25353
Whistler - Windows XP
  • scorpeeon
    #9630
    #9626 vki helP!
  • hmhm
    #9629
    Honnan szerezzek windows installert ?
    Prog telepítésekor mindig ezt dobja:

  • Sanyix
    #9628
    Nemtalált :)
  • tomo
    #9627
    je mardel az endlessrol.
  • scorpeeon
    #9626
    bocsi h ezt pont ide írom, de nem találtam alkalmasabb témát neki... a problémám a következő: egy ideje a másolás-beillesztés (crtl-c, ctrl-v) nem működik... vagyis csak addig amíg nem kattintok sehova a ctrl-c után. amint kattintok valahova, eltünik a másolt szöveg, ilyen régen nem volt, és nagyon sok bosszúságot okoz... nem tudja vki mi lehet?
  • Sanyix
    #9625
    Tudja valaki hogy lehet azt megcsinálni xp-ben, hogy indításkor egyből csatlakozzon a netre?
  • brenda
    #9624
    Sziasztok!

    Új vagyok itt (bár tegnap föltettem ugyanezt a kérdést, de hátha itt inkább olvassa valaki) Nem vagyok számítógépes szaki :-)

    A probléma a következő. Két gépünk van, amiket routerrel kötöttem egy belső és az internet hálózatra. Rendben működtek addig a szép napig, amíg egyszercsak az egyik gép nem akar lekapcsolódni a hálózatról. A másik le tud. A ki- és bekapcsolás nem segít. Tudtommal semmit sem állítottunk el. Hibaüzenetként a következőt írja ki.

    "Jelenleg nem lehet letiltani a kapcsolatot. Valószínűleg a kapcsolat egy vagy több olyan protokollt használ, amely nem támogatja a Plug-and-Play szabványt, illetve azt más felhasználó vagy rendszerfiók inicializálta."

    Ha valakinek lenne ötlete, megköszönném.

    Üdv,
    Brenda
  • Kipkop
    #9623
    Sziasztok! Gondom van az XP PRO SP2 telepítésekor. A formázás és a fájlok cd-ről a winchesterre való másolása még rendben van, de mikor telepíti az operációs rendszert, kb 50%-nál megáll a telepítés, és a következő hibaképernyő jelenik meg:

    A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.

    DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

    Ha először látja ezt a hibaképernyőt, akkor indítsa újra a számítógépet. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket:

    Ellenőrizze, hogy minden új hardver és szoftver megfelelően van telepítve. Ha újonnan telepített rendszerről van szó, akkor az esetleg szükséges Windows-frissítések ügyében forduljon a hardver vagy a szoftver gyártójához.

    Ha továbbra is problémái vannak, kacsoljon ki vagy távolítson el minden újonnan telepített hardver - és szoftverelemet. Kapcsolja ki a BIOS-ban lévő memóriabeállításokat, például a gyorsítótárazást és az árnyékozást.

    Ha Csökkentett módra van szüksége a komponensek eltávolításához vagy kikapcsolásához, indítsa újra a számítógépet, nyomja meg az F8 billentyűt a speciális indítási lehetőségek kiválasztásához, majd válassza a Csökkentett módot.

    Technikai információ:

    *** STOP: 0x000000D1 (0x00000000, 0x00000002, 0x00000000, 0x00000000)

    A fizikai memória listázása...
    A fizikai memóriakiíratás kész.
    További segítséget rendszergazdájától vagy a technikai tanácsadástól kaphat.

    Ezután semmit nem enged csinálni, kivéve persze újraindítani a gépet. De ha újból kezdem az egész telepítést, akár a formázással együttvéve is, ugyanez a képernyő jelenik meg. A telepítő CD illetve a CD-meghajtó biztos, hogy jó, és a winchesterrel sincs semmi gond. Ezt onnan tudom, hogy egy régebbi gépen (Intel Celeron 533 MHz, Abit alaplap, 4 GB-os winchester, 256 MB RAM és egy márkátlan CD-meghajtó :)) ugyanezzel a CD-vel megpróbáltam feltelepíteni, és azon minden gond nélkül feltelepítődött. Kipróbáltam azt is, hogy kivettem a régi gépből a winchestert, és átkötöttem az újhoz (Intel Pentium 4 3000MHz, Asus alaplap, 80 GB-os winchester, 1 GB RAM és egy LG CD-meghajtó), de ugyanaz volt a gond megintcsak, mint a 80 GB-os winchesternél, tehát akkor ha a régi gépen felment a 4 gigás winchesterrel, az újon viszont nem, akkor ez a 4 gigás winchester jó. Fizikailag a gépet nem érte sérülés, tehát azzal sem lehet probléma. Valószínűleg a BIOS-ban kell átállítani bizonyos dolgokat, ahogy a hibaképernyő is írta, csak nem tudom, hogy pontosan hol kell, és hát nem akarom elrontani a pár hete megvett ASUS alaplapot, illetve a processzort. Halottam már olyan véleményt is, hogy lehet, hogy azért nem telepítődik fel az xp, mert az új alkatrészek (pl.: alaplap + processzor + memória) nem "szeretik" egymást. Aki jártas és ért az ilyen jellegű problémákhoz, az légyszi segítsen! Előre is köszi!
  • dokar
    #9622
  • VGQ
    #9621
    Mekkora vakegér vagyok, anyám...


