25353
Whistler - Windows XP
  • hmhm
    #9911
    GetDataBack for NTFS
    másik vinyóra tudod átteni a kinyert fájlokat
  • Kaszi46
    #9910
    ntfs file rendszer, c röl töröltem kb 20 giga méretű downloads mappát, getdataback-ntfs 2.02 es progival prószálom.
    Valaki segítene pontosan hogyan is kell végrehajtani a műveletet?

    c-röl tűnt el az adat c-n van a progi is, és a c-re szeretném visszaállítani. lehetséges ez?
  • Impi
    #9909
    Ha azóta nem írtál a wincsire, igen.
    Kérj kölcsön File Recovery programot FAT-ra vagy NTSF-re, attól függ miként volt formatálva a wincsid.
    Vagy töltsd le a netről, de ezt a wincsit vedd ki a gépből, ha módodban áll.
  • ricky
    #9908
    igen, vannak ilyen visszaállító progik, azzal vissza tudod hozni
  • Kaszi46
    #9907
    hi all véletlenül fontos adatokat töröltem. mérete miatt lomtárba sem került bele. van rá lehetőség hogy valahogy visszanyerjem a törölt cuccost?
  • ricky
    #9906
    Nekem ma délelőtt a gépemen minden mp3 és kép mellé létrehozott egy 28kb-os exe fájlt, melyeknek olyan ikonja volt, mint a képeknek szokott lenni. Ezt valami új vírus csinálja, vagy valami progi volt?
  • Legion
    #9905
    Udv!
    Tudna nekem mondani valaki egy WinXp home sp2 serialt?
  • Atika :o)
    #9904
    Sziasztok az mitol lehet hogy ha van egy link videora rakattintok es azhelyett hogy kinyitna a media playert kinyit egy expoleros ablakot es azt irja hogy nem tudja megjeleniteni.Hol tudnam azt beallitani hogy olyankor jacca le nekem a videot?
  • keeper2
    #9903
    ...Vagy a Hiren's BootCd nevű progi, amiben dos alatt elérhetők az ntfs particiók, így volkov commanderben le tudod őket menteni. Hja, a jó öreg volkov commander... amikor még win95 sem volt....
  • Dns5000
    #9902
    az az erdekes hogy nem talok rolla sehol infot a neten, szoval lehet hogy csak ritkan fordul elo, hogy ez a problema elojon. Vagy senki sem nezi hogy mennyi szabad helye marad torles utan :/
  • dokar
    #9901
    az alap magyar win xp.
    sp0 :)
    De szerintem úgysem találsz rá jó megoldást. Nekem is csak véletlenül jött össze.
  • Dns5000
    #9900
    milyen windosod volt ? Nekem egy magyar alapbol sp2es
    lehet hogy csak bizinyos win verzioval van problema
  • Dns5000
    #9899
    hat ez nem segit tul sokat en a mostanit szeretnem megjavitni :/
  • Dns5000
    #9898
    kosszi majd megneznem az nLiteot
  • dokar
    #9897
    Legegyszerűbb, hogy másik vinyóról bootolsz, vagy elviszed vkihez a vinyódat, hogy lecopyzza neked a cuccod. Próbálkozhatsz még az oprendszer megjavításával is, de a legjobb az amit legelsőnek írtam. Legközelebb ne a Documents & Settings-be ments, az a titkárnőknek van kitalálva! ;)
  • BaloghAdam
    #9896
    bekapcsoláskor hiányzó ntldr-t ír ki a gép. Mit lehet tenni, hogy a dokument&setting-ben lévő adataimat meg tudjam menteni?

    Köszi előre is.
  • dokar
    #9895
    Nem meglepő. Korábban én is jeleztem már itt, hogy elvesznek szabad helyeim, azáltal, hogy néha törlés után néha nem szabadul fel a hely, de senki nem állt mellém. Szal szvsz neked sem fog ezügyben itt segíteni senki. Nálam ez a hiba SP2 után keletkezett. Utána csak formattal tudtam visszakapni a szabad helyeimet. Aztán megint jelentkezett a probléma. Elkezdetem ismerkedni az nLite-al, csináltam jól lecsupaszított Win-t, kiszedtem egy rakás komponenst. Nem tudom melyik okozza ezt a 'törlés után nem szabadul fel hely' hibát, de mindenesetre nincs ott, mert a hiba többet nem jelentkezett.
  • hano2
    #9894
    Kösz.A win help-et korábban megnéztem,de én óvatos duhaj vagyok.A tapasztaltabbak tanácsa is érdekel.
  • Dns5000
    #9893
    chkntfs
    Megjeleníti vagy beállítja, hogy a számítógép indításakor be van-e ütemezve az automatikus rendszerellenőrzés a FAT, FAT32 vagy NTFS köteten.

    chkdsk
    A használt fájlrendszer alapján állapotjelentést hoz létre és jelenít meg a lemezről. A Chkdsk felsorolja és ki is javítja a lemezen található hibákat. Paraméterek nélkül a chkdsk parancs az aktuális meghajtóban található lemez állapotát jeleníti meg.

