25353
Whistler - Windows XP
  • biomage
    #8590
    kifelytenéd bövebben milyen dlleket és exékröl beszélsz.
  • Dodo55
    #8589
    Jó majd megírom. Remélem meg is tudják majd csinálni.
  • Mricu
    #8588
    tudom, de a kitörölt exéket meg dll-eket is visszateszi.
  • biomage
    #8587
    félre érteted én azt mondtam ha Uninstallt használsz sok olyan program van ami felülirj pár file a system32ben és ha te uninstallat el távolitod a programot akkor mindent amit telepitett letöröl.
  • Mricu
    #8586
    tudom, de én nem vagyok olyan láma aki a system 32-ből törölget.
  • Banyapapa
    #8585
    Ird majd meg mi volt az, már kiváncsi vagyok mi a fene van vele kösz:)
  • biomage
    #8584
    rossz ötlet letörölne a könyvtárat mivel a windows oda rakja a fontos fájlokat
    mondjuk egy programot letörölsz (uninstal) a windows onnan tölti vissza a fájlokat amik fontosak.
  • Mricu
    #8583
    Jaa! tudjátok hogy lehet jó sok (300-400 mega) helyet felszabadítani? Töröljétek ki a Windows\system32\dllcache mappa tartalmát, garantált siker.
    Az én windows mappám már csak 650 mega, de jól műxik a rendszer.
  • Mricu
    #8582
    üdv imp 99!

    Szerintem erre a feladatkezelő is alkalmas, ha a folyamatok fülnél megnézed a futó progik procihasználatát... én legalábbis megnézem ha gyanúsan terhelt a gépem.
  • imp99
    #8581
    HI all! már vagy 1 hete jelentkezett nálam a próbléma...már bekapcsolás után is 80%-on pörög a procim de semmit nem csinálok..márlefuttattam ad_aware-t, nortont, spybot search and destroy-t mindent a legfrisebb updattel de nem találtak vírust mégis magától nem pörög egy proci 80%-on. viszon van egy gyanús fájlom syssec.exe de ahol kéne lennie (zone alarm szerint) windows/system32 itt nem találom

    plz segítsetek mert lassan bedöglik a gépem előre is kösz..
  • Met
    #8580
    amikor szükséges:)
  • Mricu
    #8579
    És ti milyen időközönként telepítítek újra?
  • Dodo55
    #8578
    Na végre sikerült felraknom a windows-t, és azóta csak 2-szer csinálta, és most már az erről írok, és az utolsó újraidulás 1 órával ezelőtt volt, tehát, valamiért jobban bírja. Remélem kibírja a hétvégén úgy hogy 1-2 órát fagyás és újraindulás nélkül fog menni. Úgy már tudom használni valamire. Aztán hétfőn megnézetem.
  • biomage
    #8577
    én ramokban jártas vagyok tudod mit jelent a DDR szó azt hogy dupla memoria sáv
    vagyis a 400 DDR 200+200 MHZ nem rossz a ram.
    HI...
  • Banyapapa
    #8576
    Everest jol mutatja, akkor a tied 400.
    Alaplap fülnél irja jol, valodi orajel/effectiv orajel.
    Nálam ez 133/266 (AMD miatt)
  • Dodo55
    #8575
    Lehet, hogy a videokártya, mert windowsban csúnya a képe, minden dolognak van 5-6 nagyon halvány másolata, a valódi objektumtól jobbra eltolódva. Azt mondták erre, hogy szellemkép. És biztos a vidokártya okozza ezt, mert ugynazt monitort nézem most a régi gépemre kötve és most nincs ilyen szellemkép. Szóval van esély a videokártyára is. A Programokat majd megnézem, ha sikerül rászenvednem egy windows-t(Az előző tönkrement, mert egy driver telepítése közben újraindult a gép), de hagyom most még egy kicsit, hogy minél tovább bírja, és ne faggyon le windows telepítéskor. A ramokkal kapcsolatban annyit, hogy az everest 200 mHz-s nek ismerte fel őket, pedig mindkettő 400-as, és az alaplapom is tudja a 400-at, úgyhogy lehet hogy ott a gond.
  • ollie
    #8574
    Elképzelhető, hogy rosszul ismerte fel a memóriák időzítéseit az alaplap, és túl kicsire állította. Próbáld ki, hogy rosszabbra állítod.
  • biomage
    #8573
    itt van kettö kis program probáld ki
    CPU HI Prof EDITION ez a müveleti részt teszteli
    CPU MARK 2ez meg le terheli a processzort
    a prime95 is jó tesztelö prog de az inkább stabilitás teszt program
    üdv...
  • biomage
    #8572
    de lehet videokártya volt egy ti4200 kártyám ilyen problémával még a bios ban is lefagyot.és a táp is lehet ilyen probléma mondjuk mercury.ne ird le egyiket sem oké.
  • Banyapapa
    #8571
    Egyébként elsö "komolyabb" gépemnél nekem is ilyen bibim volt, kis eröltetések a gépnek (game, winraral csomi, telepités) és orrbaszájba restart.
    Akkor net nem volt szal abban bizhattam aki összerakta ( egy pc boltban dolgozo srác,öcsikém haverja).
    Na vissza neki, öreg nekem nem jo, megnézi 4 nap mulva vissza hogy ennek semmi baja.
    Itthon bekapcs, játékdemok fel, ugyanaz.
    Enyhén ideges lettem és.................

