25353
Whistler - Windows XP
  • Shortstop
    #23793
    de az.
    hogy lehet hibás egy olyan lemez amit most vettem?
    Azon amin a rendszer van azon csináltam ilyet de semmi változás.
  • gergely1991
    #23792
    esetleg nem chkdsk/f ?
    Hibás lemezterületek javítása...
  • Shortstop
    #23791
    Sziasztok! Segítségetekre számítok, remélem valaki tud mondani valami használhatót!

    Van 3db HDD-m ebből 2-n van rendszer (XP SP3) és van egy teljesen új.
    Egyszerűség kedvéért számozni fogom a HDD-ket.
    1-es: majdnem teljesen halott HDD-n XP SP3 gyakorlatilag már nem használom, csak végszükségre van.
    2-es: ezt a merevlemezt használom ez is kidolgozta már magát amint azt a teszter programok mutatják. Bár szerintem ezzel csak szoftveres gond lehet inkább.
    3-as: teljesen új HDD

    Az alaplapom P5LD2 4db SATA csatival de én csak az első két slotot használom ezek közül.
    2-es HDD bent van SATA1-ben, az 1-es HDD pedig a SATA2-ben és nem indul az XP chckdisk /f hibát írva... Pedig két-három hónapja még működött a kettő együtt.
    Minden marad ahogy van, annyi hogy BIOS-ban megváltoztattam azt hogy most az 1-es HDD-ről bootoljon és így elindul az XP és látja a másik winyót is probléma nélkül. Ugyanez érvényes akkor ha az új 3-as HDD-t teszem be a 2-es helyett.
    Viszont ha bent van a 2-es és a 3-as és ugye a kettesről kellene bootolnia akkor megint jön a chckdisk /f hibaüzenet az xp betöltése közben.
    Próbáltam az alaplapon a SATA2-ből átrakni más slotba de nem jártam sikerrel, ebből gondolom, hogy ez akkor nem lehet hibás.

    Kifogytam az ötletekből.
  • gergely1991
    #23790
    az ingyenesnek nincs valós védelme így az fenn maradhat:)
    2.kérdésre kártevőirtó a válasz
  • Toto652
    #23789
    Ahha... a kis köcsög megbújt... se az Iobit Security se az Avira nem találta... most már fennhagyom ezt a Malwarebytes-t. Köszönöm!
    Nem zavar be majd az Avirának? Ez is vírusirtó vagy konkrétan Malware ellen van?
  • gergely1991
    #23788
    Elképzelhető hogy ahhoz a fájltípushoz a IE program van társítva vagy a vírus( szórakozik veled...
    A feladatkezelőben milyen állományok futnak?
    pl.:Malwarebytes Anti-malware-vel nézd át..
  • Toto652
    #23787
    Sziasztok!
    Mi megtestesült szentséges jó atyaúristen ez a sz*r?!
    Ezt írja ki, amikor Scannelnék, és szintén amikor elindítom a services.msc-t (ott akartam megnézni hátha ott bujkál)
    A másik fele, meg hogy mi a tök köze van az Internet Explorernek a Scanneléshez? Sose használom, mert gagyi.
    Valaki tudja hogy tudom megjavítani ez a lópikulát?
  • Zsolt01
    #23786
    Tippelek:
    USB-s billentyűd van pl. vezeték nélküli !?
    Tegyél rá másik billentyűzetet.

    Múltkor Én is találkoztam egy ismerősnél ilyesmivel és ez volt a gond!
  • gergely1991
    #23785
    ezt a lemezt más gépben is kipróbáltad?
    És ez nem kalóz verzió?:S(akkor megvan oldva a probléma)
  • gergely1991
    #23784
    Elképzelhető hogy védekezik a géped bizonyos hülyeségektől.....
    információ Angol
  • kl24h
    #23783
    Windows XP helyett nem vírust telepítsz véletlenül?
  • rayman12
    #23782
    most behozott egy hibát: General Protecion Fault . És sok szám meg mindenféle kód, mi lehet ez.
  • rayman12
    #23781
    A bill bevan dugva az hétszentség, a gyorsaság meg nem számít.
  • Evin
    #23780
    Vagy nem vagy elég gyors, vagy nincs bedugva a billentyűzet.
  • rayman12
    #23779
    Hello a win7 emet akarom lecserélni xp re de gondom akadt még pedig hogy beálitom hogy cd röl bootoljon , majd behozza ezt: a CD röl való inditáshoz nyomjon meg egy bilyentyüt.. nyomok midnent semmi sem történik :S valaki pls segítesen
  • kl24h
    #23778
    Szerintem valami trójai okozta, lehet hogy most tiszta a géped, de valószínűleg a registry-ben meg kell legyen változtatva az az érték, ami a lezárás helyett az újraindítást adja. Én azt ajánlom, hogy futtasd le a Malwarebytes's Antimalware (free verzióját), persze először frissíted, mert ez nagyon átnézi a registry-t.
  • BenceYCE
    #23777
    Az egyik karbantartott gépemen ugyan ez a jelenség. Várom én is a tippeket.
  • gergely1991
    #23776
    start>futtatás>eventvwr.msc (majd a "rendszer"-t válaszd ki)
    Ott nem ír ki valami hibajelenséget?
  • Evin
    #23775
    Videót Xvid-be, a hangot meg mp3-ba tömörítsd. Ha még mindig nagy, vedd lentebb a minőséget, és kisebb lesz, és kb annyival csúnyább is.
  • czs1
    #23774
    Azt hiszem félreértettetek! Nem működés közben áll le, vagy indul újra a gép, hanem amikor én választom a Start menüben a leállítást, akkor nem áll le, hanem újraindul! Nem lett újratelepítve, nem kerültek rá új driverek, minden ment a gépen rendben évekig, majd pár napja produkálj ezt a jelenséget.

