25353
Whistler - Windows XP
  • biomage
    #9070
    nem a dmi pool data az utolsó üzenet a biostol utána a windows fut
  • Davidsned
    #9069
    Nah nekem akkor már azután írja ki. Magyarul ez az uccsó dosos rész windows betöltés előtt.
  • biomage
    #9068
    hol irja ki ezt (No Drive attached to FastTrak controller, The BIOS is not installed)ez ellöt (verifiing dmi pool data) vagy utána

  • cenobite
    #9067
    Köszönöm a választ. Akkor most felzúzom az Xp-t. Még sohasem volt a gépemen, remélem nem fog bekavarni...
  • stratoman
    #9066
    Láttam már olyat, hogy csökkentettbe működött, de normálba nem. Akkor garanciában kicserélték a vinyót, azóta semmi baja.
    Egyébként ez az unokatesóm gépe volt.
  • biomage
    #9065
    elolvastam a manuálját feltelepiteted a raid kezelö szoftverjét ird le pontossan hol irja ki az elsö üzenetet
    kezdem és videokártya fekete képernyön utána cpu ram vinyok kiirása
    jön egy fekete képernyö táblázat (pci device listing itt a pci eszközöket látod allul verifiing dmi pool data)ami ez uttán jön az windowsos info
  • Davidsned
    #9064
    Más vinyó meg jelenleg nincs kéznél.
    Amúgy most mennem kell, vasárnap este leszek legközelebb.
    Pls, aki tud segíteni, olvassa el a #9055-t.
  • Davidsned
    #9063
    Az IDE kábel mértani pontossággal a helyén van. De ha vmi baj lenne akkor mér tudnék most csökkentettbe itt lenni?
  • stratoman
    #9062
    Fel fogja ismerni a win98-at és a menüből választhatod, hogy az xp-t vagy a 98-at akarod-e indítani. Az XP lesz az alapértelmezett.
    Ha XP-vel indítasz akkor lesznek olyan programok amik elindulnak, de lehet, hogy sokat újra kell telepíteni.
  • cenobite
    #9061
    Ja, nem írtam: D-re szeretném rakni az Xp-t.
  • cenobite
    #9060
    Sziasztok!

    Adva vagyon:

    C: 40 Gb Maxtor ----- Win98SE-vel+egyéb cuccok
    D: és E: szintén 40 Gb Maxtor, ebből a D: tök üres, előtte Win98Se volt rajta.

    Kérdés:
    Fel tudom -e telepíteni úgy az Xp-t, hogy utána a C-t is tudom indítani/használni Win98-al és a D-t is az Xp-vel? Valamint, ha Xp-vel indítok, akkor tudom -e használni a Win98 alatt felrakott progikat?

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
  • stratoman
    #9059
    Ez akár valamilyen vinyóhibára is utalhat. Először nézd meg a kábeleket, hogy a helyükön vannak-e, nincs-e pl. az IDE kábel kicsúszva a vinyóból, ha a kábelekkel minden rendben esetleg próbáld ki egy másik vinyóval.
  • Davidsned
    #9058
    Nah időközben rájöttem hogy már ki van kapcsolva a RAID és soha nem is használtam, úgyhogy nem értem, mér akar RAID-ezni és mér jön folyton ezzel a FastTrak-al.
  • Davidsned
    #9057
    Bios reset alatt azt érted, hogy load setup defaults? Ez már megvolt és nem segített.
    Amúgy amikor elindítom akkor folyton a RAID-hez akar meghajtót telepíteni. Máshol olvastam, hogy Raid-et ki kell kapcsolni, de nekem sztem minden tök alapon volt nem piszkáltam semmit bioszba, másrészt azt se tom hol kell kikapcsolni bioszban.
    Amúgy nem volt bioszfrissítés, és egy 80 gigá Seagate vinyó van benn.
  • biomage
    #9056
    bios reset talán segit
    és lenne két kérdés volt bios frissités és milyen vinyo van csatlakoztatva
  • Davidsned
    #9055
    Hali, lenne egy gondom:
    Windows indulás előtt a következő feliratokat látom:
    "Scanning IDE Drives.....
    No Drive attached to FastTrak controller, The BIOS is not installed."
    Ezek után elkezd töltődni a windows, majd bejön az üdvözlőképernyő és megáll. Egy idő után bejön a háttérkép de semmi más (magyarul nem jön be a windows). Jelenleg csökkentett módban vagyok hálózattal.
    Az alaplap pedig Asus P4C800-E Deluxe.
    Kérem a tapasztaltabbak segítségét. Nagyon megköszönném.
  • Banyapapa
    #9054
    Na lehet sikerált, let belöle (ha ráviszem a kurzort) egy MS-DOS kötegfájl.

