25353
Whistler - Windows XP
  • Mutans Zombi
    #9831
    Az egerem sima, közönséges PS/2-s portba csatlakozó, még hagyományos vezetékes egér, golyós egér...

    Ennél mi lehet a gond? Szintén aggkori betegség, vagy egyszerűen csak szar az egér alapból?
    Akkor mien (márkájú) egeret kell vennem, hogy ez a hiba garantáltan ne jelentkezzen, de ugyanakkor azért ne is kelljen rá nagyon költenem?
  • tibor16
    #9830
    Köszi a vlaszt, -sajna nem ez a megoldás. mert 1-en van...
  • keeper2
    #9829
    Az optikai egerek bizony szoktak ilyet csinálni, hogy csúszik a kurzor. Én is, mióta eladtam az egeremet, vissza kellett, hogy álljak a régire, és ennél időnként elindul az egér. Ez ellen leginkább csak egér cserével lehet tenni. Az is jellemző, ha ugrál a kurzor, bár, ez utóbbi bizonyos optikák esetén egyes felületeken normális. Mint mondtad, fehér lapon nem csinálja, ezek szerint csak a túl érzékeny optika a ludas. Ha viszont ott is elkezdi, illetőleg, ha csinálja a "csúszást" és még garis, ajánlott visszavinni, csak azt figyeljétek meg, milyen gyakran fordul ez elő, mert nálunk is többször járt ilyenekkel egér, és volt, hogy visszaadtuk, majd késöbb újra visszahozták, hogy előzőleg rossz idő intervallumot mondtak, azért lett nálunk teszt okés. Az ilyeneknek én pl. nagyon nem tudok örülni, mert nem szeretek többször tesztelni valamit, csak mert nem tudják pontosan megmondani a hiba előfordulási sűrűséget. Nálam mondjuk egy elég olcsó egér van, és az is megvan majd 3 éves, szóval, az már egy "öregkori betegség".
  • Fenrir
    #9828
    az alábbi problémám van:

    tegnap óta a winlogon.exe nevű windows alkalmazás egyfolytában 50% processzorterhelést ad, eddig ilyet nem csinált

    a fájl jó helyen van és jó a neve is, klón kizárva...próbáltam vagy 8 removal-t de nem tudták a problémát megoldani, ha a winlogon-t lekapcsoltam akkor a rendszer összeomlott, ha a netet megszakítottam akkor a probléma továbbra is fennállt

    routeren keresztül jövök netre egy alaplap hálókártyával, xp sp2-öm van

    kifogytam az 5letekből és az xp reinstallt szeretném elkerülni ha lehet
  • Adam224
    #9827
    Ez mit jelent?:
    A program szabájtalan műveletet hajtott végre és le fog állni...
    Egyszer-kétszer pedig már elindult a program.Most mit csináljak?
    KÖSZ
  • Met
    #9826
    #9819
    javításról nem tudok
  • Sanyix
    #9825
    Nekem nem csúszni szokott lassan a kurzor, hanem egyből beugrik a sarokban. De más felületen, pl most egy fehér rajzlapon frankón megy, nem ugrik.
  • Evin
    #9824
    Ez optikai egér, mert azok gyakran csinálnak ilyet win alatt?
    És akkor engem is érdekelne egy megoldás, márha tényleg létezik.
  • Mutans Zombi
    #9823
    Nos mint kiderült hiába viszem az mobiltelefonom 50 m-nél nagyobb távra a gépemtől, bizony nem számít sz*rt sem.
    Tehát a kérdés még mindig adott, hogy miért mozog az egérkurzor, ha az egér maga pihen. Vagy nem is inkább, hogy miért mozog, hanem hogyan javítható ez a probléma?
    Jó lenne, ha valaki egy ép-kézláb válasszal szolgálna, ha lehetne.

    Előre is köszönöm!
  • stratoman
    #9822
    Esetleg nézd meg ezt a registry kulcsot:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom
    ''AutoRun''

    Ha 0 akkor írd át 1-re.
  • tibor16
    #9821
    bocs, az előzőt neked szántam...
  • tibor16
    #9820
    köszi, már gondoltam rá, de 1x már raktam újra és nem változott semmi...
  • Met
    #9819
    SP2 miatt van
  • LoDMaSt
    #9818
    Azt nemtom, mert nem olvastam végig, csak beírtam a fórumkeresőbe, hogy egér. :D
  • Mutans Zombi
    #9817
    Köszönöm a segítségnyújtást!

