25353
Whistler - Windows XP
  • Vegas
    #9751
    jól!
    Azóta van ez mióta lapot meg cput cseréltem.nem azé' mert rajtavan még a régi winfos?
  • Buscemi
    #9750
    Cső!

    Légyszi ha tudtok, segítsetek!
    Nem tudom mitől de egyik napról a másikra csinál egy olyan hibát a gépem, hogy nem tudok sehova be jelentkezni. Sem fórumokra, sem letöltős sms oldalakra, sehova!El fogadja jelszavamat és a felhasználó nevemet mindenhol de valahogyan mégsem látja, hogy be vagyok jelentkezve... Például az RTL fórumon mindig újra be kell jelentkeznem minden egyes hozzászóláshoz. Az INDEX-en be sem enged jelentkezni, a wandoo-n meg ki is írja, hogy bent vagyok de mégis kéri, hogy jelentkezzek be amikor a tartalomhoz hozzá akarok férni!
    Mi okozhatja ezt?Akinek volt ilyen az írjon légyszi!

    Köszi!
  • me and a monkey
    #9748
    # 9670
    De ha lefelé görgetsz és eléred az oldal keresőablakát, végtelen lehetőségek tárháza nyílik meg előtted.
  • lck
    #9747
    Példul.
  • miklosch
    #9746
    Hello!
    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet hiteles kulcsot megadni, amit az update is elfogad? van rá valamilyen trükk? mert mostanában nem frissíti magát a rendszer, csak kirakja, hogy frissítések letöltése, de el is tűnik egy idő után, és nem tölt le semmit, és ha az update oldalon akarom frissíteni, akkor meg azt írja, hogy nem hiteles a termékazonosító kulcs... szóval ez ellen mit lehet tenni?
    köszi
  • raal
    #9745
    Hello!
    Egy kis segítség kellene.
    Felraktam egy gépre a Windows Xp-t.Már az első indításnál a következő üzenetet írja ki:
    A Windows XP nem indítható, mert az alábbi fájl hibás vagy nem található: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM
    A hiba javításához és a gép újraindításához nyomja meg a j betűt.
    Megnyomom a j betűt újraindul a gép, üzenet ugyanez.
    Van amikor egyből elindul a gép, simán feláll a windows, van amikor 2x, 3x, 4x kell j betűt nyomni és 5x-re indul el minden hiba, üzenet nélkül, és órákig megy stabilan.
    Ez volt először.
    Újrapartícionáltam a winchit, újraraktam mindent, a hiba ugyanaz. Van amikor elsőre simán elindul, van amikor többször kell indítani, de ha elindul megy stabilan.
    Mi lehet a hiba oka?
    Hogyan tudnám javítani?
  • hmhm
    #9744
    memória jólvan?
    csökkentettmódban sem indul?
  • Vegas
    #9743
    Hió!!
    Valaki help!
    Ujra akarom rakni a winfos és amikor elkezd bootolni kiírja h nem lehet betölteni vagy nincs meg a setup valami meg h 4-es hiba vagyy valami iesmi :((((((((((((((
    Miért van ez?_
    már kértem kölcsön másik xp-t is és azzalis ugyan ez van :((((((((
  • Mricu
    #9742
    kösz, de már nincs szükségem rá, ugyanis kölcsön kaptam néhány hétre azt a modult a régi gépembe.
  • scorpeeon
    #9741
    ie-t sose használtam, utálom. nah, ezt a trendmicro-t lefuttattam, kiírtani nem tudta de megadta a pontos helyét, rebootoltam csökk.módban így ki tudtam szedni és azóta nem rinyál, remélhetőleg kitörlődött :D
  • units
    #9740
    szép trójai.
    Töröld az IE cache-t
    tűzfal?
    Tegyél be egy hjt.logot
  • hmhm
    #9739
    csökkentett mód sem mindig segit!
    próbáld meg másik vinyóról indítani, vagy nézd meg a Hiren's boot CD-t, ott van elvileg olyan vírusírtó, ami a cd indulva tudja vizsgálni az ntfs partíciókat is.
    Jobb egy olyan randszerrel irtani ami nem fertőzött. Sajnos a mai férgek, képesek rá h csökkentett módba is beszivárogjanak, és védjék magukat.
  • tomo
    #9738
    ha firefoxot hasznalsz akkor itt:

    trendmicro firefoxxal
  • tomo
    #9737
    ha mindig a temp ben van, probald meg csokkentet modban kitorolni annak a tempnek a tartalmat.
    2. van itt egy online viruskeresok topik abban talalsz para, azokat futtasd le . en a trendmicro hoursecallt ajanlonm elsokent.

