25353
Whistler - Windows XP
  • hmhm
    #9390
    netsendet szeretem, jó az belső hálóra. kívülről meg azt éppen nem érik el.

    lista:
    ASP.NET State Service aspnet_state Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\microsoft.net\framework\v1.1.4322\aspnet_state.exe Normál NT AUTHORITY\NetworkService 0
    ATI Smart ATI Smart Leállítva Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\ati2sgag.exe Normál LocalSystem 0
    Alkalmazási réteg átjárószolgáltatása ALG Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\alg.exe Normál NT AUTHORITY\LocalService 0
    Alkalmazásvezérlés AppMgmt Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Ati HotKey Poller Ati HotKey Poller Fut Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\ati2evxx.exe Normál LocalSystem 0
    Automatikus frissítések wuauserv Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Biztonsági fiókkezelő SamSs Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\lsass.exe Normál LocalSystem 0
    COM+ eseményrendszer EventSystem Fut Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    COM+ rendszeralkalmazás COMSysApp Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\dllhost.exe /processid:{02d4b3f1-fd88-11d1-960d-00805fc79235} Normál LocalSystem 0
    Cserélhető tároló NtmsSvc Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    DHCP-ügyfél Dhcp Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    DNS-ügyfél Dnscache Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k networkservice Normál NT AUTHORITY\NetworkService 0
    Elosztott hivatkozáskövető ügyfél TrkWks Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Elosztott tranzakciók koordinátora MSDTC Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\msdtc.exe Normál NT AUTHORITY\NetworkService 0
    Eseménynapló Eventlog Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\services.exe Normál LocalSystem 0
    Feladatütemező Schedule Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Feltöltéskezelő uploadmgr Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Hibajelentési szolgáltatás ERSvc Leállítva Letiltva Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Mellőzés LocalSystem 0
    Hordozható adathordozó sorozatszáma WmdmPmSp Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Hálózati DDE NetDDE Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\netdde.exe Normál LocalSystem 0
    Hálózati DDE DSDM NetDDEdsdm Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\netdde.exe Normál LocalSystem 0
    Hálózati bejelentkezés Netlogon Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\lsass.exe Normál LocalSystem 0
    Hálózati helyfigyelés (NLA - Network Location Awareness) Nla Fut Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Hálózati kapcsolatok Netman Fut Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás BITS Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    IMAPI CD-égető COM-szolgáltatás ImapiService Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\imapi.exe Normál LocalSystem 0
    IPSEC szolgáltatások PolicyAgent Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\lsass.exe Normál LocalSystem 0
    Indexelő szolgáltatás CiSvc Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\cisvc.exe Normál LocalSystem 0
    Intelligens kártya SCardSvr Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\scardsvr.exe Mellőzés NT AUTHORITY\LocalService 0
    Intelligens kártya segítője SCardDrv Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\scardsvr.exe Mellőzés NT AUTHORITY\LocalService 0
    Internetkapcsolat tűzfala (ICF) / Internetkapcsolat megosztása (ICS) SharedAccess Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Kiszolgáló lanmanserver Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Kompatibilitás a gyors felhasználóváltáshoz FastUserSwitchingCompatibility Fut Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Konfigurációmentes vezeték nélküli hálózat WZCSVC Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Kriptográfiai szolgáltatások CryptSvc Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Kötet árnyékmásolata VSS Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\vssvc.exe Normál LocalSystem 0
    Külső kezelőeszközök hozzáférése HidServ Leállítva Letiltva Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Logikai lemezkezelő dmserver Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Logikai lemezkezelő felügyeleti szolgáltatás dmadmin Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\dmadmin.exe /com Normál LocalSystem 0
    Lookout Citadel Server LkCitadelServer Fut Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\lkcitdl.exe Mellőzés LocalSystem 0
    Lookout Classified Ads LkClassAds Fut Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\lkads.exe Mellőzés LocalSystem 0
    Lookout Time Synchronization LkTimeSync Fut Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\lktsrv.exe Mellőzés LocalSystem 0
    MS Software Shadow Copy Provider SwPrv Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\dllhost.exe /processid:{75dfc0c5-bb96-435f-bad5-023e5a96109f} Mellőzés LocalSystem 0
    Machine Debug Manager MDM Fut Automatikus Saját folyamat "c:\program files\common files\microsoft shared\vs7debug\mdm.exe" Normál LocalSystem 0
    Munkaállomás lanmanworkstation Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Másodlagos bejelentkezés seclogon Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Mellőzés LocalSystem 0