    Vírus, trójai, stb. nincs, több írtóval is kerestem.
  • Puhos
    #23773
    Na most csináltam belőle egy 5885070 méretű fájlt ami ugyancsak .avi kiterjesztésű. Most ha viszont a winrar-al becsomagolom akkor se sokkal kisebb csak 5818971. Hogy csináljam, hogy még kisebb legyen?
  • Puhos
    #23772
    Köszi.
  • Evin
    #23771
    Újra kell kódolni az egész videót, gyengébb minőségűbe. Másképp nem lehet jelentősen csökkenteni a méretét. Ehhez meg VirtualDub ajánlott.
  • Puhos
    #23770
    Sziasztok!

    Igazából a gondom nem szervesen kötődik az XP-hez, ha off lennék akkor bocsi!
    Tehát van egy .avi kiterjesztésű fájl ami kb. 145mb-ot foglal el. Ezt a fájlt szeretném becsomagolni - lehetőleg .rar - formátumba. De, ha elindítom a winrar-t akkor hiába állítom be, hogy a legjobb tömörítés, akkor is csak 136mb-os fájl lesz betömörítve. Kérdésem, hogy mit kellene rajta beállítani, hogy még kisebbe tömörítse be? Vagy ha netán a winrar-al nem lehet akkor mivel tudom ezt megcsinálni? Köszi.
  • Bl51
    #23769
    Levelezőmben egy linkre kattintva nem jelenik meg az oldal,
    hanem azt írja ki, hogy az alkalmazás hiányzik.
    Milyen alkalmazást töltsek le? A levelező Windows Mail.
    Kösz ha segítesz, Üdv. [email protected]
  • gergely1991
    #23768
    És azt nem írja hogy melyik fájl állt le?:S
    Általában az egyik svchost miatt csinálja..
  • Evin
    #23767
    Pár éve egy suliban egy trójai játszott így. Bekapcsoltad a gépet, és pár perc múlva már állította le. Még nézd át a Malwarebyte és a Spybot Search $ Destroy progikkal, ha azok sem tlálnak semmit ami megoldaná a dolgot, akkor passz.
  • Zsolt01
    #23766
    Nem 1 módosított xp telepítővel csináltad, ha igen próbálj másikat (nem piszkáltat).
  • Zsolt01
    #23765
    Ahogy Evin írta...

    + Hibásan mehetett xp telepítés talán, - újra telepítés.
    + Driverek fent vannak! Ugyan ezek a Driverek voltak elötte is !?
    Mert ha nem, lehet az a gond. (Nem mindig jók az újabb Driverek.)
  • Zsolt01
    #23764
    Automatikus újra indítás kikapcsolása:

    Vezérlőpult/rendszer/speciális lapfül/indítás és helyreállítás mezőben katt a beállítások gombra/rendszerhiba mezőben szedd ki a pipát az automatikus újraindítás elől.

    Amikor kikapcsolnád vagy lefog állni, vagy Kék halált kapsz.
    Ha kék halál lesz, akkor kiírja, hogy mivel van baja:
    - Driver probléma
    - Szoftver probléma
    - Hardver (eszköz) probléma
    lehet.
  • Zsolt01
    #23763
    Tipp:
    - Táp hiba, teszt másik Táp.
    - Xp megsérült pl. valami fertőzés a gépen
    - Bios megkergült, Alaplap Bios reset (Áramtalanít Alaplap elem kivétel 1-2 perc, vissza)
  • czs1
    #23762
    Jó az XP erre a gépre, mert évek óta ez van rajta, s eddig működött. Most jó pár napja csinálja ezt az újraindítási hülyeséget. A NOD32 nem talált rajta semmi fertőzést.
  • Evin
    #23761
    Vírus vagy trójai. Csökkentett módban át kell ellenőrizni a rendszert.
    Vagy talán ahhoz a géphez nem mindegy milyen Win-t raksz fel.
  • czs1
    #23760
    Sziasztok!

    Mi okozhatja azt a problémát, hogy a Start menü Leállítás parancsát választva a Windows XP először kiírja, hogy a Windows leáll, majd nem kapcsol ki a gép, hanem újraindul? Természetesen a párbeszédablakban is a Leállítás parancs van kiválasztva.

    Köszi
  • Endiman
    #23759
    Sziasztok!

    Egy Dell pc-re feltettem egy szűz XP-t, de ahogy bejön az asztal, kb 1 perc múlva megjelenik egy kis ablak, hogy azonnal mentse le minden munkáját mert a windows újra fog indulni és visszaszámol....
    És állandóan ezt csinálja. Mitől lehet ez?
  • Zsolt01
    #23758
    (Lehet pont most elszállt volna valami, pl. Táp ! Teszt másik táp.
    Alaplap hiba is okozhat talán ilyet.)
  • Zsolt01
    #23757
    Csak tipp:
    - életlenül nem egy módosított xp telepítővel csináltad !?
    - Véletlenül a gépbe nem nyúltál, eszköz ki majd vissza valamit. Mert ha igen, talán valamelyik táp csatlakozó nincs tökéletesen visszadugva.
  • Daell Drow
    #23756
    Fel raktam minden drivert, de giy is ugyan az a helyzet.
  • Evin
    #23755
    Szerintem egy vagy több alaplaphoz tartozó driver hiányzik. Nézz szét a gyártó honlapján.

    examinee
    Úgy rémlik egy T-online-os leírásban láttam. De sokat szenvedtem havernál ezzel. Örülök, hogy működik. Mindjárt adom a számlaszámom is. :D
  • examinee
    #23754
    Ezer Hálám mester!!! Még pénzt is kérhetnél, mert a T-online 750 forintéért adja ki ezt az infot...