25353
Whistler - Windows XP
  • tomo
    #9590
    javitokonzol ha elomaszott ( valahol J betut kell nyomni ) es abban fixmbr talan segit.
  • hmhm
    #9589
    Uhu mellett simán elfér az XP, nem kéne leszedni.
  • WiZZaRD
    #9588
    próbálkoztam még második partícióra rakni az xp-t, fat32-vel rakni az xp-t...semmi:(
  • WiZZaRD
    #9587
    Hi!
    Van egy nagy problémám - illetve csak közvetetten az enyém, a gép szerencsére nem az én tulajdonomat képezi:) - egy sulinetre vásárolt gép, egy MSI V series P4T800 via chipsetes alaplap, egy maxtor 120GB vinyó egy radeon9250 és egy nec dvd író, 2,66GHz celeron a főbb alkotóelemek. A probléma a következő, hogy a gépen megvásárláskor az UHU Linux trónolt, amit persze rögtön egy windows xp-re szándékoztak cserélni. Na most ott tart a dolog, hogy több óra szívás után nincs már semmi ötletem. XP telepítőlemez be, bebootol, összes partició törlése, új partíció, ntfs...első menet rendben le is megy, fileok másolása, de restart után csak egy hiba az operációs rendszer betöltésekor felirat van:(. Tehát nem folytatódik a telepítés. Már próbáltam a jó öreg fdisk-el is, neroban 98 bootosra megcsinált cd, stb...A vinyó elsődleges master, a dvd író másodlagos master. Egyszerűen nincs ötletem. Előttem is próbálkoztak serényen, így nem tudom miket próbálhattak ki. Próbálkoztam usb-ről bootolni, simán i386 könyvtár és winnt elindít, de pontosan ugyanaddig fut le a telepítés, első reboot és annyi. Igaz, hogy legutoljára már más hibát írt, történetesen hiányzó operációs rendszer. Hát ennyit még nem sz*vtam xp telepítéssel. Nálam ilyen linuxos dologra egy megoldás volt, vinyóval átmenni egy másik xp-s géphez és diskmgmt.msc, partíció le, majd vissza és ok. volt. De sajna ez a sulinetes cucc nem megbontható, akkor ugrana a garancia:(. Ha van valakinek valami ötlete, vagy tippje, hogy lehetne rávenni a gépet a telepítés rendes befejezésére, nagyon megköszönném... Még egy apróság, hogy az xp live cd is ugyanígy leáll...pedig az ugye nem telepítene semmit, csak elindulna valami alap xp a cd-ről.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • vikusz
    #9586
    Üdv!

    Van valaki, aki profi az ipconfig-ban? Plö: mi az a felszabadítás, felújítás, sötöbö?
    (Egyszer láttam, hogy egy szervizes ezzel az egyszerű nyavajával hozta rendbe a hálózatot, én pedig ma szívtam pingeléssel meg IP-címekkel, de az ipconfigos mókát nem ismerem teljesen.)

    Meg tudná írni valaki, melyik kapcsolója mire jó, és utána milyen lépéseket érdemes még tenni?

    Ui.: végigolvastam a hálózati problemákkal kapcsolatos fórumokat, azokat ne ajánlgassátok nekem. Köszi.
  • hmhm
    #9585
    30k se rossz..
  • dokar
    #9584
    Ilyenre gondoltál?
  • dokar
    #9583
    spacemonger, erre gondolsz? Ja ez nem kördiagrammos.
  • tomo
    #9582
    van valami program, ami kordiagramban kirajzolja a vinyo "tartalmat" es ott meg lehet mutatatni vele, hogy mennyi a veszteseg.
  • dokar
    #9581
    megyek haza, holnapra hozom a cuccot!
  • tomo
    #9580
    érzékcsalódás?

    amugy ha megcsinaltad a chkdsk , akkor lathattad, hogy nincs hiány.
  • dokar
    #9579
    chkdsk-t már én is megcsináltam, de holnapra elhozom az eredményt.

    A "hiány keletkezés"-t mivel magyarázod? (amikor 738 MB-ot nem ad vissza rendszer)
  • tomo
    #9578
    A fájlrendszer típusa: NTFS.

    Figyelmeztetés! Az F paraméter nincs megadva.
    CHKDSK futtatása írásvédett módban

    A CHKDSK a fájlokat ellenőrzi (1. lépés / 3)...
    A fájlvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK az indexeket ellenőrzi (2. lépés / 3)...
    Az indexvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK a biztonsági leírókat ellenőrzi (3. lépés / 3)...
    A biztonsági leírók vizsgálata véget ért.

    39070048 KB teljes lemezterület.
    37769468 KB 32589 fájlban.
    9356 KB 2049 indexben.
    0 KB rossz szektorban.
    102072 KB a rendszer által használva.
    65536 KB-ot foglal el a naplófájl.
    1189152 KB szabad lemezterület.

    4096 bájt foglalási egységenként.
    9767512 foglalási egység van összesen a lemezen.
    297288 foglalási egység van a lemezen.


    csinalj egy ilyet. itt mindent leir, nem ugy mint a TC.

    startmenu futtatas cmd . a megjelnobe beirod "chkdsk" idezojel nlekul, es meglatod az eredmenyt.

    amint latod, egyreszt van amit en irtam, es még foglal helyet az index meg a rendszernaplo is.
  • tomo
    #9577
    mar irtam, minden file a kiosztasi egysegek egesz szamu tobbszoroset foglalja le, fuggetlenul a mereteteol. minel tobb kicsi ( kiosztasi egyseg meret kozeli ) file van annal nagyobb a veszteseg.
    sztem ez van nalad.
    pl ha van egy 1 byteos fileod, az is lefoglal egy kiosztasi egyseget, ami mondjuk 4 kilobyte. vagyis 4kilobyte-1 bytenyi mennyiseg veszett.

    raadasul a konyvtarak is foglalnak helyet , amit a TC nem szamol.
  • dokar
    #9576
    Én még 400 MB hiánnyal is teljesen megelégednék.
    Sztem nekem nincs sok fájlom otthon, mert javarészt filmek és zenék vannak a gépen.