    NI Service Locator niSvcLoc Fut Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\nisvcloc.exe -s Normál LocalSystem 0
    NILM License manager NILM License manager Leállítva Kérésre Saját folyamat "e:\programok\ni\shared\license manager\bin\lmgrd.exe" Normál LocalSystem 0
    NT LM biztonsági támogatás szolgáltatója NtLmSsp Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\lsass.exe Normál LocalSystem 0
    NetMeeting távoli asztalmegosztás mnmsrvc Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\mnmsrvc.exe Normál LocalSystem 0
    Nyomtatásisor-kezelő Spooler Fut Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\spoolsv.exe Normál LocalSystem 0
    Plug and Play PlugPlay Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\services.exe Normál LocalSystem 0
    QoS RSVP RSVP Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\rsvp.exe Normál LocalSystem 0
    RadClock RadClock Leállítva Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\radclock.exe Normál LocalSystem 0
    Rendszer-helyreállító szolgáltatás srservice Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Rendszeresemény jelzése SENS Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Rendszerhéj hardverfigyelése ShellHWDetection Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Mellőzés LocalSystem 0
    Riasztás Alerter Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k localservice Normál NT AUTHORITY\LocalService 0
    SSDP keresőszolgáltatás SSDPSRV Fut Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k localservice Normál NT AUTHORITY\LocalService 0
    Számítógép-tallózó Browser Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Szünetmentes tápegység UPS Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\ups.exe Normál LocalSystem 0
    Súgó és támogatás helpsvc Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    TCP/IP NetBIOS támogató LmHosts Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k localservice Normál NT AUTHORITY\LocalService 0
    Teljesítménynaplók és riasztások SysmonLog Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\smlogsvc.exe Normál NT Authority\NetworkService 0
    Telnet TlntSvr Leállítva Letiltva Saját folyamat c:\windows\system32\tlntsvr.exe Normál LocalSystem 0
    Terminálszolgáltatások TermService Fut Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Tárcsázó TapiSrv Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Távelérés - automatikus kapcsolódás kezelője RasAuto Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Távelérési csatlakozáskezelő RasMan Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Távoli asztal súgó-munkamenetének kezelője RDSessMgr Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\sessmgr.exe Normál LocalSystem 0
    Távoli eljáráshívás (RPC) RpcSs Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost -k rpcss Normál LocalSystem 0
    Távoli eljáráshívás (RPC) lokátor RpcLocator Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\locator.exe Normál NT AUTHORITY\NetworkService 0
    Távoli rendszerleíró adatbázis RemoteRegistry Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k localservice Normál NT AUTHORITY\LocalService 0
    Témák Themes Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Univerzális Plug and Play eszközállomás upnphost Leállítva Letiltva Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k localservice Normál NT AUTHORITY\LocalService 0
    Visual Studio Analyzer RPC bridge Visual Studio Analyzer RPC bridge Leállítva Kérésre Saját folyamat e:\programok\peti\visualstudio\tools\vs-ent98\vanalyzr\varpc.exe Normál LocalSystem 0
    Vágókönyv ClipSrv Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\clipsrv.exe Normál LocalSystem 0
    Védett tároló ProtectedStorage Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\lsass.exe Normál LocalSystem 0
    WMI teljesítményadapter WmiApSrv Leállítva Kérésre Saját folyamat c:\windows\system32\wbem\wmiapsrv.exe Normál LocalSystem 0
    WebClient WebClient Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k localservice Normál NT AUTHORITY\LocalService 0
    Windows Image Acquisition (WIA) stisvc Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k imgsvc Normál LocalSystem 0
    Windows Installer MSIServer Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\msiexec.exe /v Normál LocalSystem 0
    Windows Management Instrumentation winmgmt Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Mellőzés LocalSystem 0
    Windows Management Instrumentation - illesztőbővítmények Wmi Leállítva Kérésre Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Windows audió AudioSrv Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Windows idő W32Time Leállítva Letiltva Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    niRTProxy niRTProxy Fut Automatikus Saját folyamat c:\windows\system32\rtproxy.exe -s Normál LocalSystem 0
    nidevldu nidevldu Fut Automatikus Saját folyamat system32\nipalsm.exe Normál LocalSystem 0
    nipxirmu nipxirmu Fut Automatikus Saját folyamat system32\nipalsm.exe Normál LocalSystem 0
    Útválasztás és távelérés RemoteAccess Leállítva Letiltva Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
    Üzenetkezelő Messenger Fut Automatikus Megosztási folyamat c:\windows\system32\svchost.exe -k netsvcs Normál LocalSystem 0
  • Met
    #9389
    mondjuk egy listát dobhatnál mik futnak nálad:)
  • Dodo55
    #9388
    Netsend. Általában nincs rá szükség, és csak a "spyware van a gépeden, töltsd le erről az oldalról ezt meg azt" típusú hirdetéseket küldözgetik rajta.
