25353
Whistler - Windows XP
  • Davidsned
    #9110
    Már ezt is tudom, thx!:)
  • biomage
    #9109
    találtam valamit a biosban lássuk hogy nálad mi van bekapcsolva
    Main/Ide config/Onbord ide operate mode mire van állitva enhan-compat mode
    és az allata lévö beállitás persze ez csak akor lehet állitani ha Enhanced modban van
  • PetruZ
    #9108
    A D347-et hiába tiltod, az ugyanis a Daemon Tools drivere. :)
  • biomage
    #9107
    akor mégis let valami állitva a biosban és még mindig bevan kapcsolva
  • Davidsned
    #9106
    Na persze. Elfelejtettem leírni, hogy a gép természetesen NEM javult meg :(
  • biomage
    #9105
    és megjavult
  • Davidsned
    #9104
    Természetesen semmilyen RAID-es progi nincs es nem is volt fenn. Az eszközkezelőben letiltottam az SCSI és RAID vezérlőkön belül a D347PRT SCSI Controller-t valamint az egyéb eszközök-ön belül a RAID vezérlőt (ilyen asszem nem volt korábban, csak most mióta RAID-ezni akar a gép).
  • Marcus_
    #9103
    Hello!

    Ez a javascriptes windows update kikerülés müködik még,mert nálam nem megy már:P
  • biomage
    #9102
    hiba keresö mód probáld ki ha nem csökkentet modba tiltsd le a raidos dolgokat
    és nézd meg a programok telepitése és eltávolitása menübe hogy nincs e raidos program telepitve
  • Davidsned
    #9101
    Namármost, én 1 hétig távol voltam nyaraláson, ezalatt 1 valaki használta a gépet egyszer (asszem). Ő semmi programot nem rakott fel, nem állított semmit. Amikor én használtam utoljára (kb 1,5 hete) én se rakosgattam progikat. Csüt. este, amikor hazaértem, ugyan megjelentek a FastTrak-os írások, de utána egyszer még elindult rendesen a win. Aztán másnap már nem indult el csak csökkentett módban (ahogy írtam már, nem volt hajlandó betölteni semmit üdvözlőképernyő után). Így kénytelen voltam csökkentett-ben próbálkozni, eddig sikertelenül. Ti vagytok az uccsó reménységem, aztán vihetem el itthonról a gépet vki okosabbnak (ami azért jóval kényelmetlenebb dolog).
  • tomo
    #9100
    ghost for unix
  • biomage
    #9099
    megoldodot a probléma ha nem irj privit
  • biomage
    #9098
    azt a programot már letöröltem de a probléma nem szünt meg
  • Dodo55
    #9097
    Asszem régebben nekem is volt ilyesmi, de már nem nagyon emlékszem hogy tűnt el. De nem nagyon zavart, ezért nem igazán jegyeztem meg. Mi a nagy hely előtti progi? Talán olyan cucc, ami nekem is volt, és talán beugrik valami.
  • biomage
    #9096
    segitene valaki #9082 itt a kérdés
  • tomo
    #9095
    ja, de van ott egy recovery cd, ami egy live linux disztrib ami tartalmazza ezt is. jo 100 mega az egesz, de legalabb nem kell linuxot telepiteni a gepre.
  • Torta
    #9094
    Köszi.
  • lck
    #9093
    Linuxra jó.
  • Banyapapa
    #9092
    köszönöm
  • tomo
    #9091
    persze, az imagerol megallapithato, viszont, ha mar visszaraktad a celgepre, akkor nem latszik mivel csinaltad. magyarul eleg a mentes cdt eldugnod
  • tomo
    #9090
    http://www.partimage.org/ probald ki ezt pl.
  • Torta
    #9089
    A ghost rak valami bejegyzést az imageba, amiből megállapítható, hogy vele lett csinálva? A legalítás miatt kérdezem, hogy meglehet e állapítani, hogy ghostal lett visszarakva?
  • Banyapapa
    #9088
    Elirtam.
    másképpen:" van-e más alternativ program ilyenekre":P
  • tomo
    #9087
    ingyenes programhoz, pl linuxhoz, nem kell ghost... mondhatni beepitett ghost van ( man dd )
  • stratoman
    #9086
    A NortonGhost azok közé a progik közé tartozik, amik megérik az árukat. Még én is megvettem otthonra, pedig a gépemen még az xp is warezolt.
    Akinek ennyit nem ér meg az adatok biztonsága, majd komolyabb adatvesztésnél fizet a Kürt Kft-nek, főleg ha egy üzletről vagy cégről van szó.
    Erről az az ismerősöm jut eszembe, aki szintén csak ingyenes progikat használ a gépén, mert mint mindig mondja, nincs pénze rá, hogy megvegye.

