25353
Whistler - Windows XP
  • Met
    #9550
    most a vinyó névleges kapacitásához vagy a valóshoz viszonyítasz?
  • tomo
    #9549
    jaaaa,
    de azt tudod, hogy minden file tobbet foglal, mint ami a merete?
  • dokar
    #9548
    Hát ez az, hogy nem!

    Total commanderben válassz ki egy meghajtót (HDD-t), menj a gyökérbe, jelölj ki minden file-t és mappát SPACE-el, alul látszani fog, hogy mennyi helyet foglalnak le ezek. Ehhez a számhoz add hozzá a szabad helyet. Az összeg megegyezik a megható kapacitásával? Nálam 1.7 Giga a különbözet!
  • Met
    #9547
    defrag? scan disc se talált file töredékeket?
  • dokar
    #9546
    egyéb ötlet? esetleg verjem szét kalapáccsal a gépet?
  • dokar
    #9545
    ki van kapcsolva, sosem kapcsolom be
  • tomo
    #9544
    a renszervisszaallitas is lenyulhatta. probald meg kikapcsolni.
  • dokar
    #9543
    Nem ez a probléma, ugyanis a Norton Systemworks nincs feltelepítve! A WinDoc, SpeedDisk, Disk Doctor a CDről futtatható! ;)
    De nem értem hová tűnt a cucc. A Total Commanderben kéne látnom, ha engedélyezem a rejett könyvtárak látszóságát, nem?
    Nem tudtok valami progit, ami mindent lát???
  • Met
    #9542
    A Norton Systemworks nem telepedett rá a lomtárra?
    Ha már kikapcsoltad ezt a funkcióját akkkor kapcsold vissza ürítsd ki és utána kapcsold ki megint. Azzal, hogy kikapcsolod nem törli amire vigyáz hanem szépen őrizgeti:)
  • dokar
    #9541
    A problémát megoldottam, az egyik update kavart be.
    De van egy égető másik probléma, amit eddig csak teljes formázással tudtam kezelni: eltűnik néha 1-2 GByte néhány partícióról! Pl. van úgy, hogy kitörlök egy filmet és nem szabadul fel szabad hely.
    Már próbálkoztam: NU Disk Doctor, nem vált be!
    NU Win Doctor, ez sem! A System Volume Information nincs belőve. Lomtár kikapcsolva.
    Szal, tudna valaki esetleg valami programot ajánlani, hogy visszakajam a szabad területeimet?!
  • Sadist
    #9540
    Semmilyen driverhez hozzá sem nyúltam. Egyszerűen felnyomtam az SP2-t és azóta néha rájön az ötperc és fölfelé rángatózik az egér.
  • Met
    #9539
    De ott SP file-t lehet válogatni. Hogy tudom letölteni a frissítéseket file formában? Valami letöltőközpontból egyessével?
  • dokar
    #9538
    Ez az, nálam ez hiányzik: "[] Óra megjelenítése". A másik gépen Win2000 van, azon ott van. Ötlet?
  • hmhm
    #9537
    beállítások / tálca és startmenü :O
  • dokar
    #9536
    Kösz.
    Egy másik kérdés: Mit kell csinálni, hogy a systray-en ne mutassa az időt?
  • hmhm
    #9535
    alaplapi drivert nem tettél fel újra ?
    azzal láttam már gubancolódni.
  • hmhm
    #9534
    vezérlőpult/ felügyeleti eszközök / számítógépkezelés
  • dokar
    #9533
    Hogyan lehet a meghajtók betűjelét megcserélni? Nekem 'vinyó1,C:', 'vinyó2,D:', 'CD,E:', 'DVD,F:', 'vinyó3,G:' és 'pendrv,H:'.
    Én azt akarom, hogy a 3 vinyó egymás után következzen. A hardver eltávolításával, majd újrafelismertetésével próbáltam, mert régebben azzal működött a dolog, de SP2 óta nem akaródzik. Plz help!
  • Sadist
    #9532
    Sziasztok!
    Nem rég raktam fel az SP2-t és azóta az egér néha gondol egyet és elkezd felfelé mászni/ugrálni, van hogy fönn is akad a képernyő tetején néhány másodpercre. Mit nem mondjak, rohadt idegesítő. Rákerestem és láttam, hogy másoknak is volt ezzel gondjuk és arra vagyok kíváncsi, hogy azóta esetleg talált-e valaki valami megoldást. Az egerem egy mezei Logitech golyós, 1 görgős példány.
    A segítséget előre is köszi!
  • hmhm
    #9531
    fájl jogosultságokat kéne állítani!
  • laracroft
    #9530
    Sziasztok!
    Nem tudom mással előfordult-e már ez a probléma:
    A gépem egy kb 10 felhasználós hálózatra van dugva a munkahelyen. Van egy mappám, mi állandóan mindenki számára meg van osztva. A baj az, ha egy könyvtárat vagy fájlt bemásolok ebbe a mappába, akkor a winfos azt fogja mondani a másik gépről másolóknak, hogy "hiba nem olvasható...". Hiába szüntetem meg a megosztást és hozok létre más néven egy másikat valahogy nem veszi fel az új fájlokat. Persze a régiek másolhatók.
    Mit tegyek?
    köszi
  • hmhm
    #9529
    azért van alapja .)
  • hmhm
    #9528
    de lehet.
    #9524
  • Sanyix
    #9527
    Sok okos azt terjesztik a neten hogy hűde szar az sp2, meg stb, és sokan elhiszik.
  • me and a monkey
    #9526
    Miért jó az, mi a gond az SP2-vel? Egyébként nem tudom, de szerintem az újabb keletű frissítésekhez kell az SP2. De nem 100%.
  • Met
    #9525
    Olyat nem lehet csinálni, hogy az eddigi összes frissítést belerakni a cd-be az SP2 kivételével?
  • me and a monkey
    #9524
    nLite magyar nyelvű útmutató
  • tomo
    #9523
    nlite is jo, vagy ha beirod a google be hogy "slipstream sp2"
    akkor kidob par oldalt ahol leirast talalsz errol
    pl ezt
    http://www.helpwithwindows.com/WindowsXP/winxp-sp2-bootcd.html
  • hmhm
    #9522
    nLite
  • keeper2
    #9521
    Valamikor régebben olvastam (azthiszem) itt arról a programról, amivel meg lehet csinálni, hogy az sp2-t beleintegráljuk az xp telepítőbe, így egyből azzal települne fel. Sajna most csak soul hozzászólását találtam, amiben evvel kapcsolatos problémájáról ír. Mivel a windowsom eredeti, így a letölteni egy sp2-es változatot.... kiesik. Az még jobb lenne, ha az azóta megjelent harminc valahány kis javítást is bele tudnám integrálni. Gondolom, gyorsulna is a win., a telepítés, és kisebb lenne a winnt könyvtár mérete is. Rühellem, hogy úgysem szedném le az sp2-t, inkább újratelepíteném az egészet, mégis ott terpeszkedik a visszaállítás lehetősége, holott a rendszer helyreállítást is kikapcsoltam.
  • Stann
    #9520
    Van egy ilyen G-mail notifier nevű progi, ami be van állítva hogy alapból elindul, és az alsó sarokban jelzi, ha jött levél, vagy meg is lehet nézni őket. És ez az exe indul el minden felhasználónál.
  • hmhm
    #9519
    Levelező kliensből, vagy webfelületről ?
  • Stann
    #9518
    Hali!

