25353
Whistler - Windows XP
  • ironmaiden
    #8510
    Miért nem akarod az sp2-t?

    Az írtad korábban, hogy már csináltál újratelepítést.
    Próbáltad esetleg integrált sp2-s telepítő cd-vel?

    Ha még nem próbáltad az nlite progival csinálhatsz ilyen cd-t.
  • biomage
    #8509
    mire érted az alapos gépátnézéz amugy az inditáskor nem töltödik be csak két alkalmazás (Kaspersky virud és outpost 2.5)nemhiszem hogy valaki bejöhetne hozám az outpost miat mindent blokol.
    az sp2 nem akarom felrakni
    más ötlet.
  • PetruZ
    #8508
    Fut a Messenger szolgáltatás, kapcsold ki. Nem ártana egy full windowsupdate és egy alapos gépátnézés sem a gépnek, mert ez nagyon régi sebezhetőség, és ha még mindig jelentkezik nálad, akkor ott sztem más is turkál még a háttérben...
  • Hitm@n
    #8507
    Helló!

    Nekem az lenne a problémám (az egyik), hogy XP Sp2-em van fenn az otthoni gépemen, és azon nincs netkapcsolat, de mégis mindig csatlakozni akar: "A kért weblap nem elérhető" ablak folyton előugrik, és iszonyat zavaró, meg sokszor össze is kuszálja a dolgokat. Szóval, ezt hol tudnám kikapcsolni?

    A másik bajom pedig: egy-két programnál (játéknál) a monitorom "kiüti" magát-ergo egyszerűen készenléti módba vált. Megnéztem másik monitorral dettó, de nem is a video driverrel van baj. Az alaplap lenne a bűnös? Vajon nem elég csak egy NForce driver frissítés? (könnyebben megúsznám, mintha Sulinetes alaplapot akarnék cseréltetni - alsó hangon 3 hét.köszi...)

    Előre is köszi!
  • biomage
    #8506
    bejöt mégpár (e-regpatch.???)(windowsregfix.???)(repairreg.???) és ha okét nyomok nemmegy a weboldalra.
  • biomage
    #8505
    van egy kis problémám miutát elinditom az internet kapcsolatot sora jönnek
    percenként (üzenetkezelö szolgáltatás) ablakok többféle kivitelben mindegyik egy weblap cimét irja például (fixwinreg.???)nem ez az egyetlen webhelyet ajánl
    segitsetek játszani akarok orákig de ezek az üzenetek az agyamra mennek
    az ujratelepités nem segit már probáltam
  • The Harmony
    #8504
    Volna egy kis problémám. A gépemen újra telepítettem az XP-t, ami eddig hibátlanul ment, most azonban 4-5 percenként 4-5 másodpercre teljesen megakad az egész rendszer, aztán megy minden tovább normálisan. De elég idegesítő! A leginkább a Skype-on tűnik fel a jelenség, mert az minden megkezdett beszélgetés első 5 másodpercében kiakasztja a fent említett módon a rendszert. Szerintetek mitől lehet? Mit kellene beállítani, hogy ne akadozzon a rendszer? A Vezérlőpult/Rendszernél/Speciális/Teljesítmény/Vizuális hatások-nál átállítottam a "legjobb megjelenés"-ről, úgy hogy a Windows határozza meg a teljesítményt, ami érzékelhetően javított a helyzeten, ami azt megelőzően kb. kétszer volt rosszabb a fent említettnél, ami jelenleg fennáll. Minden segítséget előre is köszönök!
  • shrek82
    #8503
    thx
  • ibrik
    #8502
    Újraindítás:
    shutdown.exe -r -t 00

    Kikapcsolás
    shutdown.exe -s -t 00
  • shrek82
    #8501
    Lenne egy kérdésem! Vmelyik fórumban találtam egy olyan okosságot, hogy vmit be kellett írni parancsikonba, és mikor arra nyomok a tálcán, akkor a parancstól függően vagy leáll, vagy ujrainfdul a gép! Na most én a leállósat megcsináltam, de már nem tudom, hogy melyik fórumban láttam! Tudtok segíteni, hogy mit kell írni az ujraindítós parancssorba? Lehet értetlenül írtam, de nagyon kell sietnem... Előre is thx..
  • ollie
    #8500
    Globálisan le lehet tíltani a tweakUI-val.
  • LoDMaSt
    #8499
    Cd meghajtóra jobklikk, tulajdonságok, és ott az autómatikus lejátszásnál tudsz állítani mindent.
  • atix2
    #8498
    Sziasztok.A problémám 7köznapi.
    Hogyan tudnám leállítani azt a funkcioját a windows xp-nek(proff.)mikor beteszek 1 lemezt a meghajtoba és ne kérdezze tölem hogy mivel nyissa meg(már az idegeimre megy),szoval ne csináljon semmit.
    Ha jol gondolom a registry-ben kell valamit átirni.
    Segitsen valaki.Elöre is köszönöm.
    üdvözlettel :atix2
  • David01
    #8497
    Hdd Temprature, Motherboard Monitor, Vagy egy sime Home Everest is kiirja.
  • Torta
    #8496
    Tudnál mondani ilyen progit?
  • David01
    #8495
    Akkor viszont lehet hogy a mervlemez forrosodott fel. Nezd meg annak is a homersekletet hatha az lessz a baj. Ha olyan 40 C alatt van az meg jo. Ilyen nyári melegekben előfordul.
  • foxxi
    #8494
    És tudnál vagy tudna valaki ilyen programot mondani amivel feltudom törni? :(
  • Carlos
    #8493
    2 Ghz-s Celeron.
    De az a fura, hogy W98 alatt nem csinálta.
    Nem lehet ezt valahol tiltani? Amúgy megnéztem egy ilyen reboot után a biosban és 37 fokos a proci.