    De ugyanez az ember nem sajnálja még most sem a pénzt a napi egy doboz 600 Ft-os cigarettára. A cigaretta árából egy hónap alatt megvehetné a NortonGhost-ot, ha mást nem is.
  • 12346
    #9085
    hát ez hihetetlen:P
  • Met
    #9084
    Bármilyen furcsa is, vannak emberek akik ha van rá mód inkább az ingyenes progikat használják.
    Az is lehet, hogy egy üzletbe kell neki és ott nem szokás lopott progikat használni mert nagyon sokba kerül a büntetés.
  • 12346
    #9083
    nem vágom mi a baj azzal, hogy nem free
  • biomage
    #9082
    félreérteted nincs sok program 79 eltávolitható van
    42 útán egy hatalmas semmi található
    üdv........
  • lck
    #9081
    Nem igazán. Nemtom pontosan hol tárolja a win telepítési információkat - lehet hogy a lendszerleíró adatbázisban ? - az pedig jó nagy.
    Ha így járnék megnézném valami más programmal az eltávolítás menűt. Pl.: a jv16 PowerTools-ban van ilyen, ha ott felsorolja a feltelepített progikat, akkor ott el is tudod távolítani. Mondjuk attól még a vezérlőpultban nem lesz benne.
  • biomage
    #9080
    az én problémámra tudsz megoldást
  • biomage
    #9079
    halgas rá és sem tudtam volna jóbbat
  • lck
    #9078
    A Ghost egy teljes partíciót ( vagy wincsesztert ) tud lementeni másik partícióra, wincseszterre, vagy CD-re DVD-re ( hordozható meghajtóra). Egy nagy, tömörített image fájlt készít róla. Ez azt jelenti hogy win reinstall-ra nincsen szükség, mert ha a gohst-tal visszaállítod a rendszerpartíciót akkor az azon lévő valamennyi adatot felülírja. ( visszacseréli az elmentett állapotra ) Egyébként egy rendkívül hasznos progi.

    Sajnos winre tudtommal csak fizetősök vannak. pl:Norton (Symantec) Ghost , Drive Image.

    Egy nagyon kényelmes - bár nem jogtiszta - megoldás a Hiren's BootCD. Ez egy bootolható cd ami tartalmazza pl. a Norton Ghost és Drive Image DOS-os változatát is ( regisztrálva ). Igy ezeket a programokat fel sem kell telepíteni a winre, csak a boot cdről kell indítani a gépet és ott lehetőség van a mentésre és visszaállításra is.

    Én a 6-os veziót használom már egy éve. - Nagy megelégedettséggel.
    A 7.2-es most tűnt fel a neten, de az sajnos nekem nem bootol a cd-ről, ezért Én a 6-ost javaslom. Nézz utána. Egy kb. 40 megás iso fájlból áll, amit ki tudsz írni CD-re.
  • Banyapapa
    #9077
    Lenne 1 kérdésem.
    Most perpill elég jo az XP,semmi ganéj semmi felesleges progi,plussz frissitések is rajta vannak jol.
    Ezt igy teljes egészében le lehet ugymond "ghost"olni?
    Tom van az a norton-os cucc de az ugy látom nem free,szal van más megoldás ilyenre?

    És a másik, ha valami gond lenne a géppel,és win reinstall lenne,elég a progit felrakni aztán a lementett ghostbol viszarakja a cuccokat?
    Progi,driver update stbstb.

    Hardware elemekhez nem lenne nyulva remélem jo sokáig.
  • biomage
    #9076
    hellósztok
    nos a programok telepitése és eltávolitásában van a problémám
    ahol el lehet távolitani a programokat van egy nagy üreség hely
    javaslat
  • biomage
    #9075
    mikor kezdte el ezt pontosan
    azt irtad hogy nem álitotál semmit a biosban elöte
    és a windowsban miket állitotál be utolsó jó bejeletkezés és kijelentkezés allat??? és milyen szoftvereket telepitetél fel
  • Davidsned
    #9074
    Nah mennem kell, vasárnap estig csináljátok meg a gépemet pls. Ha nem nagy kérés:)
  • Davidsned
    #9073
    Ez rendben van de eddig nem irt ki még hasonlót sem. Most mi a rákot akar csinálni nekem a FastTrak-el meg a Raid-el.
  • biomage
    #9072
    amugy ez azt jelenti (No Drive attached to FastTrak controller, The BIOS is not installed) hogy nincs meghajó csatlakoztatva ami fasttrakok kontrolálna a bios nem installált
  • Davidsned
    #9071
    Ezzel mit is akarsz mondani?