25353
Whistler - Windows XP
  • dokar
    #9871
    Amiket leírtál, azokból tipikusan videokari túlmelegedésre lehet következtetni. Ellenőrizd a hűtést és/vagy használj Powerstrip-et!
  • Balumann
    #9870
    Na valamivel többre jutottam. 10 GB volt beállítva a rendszervisszaállító fájloknak xD
    Na azt kivettem mostmár csak arra kéne rájönnöm hogy miért nem engedi sehogyse. Állítólag Norton Commander-ből kilehet (ezzel csak az a baj hogy nincs indítólemezem amin dos van, és eltudnám indítani a Nortont...
  • cserre
    #9869
    Sziasztok!

    Segitséget szeretnék kérni abban, hogy a gépem kilép a játékból és visszadob az asztalra. Teljesen bezáródik a program, a winXP nem ir ki hibaüzenetet.
    Meg ha családi DV kazettáról avi-t akarok .mpg-re átkódolni, akkor szintén az előbbi variáció lép elő, plusz néha még kikapcsol és újraindul.
    Mi lehet a baj? A gép oldala le van szedve, meg ha meleg van a lakásba, akkor ventillátorozom is, akkor tovább birja egy kicsivel amikor dolgozom rajta. Már kezd az agyamra menni, mikor a kódolással majdnem végzek, és kilép belőle. És kezdhetem újra az egészet. Az oldala kezdetektől le volt szedve, csak az utóbbi időben jelentkeztek a problémák.
    A gépet kb. 2 éve vásároltam.

    Paraméterei:
    - AMD 3000+
    - ATI Radeon 9600-as videókártya
    - ASUS fogalmam sincs alaplap
    - 512 MB Ram

    Valaki légyszi segitsen, mert már minden bajom van.

    Én a tápra és a processzorom hűtésére gyanakodom, de várom az ötleteket.
  • hmhm
    #9868
    Sp2 sikeresen feltelepült, el is indul a gép, viszont most az alaplapom drivere nem akar települni.
    Elindítom az nforce ... exe-t bejön nvidia logó, majd eltűnik és semmit nem tesz fel, ugyanis így mindig újraindításkor ethernet vezérlőt, stb. hez keres drivert. Hiába adom meg neki az elérési útvonalakat, nem jó.
  • hmhm
    #9867
    találtam egy msdart.dll -t, ami esetletleg probléma lehetett a multkor.
    tapasztalatokat majd később.
  • Balumann
    #9866
    Ha intézővel próbálom beírni hogy lépjen bele, így felül, akkor írja hogy hozzáférés megtagadva, ugyan ez a 80 gb-s D meghajtómon is, meg a C-n is, a D: meghajtón kéne nekem mert ottt van elveszve valahol jóval több mint 10 GB-om, állítólag ez lehet az oka... :/ cleaner progi sem engedi
  • Balumann
    #9865
    Segítettek megtalálni a System volume information -s mappát, total commanderbe. De akárhogy próbálom kitörölni, vagy valamit megnézni róla, akármivel, mindig valami hibát ír ki. Ugyan ezt csinálja a C meghajtón is. Bele se tudok meni (total comm) mert csak pittyen egyet, törölni sem enged mert hibát ír ki. Csökkentett módba is próbáltam, ott se. méretét se engedi megnézni. Tud valaki esetleg valamit erről, hogy lehetséges-e hogy levan-e tiltva valahol,v agy vmit bekell álíltani ehhez?
  • Balumann
    #9864
    Már vagy 5 tisztító programot futtattam, hogy felszabadítson helyet, de hiába... (Az easy cleanerben mit indítsak el?)
  • Vegas
    #9863
    ez szerintetek mitől van?
    tegnap elstétült a kép és azóta már nem lehetett átállítani XP stílusra..:(
  • balcsi70
    #9862
    Igazad van mit iszunk?:-))
  • tomo
    #9861
    gyorsabb, ha kioprobalod, mint ha varod a valaszt , ami sose fog jonni.
  • balcsi70
    #9860
    Sziasztok.Telepitettem az XP-t a gépre és amikor fájlokat másolt akkor 17%nál megált és kiirta hogy a driver.cab nem telepithetö.(probáljam meg ujbol-vagy kihagy).megprobáltam ujbol de semmi.Kihagytam de azt irta hogy nem fog megfelelöen müködni a Windows.Ez mi?szerintem sérült a lemez mert régebb nem csinálta.Most szereztem egy másikat azt csak a Nod32-essel megvizsgáltam(nehogy vir.legyen)mielött telepitem az meg kiirta hogy i386\FRAMD.TT_>>TAR sérült.Ez is gubis lessz ha felrakom???Kössz a válaszokat.
  • izb
    #9859
    10Gb valszeg a sok bejegyzésből és egyéb felesleges filékből jöhetett össze.
    2 év hosszú idő.
    Futtasd az Easy Cleaner progit,és tisztisd meg a windowsodat.
  • izb
    #9858
    Elviekben nem.
    A törezedetségmentesítő csak a filék optimális eléréséhez szükséges.
    Vagyis ezt alakítja ki.
  • ricky
    #9857
    Sziasztok

    Nekem 2 problémám van a laptopommal.

