25353
Whistler - Windows XP
  • izb
    #9791
    Start gombra kattintva jobb gomb tulajdonságok és tálca menü tálca automatikus elrejtése menüpont elöl szedd ki a pipát.utána alkalmaz és ok billentyü.
  • Attila 007
    #9790
    Köszi a tippet de nemjött össze nekem nincs ott lent ilyen kettős nyil sajnos, esetleg ha valami más ötleted(tek) van szivesen venném.Képet hogy küldjek mármint úgyértem hogy a kurzor ott lent legyen mikor screendshotolok?
  • Readingman
    #9789
    Hello Attila!
    Valószínűleg - ha azt mondod ott van, csak nem tudod elérni - a tálca mérete le van csökkentve nullára. Ez akkor van, ha a tálca főlé mész a kurzorral és amikor megjelenik a kis kettős nyíl, akkor lehúzod a szélénél fogva, hogy ne látsszon.
    Javaslat: Menj a kurzorral a képernyő aljára, vagy oda, ahol a te tálcád van, és ha megjelenik a kis kettősnyíl, kattints rá, tartsd lenyomva és húzd a képernyő aljától egy kicsit feljebb és akkor látni fogod.

    Nem biztos, hogy válaszom kielégítő volt, mert nem látom az asztalodat.
    Ha lehet tegyél fel ide egy képet róla!
  • Attila 007
    #9788
    Sziasztok.Nekem egy olyan problémám van, hogy eltünt a startmenüs alsó rész.A következőket próbáltam: Amikor megnyomom a bill. en a windows ikont előjön a startmenü, ott a tulajdonságokban már mindenféle variációt prbáltam elrejtés kiiktatástól kezdve mindent, de sehogy sem akar visszajönni, de ottvan csak nemtudom elérni mert ha pl msn en bejelentkezik valaki akkor előjön hogy valaki bejelentkezett ott alulról, sorry ha jó hülyén fogalmazok. Próbáltam a renszervisszaállitást, úgy sem sikerült. Felhasználói fiókot is újat létrehoztam annál is két újraiinditás után eltűnt.Egyszerűen fogalmam sincs mitől van ez, és ugye hát az óra melletti funkiciókat sűrűen használom igy nagyon kéne vissza. Mikor elindul a windows mwgjelenik de 5 mp múlva eltűnik, egyszerűen nemértem mi a gáz.Válaszaitokat előre is köszönöm.
  • hmhm
    #9787
    Nem szoktam ezt a kulcsot átirni regisztriben, és külső progit sem teszek fel, mégis megy mind a két vinyóm rendesen..
    SP1 kell és slusz.

    Ahogy kihámoztam win 2k hoz kéne az az lba-s bejegyzés, de nekem int sp4 essel simán ment..
  • keeper2
    #9786
    A vinyó gyártók weblapjain úgy van feltüntetve, hogy xp+sp1 és erre telepíteni az ő progijukat. Én is egyértelműen úgy értettem, hogy sp1 kell, csak ott még az írták, hogy erre pluszban az ő progijuk is kell. De egyébként, kipróbáltam, és ha integrált win+sp2-őt egy nagy vinyóra telepítek, akkor sem hozza létre az EnablebigLba kulcsot a rendszer, valószinűleg ezek a programok ezt hozzák létre, hogy a kezdő usereknek ne kelljen a registryben buherálni.
  • hmhm
    #9785
    Integrált SP1 es XPt kell haszálni, úgy a biztos. Én is használtam mindenféle Big LBA engedélyező progit, de hibába, nekem is veszett el partícióm!
  • keeper2
    #9784
    Torta: én arra tippelnék, hogy azt már csak adat-visszaszedőkkel, pl. getdataback szerzed vissza. Amúgy, azt tudod, hogy 137 giga felett már csak min. win200 sp4 vagy xp sp1-el lehet biztonságosan üzemeltetni. Volt olyan ügyfelünk, aki ezt nem tartotta be, és időnként egyszerűen eltűntek a partíciók. Sőt, a vinyó gyártók honlapjain vannak programok, elvileg még azokat is fel kell rakni a fentebb leírt oprendszerekre, hogy biztonságosan üzemeljenek. Mindenesetre, a misterxp.uw.hu oldalon van egy olyan pont a trükkök közt, amivel a registryben engedélyezni lehet a 137 gigánál nagyobb méretet. Én kipróbáltam, és működik e nélkül is, de kérdés, hogy meddig???
  • Shep
    #9783
    Hogyan tudnám a drwatsont letiltani?
  • Torta
    #9782
    Nagy problémával fordulnék hozzátok. Valamiért nem ismeri fel az xp-m a 200GB-os Samsung vinyómat, pedig már használtam. A Particio magic Unallocated írja a partíciókat- érdekes módon 3 partició volt most 2-t ír. Próbáltam a Norton Disc Doctort is arra meg ezt írja ki: Error on hard disk 2 - Extended partition is invalid. Van valakinek ötlete, hohy mivel lehetne helyrehozni, hogy az adatok megmaradjanak?
  • ALCATELGOD
    #9781
    Sziasztok!


