25353
Whistler - Windows XP
  • Evin
    #23713
    Lehet akár vírus is. Szerintem ahol ez előfordul, érdemes újrarakni a rendszert. Legalábbis amelyik gépeknél ilyet tapasztaltam, csak ez oldotta meg végérvényesen a dolgot.
    De kipróbálhatod az Ms Fix It programját is, hátha talál valamit.
  • clv192
    #23712
    Sziasztok!

    Tapasztalt-e már olyat valaki, hogy minden látható ok nélkül egyszercsak leáll a nyomtatási sor kezelő szolgáltatás. A feltelepített nyomtatók eltűnnek, nyomtatni nem lehet. Amint újra elindítom a szolgáltatást kézzel (egyébként automatikus indításra van beállítva), a nyomtatók újra megjelnnek, ismét lehet nyomtatni. Mindenki happy (rajtam kívül). Eddig még nem sikerült rájönnöm, miért áll le és a microsoft tudásbázisában is csak az szerepel, hogyan lehet újra elindítani. Én viszont az okára lennék kíváncsi, mert teljesen rendszertelenül jelentkezik, néha napokig semmi, aztán olyan gépen is leáll, ahol eddig még nem. És már nagyon unom.

    Előre is kösz.
  • gergely1991
    #23711
    Vagy a intézőben :eszközök>mappabeállításai>nézet>Egyszerű fájlmegosztás használata(ajánlott) pipa eltüntet.
    Majd mappa kijelölése tulajdonságok>biztonság>speciális gomb>megkeresed a profilodat majd szerkesztés>Ellenőrződ hogy a Attribútumok olvasása engedélyezve van-e
  • gergely1991
    #23710
    Szerintem azért próbálkozhatsz a #23702-ban való leírással hátha mégis bejön.
    Végül is sokat úgysem veszítesz:)
  • Qwerty4
    #23709
    Én is használom rendszeresen a Total Commandert, de ott sem szeretem, ha a hidden mappák látszanak. :)
  • kl24h
    #23708
    Én többféle XP Windows-ba tekintettem be, de ilyen gond nem volt, pedig sokaknál olyan Windows volt, hogy nem volt eredeti. Nekem eléggé gyanús az, hogy ne lehessen átállítani, másképp miért tették oda azt a lehetőséget.
    Ha esetleg ismered a Total Commander fájlkezelő programot, akkor ott be lehet állítani és annál nem számít, hogy újraindítod a gépet. Én mindig azt használom, mert több funkciója van, mint amit szolgáltat a Windows Explorer.
  • Qwerty4
    #23707
    Igen.
    De ez szerintem nem hiba, hanem így van megtervezve, hogy ez a könyvtár ne maradhasson látható (hidden legyen).
    Ez mindig így volt, már sokszor próbáltam, mindig ezt játsza el.

    Kérdés, hogy valahogy meg lehet-e "hekkelni", hogy többet ne legyen hidden folder.
  • Logapeti
    #23706
    Háááát, akkor XP guruk híján válaszolok én :)


    Itt a válasz:


    In Windows XP with SP2 or SP3, the registry location of the volume control table is the HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Multimedia\Audio\
    VolumeControl key. This key contains two values that are named VolumeTable and EnableVolumeTable:
    - VolumeTable is a REG_BINARY value that contains the volume table as a sequence of monotonically increasing 32-bit ULONG values. Each 32-bit value represents a value in the range 0 to 65535.
    - EnableVolumeTable is a REG_DWORD value that enables and disables use of the volume table. A value of zero disables table use. A nonzero value enables use of the table.