    http://housecall.trendmicro.com/
  • Met
    #9736
    mikor volt utóljára win és norton update?
  • scorpeeon
    #9735
    vki help!
    egy rohadt vírus van a gépemen, és nem birom kiírtani!
    az a lényeg, h a norton mindig kiad egy ablakotm h virus alert, a vírus neve: Trojan.ByteVerify, és alatta vagy az van h automatically deleted vagy h unable to repair, de bármit is ad ki, amint rámegyek hogy ok, ugyanez az ablak kijön csak a filenév váltakozik a c:\windows\temp-en belül.
    És már lefuttattam a nortont, a nod32-t full részletességgel CSÖKKENTETT módban, eltartott vagy 5 óráig de mind2 keresés után visszajött a vírus :((
    Íme egy kép róla:

    már nagyon kivagyok tőle, plz help!
  • keeper2
    #9734
    De a memória tesztelő programok szinte kivétel nélkül dos módban futnak, mivel a windows ha betöltődik, akkor ő vigyáz a saját memóriaterületére, nem engedi, hogy a folyamatok rendesen hozzáférjenek, és amúgy is, minden memória-elérést csak önmagán keresztül lehet megvalósítani, így ezzel módosulhat az eredmény, vagy lehetetlenné válhat a tesztelés.
    Próbáld ki a goldmemory-t, vagy a memtest86-ot, ha tesztelni akarsz.
  • Mricu
    #9733
    ja hát nekem is lefagyott meg újra is indult. ezért nem tudtam semmi ilyen progit futtatni.
  • keeper2
    #9732
    Egyrészt, nálam is hibátlan az összes memória, mivel ha bármelyiket kiveszem, a memtesztek tökéletesek lesznek. Tehát, ha a 3 modulból bármely kettőt berakva mindig hibátlan, akkor nem hibásak a memóriák. Amúgy, semmit nem ér az, hogy a self testnél nem ír ki memória hibát. Alapvetően két probléma szokott előfordulni. Vagy képet sem ad a gép, vagy lefagy, resetel.
    Mivel szervizben dolgozom, így naponta vagy tucatnyi memóriát kell letesztelnem, így tudom jól, hogy, bár a 3 legismertebb memória tesztelő progit használjuk, azokat is többször végigfuttatva minden ramon, mégis, így is átcsúszik pár hibás. A self teszt nem fog neked semmi hibát sem jelezni, akár hibás, akár nem.
  • Mricu
    #9731
    a memória hivatalosan nem volt hibás nálam sem, hiszen másik gépben 1 db 128-as mellett kiválóan működött (2 slot). de nekem 3 slotom volt, aztán a két egyforma samsung modul mellé beraktam a harmadik (utolsó) slotba a 256-ot, ami nem tom milyen típusú. aztán lényeg az, hogy teljesen megbolondult a gép, de bekapcsoláskor nem írt ki semmi memória hibát a self tesztnél.
  • hmhm
    #9730
    az auto firrístés ki volt kapcsolva, de így is futott ..
    utólag tettem rá, az SP1 tökéletesen bevállt, csak starforce os cucchoz kell az SP2
  • keeper2
    #9729
    Nem lehet, hogy hibásnak érzékelte a memóriákat? Pl. az én gépemben is hibásnak jelzi, ha 3 db 512-es van benne, pedig hivatalosan 4 db memóriát támogat, 4 giga összméretben. Most egy chaintech lapom van, de az előző, ami gigabyte volt, ugyanezt csinálta. Igazából, a windows alatt nem is tapasztaltam problémát, ami erre utalt volna, csak a memtesztek mutatták őket hibásnak mindig. Ellenben, ha kettőre csökkentettem a memória modulok számát, akkor már teljesen mindegy volt, mely slotokban vannak, és mely memóriák vannak bent, mindig okés volt, ergo, nem hibás egyik slot és egyik modul sem.
  • ironmaiden
    #9728
    Az automatikus frissítést illetve a biztonsági központot a szolgáltatásoknál egyszerűbb kikapcsolni mint mindent törölni.

    Egyébként integrált sp2-t telepítettél vagy csak rátelepítetted?
  • hmhm
    #9727
    és?
    minden talált helyről töröltem, másik vinyóról bootolva.
  • Mricu
    #9726
    a wuauclt.exe a frissítésért felelős, de ha letörlöd visszajön. honnan? system32\dllcache
  • hmhm
    #9725
    SP 2 után nekem is megbolondult a gépem, mintha spyware települt volna fel.
    bekapcsolás 2x annyi idő mint előtte, proci terhelés alapból 10-20 %, használt swap pedig úgy hogy nem indítottam el semmi prgt 208 MB (!).
    előtte az értékek : proci 0-2%, swap 110 MB
    ...
    letakarítottam pár fájlt így jobb a helyzet:
    minden exe és dll ami lk* al kezdődik ( lktsrv.exe, lkinit.dll ,... )
    wuactl.exe

  • Mricu
    #9724
    nekem meg most az üdvözöljük-öt mutatja sokáig, és az indítást követő 5 percben nincs tálca, se ikonok. aztán lefeketül a kép, visszajön és lám minden van :D
  • Totte
    #9723
    Sziasztok!
    Tegnap este bekapcsolásnál a gépem megbolondult. A bejelentkező képernyő (ahova a jelszót kéne írni) megjelenésekor folyton ujraindul! Csökkentett módban megy, de a rendszervisszaállítás nem oldotta meg a gondot. XP professional van rajta SP2 vel.
    Mit tehetek? Hol keressem a hibát? Segítsetek kérlek!