    Van egy kis problémám. Szóval újra szeretném telepíteni a gépet,ezt úgy oldanám meg,hogy Winxp-sp2-es telepitőjében(dos-os) törlöm a "C" rendszerparticiót,majd utána arra raknám fel,csakhogy nem engedi törölni,mert azt mondja,hogy ezzel elveszíteném a másik dinamikus particiómat a "D",nah de én ezt nem akarom,szóval segítsetek,hogyan csinálhatnám már meg,mert a windows-om már szar. Az alcohol-t sem tom felrakni,mert 99%-nál azt írja ki Internal error 25001...és kész. Ezzel a hülye GTR-buherálással csesztem a legjobban szét. Szóval szerintetek mit csináljak???
  • rushman
    #9780
    hívdd fe az ea fórródrótot, ott majd segítenek (feltéve ha eredeti)
    egyébként ennyi infóból a jóisten sem tud segíteni, ez kb ugyanaz, mintha elmennék az orvoshoz mert fáj!
  • Sanyix
    #9779
    Még rakd be képet párszor
  • doki11
    #9778
    bqaszameg
  • doki11
    #9777

  • doki11
    #9776
    http://www.sg.hu/forumkepek/2005_11/1.JPG
    http://www.sg.hu/forumkepek/2005_11/2.JPG
  • doki11
    #9775
    hé hát mie z?
    én nem ezt akartam feltölteni
  • doki11
    #9774
  • doki11
    #9773
  • doki11
    #9772
    csá!lenne 1 kérdésem nekem a windows xp sp2 van meg ,de nem megy a gamez
  • hmhm
    #9771
    Amit ítam az úgy működik, hogy pl az 5 GB-os windows partíciódat lemented másik vinyóra / ugyan arra a vinyóra üres helyre, ha kell akkor visszamásolod és ugyan ott tartasz.
    az imgage készítésnél gondolom cd re dvd re gondolsz.
  • Torta
    #9770
    El tudnád küldeni nekem azt a ghostot?
  • Torta
    #9769
    És mivan ha szűz a vinyó?
  • Torta
    #9768
    Köszi a válaszokat. Asszem egyébként rosszul írtam, Image-be akarnám rakni nem Klónozni, hogyha már nagyon szarakszik a rendszer, akkor ne kelljen órákat küzdeni mire mindent felrakok.
  • hmhm
    #9767
    part magickel klónozok másik vinyóra.
  • keeper2
    #9766
    Nekem frankón működik a dos-os ghost floppy, xp klónozásra, akár ntfs, akár fat32 partícióról van szó.
  • Met
    #9765
    úgy, hogy a szar win alól elindítod a ghostot, megnyomod, hogy másolja vissza a particiót, restartol, megcsinálja, restartol és ott a friss win:)
  • Torta
    #9764
    Én azt kérdezném, hogy most raktam fel az xp és szeretném leklónozni. Gondoltam a Ghost-al próbálom,de ami floppyról indítható az nem támogatja az xp, a másik ami van azt meg fel kell telepíteni viszont akkor hogy fogom újra felrakni az xp-t,ha le kell gyalulni a gépet?
  • raal
    #9763
    Hello!
    Egy kis segítség kellene.
    Felraktam egy gépre a Windows Xp-t.Már az első indításnál a következő üzenetet írja ki:
    A Windows XP nem indítható, mert az alábbi fájl hibás vagy nem található: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM
    A hiba javításához és a gép újraindításához nyomja meg a j betűt.
    Megnyomom a j betűt újraindul a gép, üzenet ugyanez.
    Van amikor egyből elindul a gép, simán feláll a windows, van amikor 2x, 3x, 4x kell j betűt nyomni és 5x-re indul el minden hiba, üzenet nélkül, és órákig megy stabilan.
    Ez volt először.
    Újrapartícionáltam a winchit, újraraktam mindent, a hiba ugyanaz. Van amikor elsőre simán elindul, van amikor többször kell indítani, de ha elindul megy stabilan.
    Mi lehet a hiba oka?
    Hogyan tudnám javítani?
  • hmhm
    #9762
    a DMA-t ugye XP ben nem lehet külön kapcsolgatni?
    olyan érzésem van, mintha az lenne kikapcsolva a vinyómra és attól lassult volna be.. hogyha pár program használja, akkor érezhetően belassul, egér néha megbotlik..
    pl. egy winamp + torrentnél már előjön...
  • kirol
    #9761
    Használ közületek valaki Norton Internet Security 2005 -öt??
    Ha felrakom nem megy a net!
    Bár azt jelzem, hogy használok egy internetes tömörítőt a kapcsolathoz, és ezt tilthatja valszeg.
    Csak nem tudom miért? Hol lehet az egyes progikat engedélyezni?
  • vamosgabor
    #9760
    Kérdés: vettem egy usb-s billentyűzetet ami teljesen bekavart (szerintem a biosba). A jelenség: egy bekapcsolás rossz a gép (alaplapi csipogások xp betöltődése után nincs egér. Újra indítás után (bios betöltése közben resettel indítva jó a gép. Következő bekapcsolás után ugyanezt kell tennem, hogy normális legyen a masina. Kérem aki tud segítsen valami tanáccsal. Kösz Gábor.
    E-mail:[email protected]
  • NeoMaN
    #9759
    köszi!

