25353
Whistler - Windows XP
  • pici
    #9951
    Köszi!!! Már nézem is.
  • keeper2
    #9950
    Nem tudom, mi lehet ez, de nézd meg az indítópultban mi van, illetve, az msconfig parancsot kiadva az automatikus indítás fülön nem lehet-e valami gyanús, nem oda illő dolog, ami elindulna. Ha találsz ilyet, akkor szedd ki az automata indítását. Próbálkozhatsz is, kiszedegetve őket megnézni, melyiknél tűnik el a hibajelenség.
  • admi
    #9949
    Stratoman! Megneztem az oldalt amit ajanlottal, aztan vegigcsinaltam az istrukciokat, es sikerult hozzaferni az adataimhoz! Ugyhogy nagyon koszonom a segitseget. A tobbieknek is koszonom.

    Most telepitem az uj win-t egy masik vinyora. Egyebkent mar kb 1,5 eve gond nelkul mukodott az xp-m es nagyon meg voltam elegedve vele. MOst sem a sajat hibajabol ment tonkre, hanem a kontakt hibas HDD-m miatt:(. Ez van, de a lenyeg, hogy a fontos adataim megvannak.
  • pici
    #9948
    LÉcci valaki tudan válaszolni a 9941es üzenetre? Köszi!
  • hano2
    #9947
    Sziasztok.Telepítettem egy programot,majd szabályosan letöröltem,de a Win konfigurációs beállításainál(msconfig)megmaradtak a bejegyzései.Hogy távolíthatnám el véglegesen és biztonságosan?(regasztrációs adatbázis? nekem előzőleg Win 98 volt)
  • atlagember
    #9946
    a program szerint mas az ip címem, de a böngészőn egyes teszteknél és nézettségi statisztikáknál még a valódit adja.
  • hmhm
    #9945
    pl nekem:
    edit / preferences / advanced / proxies / és ide írd be

    google ben keress működő proxy szervert, ami legalább anonymus ként van feltüntetve az lesz a barátod! vagy 5-10 et végigkell próbálnod hogy melyik működik és elég gyors e
    http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q=proxy+list&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=
  • atlagember
    #9944
    Az oké, de mit és hol?
    (adsl-em van, belső routeren keresztül megyek a netre. Az oldalon a a szolgáltató által adott IP-t látom, de ha valaki ezt visszaellenőrzi, akkor kiderülhet, hogy kié volt az a cím akkor.)
  • hmhm
    #9943
    állítsd be a proxy -t
  • atlagember
    #9942
    Sziasztok!

    Tudna valaki egy linket adni, amiről letölthetnék egy anonimítást biztosító progit XP alá.
    (Úgy karaok netezni, hogy az ip címem ne a valós érték legyen a meglátogatott oldalon.)
  • pici
    #9941
    Sziasztok! Mostanában az indítássnál mindig elindul a következő valmai:

    és vagy százszor ki kell canselezni ha nem akarom, hogy futtassa magát. HA meg futtatta:


    A kérdésem az lenne, hol a szöszbe lehet ezt a parancsot kitörölni? Az indítópultnál néztem, de ott nem találtam.
    Előre is köszi a segíteséget!
  • tomo
    #9940
    nekem , mint irtam egy egyszeru bootolassal a javitokonzolba ( xp sp2 cdrol ) sikerult megoldani a hibat. persze fogalmam sincs , hogy miert sikerult.
    szal csinalj egy sp2 es cdt sztem es bootolj be onnet, hatha neked is megjavul a windozod.
  • tomo
    #9939
    te vagy a 3. ezzel a problemaval rovid idon belul. most mar tenyleg kivancsi vok mi lehet ez....
    #9915 es #9920 hsz
  • stratoman
    #9938
    Nézd meg itt:

    Link
  • admi
    #9937
    nem, mert a hibaüzenet ugyanaz sajnos
  • Met
    #9936
    csökkentett módba se indul el?
  • admi
    #9935
    Sziasztok! Hihetetlenül _fontos_ kérdésem lenne, SOS!

