25353
Whistler - Windows XP
  • ForRedGlory
    #9430
    Valaki help, mert lassan megőrülök és már kezdek őszülni is. Mostanában ha játszom állandóan lefagy, kizárt dolog hogy ,elegedés a baja, mert a szobába alapból 18 fok sincs, és ha maxra pörgetem a ventiket akkor is fagy... Mindig szabályos időközönként teszi, néhány perccel a játék kezdete után :((((((

    Ez van az eseménynaplóban:

  • hmhm
    #9429
    ha úgysm megy akkor win reinstall.
    már volt hasonló..
  • biomage
    #9428
    hiányzik az autoexec.nt fájl
    itt megtalálod (windows/repair könyvtár és másold a windows/system32 könyvtárba
  • Mhosah Myth
    #9427
    Ezzel mit lehet kezdeni?
  • hano2
    #9426
    Sziasztok.Egy nagyon amatőr kérdés: AMD Athlon 64-es rendszerhez milyen operációs pragramot érdemes feltenni-van hivatalos Win XP 64 bitre?
    Még egy kérdés:160GB-os winchestert hogyan érdemes hozzá particionálni(méret-formátum)?Csak játékra és netre kell a gép.
    Köszönöm.
  • exwiller
    #9425
    Sziasztok. Tört professional xp, msn messenger kérte, hogy telepítsük a 7.0 verziót, erre helpctrl.exe probléma (bár lehet, hogy nincs összefüggés), folyamatosan megnyitja minden program helpjét amire rákattintok, aztán egy idő után abbahagyja, de ha ki akarom kapcsolni a helpeket, újra nyitja. Egyszer már volt egy ilyen problémám, de nem emlékszem hogyan oldottam meg. Próbáltam visszaállítani a rendszert előző pontokra, de nem jött be. Rákerestem a helpctrl.exe fájlokra, ezeket lomtárba raktam, de ekkor meg kiírta, hogy ezeket nem találja és még rosszabb lett mint volt, mert így nem tudtam bezárni sem a hibaüzenetet. Ha újraindítom egész addig nincs probléma, míg valamelyik programot el nem indítom. Megoldás?
  • dester
    #9424
    Lehet, hogy nem mutatja a kiterjesztéseket. Az ugyanis az alapértelmezett.

    Eszközök menü - Mappa beállításai - Nézet fül.
    Ismert fájltipusok kiterjesztsének elrejtése - Ne legyen kijelölve.
  • Proview
    #9423
    Ezzel csak a fájlnév változik.
  • Met
    #9422
    mármint a kiterjesztését?
    kijelölöd a file-t, nyomsz egy F2-t és átnevezed
  • Proview
    #9421
    Biztos egyszerű a megoldás ( az én segítségem kérték, de csak a Total Commanderes megoldást tudtam-sose használtam intézőt )
    Ha nincs TC, Intézőből hogy lehet fájltípust változtatni?
  • PSAV
    #9420
    Üdv all!
    Windows install a telepítés vége felé kiáll ezzel az üzenettel: "Az elosztott tranzakciók koordinátora alkomponens kivételt okozott az OC_COMPLETE_INSTALLATION telepítési üzenet végrehajtása közben. D:\NT\COM\COM1x\DTC\NTDTCSETUP\SRC\CDTCCORE.CCP(611sor) Hibakód = 0xffffffff
    A DTC szolgáltatás telepítése nem sikerült" A partíciót install közben formáztam és sp2-es windowst szeretnék feltenni. Tudja valaki, hogy mit lehet ezellen tenni?
  • Met
    #9419
    Be kellene állítanom egy progihoz, hogy bekapcsolt HT-el melyik procit "használja". Ezt meg is tudom de a win nem jegyzi meg, következő indításkor megint be kellene állítani. Nincs valami mód, hogy megjegyezze?
  • biomage
    #9418
    keres egy hiba keresö progit én a tuneup utilities használom probáld meg azzal talán segit ja triálos program
  • Sanyix
    #9417
    Erről nemtud senki semmit?
  • bigChris
    #9416
    Hello mindenki!