  • Mricu
    #9722
    végül az lett, hogy maradtam a 2x128-nál :)
  • Mricu
    #9721
    nekem a régi gépemnél csinált ilyet, mikor beraktam a 2 128-as sdr modul mellé egy 256-ost, akkor folyton lefagyott na úgy voltam vele h reinstall az egész, aztán hátha jó lesz. De nem, mert ez a hiba volt (+ hogy nézze meg a lemezt h nem szennyeződött v benn van e egyáltalán), és minden második fájlt kb nem bírta felmásolni. Ekkor arra gondoltam hogy ha odébb raknám (cserélgetném a memóriák helyét), hátha jobb lesz, de nem...
  • ffxi
    #9720
    Már nagyon sokszor csinálja ezt:

    "A windows nem indítható mert az alábbi fájl hibás vagy nem található: hal.dll Telepíccse újra a fennti fájlt!"

    Hiába! Utána már nemtom feltelepíteni ezt a hal.dll-t, mert formázatlannak ismeri fel a meghajtót. És akkor formázás, XP_install stb....


    Másik verzió:

    "A windows a következő könyvtárban talál hibát: ......\system32 Rakja be a telepítőt és válassza a 'j' parancsot a hiba javításához!"

    Szintén ua!

    Lehet, hogy vírus okozza ezt? Három különböző winXP-em van két különböző drive-on).

    Ha vki tud vmit kérem HELP, már nagyon idegesítő állandóan telepítgetni.

  • dokar
    #9719
    csak mint írtam, 2 héten belül lesz netem és előre rágyúrok :)
  • keeper2
    #9718
    Mricu: azthiszem, nem jelent meg. amúgy, minden hónap második keddjén jelenik meg az aktuális káros szoftvereket eltávolító program, akkor le tudod tesztelni.

    Dokar: a frissítések legtöbbje biztonsági frissítés, ami annyit tesz, hogy a windows hibáit javítja, amiken keresztül hálózaton be tudnak törni a gépedre. Mivel te nem vagy neten, ezért nem valószinű, hogy bárki is bejutna a gépedre ezeken a biztonsági réseken át....
  • Mricu
    #9717
    hi,
    az lenne a kérdésem hogy 20 nap óta nem jelen-t e meg vmilyen frissítés, vagy csak az én xp-m nem tölti le? (semmilyen eredetiséggel kapcsolatos hibát vagy egyáltalán hibát nem ír ki)
    thx
  • keeper2
    #9716
    Spymac: lomtár megjelenítése/eltüntetése a desktopon:
    1. A Registry Editorral nyissuk meg a
    HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer / Desktop / NameSpace nevû kulcsot.
    2. A megjelenítéshez hozzuk létre, az eltüntetéshez töröljük a {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} nevû kulcsot.

    Scorpeeon: a szolgálat leállásának oka nem tudom mi lehet, az újra megnyílásának az oka valószinűleg az, hogy úgy van beállítva, hogy hiba esetén ez a szolgálat újrainduljon. Szerintem nem hülye dolog a két vírusölő, párhuzamosan, nekem nod és kav van fent, ellenben, a nav egy olyan típus, ami totál meg tud (és szokott is) zakkanni, ha másik vírusölő is van a gépen (nem kell futnia, elég, ha installálva van). Emellett sok erőforrást zabál, és nem is valami túl hatékony. Akár még ez is okozhatja a problémádat. Szerintem próbálkozz más vírusölővel.
  • Sanyix
    #9715
    Többi is hulladék :) szóval a sok hulladék között váltogatni, és akkor mindent le lehet jáccani, mer egyiken ez nemmegy azmeg megy :D
  • tomo
    #9714
    le kene szokni a hulladek mediaplyerrol :)
  • Sanyix
    #9713
    Ez jó: Mediplayer 10 lefagy, szép fehér ablak látszik. Folyamatokból kiirtás, erre exploler.exe hibát okozott, aztán drwtsn32.exe 2x hibát okoz, aztán start menü nuku, amúgy minden fut :) drwtsn32.exe bennmaradt a folyamatokban, leállítottam, start menü vissza, és minden rendben miket tud ez a vinfos.
  • tomo
    #9712
    jobb klikk aszatalon tulajdonsagok asztal , asztal elemeinek testreszabasa. ott vannak mik jelenjenek meg.

    azt meg hogy miert van kikapcsolva az active descktopod, nem tom.
  • SpyMac
    #9711
    ja nagyon szép...

    itthon nekem is megtalálható ez a menü de melóhelyen nem
    csak annyit szeretnék tudni hogy mi lehet az oka nem új csevegőpartnert keresek