    NFO:
    Cool túra - Road Trip
    hun 5.1
    darabolt iso, totalcommander, fájl egyesités.
    menü nincs


    most vettem észre a lényeget.."darabolt iso"..na szép..
  • dokar
    #9620
    szerintem vmi warez-es darabolós dologról van szó. Mint pl azok a filmek, melyek 19,9 MB-osra vannak szétszaggatva és úgy vannak fenn a neten.
  • tomo
    #9619
    nekem meg gyanus , hogy ha van .nfo file, az valami eredeti riliz, azok pedig winrarral "osszerakhatok" , mig a TC fileegyesitese valami mast csinal veluk.
  • dokar
    #9618
    (egy:=egyben)
  • dokar
    #9617
    bár azt nem tudom, hogy a TC fájlegyesítője egy kicsomagolás is végez -e.
  • dokar
    #9616
    "ja, es megprobaltad winrar ral kicsomagolni? ">> Sikerült neki összeilleszteni a fájlt, szerintem ha rar-al lett volna szétdarabolva, akkor a CRC nem lett volna okés.
  • dokar
    #9615
    "És a kiterjesztést mire irjam át??" pl .iso-ra
  • tomo
    #9614
    ja, es megprobaltad winrar ral kicsomagolni?
  • tomo
    #9613
    mi a kiindulasi cucc?
    egyaltalan mirol van szo?
  • VGQ
    #9612
    A gebasz, hogy nemtom mire jo a .out...
    Öszerakni kell,mert az van az nfo-ban

    És a kiterjesztést mire irjam át??
  • dokar
    #9611
    lehet, hogy csak a kiterjesztést kell átírni.
  • tomo
    #9610
    esetleg ne osszerakd, hanem tomoritsd ki, totallal, vagy winrar ral.
    ezt meg nem ertem >>> Végigment az egyesités és a végén a kiirásban sem volt semmi gebasz.. <<< ha nicns gebasz, akkor mi a gebasz?
  • VGQ
    #9609
    Kellene egy kis help..

    Total comannderrel összerakom a file-t ,de egy .out kiterjesztésü akármit kapo egy olyan dolog helyett amiböl dvd film lenne..szal ha van valakinek ötlete hogy mit kezdjek vele lécci mondja meg.
    Végigment az egyesités és a végén a kiirásban sem volt semmi gebasz..

    Elöre is köszi.
  • dokar
    #9608
    fájlrendszer hiba.
    Sokszor kifagyott a gépem és végül rájöttem, h az IDE kábel volt beteg. Azóta már kicseréltem. Spacemongerrel megnéztem a partíciót és felesleges lefoglalások vannak a lemezen. Itt csak format segít már.
  • hmhm
    #9607
    fájlrendszer hiba?
    töröld le a partíciós táblát, majd low level format után szépen kezd elölről
  • tomo
    #9606
    sztem verd szét a géped, az jobb modszer, mint itt agyalni, holmi "hianyokon" !
  • hmhm
    #9605
    akkor nem tudom mit nem értesz :7
  • dokar
    #9604
    jah, csak akkor miért ott foglal le jóval többet, ahol a kevesebb file van?
    Na mindegy, majd megoldom valahogy....
  • dokar
    #9603
    kösz a tippet, az oprendszereket már megcsináltam A VE-n. ;)
  • hmhm
    #9602
    nehéz ügy..
  • Met
    #9601
    nemhinném, hogy van ilyen
  • boldigabor
    #9600
    Mondjatok egy weboldalt ahonnan ingyen letoltheto magyarositas a windows xp-nek
  • boldigabor
    #9599
    Kerem segitsetek ha tudtok,magyarositas kellene a Windows XP-hez feltetle es ha tudtok esetleg helyet ahonnan letolthetem.Koszi
  • hmhm
    #9598
    nézz utána kicsit..
  • tomo
    #9597
    azt a helyet a filejaid lefoglaljak.
    mar 2x leirtam a kiosztasi egyesegek miatti "helyveszteseget" 3x or nem irom le, ha nem erted, sajnalom.
  • dokar
    #9596
    Írtam egy kis akármit: Nézd meg ezzel!

  • dokar
    #9595
    A hiány értelmezése: "...9901496 KB 18962 fájlban." Nem ennyi a foglalt, hanem 1 GB-al kevesebb a Totalban. Szal a hiányt a foglaltak közé rakja.

