25353
Whistler - Windows XP
  • hmhm
    #9350
    vidkártya milyen?
    Atinál színház módot állítsd be ( Dual head kártya ? )
  • Ihi
    #9349
    Hello!

    abban kene segitseg, hogy hogyan lehet 1 gepen 2 monitoron 1szerre jatszani dx9-es progival es a masik monitoron 1 idoben divx-et nezni. most perpill az van hogy 1 vidkartyan van 2 monitor es ha a filmet inditom el akkor a jatek elsotetul. ue a helyzet forditva is. winxp sp2-m van.
    2 monitorkartya megoldja a helyzetet vagy ez a directx miatt van igy?

    koszi
    iHi
  • nagykispeter
    #9348
    Köszönöm!
  • Banyapapa
    #9347
    azt felismeri.
    Nagyobbat is ha alaplap is engedi,csak egybe nem (legalábbis nálam 127GB plussz maradék volt a 160-as vinyo).

    De ugyse egybe akartam használni.
  • nagykispeter
    #9346
    Sziasztok!
    Valaki tudna-e segíteni abba hogy az XP SP1 hány gigáig ismeri fel az ATA-s vinyót?120 gigást szeretnék venni.Ha SP1-el nem ismeri fel akkor SP 2-el feleismeri-e?csak azt nemigazán szeretném más okból felrakni!
  • keeper2
    #9345
    Itt nézd meg: http://misterxp.uw.hu/index.php
    Le van írva egy halom egyéb tipp mellett a lényeges könyvtárak áthelyezési módja is.
  • reanimator
    #9344
    Köszönöm szépen a helpet.
  • Met
    #9343
    meg

    #8947
  • reanimator
    #9342
    Nem jogtiszta az XP-m.Hogy lehet megoldani a frissítést?Meg lehet?
  • PetruZ
    #9341
    Ilyen temporáris jellegű dolgokat? Pl. ott a Cookies, vagy a History, ami ilyen, ezt viszont nem ilyen egyszerű átállítani, ide már kell a regedit:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
    Itt vannak az aktuális user(!) szintű bejegyzések, amik átírhatók. Amiről biztosan tudom, hogy működik és nem vágja szét a rendszert: Cookies, My Music/Pictures/Video, Personal. Az itt lévő Cache megegyezik a Temp. IE cache beállítással, itt is lehet babrálni, de azt jobb a felületről intézni. A többivel még nem kísérleteztem, de szvsz azokhoz nem is kell nyúlni.
    Mielőtt itt átírnál egy útvonalat, hozd létre az új könyvtárat, másold (ne mozgasd!) bele a régi könyvtár tartalmát, és csak utána végezd el a módosítást. Reboot után a régi könyvtárak elvileg már nem élnek (legalábbis az adott user számára lényegtelenek), de érdemes egy darabig még megőrizni a tartalmukat (pl. elcsomagolva vhová), ha gond lenne. A Cookies áthelyezésénél ne fusson az IE, sem más böngésző, mert az nem fogja elengedni az index.dat fájlt, és egyes cookie-k elveszthetik az érvényességüket.

    (Az All Users-re vonatkozó részek ugyanezen az úton, csak a HKEY_LOCAL_MACHINE-ból kiindulva találhatók.)
  • Blackluck
    #9340
    Oké, köszi!

    Ezeken kívül egyébként van még könyvtár ami hasonlókat tárol?
  • gabko
    #9339
    ok!köszi
  • PetruZ
    #9338
    A méret csalóka, ugyanis ezek valójában tömörített fájlok, a valódi méretük kb. 1/3-al kisebb. Arra szolgálnak, hogy ha egy patch valamiért nem tetszene a gépnek, vissza lehessen állítani a korábbi állapotot. Ha nincs gond a gépeddel, akkor törölhetők, nincs rájuk szükség.
  • PetruZ
    #9337
    Na látod, nagyon nem mindegy. :) Ezeket át lehet helyezni.
    - A temp kapcsán jó helyen keresgéltél, a környezeti változóknál lehet átállítani, mégpedig alul, a System variables mezőben. Nincs ott, de úgy, mint user szinten, ide is fel lehet venni két változót 'TEMP' és 'TMP' névvel, ezek mutassanak ugyanabba a könyvtárba. Újraindítás után már érvényre jutnak.
    - A Temp. Internet Files-t pedig az Internet Option-ban tudod átállítani, a General fülön van egy box neki, ott van egy Settings feliratú gomb, ráböksz, és utána egyértelmű lesz.
  • gabko
    #9336
    Hali!