    További szép napot :))
  • gergely1991
    #23705
    igen, időközben már rájöttem:)
  • gergely1991
    #23704
    Én erre már tegnap se akartam válaszolni mert minek?
    Ha piszkált XP-t használsz akkor ilyen problémákra számítanod kell(pl.:rossz drivert telepít ezzel okozva kékhalált,vagy egyéb rendszerösszeomlásokat okoz).Ezért ilyenekkel ne is kísérletez.Mint a közmondás tartja:Olcsó húsnak híg a leve:)
    Ha esetleg D-n is vannak fontos adatok akkor tedd be egy másik gépbe és jumpereld másodlagosként(ezáltal nem arról bootol be) és mentsd ki a fontos dokumentumaidat:)
  • kl24h
    #23703
    De mikor beállítja láthatóvá, akkor gépindítás után is látható kell legyen, csak úgy nem látható gépindítás után, ha valamilyen okból nem menti le a beállításokat. Miután beállítottad, hogy látható legyen, akkor már be is kellene legyen állítva, mert az Apply és az Ok megnyomtad.
  • gergely1991
    #23702
    Esetleg megpróbálkozhatsz a intézőben:eszközök>mappabeállítások>nézet fül majd lejjebb görgetve a rejtett állományok-at megkeresed és a megjelenítés-t kijelölőd..
  • kl24h
    #23701
    Akkor valami gond van, mert ha átállítod miután a gépet újrainditod, akkor le kell legyen mentve az a beállítás.
    Szerintem valami gond van az XP-vel, valami nem működik a rendszerben.
    Nézz be ide: Start > Control Panel > Administrative Tools > Event Viewer itt nézd meg az összes hibákat (Application, Security, System, Internet Explorer, de inkább az Application és a System a legfontosabb), amelyek a mai nap (vagy amikor bekapcsolod a gépet) adodnak. Valami kellene legyen ott.
    Mikor zárod le a gépet egy pillanatban azt írja, hogy Saving your settings... elvileg itt le kell mentse a beállításokat.
  • Qwerty4
    #23700
    Hello.

    A Local Settings mappát az XP profilkönyvtárában lehetséges örökre "láthatóvá" tenni?Mert folyton rejtett, s ha átállítom láthatóvá, következő gépindítás után újból rejtett lesz.
  • Zsolt01
    #23699
    Hát lehet, túlságosan megpiszkált xp telepítőt fogtál ki és pár nap után kiakadt nálad.
    Van külön neve is ennek a megpiszkált xp telepítőnek !?
    Azért kérdezem:
    Csak, hogy más is lássa, hogy gond lehet ezzel.

    Szerintem az lesz a vége, hogy új xp-t tehetsz.
    Én is az xp sp3 cd boot / javítás chkdsk /r -t javasoltam volna, de már próbáltad azt írod.
    Írod, hogy megcserélődtek a partíció betűk. xp sp3 cd boot / javítás itt kell egy 1-est nyomni elvileg, de ha xp partíció nem C -írja, akkor 2-es számot kell megadni és ....
  • gabeone
    #23698
    Hello,

    szeretnék venni egy original windows 7-et, azonban minél olcsóbban. Mikor érdemes rászánnom magam a vásárlásra? Ünnepek után, nyári szünet előtt? A vásárlás nem sürgős számomra, csak az, hogy a lehető legjobb piaci áron jussak hozzá. Előre is köszi a választ.
  • qut24
    #23697
    Még egy kis infó:

    Dosba kilistáztam dir paranccsal a meghajtót és nincs meg a boot.ini. Próbáltam copy con paranccsal újraírni a fájlt, de azt kapom, hogy ( Copy con boot.ini) az elérési út vagy a megadott fájl nem érvényes. Mostmár ott tartok, hogy már meghajtót se tudok váltani, mindenre ismeretlen parancsot vagy a hozzáférés megtagadva-t írja. Nem tudok a visszalépni a gyökérkönyvtárba se cd se d: parancsokkal.

    Próbáltam egy diskpart parancsot, mikor előjön olyan képernyő, mint a windows telepítőkor onnan kilépek akkor átrak a c:-re ahol most a cuccok vannak, de innen meg nem bírok visszalépni a d:-re ahol a windows van/volt/lenne. Remélem tud valaki segíteni. Holnap még próbálkozok vele.
  • qut24
    #23696
    Buherált XP SP3-as cuccot raktam fel egy pár napja.
  • kl24h
    #23695
    Milyen Windows van meghibásodva? XP SP2?
  • qut24
    #23694
    Egy oem-es sp3-ast raktam be és nem jött ki ez, hogy másféle windows is lenne a gépen.
  • kl24h
    #23693
    Beteszed a Windows telepítő CD, megadod, hogy új Windows telepítés, észreveszi, hogy már egy verzió van a gépen és ott kell legyen egy Javítási lehetőség (To Repair press R) és ekkor kb annyi időbe telik, mint egy új Windows telepítés, de a feltelepített programok működni fognak.
    Ha a próbléma megjelenése elött frissítve volt a Windows, akkor miután megjavítja a Windowst a telepítő CD, azután újból fel kell frissítsd.
  • qut24
    #23692
    Üdv!