  • hmhm
    #9387
    milyen szolgáltatásokat lehet letiltani, amik általában feleslegesek?
    a boot utáni 24 futó folyamatot sokallom kicsit, jó lenne 15 körülire lemenni.
    melyiket ?
  • k40papi
    #9386
    Az op.rendszer.Megcsináltam,jó lett.Köszi!
  • biomage
    #9385
    gyorsabban bootoljon mármit a kezdö üzenet hogy válasz oprendszert
    ha az akor rendszertulajdonságok/speciális/inditás és helyreálitás.beállitása és ott is vagy
  • k40papi
    #9384
    Sziasztok!
    Mit kell tennem ahhoz,hogy az XP-ém gyorsabban bootoljon?Mit kell beállítanom?
  • effe
    #9383
    köszee remelem h. jó lesz, mert a letöltések ablak is 98-as meg minden...
  • Dodo55
    #9382
    Na itt egy progi rá, én nem ezt használtam, de azt már nem találtam meg, de szerintem ez is jó lesz: http://www.downloadjunction.com/product/software/43233/
  • Dodo55
    #9381
    Ez nem tudom mitől lehet, de van egy megoldás olyan progik windows xp-s kinézetűvé tételére, amik eredetileg hiába van winxp win9x-esen jelennek meg. Egyszer találtam rá egy progit, de csak annyit csinált, létrehozott egy program.exe.manifest fájlt(és irogatott bele valamit), a program.exe mappájába, és attól a program xp-s kinézetű lett.
    Talán ez megoldaná a problémádat.
    Asszem valami skinxp, vagy valami ilyen volt a neve neki.
  • effe
    #9380
    valaki segítene nekem, hogy a mozillában, meg az all seeing eye-ban miért win98-as a fejléc?a sajátgépben pl normális.átállítani nem tudom, mert nem lehet, és ez baromira idegesít, mert nagyon csúnya ez a szürke ocsmányság ott fenn...tegnap visszaállt egy kis időre, (lehetett is állítgatni akkor)de aztán vagy 10 perc után megint visszatért a jó öreg barátocskám...:@

    valaki segítsen!!!
  • hmhm
    #9379
    Megtaláltam a megoldást:!

    Vázolom a problémát. Adott két vinyó, az egyikre feltelepített XP, hozzá driverek, beállítgatva, konfigolva.
    a cél, hogy ez a feltelepített partíció a másik vinyón is rajta legyen, úgy hogy önállóan indítható legyen.

    Partition Magic el átmásoltam egy az egyben a feltelepített XP partíciót, majd átméreteztem, elrejtettem. Ez így ebben a formában még nem indítható!
    Ezek után, az első vinyót lehúztam, hogy ne zavarjon be, a másodikra pedig kezdtem egy alap XP telepítéssel. Lényegtelen milyen beállításokkal települ, név ,stb nem kell vele foglalkozni, mert nincs rá szükség.
    Telepítés után első lépés törölni az újonnan telepített XP-t ( a második vinyón vagyunk még mindig ), és az elsőről átmásoltat a helyére tenni, kikapcsolni az elrejtést és aktívvá tenni. És lám sikeres a bootolás. Ezek után a boot.ini jét tegyük írásvédetté ( pampogni fog hogy nem lehet vmilyen összegzést hozzáírni, okézzuk le, nemérdekes ). Így, ha meglátja a másik XP, akkor nem fog belepiszkálni.
