25353
Whistler - Windows XP
  • ffxi
    #9510
    mint a nap!

  • dodgecharger
    #9509
    a következő a godom msot.
    Winxp sp2-t használok, van fent java is, viszont pl itt az sg-n, ha rákattintok hogy szmájlik, nem történik semmi. Ez valami inmterbetbeállítás lesz, csak azt nem tudom, hogy pontosan hol.
  • Sanyix
    #9508
    De nem lehet kikapcsolni, mivel ha kikapcsolásra állítod a vindóz le se sz@rja, akkoris lefoglal lemezterületet virtuális memóriának (mert ugye a miciszopsz mindíg jobban tudja nekünk mi a jó).
  • lck
    #9507
    Te egy nagyon türelmes ember vagy.
    Amikor nekem az első hálókártyám lett, 2 nap után ezt kérdezgettem itt a fórumban ( kb.: 150 oldallal korábban ) aztán valaki válaszolt.
  • Kaszi46
    #9506
    a kérdés tárgytalan, kiprobáltam a helyi kapcsolat hálozati helyen és bejött!!!

    köszi a tippet! csupán 5 éve szoptam ezzel az aprósággal:D
    napi 2 indítással , átlagban 1perces +betöltési idővel számolva ez igencsak sok elvesztegetett időt jelent
  • Kaszi46
    #9505
    melyiknél?
  • lck
    #9504
    Szerintem:
    Hálózati kapcsolatok > Helyi kapcsolat > tulajdonságok > Internet Protocol ( TCP/IP) - tulajdonságokban adjál fix IP-címet a hálókártyádnak: pl.: IP cím: 10.10.20.1 Alhálózati maszk: 255.0.0.0

  • Szabca
    #9503
    Sziasztok!!
    Van egy programom, amely ugyan nem tartalmaz nyomtatási beállításokat, de nyomtatáskor az éppen alapértelmezett nyomtatóra nyomtat. Meglehet oldani azt, hogy valamilyen program, vagy nyomtató beállítás segítségével ne a nyomtatóra, hanem file-ba nyomtasson?? Ha igen akkor hogyan?!
  • Kaszi46
    #9502
    sziasztok! lenne egy problémám remélem tudtok rá vmi gyógymódot:)

    szoval amiota xp-m van, ha felrakok egy uj rendszert és bekapcsolom a gépet pikk-pakk elindul, betölt mindent. Onnantól kezdve ahogy beállitom az internetet, hálokártyát a bekapcsolások az xp betöltődéséig rendben vannak, viszont az xp kezelőfelületének megjelenése után még kell 1-2 percet várni amíg bármit is tudok használni.
    Többször volt már olyan az évek alatt, hogy valamilyen hálozati beállitásokat modosítottam pl lanparty miatt, és utána ismét pikk pakk indult a rendszer. valoszinüleg aerrefele van a kutya elásva.

    Ha tudjátok hogyan tudnám megoldani ezt az idegesítő dolgot pls segítsetek!
  • David01
    #9501
    A lapozófájlot csak nagy memória mellett érdemes kikapcsol(min 1gb).
    A windows hogyha elfogy a fizikai memória a lapozófájlba rakja a dolgokat hogy a memória ne teljen be. Világos?
  • hmhm
    #9500
    nem
  • ffxi
    #9499
    Nemtom, hogy XP-ben a lapozófájl az mire való? Érdemes kikapcsolni?

  • Dodo55
    #9498
    Most látom(kipróbáltam), hogy xp alatt nem is műxik, de 9x-et szétfagyasztja
  • Dodo55
    #9497
    Erről nem tudtam, de azt próbáld meg, hogy a parancssorba beírod, hogy con/con
    Mielőtt kipróbálod ments el mindent ami nyitva van!
    Tartós kárt nem okoz
  • Sanyix
    #9496
    Na ez viszont memóriahibának néz ki.
  • norbert0002
    #9495
    Hali! Mér csinálja ezt a Call of Duty-nál????? Mindig ugyanazon a helyen ugyanakkor. És ilyen hibákat is szokott irni böngészés közben internet explorerrel is és mozillával. Miért csinálja???
  • nyni
    #9494
    Hello.Tudtuk eddig is hogy az XP nem eppen hibatlan,mint ahogy az eddigi Windows-ok sem.A kovetkezo hibaja az XP-nek inkabb hasonlitadno egy rohelyes vicchez,mintsem hibahoz,am ennek eldonteset ratok bizom.Nos a lenyeg a kovetkezo:probalj letrehozni vagy atnevezni egy mar letezo konyvtarat "con" nevre.Egyszeru nem?Vagy csak annak latszik?Nem lovom le a poent,mindenki probalja ki,s tapasztalja sajat maga mien rohelyes hibakat ejtenek a Microsoft fejlesztoi.Biztositok mindenkit,semmi kovetkezmenye nincs a dolognak,en is kiprobaltam es csak egy jot rohogtem.Ha valaki azt tapasztalja hogy a "con" konyvtar letrehozasa megtortent(XP op. rendszer alatt vagy mas windows alatt is erdekelne h sikerult e),akkor az legyen szives leirni a [email protected] e-mail cimre,hogy is sikerult neki,nagyon erdekelne a hiba oka,es kijavitasanak lehetosege!Akik viszont maskepp allnak a dologgal,es kivancsiak a valaszra,nos nekik Bill Gates ennyit uzen:o sem tudja... .Hat eme hiba kijavitasara varnunk kell meg egy idegi,de addig is jot nevetunk a markunkban.
  • NiggerKacsa
    #9493
    Sziasztok!

