miért 16bites progit indít???
  • precision
    #8466
    Hozd létre azt a fájlt. Simán szövegszerkesztővel, üres legyen. Windows általában csak megnézi, hogy meg van e az a fájl. Próbát megér.
  • Stann
    #8465

    Bocsi, ezaz!
  • Stann
    #8464


    Ez a hibaüzi mit jelent? Bizonyos progiknál kidobja, míg a másik hasonló gépemen simán elindítja...
  • ollie
    #8463
    Megkaptad a választ a kérdésre, de a 64 bit nem lesz mennyország.
  • Trade
    #8462
    *** Installation Started 05/18/2005 19:11 ***
    Title: Zone Labs Installer
    Source: C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\GLB17.tmp | 05-18-2005 | 19:11:22 | 71680
    User Rights: Admin
    *** Installation Started 05/18/2005 19:12 ***
    Title: Zone Labs Installer
    Source: C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\GLB1E.tmp | 05-18-2005 | 19:12:00 | 71680
    User Rights: Admin
    *** Installation Started 05/18/2005 19:21 ***
    Title: Zone Labs Installer
    Source: C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\GLB27.tmp | 05-18-2005 | 19:21:46 | 71680
    User Rights: Admin
    *** Installation Started 05/18/2005 19:22 ***
    Title: Zone Labs Installer
    Source: C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\GLB2E.tmp | 05-18-2005 | 19:22:14 | 71680
    User Rights: Admin
    *** Installation Started 05/19/2005 2:26 ***
    Title: Zone Labs Installer
    Source: C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\GLB4E.tmp | 05-19-2005 | 02:26:12 | 71680
    User Rights: Admin


    ezt a log filet a sophos csinalta?
  • gyalogstuka
    #8461
    Köszönöm a gyors válaszokat.
  • rushman
    #8460
    és az XP kizárólag egy pld-ban fut a saját gépemen

    még szerencse

    Lesz e valami Microsoft féle csúnya meglepi,vagy nyugodtan nekiugorhatok a 64 bites mennyországnak??

    az mindig lesz, de nem az aktiválásban
  • Aspyrin
    #8459
    Én is oem home-t használok, kb a 10-ik telepítés környékén már nem fogadta el az aktivációs kódot, de felhívtam a májkroszoft ügyfélszolgálatot és kaptam egy újat.
  • gyalogstuka
    #8458
    Hello.

    Szeretnék a termékaktiválásról kérdezni.Jelenleg egy OEM XP-t használok amit egy komplet géphez vettem 25 000 fabatkáért.Sajna a játékok zabálják a hardwert,és a gép kapott egy uj wincsit,dvd irót és egy brutál videokareszt.
    Viszont a kártyához egy erös proci kéne,és áttérnék a 64 bites AMD-re.
    Amikor újratelepitem az XP-t,nem fog sivalkodni hogy új alaplap és új proci vann??? Iddáig csak kétszer telepitettem és aktiváltam,több mint egy év alatt.
    A házikó a matricával maradt,és az XP kizárólag egy pld-ban fut a saját gépemen.
    Lesz e valami Microsoft féle csúnya meglepi,vagy nyugodtan nekiugorhatok a 64 bites mennyországnak??

    Elöre is köszönöm.


    Elöre


  • rushman
    #8457
    a sophos oldalán kipróbáltad a recovery utasítást?
  • Trade
    #8456
    ott mar csak alapertelmezett ertekek vannak
  • Trade
    #8455
    mondom hogy guru vagy!
    Igen ilyenem van de ezt a logbol olvastad ki?
    A spywirek mar nem talaltak a gepen ezert nyugodt voltam miatta
  • Emmegki
    #8454
    Köszi!
  • rushman
    #8453
    nem ilyened van: Trojan.StartPage.M
  • rushman
    #8452
    a 8429-ben közölt bejegyzések értékei üresek?
  • Trade
    #8451
    nezem a logot mar latom hogy vmi baj van



    (5.30.05 16:34:55) SPSeHjFix started v1.1.2
    (5.30.05 16:34:55) OS: WinXP Szervizcsomag 1 (5.1.2600)
    (5.30.05 16:34:55) Language: magyar
    (5.30.05 16:34:55) Win-Path: C:\WINDOWS
    (5.30.05 16:34:55) System-Path: C:\WINDOWS\System32
    (5.30.05 16:34:55) Temp-Path: C:\DOCUME~1\RENDSZ~1\LOCALS~1\Temp\
    (5.30.05 16:34:59) Disinfection started
    (5.30.05 16:34:59) Bad-Dll(IEP): (not found)
    (5.30.05 16:34:59) Bad-Dll(IEP) in BHO: (not found)
    (5.30.05 16:34:59) UBF: 4 - UBB: 0 - UBR: 12
    (5.30.05 16:34:59) UBF: 4 - UBB: 0 - UBR: 12
    (5.30.05 16:34:59) Bad IE-pages: (none)
    (5.30.05 16:34:59) Stealth-String not found
    (5.30.05 16:34:59) Not infected->END
  • Trade
    #8450
    huh nagyon koszonom hogy segiteni probalsz.
    Vmi win xp guru lehetsz ha ennyire vagod a temat.
    Ilyen filom nincs,most futtatom a progit amit belinkeltel
    de nem latom hogy csinalna vmit is,de meg varok.
  • rushman
    #8449
    Probáld ezt

    elvileg működik...