    Ezután visszadughatjuk az első vinyót.
    Bootolás pedig a Biosban beállított értékek szerint történik. Nekem HDD-0 az alap, ha az újonnan létrehozottról szeretnék, akkor pedig HDD-1.

    és kész.

    Kieg:
    - esetleg praktikus lehet a művelet előtt az első vinyón is írásvédetté tenni a boot.ini -t
    - két példányba átmásolni a forrás XP partícitót, az egyiket lerejteni, a másikra meg felül írva telepíteni.

    sok szerencsét hozzá
  • hmhm
    #9378
    átcseszés.
    most próbáltam és nem változott semmi, törlés után indítom, és ugyan úgy hal.dll hiba.
  • twine
    #9377
    Azt én sem
    De ahogy olvastam, tul.képpen nem is azt kellene,,,hanem az új winyóra másolt xp Mounted-jét kell törölni,és állitolag minden gond megoldódik,,,legalábbis az "okosok" állitólag kiprobálták és meggyógyult nekik a problémájuk (ami egyben a mi problémánk is).De ha ez valóban igy van,,,,én asszem ezt ugy fogom végrehajtani,ha addig ki nem derül hogy lehet "az egyik alól a másikba piszkálni",hogy müködö Xp alatt mounted devices törlés,,,majd ez után partition magic-el partició copy,, 'oszt rendszer kikapcs,,,régi winyó ki uj winyó a régi helyére(primer master),, 'oszt hajrá,,,,,
    Vagy jó lessz,,,vagy hazavágom a Patent kis rendszeremet ,,,bár nem ugy tünt mintha valami szivatós fórum lenne ahol olvastam
  • hmhm
    #9376
    Az eredeti vinyón lévő mountedet miért kell törölni azt nem teljesen értem.

    #9374 köszi, nem orig. rendszerről van szó. szerencsére ? .
  • Mese73
    #9375
    valaki feltugya törni az xp felhasználóját?
  • keeper2
    #9374
    Az aktivált rendszer átvitelének meggátolása nem ilyen módon történik, ugyanis, a rendszer indításkor érzékeli a hardverek változását, és ha az egy megadott szintet meghalad (pl. teljesen másik gép, vagy csak túl sokszor volt már hardvercsere a telepítés után), akkor kér újraaktiválást, erre 3 napot ad. Ezt már én magam is megtapasztaltam személyesen, párszor. Ez az eredeti windows hátránya.... Mindenesetre, az aktiválásról az adatokat a \WINDOWS\system32\wpa.dbl fájlban tárolja. Ha a rendszer megváltozása miatt történik, akkor nem ér sokat ennek a visszamásolása, mindenesetre, ha van egy beaktivált windowsod, és mondjuk újra akarod telepíteni, akkor elötte ajánlott ezt a fájlt lementeni, és telepítés után felülíratni a lementettel, így nem kell megint aktiválni.
    Ha egy már telepített windowsra rátelepíted újra a windowst, akkor minden adatod megmarad, kivéve a document&settingsben levőket (ezt legalábbis a kollégám már kipróbálta, és ő mondta)
    Norton ghost-al át lehet másolni az oprendszereket egy ennyire hasonló vinyóról működőképesen, csak ajánlott utána az új oprendszeres vinyót átállítani, hogy ugyanabban a helyzetben legyen (arra gondolok, hogy pl. primary master...). A konfig szerelő kollégák régebben hasonló módszerrel rakták fel az oprendszereket a vinyókra, tehát, megvolt a ghost mentés, és a hasonló gépekre csak rádobták a ghost-ot.
  • twine
    #9373
    Bár némileg furcsa lehet,,hiszen elöszőr én kértem segitséget,,,most megprobálok én segiteni,,:
    Egy másik forumon találtam a következöket,,tehát más tollával fogok ékeskedni,ráadásul talán még picit off is :
    Ami megoldás lehet számunkra:
    "1. régi vinyón működő xp alatt 'futtatás: regedit'
    2. rákeresni a HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMMountedDevices bejegyzésre és törölni egy az egyben.