    Van 1 problémám. XP-t akarok installálni úgy,hogy a dokumentumok mappa alapból 1 másik partícióra települjön. Annyit tudok hogy a telepítő cd i386 mappájába be kell másolni 1 winnt.sif nevű fájlt,ami tartalmazza a következőt: ProfilesDir="D:\dokumentumok".Ezt meg is csináltam,de a bootolásnál kiírja hogy nem jó ez a fájl és kilép. Valaki nem tudja hogy kellene ezt jól megcsinálni,esetleg 1 másik módszert?
  • Readingman
    #9415
    Kösz a segítséget! Most már simán indul a Windowsom!
  • keeper2
    #9414
    Hú, hirtelenjében nem tudnék biztos választ adni, azthiszem, azt kell meghagyni, ahol ottvan a noexecute. A legegyszerűbb próba viszont, ha az aposztrófok közötti nevet átírod az egyiknél valami másra, mivel ezt írja ki bootolásnál, így az egyik már az általad átírt névvel fog megjelenni a következő indításkor, így már el tudod dönteni, hogy melyik kell neked.
  • Readingman
    #9413
    Megvan a két sor, csak azt nem tudom, hogy melyiket töröljem.
    Az egyik annyiban különbözik a másiktól, hogy utána van írva a következő: NoExecute=OptIn
  • keeper2
    #9412
    Readingman: Vezérlőpult/Rendszer/Speciális/Intítás és helyreállítás - itt a beállítások gomb, majd a szerkesztés, és ott van -nálad- az operating systems alatt két multi... sor. Ez a kettő a két megjelenő sor. Az egyiket töröld ki, -amelyik a törölt partició- csak arra figyelj, hogy a default az a még most is működőre mutasson.
    Mateos: dos módú újraindítás? Ez alatt azt érted, hogy nyitsz egy command prompt-ot, és onnan újraindítani, vagy pedig dos-os hibakereső módban indítani? Az utóbbit már leírták, az elöbbire pedig a shutdown -r parancs való.
  • Readingman
    #9411
    Nekem is lenne azért egy problémám:
    Van 2db winyóm. Az egyiken fennt van a Windows XP, a másikra ugyanazt a Windowst feltettem, majd az utóbbi lemezt leformáztam.
    A gond az lenne, hogy amikor indítom a gépet, megjelenik a rendszerválasztó menü és felajánlja a már letörölt konfiguráció betöltését is az eredeti mellett. Ha entert nyomok az említett lehetőségen, akkor értelem szerűen nem találja a fájlokat és újratelepítést kiván.
    Kérdés: Hogyan lehet azt megoldani, hogy ne ajánlja fel, csak a régi Windowst lehessen elindítani?

    Aki tud segítsen!
  • Readingman
    #9410
    Start menü/újraindítás
    Miközben újraindul nyomd meg az F8-cat, ekkor belép egy hibakereső módba.
    Itt válaszd a csökkentett mód parancssorral lehetőséget.
  • mateos
    #9409
    szzevasztok!!

    Hogyan lehet a win-t ujrainditani dosz módban?
    köszi
    csá!!
  • Lacc 16
    #9408
    Ezzel mit lehet kezdeni??

  • Gladiator
    #9407
    nem müxik, de kössz:)
  • Kumesz
    #9406
    Köszi!Megnézem mit tudok vele kezdeni!
  • gergő992
    #9405
    ki tudja meg mondani hogy tudom meg csinálni a táávoli asztalt a homén!választ
  • David01
    #9404
    Ird megegyszer. Probald meg minnel lassabban irni a cd-t. Talan az a baja. Ha 8x irod ki talan menni fog. Vagy csak egyszeruen szar a boot-cd. Probald meg hogy kolcsonkered valamelyik haverodtol és megprobalsz rol bebootolni. Ha azzal sem fog menni akkor valoszuni hogy a gép tehet róla.
  • Kumesz
    #9403
    Hy all! A Következő dolgot nem értem!Cd-romrol bootolok és beteszem ugye az xp cd, de mikor kiírja hogy a cd ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot egyszer csak újra indul a gép nem tudok vele mit csinálni! :-((
  • weise
    #9402
    Sziasztok!

    Egy olyan ügyben kérném a segítségeteket, hogy két tartományban lévő XP klienset telepítettem újra de a telepíté után a következő jelenség jön létre. Az XP kliens látja a hálózatot és tud is kommunikálni a hálózat többi gépével. A többiek viszont látják őket de jogosultság hiányára hivatkozva nem tudnak róluk semmit letölteni. Ez miért lehet? Ha valaki tud segítsen.