    Kérdésem lenne! XP-m van, a C:\Windows\ könyvtárban vannak ilyen alkönyvtárak hogy "$NtUninstallKB824105$" stb. hasonlóból van jó pár közel 600Mega...
    ezeket használja az XP vagy le lehet törölni?

    ill. ha nem jogtiszta az XP akkor van vmi módja hogy le lehessen frissiteni?!
    előre is köfi!
  • Blackluck
    #9335
    Ja igen Xp-ről lenne szó.
  • Blackluck
    #9334
    Ez esetben konkrétabban kérdezném meg, ugyanis elég lenne nekem az is ha a Documents and Settings könyvtárból csak a temp ill. hasonló könyvtárakat tudnám áthelyezni máshova, amit környezeti változók néven elvileg meg is találtam a rendszerbeállításokba de ott csak az aktuális felhasználóét lehet átírni másik helyre nekem pedig az kellene, hogy az összes ilyen könyvtárat (windows\temp; Temporary Internet files; Documents and Settings\user\temp; stb.)amiben csak hasonlót tárol a windows átteni másik partícióra, hogy ezáltal csak azt a partíciót terhelném ilyenekkel és arra sokkal egyszerűbb lenne egy komoly vírusszűrés beállítani.
  • PetruZ
    #9333
    http://support.microsoft.com/?kbid=322014
    "Documents and Settings is a Windows system folder and is required for Windows to run properly. It cannot be moved or renamed."

  • Blackluck
    #9332
    Hali!
    Ha vki tudja léci mondja meg h a Documents and Settings könyvtár elérési útvonalát hol vagy hogyan lehetne átírni a Windows-ban pl. egy másik partícióra, mert szeretném átteni külön partícióra az egész könyvtárat.

    Köszi!
  • hmhm
    #9331
    Szoftveres Raidhez kérnék segítséget.
    Arra lenne szükségem, hogy két vinyón egy -egy partíciót raid 0 zon, a többihez ne nyúljon.
  • soulhunter
    #9330
    csináltam 1 saját XP telepitőt, beleintegráltam az nforce4es, nvidia 78.03-as,és az összes hotfixet,ami kijött SP2 után


    a telepités mérföldekkel gyorsabb, márcsak azért is,mert az 511 MB-s telepitőből (integrált driverekkel 1ütt) 383 MB-s telepitőt csináltam,és 1x sem irja ki,h hiányozna ez / az a fájl...
    na, most jön a probléma

    felmegy alig 10-15 perc alatt
    aztán jön a kopp

    nem szedtem ki semmi gyári drivert, az első inditás után viszont fekete képernyő fogad
    csökkentett modban elindul,ha utána inditom hibakereső modban,akkor szintén megy, de csak és kizárolag hibakereső modban
    a probléma végülis ott lenne,hogy hibakereső modban is néha kék halál van,ami a gagyi ASUS alaplapnak köszönhető

    na most a kérdésem:
    miért nem indul el normál módban?
    mégcsak nem is a driverek kiszedése miatt csökkent a mérete,hanem pl. a media player + videoszerkesztő, wordpad, stb mellőzése miatt

    ha tudtok,légyszi segitsetek

    előre is thanx

    kieg:
    MSN 7.5 telepitése után csökkentett modban sem indul el :)

    ui: eredeti XP telepitőből csináltam ezt a gépemre optimalizált winFOSt, mielőtt arra gondolnátok,hogy Corporate verziom lenne :)
  • piktor
    #9329
    Keeper! Most nagyon sokat segytettél. Tudom hogyan lehet Win2000 alatt olyan floppyt csinálni, csak nem tudtam, hogy az erre is jó. Ezzel most átsegítettél a telepítés - számomra - legnehezebb pontján.
    Nagyon köszönöm a segítséged!!!!! A dolog holnap lesz aktuális, akor lesz készen a gép, úgyhogy pont időben jött a jótanácsod. :-) Köszi még egyszer!
  • keeper2
    #9328
    Legegyszerűbben úgy láthatod, hogy bootolható-e, ha a bios-ban a bootolási sorrendben a vinyó hátrébb van állítva a cd romnál (ez azért lényeges, mert különben a vinyóról kezdene bootolni, és nem nézné a lemezt) és ha berakod a lemezt, és úgy indítod, akkor szól, hogy nyomj meg egy gombot a cd-ről való bootoláshoz. Ha ezt megteszi, akkor bootolható. Egyébként, szinte mindig ilyen szokott lenni, csak akkor nem, ha mondjuk csak úgy simán egy könyvtárba bemásolva vannak a telepítő fájlok, és azt írod ki, vagy nem a teljes cd-t/image-t írod ki, hanem csak áthúzod a fájlokat a sima cd írási metódushoz. (pl. bemountolod, és kézzel áthúzod a fájlokat a lemezre, és úgy írod ki). Dos boot floppy-t pl. adnak a win98 mellé is, (a 2000-ben is lehet boot floppyt készíttetni, bocsi, de nem nézek utána most, hogy pontosan hol is van ez) De rengeteg ilyen program van, pl. a vinyó/memória tesztelő progik is dos alatt szoktak menni, mert ott kapnak szabad kezet, egy ilyen automatice el szokta készíteni a boot floppyt, de akár fájlmegosztón dos boot floppy készítő kit-et is lehúzhatsz.
  • piktor
    #9327
    Egyébként ha most valahonnan terem egy WinXP telepítőm (á, dehogy warez! :-)) AKkor azt honnan látom, hogy bootolható -e ha kiírom cd-re?
  • piktor
    #9326
    Nagyjából értem. De olyan rendszer indító floppyt honnan szerezzek? (A mostani gépemen win2000 fut.) Tehát azt nem tudom pontosan, hogy a dos promptig hogyan jutok el... Bocsánat a láma kérdésekért, ti biztos vágjátok ezt - én csak egy mezei grafikus vagyok... :-)
    Szóval plíz help!
  • keeper2
    #9325
    Sumi: ez az egy percről visszaszámolás, majd újraindítás a lovesan féreg jellegzetes vonása (közismertebb nevén a blaster) Én nem tudok másik ilyenről, de elképzelhető, hogy van ilyen, ugyanis az sp2 egyben bezárja a blaster-féle biztonsági rést is, így elviekben az nem juthatott a gépedre be.

