25353
Whistler - Windows XP
  • grebber
    #9030
    Na végre van raklap frissités ma :D
  • Dodo55
    #9029
    Valami olyasmit, hogy töltsd le ezt meg azt innen meg onnan? És a címsorban üzenetkezelő szolgáltatás szöveg van? Mert ha igen akkor ez egy külső támadás a gép ellen, nem pedig regisztrációs hiba, csak azért írja ki, hogy letöltsd a fájlt, ami állítólag kijavítaná a hibát, közben az egy káros progi. Tűzfal elméletileg megfogja, de volt olyan is nálam, hogy átjött a tűzfalon is. Ez esetben le kell tiltani az üzenetkezelő szolgáltatást(NetSend)
  • sideris
    #9028
    Jó estét! Kérlek Benneteket,ha tudjátok,mit kéne tennem,segítsetek! Ha felinstallálom az XP-t,és nincsn netem,jól működikk! amint netre lépek,SYSTEM ALERT ERRORT írt ki,regisztrációs hibára hivatkozva! Kérlek segítsetek!!!
  • stratoman
    #9027
    Partition Magic segítségével lehet, én legalábbis azzal csináltam, de előtte fontos a töredezettségmentesítés és a fontosabb adatok mentése így is ajánlott.
  • Shongi
    #9026
    THX hogy itt is ott is válaszoltál:) De lenne még egy kérdésem, nekem ugye most fent van a Windows XP és egy darab partíción terjeszkedik, az lenne a kérdésem hogy most is tudok új partíciót létrehozni vagy csak Format-tal?
  • stratoman
    #9025
    Ha másik partícióra rakod nem lesz semmi baja az XP-nek. Nálam is így van fent a kettő.
    Bootoláskor a menüből választhatsz melyik induljon, a Vista telepítése után az lesz az alapértelmezett, de átállítható az XP-re.
  • Shongi
    #9024
    Lenne egy kérdésem, a Windows Vista-t ha felrakom a mostani XP-re/mellé akkor szátvágja az XP-t???
  • neelix31
    #9023
    Vírusírtás után pedig próbáld ezt:

    Futtatásba ird be :gpedit.msc

    Megjelenik a Csoportházirend ablak, ahol a baloldalon válaszd a Felhasználó konfigurációját.

    Felügyeleti sablonok>>Rendszer>>CTRL+ALT+DEL beállitásai

  • neelix31
    #9022
    Úgy, hogy eltünteted a gépről azt a vírust ami letiltja...
  • szemlits
    #9021
    Jó nagyot!

    Vasárnaptól nem tudom megnyitni a feladatkezelőt,mert az írja ki,hogy "A feladatkezelót letiltotta a rendszergazda!". Jelenleg én vagyok az egytelen felhasználó és én nem tíltottam le! Hogy lehet visszakapcsolni?
  • PetruZ
    #9020
    Warezolt(?) XP-re felraksz egy warezolt eszközt, ami az XP-d illegalitását próbálja eltitkolni, de nem működik, és ezért minden bizonnyal az XP a hibás. Gratz...
  • 12346
    #9019
    de tele van má a **szom ezzel a zikszpével.. földobtam neki ezt a Windows Genuine Advantage Fix 1.1 cuccot, eddig nem engedte, hogy ápdételjek, most má az a redvás oldal se töltödik be... sose lesz ebből oprendszer. mér kell mégjobban elrontani..:/
  • fifi
    #9018
    nekem volt ilyen amikoris kaptam egy Samsung digit fényképezőt. Ennek a kiegészítő proramjai szépen működtek egy kivétellel. Ez benne volt az automatikus indulásoknál is. És emiatt nem állt le a Win. Nézd végig mi esetleg ami indul és ilyet csinálhat.
  • units
    #9017
    Talán nézd át az eseménynaplót, indítópultot.
    esetleg tegyél be egy hjt logot.
    HijackThis.exe
    "Do a system scan and save a logfile"
    a kapott *.txt tartalmát illeszd be ide.
  • biomage
    #9016
    tul sok hiba van a windowsban TuneUp Utilities 2004 én csak ezt ismerem sok minden másra is alkalmas belleértve a windows felesleges adatmaradványok eltüntetésére is akár
  • edeleny
    #9015
    Sracok,ha valaki tudna segiteni.Az a jelenseg,hogy most mar 3 perc kell a felallashoz az XP.-mnek /ua. progikkal regebben 45 mp/,egyre több a program nem valaszol üzenet,es a sehogyse muködö program.Virus ,kemprogramot nem talalnak a keresök,karbantartva rendesen van.Erdekes,hogy csak az XP futasa lassu,a jatekok tovabbra is jol mennek.
  • North
    #9014
    Kösz, már mindenhol kerestem. De mi a franc változtatta meg? Na mindegy...
  • biomage
    #9013
    rendszertulajdonságok/speciális fül/teljesitmény beállitások/egyéb:vetett árnyék az asztal ikoncimkéin
  • North
    #9012
    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet azt visszacsinálni, hogy az asztalon lévő ikonok feliratának átlátszó legyen a háttere? Ugye van egy alap háttérszín, ha nincs kép berakva; jelenleg az a szín látszik. Most az ikonok felirata fekete téglalapban fehér betűk, így meg igénytelen. Eddig fekete volt a háttérképem, és nem tűnt fel mikor/mitől változott meg, régen(kb 2 hónap) normális volt. Azóta max annyi történt, hogy felraktam a StyleXp-t, de sztem még azután is rendben volt. Rem világos voltam. Előre is köszi.
  • deicide
    #9011
    köszönöm azoknak akik vállaszoltak :)

