25351
Whistler - Windows XP
  • lck
    #25271
    Esküszöm direkt csinálják - leszoktatás.
  • 12346
    #25270
    Szasztok!

    Lehet, hogy baromság, de mostanában az vettem észre XP telepítések után, mintha frissítések előtt iszonyat lomha lenne a vas. És mintha a frissítések keresése is kegyetlen nehezen akarna megindulni. Sokáig csak megy a zöld csík, és nem történik semmi. Ezt tapasztaltam eredetinél, "biztonságinál", SP2-nél és SP3-nál is. A mostanában felhasznált verziókat/lemezeket használtam eddig is. Ilyenkor mi van? :)
  • jackoneill90
    #25269
    kezdődhet a játék
  • TomStorm
    #25268
    Sikerült nekem is.Most lát PS 16GB-ot és közben fat32:)
    Köszi!
  • kl24h
    #25267
    Én formáztam le 8 GB pendriver-t Fat32-be, de szépen látta a 8 GB. 16 GB pendriver-t nem formáztam még Fat32-be, de szerintem fel kell ismerje mind a 16 GB. Lehet nálad valami más ok miatt nem lát csak 4 GB.

    NTFS-be pedig úgy kell formázni, hogy mikor be van dugva a pendriver, a "My Computer"-ből nézve jobb klikk a pendriver ikonjára és "Properties", utána a felnyilt ablakocskában a "Hardware" fülre klikkelsz, itt ráklikelsz 1-et a pendriver nevére (kiválasztód a pendriver-t) és "Properties". Az ekkor felnyíló ablakocskában ("pendriver neve" USB device properties) a "Policies" fülre klikkelsz és itt két dolog van: "Optimise for quick removal" (ez ba is van jelölve) és az "Optimise for performance", tehát itt bejelölöd a másodikat az "Optimise for performance". Mikor ez megvolt OK-ra klikkelsz ahol kell és lehet fogja kérni a gép újraindítását, de nem biztos. Mikor ez megvolt, akkor próbálhatod a formázást, mert meg fog jelenni az NTFS.

    Mikor le van formázva NTFS-re és használatkor is, a pendrivert ajánlatos nem csak egyszerűen kihúzni mikor nem szükség, hanem lezárni az óra mellett megjelenő cuccal (ha lehet)!
  • TomStorm
    #25266
    Szép napot!
    Kérdezném,hogy tudnám formázni 16g-s pendrive-om úgy,hogy az lássa is mind illetve NTFS-be legyen.
    Jelenleg Fat32-t erőlteti és az csak 4gb
  • atesz25
    #25265
    Köszönöm, tényleg az volt már azt hittem valami gáz van.
  • gergely1991
    #25264
    Szerintem mást is beállítottál rajta hogy azt is kijelzi.
  • atesz25
    #25263

    Nem sikerült az előbb a kép. Ha így sem akkor majd így
    link:http://keptarhely.eu/view.php?file=20131102v00dewv2.bmp
  • atesz25
    #25262
    Hello, mi ez a piros csík a teljesítménynél még nem láttam ilyet?
  • slycoop
    #25261
    Üdv.
    Nekem van egy régebbi laptopom, most szeretném frissíteni rajta az xp-t, de nincs hozzá cd-m. Tudnátok mondani egy helyet ahonnan leszedhetném a legfrissebb verziot?
  • Grove4
    #25260
    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, már ezt is próbáltuk és nem működött, viszont keresgettem a neten és találtam egy olyan megoldást, hogy le kell tölteni egy programot, hogy Windows XP WPA2 kieg és ezzel legalább már csatlakozik, viszont a Google-be hiába ír be bármit is azt írja, hogy a kiszolgáló nem található.
  • gergely1991
    #25259
    Helló!
    A válasz a következő:
    Pont arra a csomópontra akart csatlakozni ami éppen te használtál.Szóval egy újat kellene felvenni a listába.
    Hálózati kapcsolatok>Wlan kapcsolatod neve és ott tulajdonságok>Vezetéknélküli kapcsolatok(fül)>Előnybe részesített hálózatok>Hozzáadás gomb
    Azt hogy ott miket kitölteni az mindig dinamikus(csomóponttól függően).
  • Grove4
    #25258
    Sziasztok, nekem is hasonló problémám lenne, mint a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=964622373&no=25256]#25256[/URL]-ban leírtak.

    Van egy laptopom, amit itthon használok netezésre is, vezeték nélküli hálózatot látja és gond nélkül felismeri.