    Azonban annyi energia ráfordításával, minthogy beírtad hol volt erről szó, azt is bepötyöghetted volna, hogy mi a megoldás, de mind1.
  • LoDMaSt
    #9816
    Volt már ilyen a topikban, nézz szét a #9177, #9532, #9152, #8682, hsz. környékén, nekik volt ilyen gondjuk.
  • David01
    #9815
    Vegyél új egeret. Valószinu dögledezik :)
  • Mutans Zombi
    #9814
    Hellósztok!

    Miért ne érne utol engem is a windows átka.
    Szal minap feltelepítettem az Sp2-t és egyetlen probléma jelentkezett - eddig - , viszont az roppant zavaró: az egerem kurzorja akkor is mászkál a képernyőn, ha az egérhez hozzá sem nyúlok és így bizony nehéz bármit is normálisan csinálni a gépen. Ezek a mozgások fixen csak függölegesen vagy csak vízszintesen történnek.

    Az egerem sima, közönséges PS/2-s portba csatlakozó, még hagyományos vezetékes egér. Tehát nem az elem kezdett benne merülni.

    Mit lehetne csinálni, hogy a kecske is jól lakjon, de az Sp2 is megmaradjon?
  • keeper2
    #9813
    Fatal: elméletben vissza lehet állítani, ha te telepítetted rá az sp2-t, és nem pedig már alapból sp2-es windowst telepítettél fel. Ugyanis, még ha kikapcsolod a rendszervisszaállítást, akkor is learchiválja a fájljaidat, megnézheted őket a windows könyvtárban, ott azok a $ keződésű könyvtárak az egyes biztonsági és egyéb windows frissítések. Egyszerűen csak uninstalláld a vezérlőpult/programok hozzáadása pontban. Ha alapból sp2-es win.-t telepítettél, akkor nem tudod megtenni, mivel akkor a telepítőlemezen is a lecserélt fájlok vannak meg.
    tibor16: nekem is volt hasonló problémám egyszer, de nem tudtam mást csinálni, hogy megoldjam, minthogy újratelepítettem a windowst. Újratelepítés után viszont ugyanazzal az eszközzel is normálisan ment.
  • tibor16
    #9812
    Sziasztok. Van 1 Pioneer DVR 108-as DVD írómn. Amióta használom fordul elő az az eset, hogy ha beteszek valami sok könyvtárat/fáljt tartalmazó DVD-ét, hiába rakok be utánna másik lemezt, az intéző még mindig a régi lemezt "látja". Ugyan nem fagy ki a win, de se frissítés se más hétköznapi módszer nem segít. Soxor csak ha újraindítom a gépet, akkor olvassa be az újjabb DVD-ét. - Látszólag apróság, de sokat bosszankodok vele. Nagyon megköszönném, ha vki tudna segíteni....
  • Sanyix
    #9811
    Dejó tegnap szépen kikapcsolom a gépet, ahogy kell, semmit nem kotorásztam a vinfosban. Ma bekapcsolom a gépet, és a system/config/ valamilyen könytárból hiányzik valami képerjő fogat, tegyem be a telepítő cd-t és j javítás. Beraktam, aztán a telepítő betöltötte azt a nagyon sok szirsz@r drivert amik nagy részben semmi közük a gépemhez, aztán javítás, és 2 másodpercig csinált valamit, és ennyi. Utána ment a vinfos. Asszem kell tényleg egy linux a gépemre, merha ez ilyeneket csinál...