    Egy kis segítség kellene. Összetett a probléma leírom az elejétől:

    Mai nap bekapcsoltam először a nagygépet, erre windows indításkor egy hibaüzenet fogad mégpedig:

    Hiányzó NTLDR
    Újraindítás: ctrl+alt+del

    Ezt nagynehezen sikerült megoldani windows cd-vel javítási konzolból copy parancsokkal, de a köv. újraindításnál a következő probléma lépett fel:

    Érvénytelen boot.ini
    A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás vagy nem található:

    Windows\System32\Hal.dll

    Erre nem tudok semmilyen megoldást. Próbáltam a következő dolgokat:

    1. XP cd-ről javítási konzolba. Expand paranccsal kitömöríteni a windows/system32-be a cd-n található hal.dl_ tömörített fájlt. Megis csinálta, de úgyanúgy nem működik.

    2. Windows support szerint próbáljak meg, egy bootcfg /list parancsot.
    Erre azt írja, hogy nincsenek megjeleníthető rendszertöltési elemek.

    Ezekután megpróbáltam egy del c:\boot.ini-t, erre azt írja, hogy nem található a fájl.

    Ráadásként még a bootcfg /rebuild parancsot is megnéztem. Ekkor azt írja, hogy Nem lehetett windows-telepítéseket keresni a lemezeken. Ez a hiba sérült fájlrendszer miatt történhet meg, mivel emiatt a bootcfg nem tud futni. A lemezhibák felismeréséhez futassa a chkdsk parancsot.

    3. Futattam a chkdsk-t /p és /r részparanccsal is. Kiírta, hogy hibák találhatók meg stb. De azt, hogy javította volna nem láttam.

    4. A fixboot parancs is megvolt, de nem segített. Viszont a fixmbr parancsot nem merem megcsinálni, mivel valamilyen hiba folytán felcserélte a particiók betűjelét (ezt windows telepítőbe láttam). A fixmbr-re azt írják, hogy tönkre teheti a particiókat elérhetetlenné válnak. Na ettől félek, mivel van a c: ami a windows, és van a d: amin vannak a cuccok. Ez 400 GB teli adat. Most megcserélődött és a d: a windows c: a cuccok.

    Egy helyen olvastam, hogy a boot.ini-be állídhatódott el valami, de azt DOS-on belül nem lehet tudtommal módosítani. Meg alapból nem is találja valamilyen okból a gyökérkönyvtárba.

    A windowsom egy XP SP3-as buherált cucc. Leszedtem egy eredetiről másoltat abba van javítási konzol azzal próbálgatom. Tudna valaki valamilyen megoldást írni erre. Az újratelepítést elakarnám kerülni, hogyha lehet. A válaszokat és a fáradozást előre is köszönöm. Remélem jó helyre írtam.
  • marsu
    #23691
    Sziasztok.

    Most jelenleg működő rendszeremről tudok e egy telepítő cd/dvd-ét készíteni??
    Valamilyen programmal?

    Előre is köszi
  • Logapeti
    #23690
    Sziasztok!

    Az XP guruktól szeretném kérdezni a következőt: hogy lehet a hangerő növekedés/csökkenés léptékét megváltoztatni, és az új step értéket alapértelmezetté tenni? Történt ugyanis, hogy vettem egy távirányítót a PC-mhez, ami viszi a hangerőt is, de túl nagy lépésekben, nekem finomabb állítási lehetőségre lenne szükségem. 25 lépésre bontja a hangerőállítást, de ez nem távirányító specifikus, mert a billentyűzeten a hangerő +- is ugyanezt a 25 lépést használja.

    Letöltöttem egy programot (Power Mixer), amiben van egy nagyon hasznos utility, az "Audio Taper Editor", ami elvileg pont erre van: átállítani a lépésszámot, lépésközt, és elvileg ki is írja registrybe (tehát valahol itt van a kutya elásva), de sajnos csak _elvileg_, mivel hiába állítok be 35 osztópontot új értékekkel, nem változik semmi, újraindítás után sem.

    Szóval van ötlet, hogy a registryben (vagy esetleg máshol??) hogy lehet állítani ezt a lépésközt?

    Nagyon köszi!
  • computerguru
    #23689
    winrar program,jobb egérgomb,kibontás ide,vagy ahova akarod,katt az első linkre (rar-ra),ha nem fűzi utánna a többit,akkor próbáld meg a többire is külön,hogy kibontás ide,vagy.....,ne az installer fájlt használd!
  • Framsen
    #23688
    Sziasztok !