    Amugy van egy beepitett help a windowsban csak f1 et kene nyomni

  • Dns5000
    #9892
    Na nekem meg egy NTFS es kerdesem van. Mostanaban csomoszor eszrevettem hogy ha letorlok nagyobb fileokat neha nem szabaditja fel a helyet. Ujrainditas, chkdsk semmit sem hasznalt, aztan bootoltam egy masik winyorol es vissza kaptam a szabad helyet.
    Valoszinuleg nem szamolja ujra minidg hogy mennyi hely szabad hanem tarolja valahol. Lehet hogy a Total commander file torles funciojaval van vami gixer?
    Kuka termeszetesen le van tiltva.
    Hogy tudnam ravenni hogy szamolja ujra?
  • Dns5000
    #9891
    valaszolhatsz igent, azert nem tudja ellenorini mert azon van a windows az csak az inditasa elott tudja megtenni, ezert kell bootolni
  • hano2
    #9890
    Sziasztok!A napokban előfordult,hogy fagyás után csak a reset segített(WinXPprof+SP2)Kérdésem:ha a merevlemezen "maradék"-ok,el nem mentett állományok keletkeznek,hogyan ellenőrizhetem biztonságosan?(pl CHKDSK vagy CHKNTFS?)Ennél a kérdésnél nyugodtan választhatom az I(gent)?:"A Chkdsk nem futtatható, mert a kötetet egy másik folyamat használja. Kívánja, hogy a kötet vizsgálatára a rendszer legközelebbi újraindításakor sor kerüljön? (I/N)"Mi a különbség a CHKDSK és a CHKNTFS között?Kösz előre is.

  • gyorgy
    #9889
    microsoft office 10 és mindegyiknél kiirja ugyan azt/Access,Excel,Word,Powerpoint/igen redszergaz.jogs.van
  • hmhm
    #9888
    Milyen verzióju office van telepítve?
    A többi elindul rendesen ? Word, PowerPoint, Access,.. ?
    A felhasználónak van rendszergazdai jogosultsága?
  • gyorgy
    #9887
    Sziasztok!segítséget szeretnék kérni.A gondom az,hogy amikor az excelt elinditom azt irja ki:"az op.rendszer jelenleg nincs konfigurálva ennek az alkalmazás inditásához".Mit kell tennem,WindXP prof. van a gépen.Egy kezdő 12 éves lány kéri a segítséget.Elöre is köszönöm
  • Dodo55
    #9886
    Amíg nem kattintottam a fájlokra, addig az ikon csöndben volt, amikor rákattintottam, és homokórásott, akkor viszont villogott.
  • Sanyix
    #9885
    Sztem a kapcsolat villogásnak semmi köze ehhez amit írtál. Ha van netkapcsolat szokott villogni mindíg, mivel néha a szolgáltatód szervere kommunikál a gépeddel, nameg a támadások is a netről :D
  • Dodo55
    #9884
    HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers és ezen belül lehetett valami nem létező progi bejegyzése, ami a * miatt minden fájltípusra vonatkozik, és emiatt valamiért mindig az interneten keresgélt valamit. Aztán innen a WinRAR kivételével mindent kitöröltem és jó lett.
  • strebacom
    #9883
    Melyik érték volt mit állítottál át??
  • Dodo55
    #9882
    Megoldottam. Egy registry érték okozta.
  • Dodo55
    #9881
    Sima csökkentett módban nem csinálja, de csökkentett mód hálózatban-ban csinálja, szóval ahányszor akarok valamit csinálni egy fájl-al, a windows ha tudja, hogy van internet, akkor valamit internetezget.
    Pár napja utánanéztem, hogy hogy lehet msi-telepítőket csinálni, és láttam, hogy van ez a windows installer 3.1, és gondoltam, lehet, hogy ezzel nem csak futtatni, hanem csinálni is lehet msi fájlokat. A letöltéshez azonban kellett ez az eredetiségvizsgálat, és véletlenül elindítottam. Kb azóta csinálja, de remélem nincs köze ahhoz az eredetiségvizsgálathoz.