  • tomo
    #9594
    nincs itt semmi problema, azon kivul, hogy nem tudsz szamolni.
  • tomo
    #9593
    a D: meghajton, ha a teljes meretbol kivonod a fajlok alatal foglalta es a szabad teruletet 92MB "hianyzik" nem tom te hol latsz ott 1 GB ot....
  • dokar
    #9592
    Itt a cucc, figyeld a hiányt!

    C:\>chkdsk
    A fájlrendszer típusa: NTFS.
    A kötet címkéje: MEREV.

    Figyelmeztetés! Az F paraméter nincs megadva.
    CHKDSK futtatása írásvédett módban

    A CHKDSK a fájlokat ellenőrzi (1. lépés / 3)...
    A fájlvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK az indexeket ellenőrzi (2. lépés / 3)...
    Az indexvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK elveszett fájlokat állít vissza.
    A CHKDSK a biztonsági leírókat ellenőrzi (3. lépés / 3)...
    A biztonsági leírók vizsgálata véget ért.
    A CHKDSK lefoglaltnak jelölt szabad területet talált
    a mesterfájltáblában (MFT).
    A CHKDSK lefoglaltnak jelölt szabad területet talált a kötet bittérképében.
    A Windows hibákat talált a fájlrendszeren.
    Futtassa a CHKDSK parancsot a /F (javítás) kapcsolóval a hibák kijavításához.

    8217215 KB teljes lemezterület.
    6018336 KB 45663 fájlban.
    15432 KB 5264 indexben.
    0 KB rossz szektorban.
    95671 KB a rendszer által használva.
    43136 KB-ot foglal el a naplófájl.
    2087776 KB szabad lemezterület.

    4096 bájt foglalási egységenként.
    2054303 foglalási egység van összesen a lemezen.
    521944 foglalási egység van a lemezen.

    Hiány: 437.135 KB

    D:\>chkdsk
    A fájlrendszer típusa: NTFS.
    A kötet címkéje: TESPED.

    Figyelmeztetés! Az F paraméter nincs megadva.
    CHKDSK futtatása írásvédett módban

    A CHKDSK a fájlokat ellenőrzi (1. lépés / 3)...
    A fájlvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK az indexeket ellenőrzi (2. lépés / 3)...
    Az indexvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK a biztonsági leírókat ellenőrzi (3. lépés / 3)...
    A biztonsági leírók vizsgálata véget ért.

    11847905 KB teljes lemezterület.
    9901496 KB 18962 fájlban.
    7124 KB 1414 indexben.
    0 KB rossz szektorban.
    85393 KB a rendszer által használva.
    61296 KB-ot foglal el a naplófájl.
    1853892 KB szabad lemezterület.

    4096 bájt foglalási egységenként.
    2961976 foglalási egység van összesen a lemezen.
    463473 foglalási egység van a lemezen.

    Hiány: 1.044.082 KB (~1 GB!!!)

    E:\>chkdsk
    A fájlrendszer típusa: NTFS.
    A kötet címkéje: KANYAR.

    Figyelmeztetés! Az F paraméter nincs megadva.
    CHKDSK futtatása írásvédett módban

    A CHKDSK a fájlokat ellenőrzi (1. lépés / 3)...
    A fájlvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK az indexeket ellenőrzi (2. lépés / 3)...
    Az indexvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK a biztonsági leírókat ellenőrzi (3. lépés / 3)...
    A biztonsági leírók vizsgálata véget ért.

    6289415 KB teljes lemezterület.
    5661936 KB 24 fájlban.
    48 KB 22 indexben.
    0 KB rossz szektorban.
    34199 KB a rendszer által használva.
    33504 KB-ot foglal el a naplófájl.
    593232 KB szabad lemezterület.

    4096 bájt foglalási egységenként.
    1572353 foglalási egység van összesen a lemezen.
    148308 foglalási egység van a lemezen.

    Hiány: 34.363 KB
  • WiZZaRD
    #9591
    köszönöm a segítséget! sajna a javítókonzol ebben a fázisban még nem elérhető, de közben javasolták az fdisk /mbr parancsot sima 98boot lemezről, remélem bejön, sajna csak jövő héten lesz alkalmam kipróbálni. Nekem meg nem ugrott be ez a lehetőség, szerintem simán 5-6 éve láttam utoljára fdisket:)
    Tudom, hogy maradhatott volna simán a linux is, de sajna mikor engem hívtak már ez is, meg az is romokban hevert:)

    hálózatos kérdésre:
    parancssorba ipconfig /all ezzel tudod megnézni az összes hálós tulajdonságát a gépnek, ipconfig /release eldobja az aktuális ip-t és ipconfig /renew újat kér, de ipconfig /?-el meg lehet nézni az összes opciót. Valóban van mikor segít a release, renew...