    1: kb 2 hónapja rossz lett, azaz nem töltötte be a Win Xp-t, hanem bejött már betöltéskor az a kék ablakon a szöveg. Újratelepítettem a Win-t, működött is rendesen, de kb két hétre rá, megint a kék ablak jött be indításkor. megint újra... Telepítés után működik rendesen kb két hétig. Miért csinálja ezt?

    2: Rádugok egy pandrive-t vagy egy mp3 lejátszót azt felismeri, ki is írja, h telepíítve és működik rendesen, de nem teszi ki a sajátgépbe egy új meghajtónak. Pedig eleinte régen kitette. Ez úgy kell beállítani? Ha nem, akkor miért nem teszi ki?

    Várom válaszaitokat. Előre is köszönöm

    Ricky
  • Balumann
    #9856

  • Balumann
    #9855
    soha nem futtattam még, a másik vinyóm már nagyon régóta van, már vagy 2 éve és se formázva, sem lemeztöredezettség mentesítve. Ez okozhatja hogy kb. 10 gigával több helynek kéne lennie és nincs? mert lemezkarbantartót viszont futtattam...
  • Balumann
    #9854
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy a Lemeztöredezettség mentesítő szabadíthat-e fel helyet a gépen?
  • Balumann
    #9853
    Persze ez csak tipp, saját hibámon tapasztaltam
  • Balumann
    #9852
    Nekem olyan volt nagyon sokáig hogy majdnem 1 percig kellet várnom a fekete képernyőn? Most is lelassult (SP2 és minden frissítés fenvan, nem tom mi szarta el...). Sőt, én felraktam egy új windows skinező programot, az megváltozatta a boot fájlomat, majdnem 1 napig próbálkoztam vele. Aztán elmentem közbe TV-z nézni, beindítottam, és 12 perc után beindult végre, aztán megoldottam, msconfig-ba :)
    ha bejön a windows a fekete képernyő után akkor ha kicseréled a boot.ini -t akkor a betöltés megoldódik, legalábbis próbáld meg...
  • keeper2
    #9851
    Próbáltál már memória tesztet? Szerintem a hiba kiindulópontja jó eséllyel ez lehetett, és ez omlasztotta össze a windowst. Javaslom a goldmemory és memtest 86+ progikat (együtt)
  • hmhm
    #9850
    win logó csík eltűnik, és fekete képernyő marad.
  • izb
    #9849
    ír ki valamilyen hibát,vagy csak simán nem bootol be és a windows logónál megáll?
  • hmhm
    #9848

