25353
Whistler - Windows XP
  • me and a monkey
    #9670
    Avagy ez is megy (by Kotász dr.)

    Link
  • dester
    #9669
    #9660

    Az automatikus frissítés anélkül is megy.

    Úgy látszik új Urban Legend kezd kialakulni.:)
  • Balumann
    #9668
    Ha nem futtatom ezt a windows eredetiség varázslót vagy mit, akkor nem frissíti magát a windows?
  • Met
    #9667
    régebben be volt írva ide egy sor amit ha beírsz a címsorba utána engedi letölteni a frissítéseket
  • norbisz
    #9666
    Értem. És nem tudod véletlenül, honnan lehet megszerezni a feltört dll-t? Ja, és a WGAINSTALL-t a microsoft oldalról lehet letölteni?
  • keeper2
    #9665
    A windows update úgy működik, hogy ahhoz, hogy letölthess bármilyen frissítést is, szükséges, hogy pozitívan lefusson az eredetiség ellenőrzés. Így, ha fellépsz oda, akkor a windows installert és ezt a programot tölti le elösször, majd ha ez megvan, akkor nézheti meg a gépedet, hogy milyen frissítések telepítése javasolt. Nálam eredeti a windows, így ha letöltöm, csak a tűzfal szól be, hogy elinduljon-e, és szó nélkül lefagy. A haverom mondta, hogy ő is lefuttatta, és erre kiírta neki, hogy vegye meg eredetiben a progit. Mellesleg, már régóta megvan hozzá az ellenőrzést kijátszó dll. Ezt is hót egyszerű használni. Szimplán letöltöd a wgainstall-t (ez felel az ellenőrzésért). Ezt javasolt offline indítani csak, mivel különben küldi is az infókat a szervernek. Megszerzed a feltört dll-t, és azzal felülírod az ellenőrző által betelepítettet, így már át fog menni az ellenőrzésen. Ezt élőben láttam, amikor csinálták, így ez tuti működik.
  • norbisz
    #9664
    Na jó, azért ez nem úgy működik, tudom... Csak érdekelne, hogy ez a hír valós? Mert volt szó róla, hogy jogellenes adatot gyűjetni az interneten így... Persze az is jogellenes, ahogy használja a magyar társadalom nagy része a Windows-t :) Egyes felmérések szerint az otthoni felhasználók 85%-a nem jogtiszta Windowst használ... :)
  • Met
    #9663
    IP cím alapján megtalálak és már megyi az FBI :)
  • norbisz
    #9662
    És ha warez XP-hez automatikus frissítés van engedélyezve, abból nem lesz gond?
  • norbisz
    #9661
    És onnan biztos nem azonosítja be? Amúgy köszi... De egyébként tényleg beazonosítana, ha az oldalukra belépek???
  • ironmaiden
    #9660
    Töltsd le innen:

    Link

    Innen pedig egyben letöltheted magyar xp-hez telepítővel:

    Link2

    Ui:Az automatikus frissítés akkor is működik, ha warez xp-d van. Kapcsold be és az is letölti.
  • norbisz
    #9659
    Sziasztok! Egy nagyon fontos kérdésem lenne. Szeretnék biztonsági javításokat letölteni Windows XP-hez, de hallottam régebben olyat, hogy ha fellépek a microsoft oldalára, a server azonosítani fogja a windows, hogy regisztrált-e... Szerintetek tölthetek le nyugodtan javítást a microsoft oldaláról??? Sürgős lenne, mert van egy kis gondom, és szeretném újratelepítés után egyből felrakni a javításokat... Előre is köszi mindenkinek...
  • csingacsguk
    #9658
    JA!
  • dester
    #9657
    Ha lenyomsz egy gombot a cd-ről indításhoz illetve ha nem nyomsz le semmit akkor is a windows indul?
  • csingacsguk
    #9656
    Meg mikor beállítom a cd-ről való bootolást akkor ugyebár újraindul és nem a telepítő jön elő, hanem kiírja, hogy CD-ROM-ról való indításhoz nyomjon meg egy gombot és ezután elkezd tölteni(nem telepítnei) a windows mintha semmi se történt volna!
  • csingacsguk
    #9655
    Mi az, hogy bootolható-e egy cd?
    Van olyan is, hogy nem az? Ez, hogy lehet?
    Mert akkor nekem kell egy másikat szereznem mivel a gépen egyedül az internet működik minden más szar!
  • dester
    #9654
    Bootolható az a cd?