    Szóval van 2 HDD-m. Az egyik egy IBM, a másik egy Seagate. Az IBM-en volt mindig is a winxp sp2, és a felhasználói fiókom által védett pótolhatatlan képek, dokumentumok. Az IBM vinyóm ma megsérült, a windows nem indul, a fájljaimhoz nem tudok hozzáférni, és ez nagyon kínos, mert egyrészt több év magánjellegű képeinek termése és a munkámmal kapcsolatos dukmentumok ezek. Nagyon sokat próbálkoztam, de nem sikerült életre kelteni a win-t. A hibajelenség az, hogy induláskor még a nem grafikus felületen kiír valami olyat, hogy a \Windows\system32\config\system fájl hiányzik, vagy sérült. Közben feltelepítettem az xp-t a Seagate-re, az említett fájlt kicseréltem a jóra (tehát a seagate-ről az ibm-re), de az sem indította el.
    Összefoglalva, én úgy látom, hogy a win-nek minimális mértékben működnie kell ahhoz, hogy gyorsan csinálhassak egy backupot a fájljaimról, a többi mehet a kukába, úgyis azonnal formáznám, de addig nem szabad letörölnöm a felhasználói fiókomat.

    Persze az is lehet, hogy létezik valamilyen szoftver, amivel visszafejthetőek a védett fájlok. Ti ismertek ilyet?

    Ami még eszembe jutott, hogy ha újra telepítem a win-t az IBM-re, akkor talán megjavítja ezt a hibát, és a felhasználói fiókom is megmarad, de itt is hibába ütköztem, ugyanis nekem sp1 cd-m van, amire rátelepítettem az sp2-t, jelen állapotában nem képes megjavítani az operndszert az sp1 cd-ről. Azt írja ki, hogy egy idegen oprsz. vana vinyón, amit felül fog írni, és minden beállítást, felhasználót és dokumentumot törölni fog.

    Kérdezném, hogy ha sp2 cd-ről csinálnék reinstallt, akkor a beállításaim/dokumentumaim megmaradnak?

    De a legfontosabb kérdés, hogy milyen módon lehet a titkosítást levenni a fájljaimról. Kérlek segítsetek minél előbb, mert nagyon nagy szükségem lenne a fájlokra.

    Köszi, admi
  • keeper2
    #9934
    Jimbo: talán egy microsoft rendszermérnök.

    Mikii: azthiszem kissé problémás lesz a windows telepítése, mivel az felülírja a boot-ot, és nem fogod tudni többé a linuxot indítani. Fordított esetben nincs gond, mert a linux felismeri a win-t és berakja boot menübe, csakhát a microsoft nem tartja operációs rendszernek a linuxot, hogy azt menüből lehessen indítani (bezzeg a régebbi microsoft rendszereket támogatja ily módon). A hely probléma azért lehet, mivel szinte teljesen biztos, hogy a linux feltelepítésekor felhasználták az összes helyet a particióknak (nem is csoda, minek hagynának particionálatlan helyet, hisz 10 emberből 9 azt hinné, kisebb vinyót adtak neki, azért kisebb a helye). Tehát, a linxot kellene átparticionálni hogy kisebb legyen a foglalt helye, a felszabadult üres helyre pedig lehetne rakni windowst.
  • Jimbo
    #9933
    Sziasztok!
    Tegnap lefagyott a gépem, reset után azt írta, h a "Rendszer súlyos hiba után állt helyre" és a hibanaplóban ezt találtam:

    Hibakód: 000000c2, 1. paraméter: 00000007, 2. paraméter: 00000cd4, 3. paraméter: 02060001, 4. paraméter: 85343810.

    Meg tudja vki mondani ez alapján, h mi lehet az a súlyos hiba? Köszi!
  • Fenrir
    #9932
    jó az az xp sp2, esetleg majd később meg lehet próbálni egy vistát mikor nem lesz már annyira bugos
  • mikii
    #9931
    Köszönöm. Hely biztos van, mert új a gép,csak gyárilag rárakták a linuxot.
  • David01
    #9930
    Ha bebootol később a telepítoben le lehet formázni,particiokat törölni/létrehozni.
    Ha nincs elég hely akkor a linoxbol törölj le pár dolgot de szerintem nem ez lessz a baj.
  • mikii
    #9929
    Sziasztok. Hogy kezdjek hozzá xp telepítéshez linuxos gépen? xp telepítö cd-m van. Elsö probára elkezdte és kiirta,hogy nincs elég hely, pedig csak a linux van a rajta.(160gb hdd). Formatálni kellene a vinyót vhogy és ugy elindítani a cd-vel?
  • uzsidoboz
    #9928
    Csá Üdv!