    Namost ezt a laptopot adtam kölcsön barátnőmnek, aki Budapesten kollégiumban lakik, ahol szintén van vezeték nélküli hálózat és a szobatársának a Win7-es gépe gond nélkül csatlakozik rá, az enyémen (amin Win XP van) viszont csak végigfut a keresés (anélkül, hogy elkérné a hálózati kulcsot), majd ezt írja ki: "A windows nem tud a kijelőlt hálózathoz csatlakozni. Lehetséges, hogy a hálózat kívűl került a megfelelő hatókörön."

    Próbáltuk már a titkosítást átállítani, de semmi.

    Kérlek segítsetek! Köszönöm előre is.
  • gergely1991
    #25257
    Akkor a routerben kénytelen leszel wpa-ra beállítani.
  • hemmis
    #25256
    Sziasztok lenne egy kis problémám van egy laptop oprendszer xp és nem csatlakozik a hálózatra ill. csatlakozik csak tanusítvány hibát ír ki és csatlakozás után sem lehet netezni "kábellel minden működik wifi-re gondolok"utánna néztem már pár fórumon és arra jutottam hogy ez a hitelesítéssel kapcsolatos azt írták :vezeték nélküli kapcsolatok módosítása /vezeték nélküli kacsolatok/ tulajdonságok /wpa2 állítsam be de az a baj hogy nekem nincs is wpa2 csak wpa és a letiltás hát erre kéne valami megoldás
  • fery02
    #25255
    Akkor kb amiket felsoroltál, mind valószínű lehet a probléma forrásának, szóval összegezve lehet normális is a helyzet ezekkel a gépekkel. :)
  • kl24h
    #25254
    Konkrétat nem is lehet mondani, mert több minden okozhatja: vírus, sok fölösleges szoftver, sok automatikusan induló program, programütközések, stb.
  • fery02
    #25253
    Nincs kizárva egyelőre még az se, csak gondoltam, hátha tud valaki valami konkrétat. :)
  • gergely1991
    #25252
    Víruskeresés?
    Sose tudni...
  • fery02
    #25251
    Sziasztok!

    Munkahelyi ősrégi XP-s gépekkel van olyan probléma, hogy gép újraindításoknál hosszú percek múlva jelennek csak meg jobb alsó sarokba (értesítő területre ugye) a hálózat állapot jelző ikonok.

    Ez azért baj, mert addig bizonyos programok el sem indíthatóak.

    Van vajon valami trükk arra, hogy gyorsabban megjelenjenek gépfejlesztés, XP újratelepítés nélkül?
  • 12346
    #25250
    Van ott valami hálózat elérés megtagadása dolog. A napokban megpróbálom, hogy tudom-e használni valamire. Köszönöm, aztán lesz valami :)
  • acsati
    #25249
    nem, nem laptopról van szó, viszont vmi olyan elcseszett alaplapja van, hogy nincs rajta ps2 csatlakozó...
  • AdamBast
    #25248
    usb-s billentyűzet? próbálj ps2-eset.

    vagy dell LAPTOP? akkor nem tudom mi van
  • acsati
    #25247
    Sziasztok!

    Egy Dell számítógépre szeretnék újratelepíteni XP-t, de nem akar sikerülni. A telepítő üdvözlőképernyőjén, mikor felajánlja a telepítést, javítást, kilépést, ott nem tudok semmi kiválasztani. Nem érzékel semmilyen billentyűt.
    Mit tudnék ebben az esetben csinálni?

    Előre is köszönöm!
  • kjhun
    #25246
    Lehet, hogy mégsem jár le a támogatás jövő tavasszal?

    Link

    Kérdéses melyik megoldás lesz, jó sok pénzért sok gépre, vagy pár dolcsi/év? De kiszivárogtatások az tuti biztos hogy lesz. Ha, már a Win 8.1 végleges verziója is kikerült már torrentre, majdnem 2 hónappal a hivatalos megjelenés előtt.

    És, egy nem hivatalos [URL=http://ipon.hu/utils/usite_windows_xp_sp4] "SP4" [/URL] XP-hez, csak saját felelősségre! (Az SP3 óta megjelent összes update egy packban. Akinek ismerős az AfterFixProjectXP név, ez is olyasmi.
  • AdamBast
    #25245
    rég xpztem de talán a csoportházirendnél kéne szétnézni

    win gomb + r betű
    gpedit.msc
  • 12346
    #25244
    Szevasztok!