    Szóval a lényeg, hogy a windows amikor tudja, hogy van internet, akkor valamit csinál, ahányszor hozzáférek egy fájlhoz, de vajon miért???
  • Dodo55
    #9880
    Még csökkentett módban is csinálja
  • Dodo55
    #9879
    Van egy nagy bajom:
    Ha meg akarok nyitni egy fájlt két kattintással, vagy jobb gombbal kattintok rá, akkor másodpercekig homokórát mutat, közben látszik, hogy az interneten csinál valamit a gép, mert villog a kapcsolat ikonja. Szóval ha valamit akarok csinálni egy fájlal, akkor 5-10 másodpercet kell várnom, és ez nagyon idegesítő. Ha ZoneAlarmmal teljesen blokkolom az internetet, akkor addig homokórázik, amíg fel nem oldom a blokkolást, szóval valamit csinálni akar a gép amikor egy fájlhoz akarok hozzáférni. Exe fájloknál, parancsikonoknál, és mappáknál nem csinál ilyet.
    Van fent vírusirtó(NOD32), vírust nem talál, Ad-aware se talál semmit.

    Mi a fene lehet ez?
  • Balumann
    #9878
    Ja akkor értem, sajna ntfs van. Na most az a baj hogy valami vagy valaki (esetleg én még valamikor :D) felrakódott 10 GB-re... és most elvileg a system volume informationba ottvan 10 GB. Na de az a rossz hogy ez nem a C: vinyó, hanem a D:, és a C-re van alapban álíltva 2 GB hogy ezeket a visszaállítási pontokat elmentse, nem tom minek a D-re... :S
    Megpróbálom leveszem 1 GB-re a méretet, hátha lecsökkenti :(
  • keeper2
    #9877
    Balu: A system volume könyvtárakat a windows védi, azért nem lehet belépni. Én nem alapból mindig kikapcsolom, de szerintem, ha lecsökkenteni akarod a méretét, inkább próbáld meg bekapcsolni, és minden meghajtón a lehető legkissebbre állítani a méretet. Amúgy, nem kell kifejezetten norton commander hozzá, hogy letöröld, az a lényeg, hogy dos alatt tudod törölni, az már teljesen mindegy, hogy valamilyen fájl managerből, vagy közvetlenül parancssorból. Viszont, csak fat32 alatt működik, mivel, ha ntfs a partíció (amit az xp alapértelmezettként favorizál, tehát nagy eséllyel neked is ez), akkor nem is fogod látni, így felesleges ekkor törekedni a dos alá jutással. (létezik ntfs for dos is, de ez leginkább csak olvasásra jó)

    Sland: ha mpg video fájlod van, akkor a legegyszerűbb total commanderben összefűzni őket. Avi esetében bonyolultabb, mert, bár összefűzi, ott meg kell változtatni az indexelését is, hogy ne olyan hosszúnak higyje, amilyen az első fájl. Ehhez szerintem virtualdub vagy nandub tökéletesen megteszi. Ott van az append valami pont, amivel egy fájl mögé tudsz fűzni egy másodikat.

    Cserre: valószinűleg szerintem is vagy proci, vagy video kari túlmelegedés lehet. Tapasztalataim alapján meg kell kérdeznem, mikor pucoltad ki a ventijeit? Az emberek jó részes cseszik rá, és rengetegszer már úgy jött be valami, hogy nem működik, viszont a venti döglődik, vagy sokszor teljesen be is állt, egy esetben annyira, hogy még kézzel is alig lehetett megforgatni. Szóval, szerintem olyan 2 havonta ajánlott kifújni (sűrített levegő, de megteszi a porszívó fújó állása is), időnként pedig a csapágyakat megolajozni. Igazából herótom is van a sok **** embertől, akik visszahozzák totál koszosan, hogy zörög a venti, vagy fagy (túlmelegedés miatt), és persze takarítást soha sem látott a gép, pedig pont azért nincs lezárva, valamitn benne van a jótállási feltételekben is, hogy nem garanciális a megfelelő karbantartás hiányából eredő hiba (amúgy, nagykerben vagyok, tehát nem is a végfelhasználótól kerül vissza a cucc). Viszont, vannak olyan esetek, amikor elég gyatra a hűtés alapból, és a tesztpadunkon nem fagy, de gépbe beszerelve már nem elég jó a szellőzése. Épp ezért, ha pl. a videokarid tűzforró, akkor javallott egy házhűtő ventit venni, azt műanyag távtartó bakokra állítani, és rárakni a videokarira, úgy, hogy az fujja felülről a chipet. Sokat tud segíteni.
  • Sland
    #9876
    thx
  • lenta
    #9875
    Szerintem látogass el IDE, itt részletes leírást találsz!
  • Sland
    #9874
    van 15 videófájlom azokat egybe szeretném rakni. pontosan hogy kell gyorsan és egyszerűen? mondták már hogy virtualDubbal de ott nem tom hogy hol kell. megmondaná valaki hogy mit tegyek?
  • cserre
    #9873
    Cserre Dokarnak: nagyon szépen köszönöm
  • billblues
    #9872
    Sziasztok!Egz olyan kerdesem lenne,hogy tud e nekem valaki ajanlani 1 progit,amivel tobb ip cimet is egyszerre at lehet irni?