    Letöltöttem egy 4 CD-s játékot
    Benne van külön-külön a 4 db CD tartalma (.rar formátumban) és egy Installer fájl, amit ha elindítok felrakja a CD1 tartalmát, de a CD2 -höz érve megáll.
    Mit kell csinálnom, hogy folytassa a telepítést ?

    Előre is köszi !
  • Razero
    #23687
    Helló!
    Szeretnék egy kis segítséget kérni.
    Szeretnék 3 gépet egy otthoni hálózatban összekapcsolni, de ebből 2 gépen Win Xp a harmadikon pedig Win 7 van. A 2 Xp-s gépet össze tudom kapcsolni(meg már egyszer a 7-est is hozzájuk tudtam, csak most szétesett a kapcsolat és már nem emlékszem, hogy hogy kellett).
    Tehát ha valaki le tudná írni, hogyan hozzam létre a kapcsolatot, azzal sokat segítene.
  • gergely1991
    #23686
    sajátgép>mappabeállításai>nézetfül>egyszerű fájlmegosztás(pipa eltüntet)>törlendő mappa kijelölése>helyimenü(jobb egérgomb)>tulajdonságok>biztonság fül>speciális>profilod megkeresed(kijelölöd)>szerkesztés gomb>kikeresed a törlést és engedélyezed...
  • funkdoc
    #23685
    jaja egyik vinyon volt egy xp abba voltam bent a másikon meg amit akartam formázni leformázta és a végén kiadta hogy nem tudta a formázást befejezni.
    pedig akkor a xp a másik vinyon futott nem amin formáztam szal nem értem mért nem szedte le róla a cuccost :D aszt letöröltem az egészet egy fájl kivételével a system mappában aszt nem engedi sehogy leszedni :S
  • computerguru
    #23684
    Akkor nálad valami más lehet! Simán lekellene,hogy törlödjön az előző XP.
    Megformáztad rendesen? Partició törlése,lassú formázás megvolt?
  • gergely1991
    #23683
    Formáztad rendesen?
  • funkdoc
    #23682
    helló újratelepítettem az xp-ét de nem engedte az előzött leszedni és csak töröltem (1 fájlt nem enged) betöltéskor mind a 2öt kiírja.
    hogy lehet a másikat eltüntetni vagy törölni a maradékot? köszi választ!
  • balcsi70
    #23681
    Köszöntem. Most ott tartok hogy sikerült egy két dolgot felrakni,a wifinél a Atheros AR5B97 fölment csak ugye nem csinál semmit mert hiányzik az illesztőprogramja(ahol keresek mindenhol csak Win 7-re találok).Már két driver keresőt is végigfuttattam a gépen ezt nem is érzékelték
  • akyyy
    #23680
    van a gépbe kártyaolvaso, régen felismerte a 8 gb-osat amit telohoz adtak, most meg bedugom, a gép ad hangot hogy felismerte, de nem történik semmi. ha 2 gb-sat tudöok bele, azt felismeri. mit csináljak?
  • Dj Faustus #23679
    Akkor fogni kell egy hardverdetektáló szoftvert - Lavalys Everest/Piriform Speccy/SiSoft Sandra/HwInfo32/... - és összeszedni vele milyen hardverek vannak a gépben, és az alapján a chipkészlet - Intel/Realtek/Atheros/Broadcom/Synaptics - gyártójának weboldaláról össze kell szedni a drivereket.
  • gergely1991
    #23678
    A hivatalos oldalukon is csak win-7-es driverek vannak:/
  • balcsi70
    #23677
    Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Szerintetek hol találnék Acer Aspire 5736Z-XP hez drivereket? Mert konkrétan XP-hez nem találok.Ha valaki tudna linket adni megköszönném.

  • Möbiusz
    #23676
    Sziasztok!

    Windows XP/SP3-am van.
    Azt vettem észre, hogy ha új hónap kezdődik akkor az előző havi Rendszer-visszaállítási pontjaim mind eltűnnek/törlődnek.
    Szeretném megkérdezni, hogy be lehet-e állítani úgy, hogy megmaradjanak azok is, de legalább az előző egy hónap mindenképpen.
    Ha igen akkor leírnátok, hogy hol/hogyan kell ezt beállítanom? Én nem tudom hol keressem.

    Köszönöm előre is mindenkinek.
  • Martinez01
    #23675
    Sziasztok!
    Nem tudjátok mi ennek a hibajelenségnek a megoldása?
  • Dj Faustus #23674
    Vagy a Microsoft oldaláról elérhető a próbaváltozat, vagy akár meg is vásárolható.