    Köcc:)
  • Dodo55
    #9053
    Úgy próbáld elmenteni, hogy a mentési ablaknál a fájltípusnál minden fájlt választasz ki, különben up.bat.txt lesz a fájl neve. Ha be van kapcsolva, hogy mutassa a kiterjesztéseket, akkor a már elmentett fájlt simán nevezd át up.bat.txt-ről up.bat-ra.
  • Banyapapa
    #9052
    Ja nemugy, beirtam ezeket egy jegyzetömbe, oszt annyi.
    Hogy hogy lesz ebböl bat,nemtom, elnevezhetem up.bat-nak akkoris szövegfájl marad.
    mind1 odaadom akié azt eltököl vele.
  • stratoman
    #9051
    Nézd meg, hogy valami nem blokkolja-e bat fájlok végrehajtását. Láttam olyat, hogy a kémprogramírtó blokkolta és a futtatáshoz ki kellett kapcsolni az állandó védelmét.
  • Banyapapa
    #9050
    nem megy az a bat file,na mind1.
  • Banyapapa
    #9049
    Köösz:)
  • stratoman
    #9048
    Én átneveztem az összes fájlt letöltés után ilyen formában:
    XP899588.exe

    Így néz ki egy sor:
    XP899588.exe /passive /norestart /o
  • Banyapapa
    #9047
    Köszi.

    Elég a számokat beirni?

    Vagy teljes nevek kellenek?

    Mint ezek
  • stratoman
    #9046
    Csinálni kell egy bat kiterjesztésű fájlt abban a mappában ahol a file-ok vannak, majd beleírod pl. ezt:

    fájlnév.exe /passive /norestart /o

    Az exe neve a patch neve legyen.
    Egyszerre több ilyen sort is írhatsz bele, ha lefut újraindíthatod a gépet.
    A 890830-as számúval nem bizos, hogy működik, azt akkor kézzel kell indítani.
  • Banyapapa
    #9045
    Lenne egy kérdésem, lekaptam a frissitéseket win oldalárol hogy ne kelljen ujratelepités után update oldalon tökölni,de ez elég sok:P
    Van-e valami trükk hogy egy mappábol elinditom a telepitésüket?
    Aztán csak restartolni kelljen
  • Garfield
    #9044
    Voltmár?

    kernel módú driver ext2/3 írásához és olvasásához NT4/2k/XP alatt: ext2IFS
  • RelakS
    #9043
    Sajna az administrator nem müxik :(
  • PetruZ
    #9042
    Úgy tudom, ugyanaz, mint az angol XP-ben, azaz Administrator. Esetleg próbát lehet tenni egy parancsorba írt "net user" paranccsal, ez elvileg listázza az érvényes felhasználóneveket.
  • RelakS
    #9041
    Konstruktív javaslatokat várok. HTX!
  • Met
    #9040
    náci
    hitler
    mercedes
    berlin
    VW
    stb
  • RelakS
    #9039
    német xp-nek mi lehet a rencergarázda azonosítója?
  • PetruZ
    #9038
    A timeout értéke a menühöz kell, de ha csak egy menüpont van, nincs jelentősége. Az pedig, hogy az idézőjelek közé mit írsz, a te dolgod, teljesen lényegtelen, úgyis csak a menüben látszik. Amit írtam, nem az én gépemen van, de alapként tökéletesen megfelel. :)
  • Sland
    #9037
    sikerült bootolni a tieddel. 1000szer kösz
  • Sland
    #9036
    És ezt használhatom?

    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect /NoExecute=OptIn

    Magyar professionalom van. ha ezt használom nem lesz gebasz?
  • Sland
    #9035
    Köszi
  • PetruZ
    #9034
    Fogsz egy közönséges szövegszerkesztőt (mondjuk notepad), nyitsz vele egy új fájlt, és belemásolod:

    [boot loader]
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP" /fastdetect

    Ezt elmendted boot.ini névvel, felmásolod a c: gyökérbe, és ennyi.
    Ha nem tudsz beboot-olni a gépedbe, akkor egy másik gépen kell ezt megcsinálni, a másolást meg már kitalálod. :)
  • Sland
    #9033
    Nincs telepítő cd-m
  • ibrik
    #9032
    Próbálj megh az XP telepítő CD-ről boot-olva "Javítás"-t csinálni.
  • Sland
    #9031
    Sziasztok!

    Remélem tud valaki segíteni! Na szal az van hogy amikor bootol az xp kiírja hogy érvénytelen Boot.ini . Boot innen: C:/windows. na most nekem 1 héttel ezelőtt nem volt ilyen gondom mert volt egy boot.ini fájlom a C:/ ban. Azt kitöröltem véletlen és most ezt csinálja minig. Azon kívül semmi gond nincs csak ez szarakszik itt. lehet valahogy egy érvényes Boot.ini fájlt csinálni? És ha igen akkor hogy?
    Előre is Köszönöm: Sland