    Mára csak egy aerocool venti örzi emlékét,az maradt csak éppen benne.
    De ha találkozok a sráccal eccer asszem.......
  • Banyapapa
    #8570
    Prime95 probáltad?
    Nekem itt CPU-Alaplap-Memoria 3hoz azt ajánlották.
    Tápra nemtok, vannak amik mutatják a ingadozásokat pl: everest vagy ami picit jobb az a speedfan,de a tuti valamilyen mérömüszer lenne.
  • Dodo55
    #8569
    A ramokat próbáltam mindenhogyan, de sehogy nem lett jó. Azt sem hiszem, hogy vga, mert a windows telepítés előkészítésekor dosban is lefagyott. Az pedig nem grafikus, hanem karakteres. Utánanéztem az interneten, és sok embernek volt ugyanez a problémája. Megoldásokat ott sem találtam de ott sokan mondták, hogy alaplap, vagy processzor, vagy táp lehet a hibás. A legnagyobb gond az, hogy ha elviszem megnézetni, és előtte sokat hagyom pihenni, akkor ott nem biztos, hogy hamar elő fog jönni a lefagyás, vagy ujraindulás. Abból, meg lehet hogy nem fognak hamar rájönni hogy mi okozza a hibát, ha csak elmesélem. És most a hétvégén lett volna 1 kiló időm arra, hogy mindent felrakjak rá, és kipróbáljak egy csomó játékot ami a régi gépemen (amit most éppen használok) nem ment. Viszont megnézetni, megjavíttatni meg csak hétfőn tudom elvinni. Szóval a ram és a vga kizárva. A többi cuccot(Processzor, alaplap, táp) hogyan tudnám gyosan és egyszerűen ellenőrizni ? Processzor ellenőrzésre nincs valami program? Mert ha van, akkor tudni fogom, hogy azzal van e a gond. Ha nem akkor valahonnam szerzek egy tápot, ha azzal sincs gond akkor az alaplap.
  • Banyapapa
    #8568
    Memoria slotokban cserélgeted a memoriákat?
    Igaz ha az rox akkoris alaplap bibi.