    Lenne egy kis gondom a Movie Maker 2-vel.
    Le szettem a netről és olyan problémak vannak vele, hogy amikor vágok vagy efekteket akarok nézni vagy belerakni vagy ha stáblistát csinálok, mindig ki kapcsol.
    Valaki tudna segiteni légyszi!
  • Blasta
    #9492
    Köszönöm!
  • LoDMaSt
    #9491
    Ezt a topicot nézd meg
  • Blasta
    #9490
    Sziasztok!

    Egy olyan problémám akadt, hogy bizonyos file-okat képtelen vagyok letörölni.
    Most konkrétan RAW fileokról van szó. Azt mondja nekem az XP, hogy hozzáférés letiltva. Elég sokszor előfordul, általában képfájlokkal (azokkal dolgozom legtöbbet), jpeg állományokkal is.
    Ennek mi az oka, illetve, hogy tudom letörölni ezeket?

    Előre is köszi a segítséget!
  • ffxi
    #9489
    És Geforce FX5200-re mit ajánlanátok?

  • ffxi
    #9488
    Nemtom, hogy XP-ben a lapozófájl az mire való? Érdemes kikapcsolni?

  • ForRedGlory
    #9487
    a 4*.** nem a legjobb, mert a tesztprogikra lett optimalizálva, ami elég csalóka ;)))
    Én a 66.93-re asküszöm :DDD
  • Sanyix
    #9486
    Amúgyis feltelepül, csak utána kódot kér.
  • keeper2
    #9485
    A volt főnököm a gf 4 kategóriához a 47.xx verziót javasolta, bár az is igaz, hogy ez már vagy másfél éve volt.
    Sp2 alapból tartalmazza az sp1-et, így elég az utóbbi csomag. Ezt teljesen mindegy, honnét szeded le, akár a microsoft oldalairól is lehet, mivel ugyan olyam mindegyik. A lényeg, hogy a telepítéshez elötte át kell írni a windowsod regisztrációs kulcsát egy olyanra, amelyik nincs tiltólistán, és akkor feltelepül.
  • ForRedGlory
    #9484
    66.93 (de 66 az eleje, az biztos :D)
  • Shep
    #9483
    Honnan tudok leszedni SP1+SP2-es csomagot, nem gyári XP-hez?
  • V Carter
    #9482
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem.Van egy Geforce 4 TI4200-as videókártyám.Melyik nvidia detonatort ajálanátok hozzá a legjobban?Elöre is köszi!
  • Crazyn
    #9481
    Hali!
    Vki le tudná nekem írni részletesen lépésről lépésre, hogy hogyan lehet 1ik gépről megosztani az internetet egy másik gépre (és a fájl és nyomtató megosztást is engedélyezni) a következő felállással:

    1. gép:
    -Windows XP
    -integrált hálókártya (via): megy az SMC 5 portos switch-be
    -PCI hálókártya (realtek): ebbe jön be az ADSL
    -McAfee Security Center (firewall, virusscan, antispam, antyspyware)

    2. gép:
    -Windows XP
    -USB-s SMC hálózati csatoló: megy az SMC 5 portos switch-be

    A kábelek rendben vannak, törés nincs rajtuk. Valamiért a varázylóval nem akar összejönni :(

    Előre is köszi!
  • keeper2
    #9480
    Arra van lehetőség, hogy egyes folyamatokat minden alkalommal megadott prioritással indítsunk? Nem saját magam írt, csak elindított programoknál kellene, hogy ne kelljen minden indításkor kézzel állítani be.
  • Dodo55
    #9479
    System settings protector: magyarul annyit jelent, hogy rendszer beállítás védő...

    Ezt szerintem egy vírus nyírta ki, hogy bele tudjon piszkálni azokba a beállításokba, amiket ez a system settings protector védett.
  • zico87
    #9478
    valaki tudja mi okozza ezt.system settings protector hibát észlelt ezért leállt
  • BaziJoe
    #9477
    Linket esetleg nem tudsz?
  • hmhm
    #9476
    Hirens boot CD-t töltsd le, arról kell bootolni a gépet, és van rajta ehhez segédprogram :9
  • BaziJoe
    #9475
    Körülbelül ilyen baromságot vártam, pedig tuti hogy van kiskapu!
  • Met
    #9474
    persze, megkérdezed a rendszergazdát:D
  • BaziJoe
    #9473
    WinXP-ről Vagy Win200-ről meg lehet tudni valahogy az adminisztrátori jelszot???
  • Met
    #9472
    akkor sajátgépben jobb klikk a dvd romra és ott állítsd be
    tulajdonságok, autómatikus lejátszás fül
  • Mayday
    #9471
    AZ ablak sem jon most fel! Semmi! Es ezt szeretnem, hogy ujra legyen ablakom! :)