    Meg lehet valahoy oldani, hogyha van több felhasználó, akkor bizonyos progik csak bizonyos felhasználóknak induljanak el? Mert elég idegesítő, hogy pl. a G-Maileket bármelyik felhasználónál elindítja magától.

    És SP1-es xp alá BlueTooth drivert le lehet tölteni valahonnan?
  • hmhm
    #9517
    "xp key changer"
    google ba keress rá.
    de egyszerűbb hogyha integrált SP2 es XP -t letöltesz, akkor nincs vele macera, és stabilabb.
  • Rohamsisak
    #9516
    Légyszi segítsetek! Berakom aZ sp2-es xp cd-t és elkezdem a widows telepítését de fél perc után kiírja hogy-"a telepítő nem tudta lekérdezni vagy menteni a lemezmeghajtók információit-hozzáférés megtagadva"---mit tegyek??
    légszi help!!!
    Fontos lenne!!
  • Monoton
    #9515
    Sp2 telepítését hogyan kell elvégezni!!!

    Nem telepíti mert gond van a termék kulccsal!!!
  • Sanyix
    #9514
    Mondom hogy nemműködik, sztem nézd meg te is, mert kijelölhetem, hogy ne legyen, úgy is írja, hogy nincs lapozó fájl, de valamelyik meghajtóra sunyi módon rak lapozófájlt akkor is, még ha mindegyiken ne legyen lapozófájl van beállítva. Úgylátom nem elég ennek a szarnak az 1 giga ram. Énis először azthittem, hogy ki van kapcsolva, de láttam, hogy az egyik meghajtóból eltűnt 1,5 giga. Aztán mondták nekem, hogy ez sajnos így van, nem lehet megszüntetni, hogy legyen lapozófájl, állítsam az egyik meghajtón 10 megásra a fájlt, és akkor nem csinál magának újatt, de akkoris csinál.
  • keeper2
    #9513
    Sanyix: dehogynem lehet kikapcsolni a lapozófájlt, és is mindig kikapcsolom, és ha van elég memóriád, akkor ajánlott is megtenni, mivel elég szép gyorsulás tapasztalható tőle, ugyanis okos kis oprendszerünk állandóan írja oda a ritkábban használt adatokat, nem törődik azzal, hogy netán az összes használt memória kevesebb, mint a fizikai memória. Ily módon lelassítja a rendszer működését azzal, hogy állandóan szabadon tart egy jó adagot a memóriából. Persze, ez már az alkalmazott lapcsere stratégiától függ. Kicsit át kellene írni a kernelt, poén lenne, ha egy átírt verzió terjedne el, mert az hatékonyabb az eredetinél. Sajna én nem értek ehhez, a kernel működését csak elméleti szinten tanították anno.
    Amúgy, a beállítás nagyon egyszerű, csak épp, miután kijelölted, hogy ne legyen lapozófájl, nem az okéra, hanem a mellette levő beállítás gombra kell klikkelni, és utána szólni is fog, hogy egy újraindítás jól jönne.

    Szabca: nézd meg a start menü/beállíások/nyomtatók és faxok pontot. Itt, ha találsz egy image writer nevű "nyomtatót" állítsd át erre. Elképzelhető, hogy ez csak az office dokumentumoknál működik, mert a nevében is ez van, de egy próbát megér.
  • drH
    #9512
    Egy kérdésem lenne, amatőrként. Újratelepítettük az Xp-t, ezzel nincs is semmi gond, viszont a násik merevlemezen lévő képek egy részét nem tudjuk megtekinteni, mégpedig hozzáférési jogosultságra való hivatkozással tagadja meg ezt a windows. A barátnőm annak idején saját használatúvá tette néhány könyvtárát, ezzel lehet öszefüggésben a dolog? Egy felhasználóként ügyködött a család összes tagka a gépen, és eként próbálta védeni a fájljait, most meg tiszta új rendszerrel egyszerűen nem férünk hozzá. Vaalki tudna segítséget nyújtani?
  • izb
    #9511
    java virtual machine