    A MountedDevices komplett törölhető, induláskor újra fog generálódni.
    Igen, nagyjából így. Viszont nem feltétlenül kell mégegyszer másolgatni, lehet a működő XP-d Regedit progijával is megbarkácsolni az új vinyón lévő - csak sajna nem induló - XP regisztrijét. Végül is ez az igazi nagy trükk az e
    gészben szvsz, ennek a menetét ott a linkben szintén meg lehet találni. "
    Sajnos baromi régi hozzászolások,tehát a link már a levesben,,,,és ez az ami engem megzavar:
    hogy hogyan lehet a müködö Xp alól a "másik Xp" MountedDevices-át törölni.
    Vagy már csak én kavarok ha bent van mindkét winyó és elvégzem ezt a müveletet,elvileg jo lessz minden?
    én még kiprobálni nem tudom mert a másik winyomra még pár napot várnom kell.
  • lck
    #9372
    MS így akarja meggátolni hogy egy feltelepített ( aktivált ) rendszert átvigyél máshova. - Gondolom
  • hmhm
    #9371
    Igen, ezt ki fogom próbálni, és visszajelzek az eredményről. ( pár nap )
    Csak az zavar, hogy igazából nem tudom mi a baja, mit nem másol át ami kéne hozzá. Az MBR-t is állítgattam már. Próbáltam google-zni megoldást, de nem jutottam vele előrébb.
  • lck
    #9370
    Mondjuk nem próbáltam, de ha az ilyen hal.dll-es rendszerre csak simán (törlés nélkül) rátelepítenénk (ráfejelnénk) úja a rendszert nem hozná helyre ? Vagy nem engedi a telepítést ? Elvileg így a beállításoknak meg kell maradni.
  • hmhm
    #9369
    Helló, pont ez volt a problémám.
    Partition Magic-kel átlehet másolni az 1. vinyóról a 2.ra, kompletten ( bitről bitre),
    viszont a másodikról nem akar bebootolni, ezt írja:
    <system32>\hal.dllnem található
    és reboot. Elvileg a Boot.ini ben kell átírnod azt h melyik vinyó hanyadik partíciójáról indul, h elérje a rendszerindító fájlokat, kísérletezések után sem tudtam rávenni h ez működjön.
    Arra viszont mindenképpen jó, hogyha az első vinyón elszáll a winfos, akkor egyszerűen törlöd a partícióját, és PM el visszamásolod a másodikról..
  • lck
    #9368
    A partition magic-et ilyen célra nem használtam még. A Ghost és pl. még a Drive Image ilyen célra jó. Mindegyik a tartalomtól és az opreációs rendszertől függetlenül tud másolni partíciót vagy komplett wincsesztert bitről bitre. A ghost-ot azért említettem mert az nekem eddig a legbiztonságosabban készített másolatokat. ( lehet hogy a pm is jó erre csak én még nem próbáltam ) Az xp-vel az a gond hogy a MS egy géphez egy oprendszert szán. Az hogy mivel másolod át független az eredménytől attól még úgy értékelheti hogy ez egy másik hardver és nem akar majd elindulni. Egyszer egy xp-s rendszerpartíciót egy új vinyóra akartam így átrakni, de annak ellenére hogy a komplett partíciót átmásoltam egy az egyben. Az xp indítás után röviddel hibaüzenettel leállt.
  • twine
    #9367
    Olvasgatom a Symantec honlapját......és lehet csak halmozom a láma kérdéseket,,,de a Partition magic-nél azt irják,,hogy másolható is a partició vele,adatvesztés nélkül. Most akkor hogy is van ez? Elvileg A komplett particiomat át tudnám másolni a másik winyóra? Ez két dolog miatt lenne nekem jó,,,partition magic-em van otthon,nem kell "megszerezni". Meg elvileg akkor file-okhoz sem kellene nyulkálnom,,,ergo egyszerübbnek tünik. Jól beszélek? vagy csupa hülyeséget hordok itt össze?
  • twine
    #9366
    Köszönöm a segitséget,,,
    "DE Az XP genyázhat mégis mert érzékeli a winyócserét."