    Viszont amikor újraindul a olyan hangot ad a vinyó, mintha most kapcsoltam volna be. Mintha leállna és újra felpörögne! (Ez az újraindulás miatt van?)
  • Blasta
    #8492
    Kösz, nem érek rá!
    Valaki más, más megoldással?
  • izb
    #8491
    Csinálj magad.
  • Blasta
    #8490
    Szasztok!

    Szeretném frissíteni az XP default hangjait vmi másra, de úgy, hogy nem telepítek fel vmilyen egyéb "XP design szoftvert", azoktól fázom!
    Tudtok segíteni esetleg, hol találhatok ilyen Windowsos hangcsomagokat?
  • David01
    #8489
    Milyen procid van? Lehet hogy túlmelegedik és az okozza.
  • Carlos
    #8488
    Az előző probléma megoldódott.
    Faterom 60K-val töltött. Ezekszerint valahogy az XP nem szereti, ha más is tölt egy másik gépen (ADSL egy hubon)

    Viszont ami gáz, hogy minden figyelmeztetés nélkül újraindul a számítógép!
    2 vincseszter, 1 DVD író és egy Ti4200-es vidkártya van egy 300-as tápon!
  • Carlos
    #8487
    Most tettem fel az XP-t.
    (Hun Professional, SP2 integrated).
    Az internet észrevehetően lassabb lett.
    Eddig kétszer próbáltam tölteni, de 30 K-nál nem jött gyorsabban és a SG fórum is sokkal lassabb.
    A tűzfal engedélyezve van, de ha kikapcsolom sem javul a helyzet!
    Van valami ötletetek?
    Win98SE alatt nem volt semilyen probléma!
  • ollie
    #8486
    csak külső progival
  • Torta
    #8485
    Hogyan lehet egy mappát jelszóval levédeni?
  • Atkamon
    #8484
    Szerintem egy kódfeltörővel meg lehet oldani!
  • foxxi
    #8483
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem.
    A cégnél lejelszavasztam az egyik mappámat és közben win reinstall volt csak a mappa maradt meg de elfeledtem a jelszót :(

    Fellehet valahogy oldani? Van ehhez valami progi?

    Köszi a helpet!
  • Trade
    #8482
    kilo akart lenni
  • DanyyX
    #8481
    50Mbit?
  • rushman
    #8480
    vagy talán a kábelnet egy igen "apróbetűs" problémájával állunk szemben.

    A DC-ről meg ne tölts!!!!
  • PetruZ
    #8479
    Az egy dolog, hogy mennyi a letöltési sávszéled, de azt a túloldalnak upload-ban kellene tudnia - ami pedig igen-igen ritka kishazánkban.
  • Trade
    #8478
    meg annyi gondom van hogy kabel netem van.
    a kozpontban azt mondtak hogy 50mbit-es minimum letoltesi sebesseg van.
    en meg orulok ha 10-el tolt a dc-rol.Mostmar nincs trojan a gepen.
    Beallitas baj lehet?
  • tomo
    #8477
    link stan problemajara. <<< 16 bites akarmi hibauzenet javitasa.
  • Trade
    #8476
    nagyon koszonom a segitsegedet!
    Mostmar ismet van net normal modban is.A zonealarmmal volt baj.
    Blokolta a scho....filet es ezert nem volt net
  • rushman
    #8475
    igen, a regsvr32-vel, csak tudni kellene az oda illő programok helyét
    nincs jobb ötletem
  • Trade
    #8474
    igen a CLSID-ek hianyoznak.Lehet hogy en magam toroltem le.Szerinted vissza lehet meg
    azokat a bejegyzeseket irni?
  • Gladiator
    #8473
    nem szól a jobb hangfalam, de csak ezen a gépen (asszem). szal átkötöttem másikba, és ott asszem jó volt. driver fent van. mélynomó is szól.
  • rushman
    #8472
    azt mondtad alapértelmezett értékek vannak, ezekszerint az osztályazonosítók hiányoznak?
  • maozedong
    #8471
    tudtok vmi progit amivel gyorsan lehet fat16 os fájlnevekre konvertálni ntfs est?