25353
Whistler - Windows XP
  • Aspyrin
    #8950
    vezérlőpult->hangok és audio->hangok
  • Maffya
    #8949
    Sziasztok!
    Hogy tudom letiltani a windows xp sp2 nél hogy bejelentkezés és kijelentkezés esetén ne legyen zenebona??
  • me and a monkey
    #8948
    Kipróbáltam és tényleg tökéletes.
    Köszi Kotász, hogy megkerested a neten.
  • Wacak
    #8947
    Sziasztok!

    Az alábbi segítséget kaptam XP-Update problémámmal kapcsolatban:
    "Felmész a WindowsUpdate oldalára, megvárod amíg betöltődik.
    Megjelenik két választási lehetőség, akkor írd a címsorba ezt:

    javascript:void(window.g_sDisableWGACheck='all')

    Ezután nyomj entert, majd válaszd ki pl. az egyénit."

    Hát ennyi... Nekem működött, amit itt és most is szeretnék megköszönni annak az Usernak, aki rögtön a segítségemre sietett.

    Mondjuk természetesen az is érdekelne nagyon, hogy miképp lehetne megoldani, hogy az XP-met elfogaja a Microsoft, hiszen az oldalukon biztosan van egy pár progi, amit igy le lehetne tölteni.
  • Inopier
    #8946
    csak tudod az a baj, hogy adawarerel, norton antivirussal és minden szarral nézem az egészet és már nem talál semmit... kérlek, ha valami érdemlegeset tudsz mondani segíts... :( egyébként meg most telepítettem újra az egészet, ilyenkor már hol érne el a "valaki"...
  • Met
    #8945
    valaki átvette a hatalmat a géped fölött:)
  • Inopier
    #8944
    sziasztok! Volna egy égető problémám: most telepítettem újra az xpmet és előtte fent állt egy "hiba" amiből már nagyon elegem lett, mert bármivel leírtottam mindent a gépről úgyis csinálta. Lényegében az egész csak annyi volt, hogy eleinte ritkábban, majd utána egyre gyakrabban gondolt egyet az egerem és a start menühöz ugrott, felnyitotta. Mondom első alkalommal, jó hülye vagy és vittem volna tovább az egeret, erre az csak ugrott mégegyet a starthoz és szinte nem is láttam mit csinál... elkezdte becsomagolni a startmenüt meg hasonló marhaságokat... rájöttem, hogy ha vagy 3-4 másodpercig nem mozdítom meg az egeremet akkor abbahagyja. Ez első ízben elég is volt, mert akkoriban mégcsak olyan 5 percenként jött rá az ugrándozhatnék... utána már volt mikor egy percben többször is :(:(:( most jutottam el arra a pontra, hogy az elsődleges meghajtómról minden fontos adatot lementette és újra telepítettem az xpt... amik kellettek azokat most felraktam és erre megint csinálja :( segítsetek légyszíves, hogy mi lehet a baj, mert ez nem állapot... előre is köszönöm: Inopier
  • dr Kotász
    #8943
    Olvass vissza néhány hozzászólást. Ott a link a megoldáshoz.
  • Torta
    #8942
    Megosztanád velem is ?
  • me and a monkey
    #8941
    Ha más mint a lentebb ismertetett, akkor mindendenképp oszd meg velünk.
  • Wacak
    #8940
    Köszi.. már megoldódott a problémám, kaptam egy gyors, szuper segítséget.

  • Wacak
    #8939
    Sziasztok! Én is ellenőríztettem a Microsoft oldalon az XP-met, és úgy itélte meg, hogy nem megfelelő a verzióm (érdekes, mert fut rajta a SP1 és annak idején azt mondták, hogy az csak jogtiszta XP-re települ - de lehet, hogy nem jól tudom).
    Szeretném a segítségeteket kérni, hogy miként lehet megkerülni az ellenőrzést a továbbiakban. Már olvasgattam róla, de még mindig nem kerek számomra. Honnan lehet letölteni azt a progit, amivel kikerülhető az ellenőrzés és hogyan kell alkalmazni.

    Bocsi, de nem vagyok egy PC-guru

    előre is THX
  • Garfield
    #8938
    A szolgáltatóm kitalálta, hogy márpedig PPPoE az isten.

