25353
Whistler - Windows XP
  • lck
    #8990
    Telepítéskor szépen sorbarakja először a vinyókon található partíciókat aztán a cd betűjeleket. - asszem - ezért írom igy mert egyszer valamiért a D-re került nálam a rendszer aztán újratelepítéskor is D-t akart adni a rendszernek. Csak a teljes vincseszter formázás segített.
  • Hunter of Deer
    #8989
    THX!!!!
    Ha újratelepítem a windowst az is megoldja ugye??
  • lck
    #8988
    Amelyiken a rendszer van azt nem, de a többit lehet.
    Vezérlőpult > Felügyeleti eszközök > Számítógépkezeés > Lemezkezlés
  • Hunter of Deer
    #8987
    hy! én azt szeretném kérdezni hogy windows telepítés után lehet e módosítani a meghajtók betűjelét (C,D,E)
    Mert van egy 160-as winyóm meg egy 4,3-mas és rá volt dugva a 4,3-mas és elszarta a kiosztást mert mikor lehúzom akkor a 3 részre particionált 160-as betükiosztása D,F,G és még ezek után jönnek a DVD-meghajtók meg az író!!!!
    valahogy nem lehetne megváltoztatni C,D,E-re????
    THX!!!
  • ibrik
    #8986
    Esetleg nincs-e "tuningolgatva" a géped?
    Konkrétan nem is a fizikai (procihúzás, stb) gondolok, hanem olyan a rendszert érintő tweak-elésről, mint pl. a windows kilépésének gyorsítása.
    Itt egy registry-ben való turkálási műveletről van szó, ahol ha az egyik megfelelő időértéknek túl keveset adnak meg, akkor igaz, hogy a windows fénysebességgel ki tud lépni/lekapcsol a gép, de indításkot jön a kék képernyős konzisztencia-ellenőrzés.
    Nagyon kis időértéknél kábé az történik, mintha a konnektorból rántottad volna ki a ki a gép csatlakozóját - ennek megfeleően előre látható esemény következik...
  • vasko22
    #8985
    a gép helyessen van mindig kikapcsolva, de általába mindig bekapcsol az ellnőrzés, linux meg nincs rajta meg nem is volt. esetleg egy töredezettségmentesítő nem segítene?????
  • me and a monkey
    #8984
    Igen, mostanában csak ez volt.
  • lck
    #8983
    "Eredeti Windows, Valódi Előny"
  • grebber
    #8982
    Nekem egyik verzió sem müködik :(
    Felraktam a Microsoft .NET 1.1-et.
    Utánna felmentem a Miocrosoft Update oldalra és volt frisités de csak ez --> Microsoft .NET-keretrendszer 1.1, 1. szervizcsomag.

    Létezik hogy nincs Windows Frissités most?

    Vagy nem vágom :(
  • ffxi
    #8981
    Mi a billentyűzet kombinációja az ablak kis méretezése? THX!!

  • Erron
    #8980
    sziasztok! egy olyan progik kellene nekem xp alá, amivel szabályozni tudom azt hogy egyes alkalmazások mennyire használják ki a processzort, és mennyi memóriát használjanak el. tudtok nekem valamit ajánlani?
  • lck
    #8979
    Mielőtt válaszolnál - tudom linux nem is ír NTFS-re ( alapból ) és mégis. Akkó most mér vót???
  • lck
    #8978
    Tapasztalat volt Vazze. - Kb. fél évvel ezelőtt. - Vinyó azóta is fasza.
  • izb
    #8977
    Vagy kis Józsi elhasznált farka,vagy Bori néni elgyötört csecsbimbója.

    Vazzeeeeee
  • lck
    #8976
    Esetleg másik partíción UHU linux van - amit használsz is.
  • izb
    #8975
    Szar a vinyód,vagy a gép helytelen módon lett kikapcsolva.
  • vasko22
    #8974
    minden egyes bekapcsolásnál kozisztencia vizsgálatot csinál a gépem ez hogy lehet kikapcsolni vagy mitől lehet ez a próbléma?????? HELP
  • stratoman
    #8973
    Microsoft-ról hallottál már?

    Ott megtalálod a letöltéseknél.