    Mekkora az esély erre? Mint mondtam ugyanaz a két winyó,Márkára méretre stb.(Bár tudom az Xp nem csak ennyit néz :DD )
    Akkor esetleg más megoldás.......?
  • lck
    #9365
    Ja ha nincs meg a ghost, töltsd le a Hiren's boot cd-t ezzel készíthetsz egy bootolható cd-t, ami tartalmazza. a ghostot is. Ezzel indítasz és disk to disk.
  • lck
    #9364
    Norton Ghost átviszi bitről bitre. DE Az XP genyázhat mégis mert érzékeli a winyócserét.
  • twine
    #9363
    Amit elfelejtettem irni: egybe van particionálva az egész HDD,,tehát particiók,,,vagy ilyesmi nem bonyolitja a dolgot.És ha valakinek nem lenne tiszta a kép,,, a lényeg hogy ugyanazt a tökéletesen működö oprendszert kapjam vissza másik meghajtón, az adatokkal együtt.
  • twine
    #9362
    Sziasztok,,,,nem tom egyáltalán jó helyre irom -e a kérdésemet,,,,,talán :
    Adott egy HDD amint van egy pillanatnyilag tökéletesen müködő oprendszer(XP Sp2)+egyéb adatok.
    Szeretném ennek tartalmát oprendszerestől adatostól "bitre pontosan" átmásolni egy másik ugyanilyen HDD-re.A két HDD között "csupán csak" a Cache(2MB illetve 8MB) a különbség. Hogyan és mivel tudom én ezt legegyszerübben megtenni,,,,úgy hogy ne kelljen az üres HDD-re oprendszert telepitenem,,,stb.???
    Ha nem ide tartozik a kérdés,esetleg volt már róla szó elnézést,,,de riasztó volt itt a hozzászólások száma,,,,épp csak belecsipegettem,,,de nem találtam választ.
  • Kandurex
    #9361
    Srácok segítsetek. Ma cseréltem hálókártyát a gépbe és ennek hallatára a win Xp SP2 HUN úgy döntött, hogy aktiváljam újra a terméket, hát...ő.... szal, hogy lehet meg crack -elni? Mert töltögettem telepítő kulcsokat, de egyiket se fogadja el :(. Van még 3 napom.
  • keeper2
    #9360
    Hát, megvallom, fogalmam sincs, mekkora méretig kezeli az sp1-es xp a vinyót, mivel még nem csináltak akkora vinyót, amit ne kezelne. Ellenben, azt meg kell jegyeznem, hogy az sp1 elötti sima xp 137 gigáig kezeli, majd eztán az sp1-ben jött a large lba, vagy hogyan hívják. Az sp2-ben ilyen irányú továbbfejlesztés nincs.
  • hmhm
    #9359
    hivatalosan is multiuser.
  • CyrSyS
    #9358
    Öszintén írjátok le nekem hogy a windows xp multiuseres-e vagy sem? ha igen pontos magyarázatot kérnék. Szakkönyv szerint a multiuser lényege: 1szerre 1időben több user tudja használni 1szgépen 1 windows xp-t. (XP-röl van kizárólag szó)
  • Ihi
    #9357
    nvidia gt 6600-as
  • vzoole
    #9356
    köszi :)
  • dester
    #9355
    Berakod az indítópultba.
  • vzoole
    #9354
    hali
    hogyan tudnék egy programot autómatikusan elindítani minen gépbekapcsoláskor?

    köszi!
  • hmhm
    #9353
  • Met
    #9352
    hogy másoltad? ctrl-c ctrl-v?
    az úgy nem fog menni
  • hmhm
    #9351
    kérdés
    második vinyóra átmásoltam XP partíciót egy az egyben, de arról nem akar bebootolni, hal.dll hibát ír ki
    szerkesztettem a boot.ini fájlokat mindkét köteten
    [courier]
    # másodikra került ez:
    [boot loader]
    timeout=5
    default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Video Retek" /fastdetect
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="XP Repa" /fastdetect

    # az eredetire ez került
    [boot loader]
    timeout=2
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="XP Repa " /fastdetect
    multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Video Retek " /fastdetect