    Valaki mondja már meg, hogy ez miért jó kábeles hálózaton. Egyszerűen csak nem értem, miért és mennyivel jobb, mint a jelenlegi MAC-address-es azonosítás.
  • Garfield
    #8937
    Távoli asztal.
  • Torta
    #8936
    Az lenne a kérdésem, hogy adott egy routeres hálózaton 2 xp-s gép és szeretném azt megcsinálni, hogy egyik gépről be tudjak menni úgy a másik gépbe mintha az elött űlnék. Esetleg még az is jó lenne, ha tudnék egyik gépről a másikra üzenetet küldeni, ami ott rögtön megjelenik.
  • 12346
    #8935
    thx
  • ibrik
    #8934
    Működik.
  • ibrik
    #8933
    Ja megvan...
  • ibrik
    #8932
    És a scriptet honnan lehet letölteni?
  • [HUN]FaTaL
    #8931
    LINK
  • [HUN]FaTaL
    #8930
    egyébként nem kell hozzá winupdate itt a link: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=262d25e3-f589-4842-8157-034d1e7cf3a3&DisplayLang=hu
  • dr Kotász
    #8929
    Hát szintén a windowsupdate.com-ról letölthető windows komponens, ami kell annak a proginak, ami futtatja azt a scriptet, ami lehetővé teszi, hogy kikerüld az eredetiségellenőrzést.
  • 12346
    #8928
    és ez a .NET framework mi a hóhér szeretne lenni, hogy emiatt nem lehet installálni?
  • dr Kotász
    #8927
    Na kipróbáltam én is a Winupdate-et, és működött. Mégse veszünk Ablakokat...
  • PetruZ
    #8926
    A FAT32-n nem fogsz tudni 4 gigásnál nagyobb fájlokat tárolni, és a partíciók max. méretére is van határ. A töredezettség elég hamar bekövetkezik. Biztonsági jellemzői úgyszólván nincsenek (nincs jogosultságkezelése). Előnye viszont, hogy szinte minden más oprendszer kezeli, pl. linux alól is 100%-ig megbízhatóan írható/olvasható.
    Az NTFS-nél elvileg nincs fájlméret határ, sem partíció mérethatár (gyakorlatilag van mindkettőnek, de az függ még pár dologtól, bár mindkét érték jóval nagyobb, mint a FAT32-nél). A felépítéséből adódóan a töredezettség előfordulása kisebb / lassabb mértékű. Szinte teljeskörű biztonsági támogatás. Hátránya, hogy nem NT-vonalú oprendszer (NT, 2K, XP, 2K3) alól többnyire csak olvasható, az írás nem biztonságos.

    Ami tény: az XP mindkettőn elboldogul, de az NTFS-t sokkal jobban szereti. Elvégre arra lett megírva.
  • lck
    #8925
    A hátránya - ha ez egyáltalán hátrány - kettős:

    - Régi rendszerek ( win98, millenium, DOS ) nem tudja olvasni ezért egy másik ilyen gépen nem látszik az NTFS partíció.
    - A másik hátrány inkább felkészületlenségből eredhet, NTFS alatt a fájlok elérésének jogosultsága beállítható. ( felhasználóhoz köthező ) Az így priváttá tett fájlokat, mappákat esetleg egy program vagy felhaszbáló nem tudja megfelelően olvasni (törölni) ez esetleg problémákat okozhat.
  • IlluminatoR
    #8924
    NTFS-t ajánlom. Előnye az, hogy vannak már programok amik csak azon futnak el. De hiányos ismereteimet igazolja, hogy nemtudom a hátrányait.
  • Neogan
    #8923
    Az lenne a kérdésem, hogy ha újratelepítem a Wint akkor FAT32 -re vagy NTFS-re célszerű rakni? Előnyök hátrányok...
  • me and a monkey
    #8922
    Azért tedd már fel légy szíves....
  • jointeer
    #8921
    énmeg majd beszartam hogy a router lett elcseszve
  • Met
    #8920
    ez szerintem valami vicces féreg:)
  • jointeer
    #8919
    miért van az, hogy a ikszpé magától átvált Kr.u.10360 július 22-i időpontra. egyik program sem indult amíg ez észre nem vettem-.-
  • dr Kotász
    #8918
    Hát a normál legfrissebb változat kéne, nem a béta.
  • [HUN]FaTaL
    #8917
    Ha kell valakinek keretrendszer 2.0beta akkor szóljon és feltöltöm vhova.
  • [HUN]FaTaL
    #8916
    Működik. LOL:D
  • dr Kotász
    #8915
    Nekem annyi a problémám vele, hogy az installáláshoz kell a .NET framework. Ahhoz viszont a Win update-et kéne használni. Szal az tudná megmondani, hogy valóban működik-e, akinek már fent van a keretrendszer.
  • dr Kotász
    #8914
    Ezt olvasd el.
  • Imremagdi
    #8913
    keresem ezt de sehol se találom

    help
  • ZaJanga
    #8912
    Egyenlőre ennyi:
    -meglátogatod májkroszofték weboldalát egy nem IE böngészővel.

    -Mivel így nem tud validálni ezért felajánl letöltésre egy GenuineCheck.exe progit.
    -Ezt a progit le kell futtatni egy olyan vindózon aminek a cd-kulcsa 100% hogy eredeti, és nem utólag generált

    -a progi kiír egy kódot.. >>>

    -innentől ha bármikor nem IE böngészővel látogatod meg májkroszoftékat akkor kéri majd ezt a kódot, és ezzel tudsz letölteni, frissíteni.
  • ZaJanga
    #8911
    Megoldás van kilátásban:
    windows update

    Ha megtaláljátok linkeljétek!
    Keresem!