    Piktor: Win Xp telepítő indítása, ha a telepítő cd nem boot képes: valamiről elindítani a rendszer dos alatt (pl. rendszer indító floppy, stb, az a lényeg, hogy dos promptod meglegyen). Ekkor nem a setup.exe-t kell indítani, mert az nem fog elindulni, hanem az i386 könyvtárbeli winnt.exe fájlt, és mehet is a telepítés.
  • shrek82
    #9324
    Ha nem tetszik, ne nézd... Nem vagyok kiváncsi rá, hogy tetszik-e neked, vagy sem..
  • Met
    #9323
    rakd fel mindet
  • sumi
    #9322
    hát ezaz....xpprof hun+sp2....ha tudnám mellok az a bizonyos frissités....
  • Ch_Slater
    #9321
    na kontár módon csináltam egy temp. megoldást.
    az ariali (italic) helyére bemásoltam a sima arialt. igy ez a része jó, de azért nem az igazi... mert nem tudom miért csinálta ezt...
  • Met
    #9320
    mit kell róla tudni? mi az a kód? be volt írva ide régebben, működik csak IE alól kell, az avant browser alól nem
  • Ch_Slater
    #9319
    hi.
    vajon miért lehet az, hogy ahol Arial betűtípust használ bármelyik program, dőlt betűs lesz a szöveg?
    pl.: firefox-ban az arialt használó oldalakon, ad-aware felületén, stb.

    eléggé zavaró...
  • Torta
    #9318
    Valszeg féreg, volt windows update, mert ha nem rakdat fel azt a bizonyos frissítést, ami a féreg ellen kell, akkor mindig meg fogod kapni, amikor netre lépsz.
  • Totya000
    #9317
    A problémám a következő:

    Bootolás után egyből újra indul a gép (mintha reset-et nyomtam volna).
    csökkentett módban az msconfig-bol kizarogattam az elindulo progikat és a DHCP kihagyasaval megy a gep rendesen, persze net nincs:-(.
    Ha kihuzom a halokartyabol a kabelt, akkor a dhcp visszarakasaval sem indul ujra bootolas utan. Viszont, ha a kihuzott netkábel ellenére elinditom az azureus-t (kivancsisagbol), ujraindul a gep.
    Router-em van és a tobbi gepen minden oké.
    Esetleg a halokartya szart be? De attol miert kell ujraindulnia?

    válaszokat elore is koszonom!
  • piktor
    #9316
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni. Új, csupasz gépre szeretnék Windows XP-t teleppíteni, de nem tudom hogyan kell. Nem vagyok nagy gépguru és mintha olyat hallottam volna, hogy bootolható telepítő cd kell. Honnan tudok olyat szerezni (ha nincs gyári cd-m)?
  • sumi
    #9315
    hali....az xp-m ismét gondolt 1et és bedobálja a RENDSZER LEÁLLITÁSA ABLAKOT..
    1percről indul vissza...help...
  • Readingman
    #9314
    Tudja valaki hog hogyan kell iconsetet telepíteni az XP-re?
  • Readingman
    #9313
    Hello!
  • Solt
    #9312
    Én látok...az az újpest címer például eléggé bántó a szemnek!! Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni!
  • Breki33
    #9311
    A Microsoft a nyáron bejelentette, hogy ezentúl csakis az eredeti Windows XP-vel rendelkező felhasználók tölthetik le internetes oldalukról a kiegészítő frissítéseket. Hackerek azonban röviddel ennek életbe lépése után rájöttek, hogy hogyan lehet kijátszani az eredetiségvizsgálatot végző ActiveX vezérlőmodult.



    Beírva a böngészőbe egy egysoros Javascript-kódot, bárki kiiktathatja ezt a funkciót. Miután a felhasználó ezen egyszerű kóddal semlegesítette a regisztrációs szám ellenőrzését, megkapja azt az azonosítót is, amellyel aztán bármikor csatlakozhat a letöltőközpontra.

    Erről tud valaki bővebbet?