    Egy 2003-as tartományban lévő XP prof-ot futtató gépen helyileg hogy lehetne tiltani a nethasználatot? Telepítés, piszkálgatás tiltva van az adott profilban. Ugyanezzel a profillal más szobában kéne mennie a netnek, ezért nem jó a jelenlegi, profilban tiltott net elérés. Valahogy megoldható, mert már volt ilyenem, de jelenleg esélytelennek érzem, hogy rájöjjek megint:/

    Minden segítségek köszönök szépen.
  • nefle
    #25243
    Sikerült megoldani és telepíteni:D A 3.5-ös .net keretrendszerhez kellet valami javítócsomagot leszedni a microsoft honlapjáról, ami kezeli a kompatibilitási problémákat.
    Köszönöm a válaszotokat gergely1991 és AdamBast! :)
  • gergely1991
    #25242
    12.0-t próbáltad?
  • nefle
    #25241
    Köszönöm a segítséget :) Hát megnéztem a programoknál a vezérlőpulton és ott elvileg 2.0-tól 3.5 ig megvannak a .net keretrendszerek :S
    Már nem először telepítek vegast és igazából eddig mindig kiírta ha valamit hiányol, de most egyáltalán nem ír ki semmi (legalábbis számomra használható) információt.
  • gergely1991
    #25240
    Bár mondjuk van benne valami,csak valamiért de nem tudja letölteni.
  • gergely1991
    #25239
    Akkor meg azért visítana mert nincs rajta a .net keretrendszer,itt valami más lehet a ludas.
  • AdamBast
    #25238
    .net framework fel van telepítve? sztem az lesz a ludas
  • nefle
    #25237
    Sziasztok!
    Lenne egy hatalmas problémám, kérlek segítsetek ha tudtok!

    Egy ismerősömnek egy szerelő új gépet rakott össze, új xpvel. (2002 es Service Pack 3al)

    Akartuk rá telepíteni a Sony Vegast. Először a 10.0 -át de azt el sem indította (ahol a current versio és new versio opció között lehetett választani a currentre írta ki azt, hogy nincs csatlakoztatav internetre, ellenőrizze - pedig de, digi nete van)

    Utána kísérletet tettünk a 8.0 versioval, ott pedig egy ilyen hiba üzenetet kaptunk:
    http://www.kepmegoszto.com/201308052010/51ffeaa6bfff2-kep1.html

    Teljesen tanácstalan vagyok, hiszen az előző gépe is nem először volt XP-vel újrarakva és eddig nem ütköztünk ilyen problémába. :(
  • Zsolt01
    #25236
    "1. USB eszközök kihúzása, ha be van dugva!" UTP kábel be és indítás próba!
  • Zsolt01
    #25235
    0. Frissen van telepítve Win! Minden Driver rendben fel van telepítve!
    Eszközkezelőben rendben, nincs sárga háromszög felkiáltójel!

    1. USB eszközök kihúzása, ha be van dugva!

    Teljes fekete képernyő, fehér szöveg nélkül! Ha igen:
    Nem valami "rendőrségi üzenet szöveg" volt és napok után fekete képernyő!

    2. Gép indítása utp kábel ki.
    CCleaner / Eszközök / Automatikusan induló programok / itt mindent állíts le, csak nagyon ismerős, fontos dolgokat hagyd, pl, hang, videokártya és vírusirtó!

    Ha nincs CCleaner:
    Suttatás - msconfig
    Itt Automatikus indítás és itt mindent állíts le, csak nagyon ismerős, fontos dolgokat hagyd, pl, hang, videokártya és vírusirtó!
    Alkalmaz - Ok!

    Malwarebytes Anti-Malware átnézés Gyors és Flas vizsgálat is!

    Gép újraindítás UTP kábel be!
  • klaca78
    #25234
    Sziasztok! Egy egyedi "fekete halál egérmutatóval" hiba merült fel, ebben kérnék segítséget.
    Csak akkor fordul elő ha az utp kábel csatlakoztatva van induláskor!!!
    Ha ki van húzva indul, ha nem fekete halál. Indulás után van csatlakoztatva a net akkor ok, ha induláskor az utp bedugva van nem indul, ha kihúzom, fekete halál vége és indul a win.
    Tipikus hibákat átnéztem: nem Daonol.F trójai, nem találtam, és tv-re nincs csatlakoztatva. Még xp fut és teljesen friss.
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • gergely1991
    #25233
    Mivel a lapozófájl annyit jelent hogy a memóriában helyezkedő nem aktív folyamatait tárolja.Mondjuk minimum 1 GB legyen,de 5 GB-nál nagyobb már ne legyen.
  • Bokafix2
    #25232
    Annyit szeretnék kérdezni hogy mekkora értékre érdemes állítani a lapozófájl kezdeti méretét? Nekem most úgy van hogy a kezdeti érték 3096 MB a maximális 6192. Érdemes-e lejjebb venni a kezdeti értéket és csökkenteni a min. és a max. közti különbséget, vagy jó így? Engem az érdekelne hogy használhatom ki a legjobban.