    ez azért vicc...
    :)))
  • keeper2
    #9758
    Vegas: te vagy a végfelhasználó? Ha netán összekevernélek valakivel, akkor bocsi, de ha jól emlékszem hozzánk, a nagykerbe nem régen érkezett vissza egy alaplap ilyen hibával, ami nálunk hibátlannak bizonyult, aztán még a kiskeres is érdeklődött elég sokat, hogy mi okozza. Gondoltam, megoldódott a dolog időközben mivel már nem érdeklődött azóta. Nem valami abit lapod van? Bocsi, már nem emlékszem, milyen is volt az konkrétan.
    Ahhoz, hogy megpróbáljak konkrétumot írni, kellene a pontos típusa az alaplapodnak, vagy ha azt meg tudod mondani, akkor a bios-od típusa. Ha jól sejtem, akkor a 4-es hibakódot az alaplapi kijelző írja ki, nem a monitoron jelenik meg, ugyebár?

    Buscemi: mindenhova beírtad a kérdésedet, vagy csak aztán jöttél ide, hoggy a dc topicban kihajítottak? Amúgy, megpróbálhatnád törölni az internet cache-t és a cookie-kat, hátha az segít (végülis, a cookiek jelen formájukban nálad hatástalanok, hiszen azoknak pont az ilyenek megjegyzése lenne a céljuk). Emellett még spyware írtást is kipróbálhatnál, hátha az okozza. Javasolt ingyenes progik az ad-aware és a spybots.

    Neoman: általában a WINDOWS\SoftwareDistribution\ -ön belülre szokta letölteni a frissítéseket, ha jól emlékszem, a download könyvtárba, és aztán ott is szokta hagyni őket, így valószinűleg ott megtalálod. Amúgy, a letöltéskor le is futtatta. Ha nincs tűzfalad program modul indítás ellenőrzéssel, szerintem észre sem veszed a lefutását optimális esetben. Ez csak arra van, hogy megnézi az ismertebb férgeket, hogy van-e a gépeden. Mellesleg, minden hónap második keddjén jelenik meg az aktuális kiadása ennek.
  • lck
    #9757
    C:\windows\system32\MRT.exe
  • Vegas
    #9756
  • ktibor49
    #9755
    Hogyan állíthatom vissza az üdvözlőképernyőt? Köszi,ha írtok!
  • NeoMaN
    #9754
    Kérdés:

    A winfos frissítés ugyebár feltesz egy rosszindulatú szoftvereket eltávolító eszközt (gyk. antispyware-t). Na most ez hol van, hogy lehet elindítani? Gondoltam megnézemmá milyen, de nem találom sehol...

    winsux
  • dokar
    #9753
    Nekem meg ma este jön az új alap+proci. Tegnap este már ekészítettem nLite-al egy zsír XP-t a számára, ami többek között már tartalmazza az alap friss drivereit is.
  • hmhm
    #9752
    Régit nem szedted még le?
    alaplap driver ludas lehet