  • [HUN]FaTaL
    #9810
    nem tudja valaki hogy az integrált sp2es windowst vissza lehet állítani valahogy SP1esre, sp1es windows újratelepítése nélkül?
  • keeper2
    #9809
    Sajátgép ikonon jobb klikk, ott a menüből a kezelés, majd a lemezkezelés, ott pedig kiválasztod a szimpatikus meghajtót, és a jobb klikkes menüből a meghajtó betűjel és elérési út módosítása. Viszont, épp most nézem én is, hogy azt írja, hogy a rendszerkötet betűjelét nem tudja módosítani. Attól tartok, lehet, hogy valami más lesz a megoldás akkor, mondjuk, logikus, hogy nem engedi átszámoztatni önmaga alatt a meghajtót. Most nem állok neki töprengeni a problémán, hogy mi lehet a megoldása, de egyébként, ha a két meghajtó különböző méretű, akkor abból egyértelműen be tudod azonosítani a telepítőben, hogy melyiket kell törölni, és melyiken vannak a fontos adatok. Ha netán úgy hozná a sors, hogy a telepítőben nem az első meghajtóra kell telepítened, akkor egy sikeres telepítés után ő két windowst fog látni, és szólni fog indításkor, hogy melyiket akarod elindítani. Az egyik az új, a másik a réginek az indítórekordja lesz. Mindenesetre, késöbb ki lehet gyomlálni a feleslegeset windows alatt, erről már írtam itt régebben. Avagy egy másik lehetséges megoldás, ha az fdisk progiban az aktív partíciót átállítod, hogy az legyen az aktív, amelyikre telepíted a windowst, mivel, ha jól emlékszem, akkor mindig az aktív partícióról bootol a rendszer.
  • aandm
    #9808
    van valaki?
  • urbijoe
    #9807
    win alol hogy tudom megoldani mert igy nem tudom ujrarakni mert a C: a 20gigás és a telepitönél a D: -t látja annak?
  • keeper2
    #9806
    Windows alatt meg lehet oldani azt, hogy nekünk megfelelő sorrendbe rendezze a meghajtókat. Elképzelhető, hogy anno, a d-re lett telepítve neked a windows (mivel dos alatt nincs ilyen rendezés, így a tényleges fizikai sorrendben vannak a vinyók), így a c-re létrehozta a rendszerindítót, a d-re meg a windowst, majd valamikor a telepítés után pedig fel lett cserélve windowsban a sorrendjük, hogy az általánosan megszokottként láthasd őket...
  • urbijoe
    #9805
    mért van az hogy 3 részre van osztva a vinyom a C: -n van az xp de mikor ujra akrom rakni a telepitésnél azt irja hogy a D -n van?
    a lemezkezelésnél azt irja hogy a C: a rendszerindito a D: meg a rendszer
    pedig a D:-n csak adat van
  • keeper2
    #9804
    Jó, persze, így meg lehet oldani, de akkor már akár egy ntfs4dos, és ott megnézni... Úgy értettem a nem lehet megnéznit, hogy ne boruljon ki a csávó, ha netán próbálná, és nem bír belépni. Tuti elkezdene filózni, hogy milyen súlyos gond történhetett.
  • stratoman
    #9803
    Ki lehet nyitni a sys. vol. inf. könyvtárat is.