    De itt egy Link

    Remélem itt már megtalálod.
  • piamania
    #8972
    HI!honnan tudom leszedni az xp-hez az SP2 javítást4VAgy van vmi újabb?LÉgyszi adjatok egy linket.kössz
  • bébice
    #8971
    Értettem,hogy mit mondott,ennyire hülye nem vagyok, én is így gondoltam.
  • me and a monkey
    #8970
    Nem úgy értette, hogy Win98 op. rendszerrel kezd az ismerkedést a számítástechnikával, az XP messze stabilabb, komolyabb.
    Hanem, hogy a Win 98 telepítőlemezével gyaluld tisztára a winchestert, ez nem ajánl fel mindenféle opciókat, hanem letöröl mindent mielőtt feltelepedne.
    De XP-t tedd fel.
  • Banyapapa
    #8969
    Ez érdekes:o
  • bébice
    #8968
    Csakhogy egyáltalán nem értek a linuxhoz,csak ebbe a gépbe amit most vettem ez van,azért akarom leszedni,mert xp-hez vagyok szokva,nem akarok változtatni ezen,én őt szeretem.Linux alól próbáltam rátelepíteni az xp-ét azt hittem,hogy letöröl előbb mindent!
    De egyébként már szerelőnél van aki letörölte a linuxot,és nem tudja ő sem telepíteni az xp-ét.
  • lck
    #8967
    Egyébként meg linuxra ne fogd a tudatlanságodat. A linux éppenségel sokkal toleránsabb oprendszer a má$iknál.
  • PetruZ
    #8966
    Mi az, hogy "nem engedi a linux"? Linux alól próbáltad indítani a telepítőt? Az érdekes lenne... A lényeg: az XP telepítő nagyon jól elboldogul mindenféle partíción, legfeljebb nem ismeri fel, de attól még szívbaj nélkül képes kitörölni, és neki megfelelőt létrehozni. A telepítőt a CD-re való ráboot-olással (BIOS Setup boot sorrend) indítod, és majd lesz vmi partícionálás benne, na ott lehet törölni orrba-szájba, és új partíciókat létrehozni.
  • bébice
    #8965
    Köszi megpróbálom,hátha így sikerül,lehet,hogy nem kellett volna rögtön az XP-vel kezdenem,de én is gondoltam arra,hogy előbb a w98-al kéne kezdeni.
    Internetes elérésem még nincs ezen a gépen,mert még nincs benne a hálókártya.Köszi!Ha így sem megy,akkor jelentkezem.
  • Wacak
    #8964
    Köszi a linket, bár nekem valamiért nem csatlakozik rá a gépem :-(
  • dr Kotász
    #8963
    Újrapartícionálás, ha más ötlet nincs.
  • me and a monkey
    #8962
    Biztos, hogy lehet, ilyet már én is csináltam. Alapból az XP telepítőlemez is le kell hogy túrja a már fent lévő op. rendszert.
    Szerezz Win98 telepítőlemezt, azt tedd be, indítsd el, az lekasztrál mindent a winchester-ről mielőtt feltelepedne. Csak amikor újraindul a gép, akkor már az XP telepítőlemezt tedd be.
  • me and a monkey
    #8961
    A Microsoft a múlt héten jelentette be, hogy július 26-tól új szakaszba lép az "Eredeti Windows - Valódi Előny" (Windows Genuine Advantage) program, és kezdetét veszi a kezdeményezés 1.0 verziójának működése. A program célja, hogy visszaszorítsa az illegális szoftverhasználatot, és megkülönböztetett előnyöket biztosítson az eredeti Windowst használó magánszemélyek és vállalatok számára. A kezdeményezés keretében a Microsoft Letöltő Központ ellenőrzi a felhasználó szoftverének eredetiségét. A tesztelésen túljutott jogtiszta Windows-t használók számára a Microsoft ingyenes hozzáférést biztosít különböző népszerű programokhoz, és további előnyökhöz juttatja az egyéni és vállalati felhasználókat.

    A Microsoft bejelentését követően azonban felbukkant egy olyan módszer az Interneten, amelynek használatával megkerülhető a WGA program. A hackereknek egy olyan technikát sikerült találniuk, amely egy megfelelő javascript parancs révén lehetővé teszi a Windows példányok ellenőrzésének blokkolását.

    A Microsoft szóvivője elmondta, hogy a hackereknek tényleg sikerült feltörniük a WGA programot. A cég képviselője szerint a szakembereik a WGA következő verziójában már ki fogják javítani a biztonsági rést. A szóvivő hozzátette, hogy az operációs rendszer eredetiségének vizsgálata során a hackerek egy olyan funkciót használnak ki, amely a letöltések megismétlését teszi lehetővé.

    A WGA program megkerülése azonban más módszerek révén is lehetséges. David Keller, a Compu-Doctor cég alapítójának a WGA-t sikerült úgy kiiktatnia, hogy mindössze az Internet Explorer egyes beállításait változtatta meg.
  • ffxi
    #8960
    Az is 1 megoldás:)

  • ffxi
    #8959
    Mi a billentyűzet kombinációja az ablak kis méretezése? THX!!

  • bébice
    #8958
    Sziasztok!
    Remélem,hogy tud valaki segíteni,mert lassan megőrülök!Szóval vettem egy gépet,a régire egy routert,és az új gépen Linux van,amit egyáltalán nem ismerek és nem is akarok,mert borzasztó szerintem....na mindegy,a lényeg,hogy nem tudom telepíteni rá az XP-t,nem engedi a Linux.Most egyik ismerősöm aki nagyon ért a gépekhez,eltávolította róla a linuxot,de így sem lehet az XP-t telepíteni.Mi a probléma?Valaki segítsen,vagy dobjam ki a gépet?
  • majerfeco
    #8957
    itt hozzá egy progi a http://www.bociusz.hu/index.php?oldal=prog.php ott a közepén lessz az XP-AntiSpy 3.94-2 honosítása ami egy teljes program és mindent le leht vele tiltani!
  • Maffya
    #8956
    Partition Magic boot cd készitése hogy van? Floppy megy de cd készitését nem engedi a Program.Notebookhoz kellene ezért fontos a cd.
    Leirná valaki?Vagy honnan tudom letölteni?
  • Wacak
    #8955
    Mikiller

    Örülök, hogy tudtam segíteni :-D
  • Mikiller
    #8954
    Ez tök buli, müxiknem kell semmit telepítgetni meg elindítani.
    THX!!
  • Met
    #8953
    IE alatt megy, Avant Browserben annyi történik, hogy lesz egy üres ablak.
  • ironmaiden
    #8952
    Annyi történik, ha a script a futtatva van, kikapcsolódik a WGA. Ha ezután pl. az egyéni gombra kattintasz, működik a windows update, különben elküld serialt ellenőrizni.
    A script futtatásánál látszólag semmi nem történik.
  • Met
    #8951
    nekem nem történik semmi