    (Windows XP pro van rajtuk, az IP címek kézzel vannak beállítva, tartományban működnek)
  • Impi
    #9401
    Meglőn a 35-ös is :) Tele vele a Net, Driver
  • Impi
    #9400
    Üdv :)
    A Lide 30-ashoz találtam, egy próbát talán megér
    Letölthető : Driver
  • Gladiator
    #9399
    van egy scannerem, amit mindig felismert a gép. legutóbbi reinstall óta, viszont nem tudja felismerni, és nem is tudom használni a neten meg nincs driver.

    Win Xp Home, SP2
    Scanner: Canon LiDE 35
  • Sanyix
    #9398
    Hi!

    Az a bajom, hogy 1,5 hete újraraktam a vindózt, előző telepítésnél alapból sp1-es xp volt sp2-re updatelve, most viszont már alapból sp2-es xp-t raktam fel. Namost az a gond, hogy nem működnek normálisan a dosos programok. Ablakban műxenek, de ha teljes képernyőre rakom, akkor nem reagál sem egérre, sem billenytűzetre, de maga a program fut. Ez mitől van? Amúgy a tulajdonságoknál is már mindent megpróbáltam, állítgatni, de nem lett jobb :(
  • hmhm
    #9397
    és a #9394 re ?
  • keeper2
    #9396
    Azért kipróbálhatnád a microsoft bootvis-t is, az is gyorsít valamicskét a betöltésen.
  • hmhm
    #9395
    így talán jobb egy fokkal:
    [arial]
    Ati HotKey Poller Ati HotKey Poller
    Automatikus frissítések wuauserv
    Biztonsági fiókkezelő SamSs
    COM+ eseményrendszer EventSystem
    DHCP-ügyfél Dhcp
    DNS-ügyfél Dnscache
    Elosztott hivatkozáskövető ügyfél TrkWks
    Eseménynapló Eventlog
    Feladatütemező Schedule
    Feltöltéskezelő uploadmgr
    Hordozható adathordozó sorozatszáma WmdmPmSp
    Hálózati helyfigyelés (NLA - Network Location Awareness) Nla
    Hálózati kapcsolatok Netman
    IPSEC szolgáltatások PolicyAgent
    Kiszolgáló lanmanserver
    Kompatibilitás a gyors felhasználóváltáshoz FastUserSwitchingCompatibility
    Konfigurációmentes vezeték nélküli hálózat WZCSVC
    Kriptográfiai szolgáltatások CryptSvc
    Logikai lemezkezelő dmserver
    Lookout Citadel Server LkCitadelServer
    Lookout Classified Ads LkClassAds
    Lookout Time Synchronization LkTimeSync
    Machine Debug Manager MDM
    Munkaállomás lanmanworkstation
    Másodlagos bejelentkezés seclogon
    NI Service Locator niSvcLoc
    Nyomtatásisor-kezelő Spooler
    Plug and Play PlugPlay
    Rendszer-helyreállító szolgáltatás srservice
    Rendszeresemény jelzése SENS
    Rendszerhéj hardverfigyelése ShellHWDetection
    SSDP keresőszolgáltatás SSDPSRV
    Számítógép-tallózó Browser
    Súgó és támogatás helpsvc
    TCP/IP NetBIOS támogató LmHosts
    Terminálszolgáltatások TermService
    Távoli eljáráshívás (RPC) RpcSs
    Távoli rendszerleíró adatbázis RemoteRegistry
    Témák Themes
    Védett tároló ProtectedStorage
    WebClient WebClient
    Windows Management Instrumentation winmgmt
    Windows audió AudioSrv
    niRTProxy niRTProxy
    nidevldu nidevldu
    nipxirmu nipxirmu
    Üzenetkezelő Messenger
  • hmhm
    #9394
    szóval.
    kéne egy lista arról a 14 dologról amit meg kéne hagyni, és a kérdésem az, hogy lehet e 2 rendszerkonfigurációt létrehozni, az egyik egy gyorsított amiben alig fut vmi, a másik pedig egy rakás cucc, ahol ezek futnak.
    Csak mert egypár fejlesztőkörnyezetet ha kell használnom, nem lenne jó őketszétvágni
  • Met
    #9393
    nem egészen erre gondoltam:)
  • biomage
    #9392

    ezt olvasa el valaki
  • hmhm
    #9391
    hát hopp, ez átlátható lett :c