    Telepítés után újraindulásnál már nem állt fel a windows. Próbáltam helyes konfiguráció visszaállítását, csökkentett módot is, de nem működik.
    Egy jól működő SP1 re telepíteném föl ( erről van biztonsági másolat, innen tudok indulni )
  • Takeda
    #9847
    Hali! Hátha tudtok segíteni az a problémám hogy megszakad a hang egy idő után minden program alatt. Integrált hangkártyám van, lehet hogy elromlott? vagy driver probléma?Direct X 9.0 van fent, XP alatt. ha valki tudja please segítsen. köszi
  • North
    #9846
    Hi! Van egy óriási problémám. mostanában előfordul, hogy nem tölt be a windows, hanem egyszerűen lefagy, ezt képes már a bejelentkező ablaknál megtenni, ha (és ez a vicc) nem mozgatom az egeret. Persze nem mindig, ez amolyan randomszerű. Meg eddig kétszer csinált olyat, hogy fogta magát és újraindult. Na a második eset kritikus volt. Főleg hogy utána nem akart elindulni a gép, végül szétszedtem az "egészet" és újra összeraktam, viszont jó pár kikapcsolásomba került. Végre minden ok, jön a bejelentkező képernyő, a felhasználói fióknál írom be a jelszavamat, erre kiírja, hogy nem tudja megnyitni a felhasználói profilt, ennek valami biztonsági okai lehetnek v. nem találja. Ezután beléptetet csak úgy random, olyan kép fogadott mintha most installáltam volna fel az xp-t, még az xp-megismerése ablak is kijött, és term az összes beállításom elveszett: a színek, ikonok, a böngészők beállításai, minden. Ezeket még csak csak újra csinálnám egy új felh fiók alatt, de ez még nem minden. A gép indításával már korábban lefutott a scandisk. Nos az ún. found.002-es könyvtárba produkált kb 4000db chk kiterjesztésű filet, ezek összesen 1,3GB-ot foglalnak. Van még: mivel állandó netem van, a géppel automatikusan elindul a ZoneAlarm, hát azóta nem. A feladatkezelőben csak fel-felvillanak a fájlai, de nem történik semmi. Nagy nehezen uninstalláltam, már itt is gondok voltak, de megoldottam. Aztán amikor újra felreknám, kiírja, hogy a Windows könyvtárban valamilyen Internet Logs mappán belüli errorlogs nem érhető el, mellesleg nincs is ilyen mappa. Szóval képtelen vagyok felrakni a tűzfalat. A Document and... könyvtárban az eddigi Szabó András mappa átíródott Szabó András.Andrew-vá (Andrew a számítógép neve), megjelent egy Temp mappa, azon belül pedig ugyanazok vannak mint a többiben(cookies, Application data, asztal stb.) Első felindulásra csak ennyi gondom volt.:) Kérdésem, vissza tudom valahogy állítani a régi felhasználói profilomat? Mi legyen egyeltalán azzal az 1,3GB-tal, simán töröljem? Vagy egyeltalán mi történt ill. mit tegyek? FormatC-t nem fogok nyomni, és ha lehet a wininstalltól is meg szeretnék menekülni, bár val nem fogok. Kösz minden segítséget.
  • Sland
    #9845
    kösz
  • ironmaiden
    #9844
    A video mode legyen direct stream copy a mentésnél.
  • Sland
    #9843
    Hi!

    Lenne egy problémám:

    van egy filmem amire rá szeretnék rakni más hangot. szal van egy avi videofájlom meg egy wav hangfájlom. A VirtualDub - bal raknám össze. na most megnyitom a filmet és rámegyek arra hogy audio >> wav audio. akkor okés minden lesz másik hang a filmen. rámegyek hogy save as Avi és elkezdi elmenteni. na már most 30% nál már 30gigás filmet csinált az egyébként 790megásból. a hang 100 megás szal még így is az 900mega max.

    Mi a teendő?
  • izb
    #9842
    Friss windowsra raktad fel??
    Mikor fagy le,milyen alkalmazások futtatásánál jön elő??
  • izb
    #9841
    Hülyeséget ne írj már.....
  • Met
    #9840
    az, hogy felraktad:)
  • hmhm
    #9839
    SP2 től szétfagy az egész win em.
    mi lehet a baj??
  • DJviolin
    #9838
    Köszi. Ez mindent megold. Ezzel talán még a jegyzettömb-öt is letudom lőni, hogy ne pattogjon annyit. :-)
  • LoDMaSt
    #9837
    Próbáld meg úgy, hogy Intéző->Eszközök->Mappa beállításai->Fájltípusok, ott kiválasztod az avi-t, és rámész, hogy társítás módosítása.
  • DJviolin
    #9836
    #9833 -->enyém
    #9834
    #9835

    Úgy látszik a windows xp megint remekel.
  • Sanyesz5
    #9835
    Sziasztok!
    Olyan oriási problémával kuszködöm hogy,van egy könyvtáram amit már az isten tudja miért letitkosítottam (Tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében),azóta nem tudom a könyvtárban lévö dolgaimat megnézni,akármt próbálok semmi sem jó.Beszúrok 2 képet segítségnek
  • deicide
    #9834
    Error 1606.could not access network location%USERPROFILE%\Recent\.

    mit jelent ez a hiba üzenet...?

    tud nekem valaki segiteni...?

    ez akkor jöt be amikor telepiteni akartam a srt2sup nevű kis progimat...!!!
  • DJviolin
    #9833
    Sziasztok!

    Nagy az én problémám. Valami progi már nagyon régen bekavart, ezért ha jobb egérrel rámegyek egy fájlra, és a társítás-ban rámegyek a programok választására, akkor nem az az ablak jön elő, hogy kiválasszam a progikat, hanem autómatikusan a jegyzettümb nyitja meg. Ez nagyon zavaró.
    A kérdés:
    Nem tudtok olyan programot, amivel mondjuk meg tudom adni, hogy az irfanview-hez mondjuk az jpg fájlok legyenek társítva, a Win media player-hez meg az avi-k? Ugye értitek.

    Üdv:
    DJviolin
  • Fenrir
    #9832
    az én gondomra nincs senkinek semmi ötlete?