    Jobbklikk a mappán, tulajdonságok, megosztás fül, majd a mappa megosztása a hálózaton elé pipa majd OK.
    Ezután az igen gomb, majd ok a hibaüzenetre. Ezután már megnyitható.
    Ezután vissza is lehet zárni:Ugyanott mappa megosztása a hálózaton elé pipa, majd alkalmaz, ezután igen gomb majd a pipát kivenni és OK.
  • keeper2
    #9802
    Hmmhmm: de igen, ezek a tesztek egy része pont azt olvassa ki, hogy a használat közben a vinyó írt-e valami hibát be a smartjába. Ezen kívül pedig még egyéb teszteket is futtat, ami alapján rá tud jönni, észlel-e valami rendellenességet.
    Tosatt: az nagyban függ attól, hogy eredeti vagy sem a progi. A nem eredetit sajna nem tudom leírni, mert bár láttam, de nekem nincs ilyenem.
    Kardél: szerintem ez nem ide tartozó kérdés, inkább valami webszerkesztéssel, vagy netán a konkrét programmal kapcsolatos topicban keresd a választ, nem hinném, hogy itt kapsz érdemi tájékoztatást.

    Balumann: feltételezem, és ahogy látom a vinyó nevét, 80 gigás vinyód van. Azért látja ő csak 76-nak, mert a vinyó gyártók csalnak, ugyanis a normál számítás szerint 1 megabyte=1024*1024 byte, ellenben a vinyó gyártók szerint 1000*1000 byte.
    A többi eltűnt hely: egy része a nem teljesen foglalt clusterekre megy el. A legtöbbször (ha csak el nem lett állítva a formázáskor, 4 kbyte-os cluster méret használnak). Egy cluster csak egyetlen fájlhoz tartozhat, tehát ha 1 byte a fájlod, akkor is 1 teljes clustert foglal le, a többi elpazarlódik. Ez persze csak a fájlok által használt utolsó clusterre jellemző, mivel a többit feltölti a fájl adataival. Itt egy engedményt is kell tenni, ugyanis ezeket a clustereket nyilván is kell tartani. Tehát, ha nagy a cluster méret, kicsi lesz a nyilvántartás, de nagy lesz a kihasználatlanságból eredő terület-vesztés. Fordított esetben pedig a nyilvántartása lesz igen nagy, arra megy el a hely. Durván fájlonként egy fél clusternyi veszteséggel kell számolni. Persze, ezek még mindig messze nem teszik ki a hiányt. A többit szerintem ajánlott a kukában keresni, illetve a system volume information-ben. Elöbbi azthiszem egyértelmű, utóbbi pedig arra használatos, hogy szükség esetén a rendszer egy korábbi állapotába vissza tudd állítani a gépedet. Én ez utóbbit ki szoktam kapcsolni, inkább egy ghost image-t készítettem magamnak, és ha valami olyan súlyos probléma áll fel, akkor abból vissza tudom állítani a lényeges adataimat. Mellesleg, a sys. vol. inf. könyvtárat a windows védi, így nem fogod tudni megnézni a tartalmát, méretét.
  • Balumann
    #9801
    itt egy kép is
  • Balumann
    #9800
    Hy all
    Nekem az lenne a problémám hogy elvileg a 76 GB-s lemezemen még legalább 10 GB-nek kéne lennie. Kiszámoltam a fő mappáktól számítva. (illetve még van 2-3 mappa amibe van hogy 10-20 mega)
    Lemezkarbantartót már futtattam előtte, az is felszabadított úgy 4 gigát, de még mindig van 10 giga amit hiányolok :/
    Tudtok valami jó programot amit esetleg nehezebb megtalálni, és nagyon hatásos a pucolásra, vagy ezen már csak format segíthet? :(
  • Kardél
    #9799
    Üdv!
    Abban kérnék segítséget hogy ha weblapot szerkesztek (Namo 6-al) és zenét akarok betenni alá akkor azt hogyan tudom megoldani hogy ne csak szóljon hanem pl egy az oldalom elhelyezett gombbal, képpel ki is lehessen kapcsolni, majd újra be.
    THX.
  • tosatt
    #9798
    Hogy tudom aktiváltatni az xp-met
  • hmhm
    #9797
    SMART adatok nem használhatók ilyen célra?
  • keeper2
    #9796
    Végülis, eddig abból indultunk ki, hogy a program, vagy annak nem megfelelő hibája okozta a problémát, de tény, hogy nem lehet azt sem kizárni, hogy a vinyó a hibás. Mivel nálunk naponta több tucat hibás vinyó fordul meg, tapasztaltam, hogy már nem egy vinyó jött vissza azzal a hibával, hogy eltűnik időnként a partíció róla. Volt olyan is, ahol néhány hónap is eltelt a kettő között, de attól még eléggé kellemetlen hiba. Azért próbáld meg, hogy a samsung hutil progi nem dob-e valami hibás, ha mázlid van, akkor dob, és azzal rögtön viheted legariztatni, ha nem, akkor gázosabb lesz, mert még nem derült azzal ki egyértelműen, hogy mi okozza a hibát.

    Az iconcache engem is érdekelni. A miniatűrök gyorsítótárazását kikapcsoltam ugyan, mert idegesítő volt mindenhol a thumbs.db jelenléte, de ha egy fájlban tárolná egy könyvtárban a sűrűbben használt ikonokat, az jól jönne, főleg az asztal ikonok gyorsítótárának.
  • strebacom
    #9795
    azt szeretném kérdezni töletek, hogy hogyan lehet az xp-ben az iconcache méretét megnövelni, állítólag a registryben kell de hogyan, és hol, ha valaki tud segitsen elöre is köszi!!!
  • Torta
    #9794
    Köszönöm a válaszokat. XP integrált SP1-t használok. Partició magic-el sikerült 3-ból két particiót visszahozni. Lehet, hogy máskor is fog ilyet játszani ez a samsung vinyó?
  • izb
    #9793
    na ez igen érdekes.
    atomot neki:)
  • Attila 007
    #9792
    Azt már kiszedtem amint láthato azt megirtam már de nemsikerült úgysem azért köszi