25353
Whistler - Windows XP
  • hmhm
    #9310
    #9304 ?
  • shrek82
    #9309
    Bocsi...Ebben látsz vmi nem odaillőt?

    Akt·v kapcsolatok

    Protokoll Helyi c·m Idegen c·m µllapot
    TCP intelpentium4:1054 localhost:1055 EL©
    TCP intelpentium4:1055 localhost:1054 EL©
    TCP intelpentium4:1053 baym-cs91.msgr.hotmail.com:1863 EL©
    TCP intelpentium4:1228 quakenet.mediatraffic.fi:6668 EL©
    TCP intelpentium4:1474 32.107.45.11:http EL©
    TCP intelpentium4:1514 a193-108-94-7.deploy.akamaitechnologies.com:http EL©
  • Solt
    #9308
    Jó rendben! Köszönöm a segítséged!
  • PetruZ
    #9307
    Szerintem így elsőre semmi baja, nincs benne nem oda tartozó dolog.
    Marad még a HiJackThis kérdése (elmész idem letöltöd, kibontod valahová (tökmindegy), elindítod, a 'scan & save a logfile' opciót választod, és az elkészült fájlt szintén bemásolod ide). De ezzel én már csak holnap tudok foglalkozni.
  • Solt
    #9306
    ez van a log fájlban...mond ez neked valamit?
  • Solt
    #9305

    Akt·v kapcsolatok

    Protokoll Helyi c·m Idegen c·m µllapot
    TCP smart-cvy7autf2:epmap 62-77-217-57.vnet.hu:1866 EL©
    TCP smart-cvy7autf2:epmap 62-77-217-57.vnet.hu:2780 EL©
    TCP smart-cvy7autf2:epmap 62-77-217-57.vnet.hu:4244 EL©
    TCP smart-cvy7autf2:epmap 62-77-217-141.vnet.hu:1858 EL©
    TCP smart-cvy7autf2:epmap 62-77-251-22.vnet.hu:3044 EL©
    TCP smart-cvy7autf2:microsoft-ds adsl212057.vnet.hu:1300 EL©
    TCP smart-cvy7autf2:1384 ads.adverticum.net:http LEZµRµS
    TCP smart-cvy7autf2:1392 ads.adverticum.net:http LEZµRµS
    TCP smart-cvy7autf2:1396 mail.vnet.hu:pop3 ID©ZÖTETT_VµRµS
    TCP smart-cvy7autf2:1397 mail.vnet.hu:pop3 ID©ZÖTETT_VµRµS
  • hmhm
    #9304
    beállítottam, mindent engedélyeztem ( tudom hogy nem biztonságos, de csak egyetlen oldalt kéne megjelenítenie ), de nem jeleníti meg.

    az active x objektumot kis téglalap jelzi, de nem jelenik meg.

    mi befolyásolhatja még???
  • biomage
    #9303
    igen azt
  • Solt
    #9302
    oké...megpróbálom..
  • Solt
    #9301
    és mit nézzek rajta? nekem csak két kis "monitor" ikon van!!
  • PetruZ
    #9300
    Start - Futtatás - cmd (Enter)
    A megjelenő ablakba (mindegy, mi a könyvtár):
    netstat >c:\netstat.log
    vagy
    netstat -a >c:\netstat.log