    Egyszer megfigyeltem egy ilyen "hiány keletkezést":

    Kitöröltem egy filmet (SHIFT+DEL, hogy ne kerüljön a lomtárba), és nem szabadult fel a 738 MB! Majdnem belerúgtam a gépbe!

    Ez a "hiány keletkezés" minek tudható be?
    -Norton Protected Recycle Bin nincs belőve
    -scandisk, defrag okés
    -vírus, féreg nincs
    -SpyBot teszt okés
    -rejtett fájlok okés
  • tomo
    #9575
    es tobb mint 30k file
  • tomo
    #9574
    355MB
  • dokar
    #9573
    nem tudom, a te gépeden mennyi a hiány?
  • tomo
    #9572
    es mennyi darab file van azon a particion? ha 20000 nel tobb van siman lehet 1.7GB veszteség. sztem,.
  • Atika :o)
    #9571
    Hi nekem lenne egy olyan kerdesem hogy letezik olyan program az xp ala ami hibernalja a szamitogepet fuggetlenul az xptol???
  • dokar
    #9570
    Most hagyjuk ezt az 1 kilo = 1000 vagy 1024 dolgot, mert ez nem megoldás a problémára.
  • hmhm
    #9569
    #9550
    a névleges 20 GB a gyártó szerint 20 GB. ő 20*1000 el számol 1024 helyett.
  • dokar
    #9568
    milyen fájlrendszer van? NTFS
    rejtett fájlok? látom őket, nincs velük gond
    20GB a vinyó, a partíció, .. ? hihetetlen de igaz, de csak 20 GB-os a vinyó.
    2 partíció van: 8 Giga + 12 Giga
    A kisebb partíción 1,7 GB a hiba, a másikon 2 GB körül. Elég gázos a helyzet.
  • hmhm
    #9567
    milyen fájlrendszer van?
    rejtett fájlok?
    20GB a vinyó, a partíció, .. ?
  • dokar
    #9566
    Ha figyelmesebben elolvastad volna, hogy miket írtam, akkor tudnád, hogy a kép nem az otthoni gépemre vonatkozik!!!
    Az itteni 208 MB hiány a 10 GB-ból nem sok, de az OTTHONI gépen 1,7 GB hiány a 20 GB-ból az már nagyon kellemetlen. Hozzak arról képet?
    Szal van valami progi, amivel orvosolni tudnám a problémát?
  • hmhm
    #9565
    végfelhasználói változat.
    szvsz csak egy elnevezés, esetleg pár dolog bele van inkludálva
  • hmhm
    #9564
    SP1 ?
  • Nexxuss
    #9563
    Szevasztok Haverok! Volna nekem egy kis problémám!
    nem működnek az USB portjaim XP alatt! Code10-es hiba miatt. Mit lehet ilyenkor tenni? WIn98- és Linux alatt is működik teljesen! De XP alatt nem! Mi lehet az oka? Nyomtatót akarok rátenni. A nyomtató portot még le is húztam a hardver listáról! De így sem! Intel USB kontroler driver. 82317AB/EB driver. DE NEM MEGY!!!ÁÁÁÁ help!!!! ide vagy a [email protected]! mindegy csak mondom nekem valaki valami okosságot!
  • Fen3gyerek
    #9562
    Mit jelent az hogy End User Edition v2.2?

    Ez jó roszz, gyorsabb, biztonságosabb,, többet tud mint a sima?
    Hivatalos, vagy vmi barkács?
  • Pit27
    #9561
    Help!
    Eltünt a menü és az asztal az xp-ből.Valószínüleg nem tölti be az explore modult, de hogy lehet ezt visszatenni?
  • Tocika
    #9560
    Nagyon szépen köszönöm!
  • graaf
    #9559
    1K = 1024 byte
    Így számolj !
  • units
    #9558
    rar, zip esetén sehogy. az összes advanced blabla programot felejtsd el.
    4-5 karakterig oké, de pl ilyen jelszót: http://astalavista.box.sk/
    akár évekig is keres ;)
  • units
    #9557
    talán:

    vezérlőpult -> egér -> az egér mutató beállításai-> a rámutatás pontosságának javítása -> vedd ki a pipát.
  • LoDMaSt
    #9556
    Ezzel a progival
  • Tocika
    #9555
    Szevasztok!
    Lehet hogy nem tartozik ide a témához de hátha tud valamelyikőtök segíteni nekem!
    Jelszóval védett tömörített file-t hogy tudok kitömöríteni ?(Nem tudom a jelszót!)
    Előre is köszi!
  • tomo
    #9554
    208MB "hianyzik" huha belehalsz.
    amugy sztem az a veszteseg, ami abbol adodik, hogy minden file a kiosztasi egysegek egesz szamu tobbszoroset foglalja le.
    tehat egy 1 byte os cucc is elfoglalja az egesz kiosztasi egyseget.
    minel tobb ilyen file van annal nagyobb a veszteseg.
    sztem egy windoz particion ahol egy szak fajl van, siman elerhetia 208 megabyteot.
  • Atika :o)
    #9553
    Hi nekem lenne egy olyan kerdesem hogy letezik olyan program az xp ala ami hibernalja a szamitogepet fuggetlenul az xptol???
  • dokar
    #9552
    Ezen jól látszik, hogy itt kijön az összeg, az otthoni gépen 1.7 Giga különbözet van.

  • dokar
    #9551
    nyomok egy printszkrínt...