    Esetleg készíts belőle bootolható integrált sp2-es cd-t.

    Nlite

    Sp2 letöltés
  • csingacsguk
    #9653
    Beállítottam a BIOS-ban, hogy a lemezről Bottoljon, de nem a telepítő hanem a maga az XP indul el!
    Mi lehet a baj?
  • dester
    #9652
    A telepítés elején, ha kiválasztottad hova akarod rakni, lesz egy ilyen:

    Link

    Vagyis a telepítő megformázza.
  • csingacsguk
    #9651
    A meghajtót amin a windows nekem fönt van megkell formázni mielőtt újratelepíteném?
  • csingacsguk
    #9650
    Hellosztok!
    Nem tudna valaki küldeni priviben egy Windows Xp termékkulcsot?
    Nagyon megköszönném!
    Várom a levelet
  • Zsoltitoo
    #9649
    ÁÁÁ pont erre nem gondoltam, :) jókis progi csak eddig a nem instalálós verziót használtam és az nem produkálta ezt, viszont felvan rakva és ez okozhatta a problemát. Gyorsan megis nézem ;)

    Köszike!
  • keeper2
    #9648
    Zsolti: Rakd fel az xp antispy-t (www.honositomuhely.hu), abban ki lehet kapcsolni a megjelenítésüket. Én mondjuk nem javasolnám ezt neked, én pont fordítva, windows telepítés után mindig bekapcsolom a megjelenítésüket, hogy tudjam, mire számítsak, ha elindítom, nem-e valami spyware vagy trójai ült be oda, várva az indításra.
  • Zsoltitoo
    #9647
    Hello!

    A programok futnak semmi baj velük csak a kiterjesztések kerültek az ikonnevek mellé.
  • scirocco
    #9646
    Nem tudja valaki, hogy miért lehet az, hogy kb. minden 10 indítás után az XP alapban nem látja az egyik vinyót?!
    Miután az eszközkezelőben rákeresek megtalálja és onnantól kezdve minden ok.
    ???
  • scirocco
    #9645
    Ha jól értem akkor az asztalon lévő parancsikonnal nem tudsz futtatni file-okat?!
    Nincs véletlenül több winchester a gépedben?
  • Zsoltitoo
    #9644
    Sziasztok!

    Lenne egy XP-s kérdésem. Az aztal ikonjaimnak a neve után oda kerültek a kiterjesztések is. pl.: sajátgép.lnk stb.. Nemtudom mitől.. talán az új nvidia driver miatt, ha valaki tud segítsen pls (engem marhára zavar). thx...
  • dester
    #9643
    A #9640-es hozzászólásban lévő linken ez is le van írva.
  • aandm
    #9642
    csáó
    segítsen valaki!!! nemtom h kell formatálni a gépet
  • csingacsguk
    #9641
    Thenk you very mach!
  • ironmaiden
    #9640
    Itt részletesen le van írva:

    Link
  • csingacsguk
    #9639
    ok! De az a baj, hogy nem tettem még soha fel az Windows-t ezért nem merek belefogni!
    Nem írnátok le , hogy naggyából, hogyan kell?
    Előre is kössz!
  • Evin
    #9638
    Na én ilyenkor szoktam újrarakni a rendszert.
    Ha az oprendszer ilyet csinál, ott a legbiztosabb a friss rendszer.
    Neked is ezt javaslom.
    Lehet, hogy van egyszerűbb megoldás is (amiről nem tudok), de ez a legbiztosabb!
  • csingacsguk
    #9637
    Hellosztok!
    az a baj,hogy a windows most valami miatt nem ismeri föl a fájljaimat és ha rákattintok egy ikonra ( egyébként az összes ikonom olyan fehér benne egy kis ablakkal és abban színes ikonokkal szóval tudjátok melyikek azok, de ha mégsam , ha rájuk kattintok azt írják ki, hogy "A windows nem tudja megnyitni ezt a fájlt
    Mit kíván tenni?
    -A webes szolgáltatással megkeresem a megfelelő programot
    -Kiválasztom a listából" )
    akkor a windows nem tudja megnyitni!
    Most is csak azért tudok írni mert a Mozzilla valamiért jó.
    Please, HELP!
  • hmhm
    #9636
    Köszi, ez volt a megoldás!
  • lck
    #9635
    Akkor próbáld innen. Igy talán nem akar hitelesíteni.
  • keeper2
    #9634
    Wizzard: az fdisk /mbr az csak arra jó, hogy a master boot record-ot kitörli. Mivel a linuxok előszeretettel telepítik bele az indítórekordjukat (általában ez az alapértelmezés a telepítőikben) Ezért van, hogy formázás után is megmarad a linux boot menüje. Az fdisk a microsoft programja, a /mbr annyit csinál, hogy kitörli ezt a boot recordot. Nem kell hozzá nagy előképzettség, mivel csak szimplán beírod, és ha nem ad semmilyen válaszüzenetet, akkor sikeresen lefutott (a'la linux). A gyakorlati tapasztalataim azt mutatják, hogy egy windows telepítő a telepítés folyamán teljesen jól felülírja az mbr-t, de anno az oprendszer tanárom erősen javasolta, hogy adjuk ki ezt a parancsot, mielött telepítünk, mert ő már futott bele olyan esetbe, amikor az előző oprendszer maradványai még ottmaradtak, és teljesen összezavarta a telepítőt.

    Vikusz: wizzard már leírta mit is jelentenek az ipconfig parancsok, csak annyit tennék hozzá, hogy nem felújítás, hanem megújítás, mindenesetre, a release-renew párossal új ip címet tudsz magadnak igényenlni, ha dhcp-ben kapod a címet, és nem mondjuk fix van (persze, a szolgáltató dhcp beállításaiban van bérleti idő is, ami sokszor közbeszól, mivel így valószinűleg ugyanazt a címet fogja visszaosztani a rendszer neked, lévén, felismeri, hogy ezt használtad előzőleg (feltételezve, hogy közben nem osztotta ki másnak) Ez ugyanúgy működik lan esetében is. Lényegében hasonló eredmény, mintha kihúznád egy időre a netmodemből a telefonkábelt (nem az utp-t). Az all megmutatja az ip címedet, átjárót, útválasztót, stb, ez csak információszerzésre jó.

    Hmhm: a windows installer legújabb verzióját a windows update automatikusan felrakja neked (hacsak nem kapcsoltad ki), de letöltheted a microsoft.hu lapról is, a letöltéseknél, aztihszem a microsoft windows installer 3.1 -re keresve. Ellenben elképzelhető, hogy már telepítve van a szolgáltatás, csak le van tíltva. Ezt meg tudod nézni, ha elinditod a services.msc programot (szimplán valahol beírva, pl. a futtatásba). Ott kered meg és indítsd el, ha nem fut (ha letiltottra van állítva, akkor elöbb engedélyezned kell.
  • Darkboy
    #9633
    Sziasztok!
    2 hete újratelepítettem az XP Pro-t- (format c:) Azóta nem hozott létre rendszervisszaállítási pontot. Mi lehet az oka, vagy hogyan kell beáálítani, hogy 2-3 naponta legyen visszaállítási pont?
  • hmhm
    #9632
    egyik sem az..
    az instmsia.exe és az instmsiw.exe Nem XP re készült, az ms honlapról letöltéshez meg authentikáció kéne.
  • lck
    #9631
    Monnyuk innenn.