    A c: gyökérben lesz egy netstat.log nevű fájlod, amit egy szövegszerkesztővel megnyithatsz, és ide bemásolhatsz. Abból látszani fog, van-e bármilyen más külső kapcsolatod. Ne futtass addig semmi mást, ami a hálóhoz nyúl, max. a böngésző legyen nyitva.
  • biomage
    #9299
    de egyszerübb a betárcsázó ikont nézd meg ahol az óra van
  • Solt
    #9298
    ezt a fájlba irányítást írd le lépésről-lépésre pontosan! lefutattja és eltünik...
  • PetruZ
    #9297
    Persze, hogy 0%. A 2 megabites adsl kapcsolat maximális kihasználtságon mindössze legfeljebb 2%-ot mutat a 100 megabites lan sávszélességen... Átlagos használat mellett 0,2 - 0,5% szokott látszani.
  • PetruZ
    #9296
    Egyszerűbb, és sokkal egyértelműbb egy parancsablakot (cmd) nyitni, és egy 'netstat'-ot kiadni. Ez kilistázza az összes élő kapcsolatot. Fájlba irányítani 'netstat >fájl_útvonal'-lal lehet.
  • Solt
    #9295
    A hálózathasználat 0%! A hálókártya, vagy a kábel megtőrése nem okozhatja ezt?
  • biomage
    #9294
    nézd meg a ctrl+alt+del gombot és nézd meg a hálozat nem lát e letöltést
  • Solt
    #9293
    igen? A reklamáláshoz be kell linkelnem az invitelnek egy sebességtesztet...a teszt szerint 14.3 kbits/s a sebességem!!!! :(((
  • keeper2
    #9292
    Egy kissé furcsa kérdés:
    A munkahelyemen a hálózat tartomány módban működik, aholis nekem nincs saját belépési kódom a tartományba, hanem a közvetlen felettesem szokott belépni a saját jelszavával számomra. A gép fizikailag úgy helyezkedik el, hogy csak eme felettesem és én tudunk hozzáférni, de ezt szeretnénk automatizálni. A belépési kódját nem kívánja kiadni nekem (más gépeken be lehet lépni vele, amin helyileg van számomra nem engedélyezett anyag), és valami fura elhatározás miatt én nem kaphatok sajátot, de nem tud minden belépésnél jelen lenni, ezért van-e lehetőség, hogy az én gépemen ő beállíthassa a jelszavát, amivel automatikusan belépne induláskor a gép a tartományba, a kód kérése nélkül? Így nem kellene mindig a segítségét kérni a belépéskor, ellenben a tartományi kódja elöttem továbbra is titok maradhatna.
  • biomage
    #9291
    késsö levetem már
  • Met
    #9290
    ez a logo nem túl nőies szerinted?:)
  • biomage
    #9289
    várj
  • Solt
    #9288
    Hát sajna nem sikerült! A szűz sp2-vel már a kapcsolódás pillanatában lassú!! Marad az asztalborogatás az invitelnél! Azért köszönöm mindenkinek!
  • biomage
    #9287
    gondolom ezt el sem olvastad #9277 meg ezt sem 9278
  • PetruZ
    #9286
    Akkor meg majd az Invitelt kell rugdosnia, de miután teljesen megbizonyosodott róla, hogy nem az ő oldalán van a hiba.
  • biomage
    #9285
    igen de az elsö csatlakozás után is lassu volt
  • PetruZ
    #9284
    A Nod sem mindenható, nem deríti fel a trójai férgek egy részét. Tűzfalat nem írt, azt mondja, hogy csak az XP beépített tűzfalát használta, az viszont alapbeállításon nem használ bizonyos típusú férgek ellen. Adatvesztésnek nem kell lenni ahhoz, hogy valakinek a gépe zombi legyen. Formázás lényegtelen, honeypot teszteket olvasgass. Nem kell a csatlakozás másodpercében feltelepülnie, de elég pár perc.
  • dester
    #9283
    Szerintem jobban jársz, ha integrált sp2-s cd-ről telepítesz.
  • biomage
    #9282
    ja formázta és rárakta a tüzfalat és a nodot kizárva hogy betörjön valaki és egy férget rakjon a gépre abba a másodpercben amikor csatlakozik az internetre
    lehetetlen
  • biomage
    #9281
    ez jó a nod látna a férget amugy adat vesztés is lenne ilyent nem is irt biztos hogy nem féreg
  • Solt
    #9280
    Megpróbálom a formázást! Köszönöm a segítséget!
  • PetruZ
    #9279
    Erről van szó... Tuti, hogy valami féreg munkálkodik a gépeden. Szerintem ezt már nem érdemes barkácsolni, teljes format (azaz 'format /u', vagy a telepítőben a teljes formázás) után addig ne is lépj fel a netre, amíg nincs legalább az sp2 felrakva (húzd ki a hálókábelt a gépből, az a biztos). Formázás előtt még tépd ki a kábelt a gépből, és amit akarsz, ments le, de csak adatfájlokat, programokat ne, mert fertőzöttek lehetnek.
  • biomage
    #9278
    rosszul irtam automatikus frissités
  • biomage
    #9277
    vagy a tüzfala
  • biomage
    #9276
    akor van egy automatikus frissités bejegyzés talán a windows
  • Solt
    #9275
    Kapcsolódás után, egyből folyamatosan villog mint egy stroboszkóp...
  • Solt
    #9274
    Az újra telepítés után egyből felléptem...mielőtt az sp2 kettőt feltetem volna...Mit javasolsz? Újra format c:?
  • Solt
    #9273
    winfos tűzfalam van, azon, hogy tudom megnézni, hogy forgalmaz-e?
  • PetruZ
    #9272
    Öreg hiba. Milyen XP (verzió)? Mennyire követed a javításokat? Ha SP1, vagy azelőtti, akkor tökre lényegtelen a formázás: az első hálóra kapcsolódás után nagyjából kettő percen belül meg leszel fertőzve néhány kellemes kis féreggel, amelyek valószínűleg még spamszervert is csinálnak a gépedből. Vírusírtó, spy eltávolító ezek ellen nem segít.
  • biomage
    #9271
    élesz fel az internet kapcsolatot és nézd meg hány másodperc múlva villan a led dioda