  • biomage
    #8567
    elindul már az xp ha nem akkor ted a kötetkezöt
    menj az inditómenübe (F8)és jegyezd meg az utat a vga engedélyezéshez.(csinálj egy probát)aztán ved ki a VK és indisd vga modban megegyszer ha ugyan annyi idö telik el akor nem VGA probléma hanem alaplap.
  • Dodo55
    #8566
    Nem csak windowsban csinálja. Csinálta dosban is amikor a windows telepítő a telepítéshez szükséges fájlokat másolta. Akkor még a videokártyán kívül más kártya nem volt benne. És nem hiszem, hogy integrált cucc, vagy meghajtó okozná, mert ha pihen egy kicsit kibír 1-2 órát. Aztán meg 10-20 percenként csinálja. Ha csak az lenne, hogy újraindul, akkor biztos lennék, hogy a táppal van gond, de itt vannak ezek a fagyások is. Azt meg nem nagyon szokott táp okozni. De az is a tápra utal, hogy pihenés után tovább bírja. Gondoltam a ramra is, de nem az okozja a problémát, mert kicseréltem, és úgy is rossz.
  • biomage
    #8565
    Tedd ezt minden kártyát vegyél le az alaplapról kivéve a VK t
    az öszes integrált alkatrészeket (Például USB Hálókártya ) kapcsold ki minden perifériát és meghalytót vegyél le az alaplapról (kivéve az XP vinyót + Bill).
  • Dodo55
    #8564
    Utána is csinálta, ezért visszatettem. Elmentünk otthontól, nem volt bekapcsolva pár órát, és azután ment 45 percet lefagyás és újraindulás után. Aztán újraindult egy driver telepítés közben, a windows meg tönkrement(sima módban a logo egy pillanatra beugrik, majd nagy feketeség, csökkentettben meg amikor kiirogatja a betöltésben lévő cuccokat, az egyiknél megakad). Ja és visszaraktam a géphez adott linuxot, és annál is lefagyott. Úgyhogy a gépnek van valami baja.
  • Dodo55
    #8563
    Nem volt kék képernyő, de kivettem az egyik ramot és azóta nincs gond.
  • Banyapapa
    #8562
    XP-ben kikapcs, a ujrainditást hiba esetén, akkor legalább mutat egy kékképernyöt mi is lehet a bibi.
    Vagy, valami progival ellenörizni a gépet, pl: prime 95,memtest
  • Dodo55
    #8561
    Ja és a gépet tegnap vettem, szóval nem sokat volt használva, és a fagyások és ujraindulások egyre ritkábbak.
  • Dodo55
    #8560
    Egy idő után hirtelen ujraindul a gépem, vagy lefagy úgy, hogy az egeret sem tudom megmozdítani. Csinálta ezt az Xp telepítésekor, az Xp indításakor, és az Xpben is.
    Ez harveres hiba lehet, vagy pedig az Xp okozhatja? Egy úrjatelepítés megoldhatná a problémát? Gondoltam arra is, hogy túlmelegszik a gép, de néztem a biosban a processzorhőmérsékletet és az nem nagyon ment 40 fok fölé. A tápra is gondoltam(300 W), de az se nagyon lehet gond, mert ebbe csak 1 DVD/CD-RW combo, a régibe meg a 200 W-os táppal elment egy dvd olvasó, és egy cd író. A gépem: Foxconn Sis661Me alaplap, Intel Celeron 2,8 gHz processzor, 512 Mb ram, Ati Radeon 9250 videokártya, Samsung DVD/CD-RW combo drive, 80 Gb Winchester, Floppy meghajtó.
  • flashX
    #8559
    Be akarom kapcsolni az xp tűzfalat de ezt írja ki:


    Hiba történt az internetkapcsolat megosztásának engedélyezése közben.
    A függő szolgáltatás vagy csoport elindítása nem sikerült.

    Mit tegyek?
  • Picivizipaci
    #8558
    köszi
    holnap +nézem
  • PetruZ
    #8557
    Ha már sikerül bejutni az XP-be, a Vezérlőpult - Rendszer ablakon vmelyik fülön lesz egy olyan, hogy "Indítás és helyreállítás". Ott "Speciális" gomb, majd az új ablakon alul kapcsold ki az "Újraindítás hiba esetén", vagy mi a szösz nevű boxot.
    Ezután restart. Ha kékhalál jön, az már jobb jel, mert legalább esély van a hiba megnézésére (hibakódok, mi okozta a hibát, stb.). Ha továbbra is reboot-ol, akkor restart, majd boot előtt F8 és csökkentett mód parancssorral. Itt egy "chkdsk c: /f" (ha a C:-n fut állandóan). Ha ez sem javít, akkor "chkdsk /r" (bad sector keresés).
    A lényeg, hogy egyszer rendben végig kell futnia a chkdsk-nek, addig nehéz lesz kitakarítani.
  • Picivizipaci
    #8556
    Szia! Banyaapa
    Addig indul újra ameddig hagyom.
  • biomage
    #8555
    Hát ugylátom hogy ennyi nem jelenik meg az üzenetek.
    Mindenkinek megköszönöm a válaszát föleg (Petruz és Met nek)
    a jó válasz Met irta de talán Petruz is nemtudon de kössz
    ÜDV..
  • flashX
    #8554
    Eddig is ment..
  • flashX
    #8553
    Én kinyomtam..most várunk ^_^
  • flashX
    #8552
    nálam is mnálam is mostmár
  • ironmaiden
    #8551
    Vezérlőpult - Felügyeleti Eszközök - Szolgáltatások.
    Ha itt le van tiltva az Üzenetkezelő, akkor is csinálja?
    Ha nincs letiltva akkor tiltsd le.