    úgy tünik meg van a gond:)
  • petee
    #9010
    igen, ezt én is kipróbáltam,beraktam a indítópultba, indulásnál be is jött az ablak,csak rá kell kattintanom a csatlakozásra. ezt kéne vhogy automatizálni,mindenesetre kösz:)
  • Dodo55
    #9009
    Internetkapcsolatoknak lehet parancsinkont kreálni. Ezt be kell tenni az indítópultba, a start menüben. A gép indításakor megjelenik a csatlakozási ablak, viszont nem biztos, hogy magától elkezd felmenni, lehet, hogy meg kell nyomni valami gombot. Elméletileg van olyan beállítás, hogy ne kérje a felhasználót, meg a jelszót, de arra nem emlékszem, hogy olyan is van e hogy automatikus tárcsázás. Amikor még modemes internetem volt, és a windows sima internetcsatlakozásitárcsázóprogramját használtam, akkor még win98-am volt, aminek nem egészen olyan mint az xp-nek. Tehát azon múlik az egész, hogy rá lehet e venni a csatlakozóprogit, hogy amint elindul kezdjen el tárcsázni.
  • petee
    #9008
    Sziasztok!
    megtudom-e csinálni azt az xp-ben,hogy ha van egy szélessávú kapcsolatom és ezt minden indításnál csatlakoznom kell (úgy mint régen a modemnél),hogy ezt automatikusan csinálja? tehát a csatlakozást akarom automatizálni minden windóz inditásnál.(remélem érthető)
  • deicide
    #9007
    örök hála neked a magyar szövegért...

  • units
    #9006
    olvasd el magyarul is.
    http://support.microsoft.com/kb/315266/hu
  • deicide
    #9005
    Még mindig nyomozom a 9001 üzimet csak annyival jutottam elöre hogy van 1 windows link is ami ezzel foglalkozik...!

    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;Q315266

    ha esetleg valaki tudná értlemezni hogy mit csináljak annak megköszönném:)

  • Farkas Péter
    #9004
    Sziasztok!!
    Tudna valak abb segiteni hogy a netmeetingel hogyan kell telefonálni? A cim helyére mit kell irni? Kell valahol regisztrálni, fizetős?
    Elöre is köszi a segitséget!



  • Czud
    #9003
    Hali!!!
    Egy olyan problémám van hogy játék telepítés közben jött egy áramszünet és persze a gép újraindult. Namost a játékot nem tudom uninsallálni se újra feltenni mert azt hiszi hogy fönt van. Mit lehet csinálni? Nincs valami amivel leszedhetném a programok telepítése és törlése listából?
  • RaPad
    #9002
    Csá all!

    Érdelődni szeretnék hogy it érdemes BIOSban ki vagy be kapcsolni mi optimális és hogy hol nézhetem meg a BIOSban a Proci órajelét
  • deicide
    #9001
    a gép müxik rendnesn és dolozok is rajta...!

    Majd egyszer csak jön ez az üzi nincs benne semmi szabályosság vagy valamiféle logika..!!

    Most virust ellenörzök...!
  • biomage
    #9000
    persze ha csökkentet módban is ezt probukálja
  • biomage
    #8999
    probáld vga modban talán elindul
  • deicide
    #8998
    szerinted akkor ez nem hardver hiba...?
  • qqwww
    #8997
    Próbáld meg csökkentett módban!
    Az is lehet hogy vírust kaptál. (ha vírus akkor csökkentett módban talán le lehet szedni)
  • qqwww
    #8996
    Köszi a tippeket de a BIOS frissítés az már megvolt és az ACPI is be van kapcsolva
    Esetleg még valami ?
  • deicide
    #8995
    Sziasztok...:)

    Segitség kellene...!

    Windows Xp kék halál és a következő hibaüzenet jön...!!!

    A rendszer problémát talált, és a windows a számitógép károsodása megörzése érdekében leállt.

    KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR.

    Majd rizsa hogy mit tegyek...távolitsak el minden olyan szoftvert vagy hardvert ami most került fel a gépre.
    Álitsak a memorián..stb..stb..

    nos végig gondolva semmit nem telepítettem és semmit nem raktam fel tehát sem hardver sem softvert..a memoriát sem piszkáltam.

    Technikai információk.

    ***STOR 0x00000077 (0x000000E,0x000000E,0x0000002,0x0000001)


    Szeretném tudni mi lehet a gond vagy mi okozza a problémát...!!!
  • dr Kotász
    #8994
    BIOS-frissítés.
  • lck
    #8993
    Nézd meg hogy a BIOS-ban az energiagazdálkodás ( ACPI ) be van e kapcsolva. Kapcsold be.
  • qqwww
    #8992
    Sziasztok: Abba szeretnék segítséget kérni, hogy mitől lehet az a problémám hogy amióta újratelepítettem a Windows-t (SP2) azóta nem kapcsol ki a gépem. Kijelentkezik és azt írja ,hogy "A Windows leáll.." de így marad.Ha újraindítást nyomok akkor újraindul simán.Az újratelepítés előtt mindig kikapcsolt de akkor SP1 volt. A hardver nem változott és nagyjából ugyanazok a programok is vannak rajta.Hol keressem, mit nézzek meg ????
  • peterx
    #8991
    Hehe nekem nincs miért aggódnom, mert nekem egy céges eredeti Win másolaatom van és a WGA simán elhiszi h eredeti mert a cégnél már nem használják :-)))