    valamint keress egy ilyen fájlt:C:\WINDOWS\SYSTEM\CBDB.DLL
    (de ne töröld ki, csak nézd meg, hogy ott van-e)
  • rushman
    #8448
    futtatásba írdd be: msconfig
    ott a szolgáltatások fül, majd az üzenetküldés előtt szedd ki a pipát (nem kell újraindítani)
  • ibrik
    #8447
    Hát igen, a haldokló táp sok "x-aktás" jelenséget tud csinálni.
    És az a baj, hogy a leggyakrabban nem is olyat, aminek szemmel látható tünete lenne (pl. az alaplapon)...
  • Gladiator
    #8446
    rájöttem, hogy kicsit meleg a gép. hozzányúltam csak a videókártyához, és megégette a kezem:)
  • Met
    #8445
    vagy a haldokló táp hatására
  • ibrik
    #8444
    Gondolom úgy értette, hogy a meleg hatására nem olvadt-e meg a külső bevonat a kondenzátorokon...
  • Gladiator
    #8443
    nem raktam fel. mi az, hogy felpúposodva?
  • Met
    #8442
    a proci körül nincsenek felpúposodva a kondik?

    amikor ment utóljára nem raktál fel valami progit?
  • Gladiator
    #8441
    ja
  • Met
    #8440
    a ventik pörögnek?
  • Gladiator
    #8439
    van egy kis probléma a másik gépemmel.

    elindítom, ok-ok, aztán amikor elkezdené bebootolni az xp-t nem csinál semmit, scak nagy fekete képernyő. próbáltam csökkentett móddal, próbáltam a legutolsó helyes konfiguráció indításával, de nem csinál semmit, csak feketeség. megnéztem a kábeleket, minden rendesen érintkezik (szerintem)
  • Met
    #8438
    hát, én kipróbálnék egy másik tápot
  • precision
    #8437
    acorp 300as
  • Trade
    #8436
    #8435 valasz a te uzenetedre
  • Trade
    #8435
    a CLSID bejegyzesek tuntek el.Lehet hogy en toroltem ki amikor a spywiret-tol probaltam megszabadulni.Szerintem ha sikerulne visszairni akkor lenne megint net

    Kitoroltem azokat a filokat amiket irtal.Mostmar mindegyiknel alapertelmezett
    van.De meg mindig nincs net normal modban

    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 17:43:21, on 2005.05.28.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 1 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
    C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE
    C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe
    C:\Program Files\PopUp Killer\PopUpKiller.EXE
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
    C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe
    C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    C:\Program Files\Webroot\Spy Sweeper\SpySweeper.exe
    C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zapro.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\System32\devldr32.exe
    C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE
    C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE
    C:\PROGRA~1\CACHEM~1\CachemanXP.exe
    C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe
    C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
    C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
    C:\Program Files\ACD Systems\ACDSee\ACDSee.exe
    C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware SE Personal\Ad-Aware.exe
    C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Dokumentumok\HijackThis.exe

    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = about:blank
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,HomeOldSP = about:blank
    O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer
    O4 - HKLM\..\Run: [AVGCtrl] C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE /min
    O4 - HKLM\..\Run: [iTunesHelper] C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
    O4 - HKLM\..\Run: [PopUpKiller] C:\Program Files\PopUp Killer\PopUpKiller.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [SSC_UserPrompt] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\UsrPrmpt.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [msnmsgr] "C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [PopUpStopperProfessional] "C:\Program Files\Panicware\Pop-Up Stopper Professional\PopUpStopperProfessional.exe"
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [SpyKiller] C:\Program Files\SpyKiller\spykiller.exe /startup
    O4 - HKCU\..\Run: [SpySweeper] "C:\Program Files\Webroot\Spy Sweeper\SpySweeper.exe" /0
    O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
    O4 - Global Startup: ZoneAlarm Pro.lnk = C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zapro.exe
    O18 - Filter hijack: Class Install Handler - (no CLSID) - (no file)
    O18 - Filter hijack: deflate - (no CLSID) - (no file)
    O18 - Filter hijack: gzip - (no CLSID) - (no file)
    O18 - Filter hijack: lzdhtml - (no CLSID) - (no file)
    O18 - Filter hijack: text/webviewhtml - (no CLSID) - (no file)
    O23 - Service: AntiVir Service (AntiVirService) - H+BEDV Datentechnik GmbH - C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: AntiVir Update (AVWUpSrv) - H+BEDV Datentechnik GmbH, Germany - C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE
    O23 - Service: CachemanXP (CachemanXPService) - OuterTechnologies - C:\PROGRA~1\CACHEM~1\CachemanXP.exe
    O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
    O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
    O23 - Service: iPod Service (iPodService) - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Firewall Monitor Service (NPFMntor) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
    O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
    O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
    O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe
    O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs Inc. - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

  • Emmegki
    #8434
    Üdv!

    Netezés közben állandóan előugrik egy 'Üzenetküldő szolgáltatás' ablak, rendszerhibának álcázott hirdetéssel (system crash - halááál - download registry buzerátor és nem lesz adatvesztés blablabla). Hogy lehet lelőni ezt az 'Üzenetküldő szolgáltatást' ?
  • Met
    #8433
    de milyen táp? mert az se mindegy
  • precision
    #8432
    táp kb 2 éves, eddig nem volt vele gond
    vinyó csatlakozója? hát bedughatok egy másikat, ami még nem volt használva...thx a tippet, megnézem
  • ibrik
    #8431
    Én vagy a tápra vagy a merevlemez tápcsatlakozójára gyanakszom.