    Éppen windows formázás előtt állok ... már megint... Na mind1...
    Hallottam h vannak más fajta xpk pl: media center edition, vmi "natural" meg ilyesmik!

    Most éppen egy xp sp2vel integrálva telepítek kb 1 éve... ezzel úgy ahogy meg voltam elégedve.. már ha egy windowssal elégedett lehet az ember....

    Milyen xpk vannak még? +érdemes e ezeket használni van bennük vmi nagy újdonság??? Jó ezekhez a sima xps driver (pl:videok, hangk stb....)?

    Aki tud légyszi segítsen már elég xar a rendszerem.... Köszzzzzz
  • Met
    #9927
    itt van sok
  • Ronaldinho
    #9926
    Légyszi írjatok nekem! Ehhez Microsoft Windows XP Professional Hungarian SP 2 Integrated-ME telepítő kódot! Előre is nagyon köszönöm! üdv: Roni
  • cseak
    #9925
    tomo

    mikor a problemaval talalkoztam, a gepem nekem is netre volt kotve, tuzfal, virusirto is futott a gepen. mas, kulfoldi forumokban utanaolvastam, ott is eleg gyakran talalkoztak ezzel a hibaval, de jo otletet nem talaltam sehol...
  • hmhm
    #9924
    SP1 es kulcs jó SP2 höz is, inkább a natúr win kulcsa lehet rossz a feljebbiekhez.
    keress rá : windows XP CD key changer
    fogsz találni pár kulcsot is, ami SP1, SP2 kompatiblis
  • biomage
    #9923
    nem fogadja el a kulcsomivel a kulcsod sp1s re jó csak
  • Densply3452
    #9922
    Hy!!
    Nem megy az SP 2 instalálása!valami CDkulcsra hivatkozik, hogy nem helyes!!
    DE akkor, hogy raktam volna fel??
    Meg eleve feltört Widowsom van!
    segítsetek!!
  • peti81
    #9921
    Tud valaki nekem winxp hun, sp2 intergratedhez serial number-t?
  • tomo
    #9920
    hmm, ez nagyon gyanus, ugyanez a hiba tortent egyik ismerosomnel is.
    lehet hogy ez nem veletlen? es valami dolgozik a hatterben? ( virus ? )

    telepitolemez behelyezese utan javitokonzolra belepes utan a file ott volt a vinyon a megfelelo helyen , igy modositas nelkul ujrainditottam a gepet, es mukodott. nagyon furcsa!

    kivancsi leszek mi ez.

    ( meg annyit, hogy az ismeros gepe internetre kotott, valszeg sosem frissitett xp sp2 pro. elvileg beepitett tuzfallal, es antivirPE nevu virusirtoval )
  • Sland
    #9919
    thx
  • keeper2
    #9918
    Attól függ, milyen fájl volt az eredeti. Általában akkor szokott .out fájl képződni, ha nincs meg az egyesítéshez a .crc fájl. Ez utóbbi fájlban van az ellenőrző érték, hogy tudd, sikeres volt-e az egyesítés, valamint innét tudja meg a fájl kiterjesztését is. Szerintem egyszerűen írd át a .out-ot arra a kiterjesztésre, amilyennek kell lennie az egyesítés után.
  • Sland
    #9917
    hi.remélem tud vki segíteni. total commanderrel összeegyesítettem pár fájt és ccsinált belőle egy .out fájlt. azt mivel tom megnyitni?
  • janos666 #9916
    Nem tudja valaki hogy az OfficeXP programok, mint például a FrontPage milyen Microsoft szolgáltatásokat használnak? Nemrég nekiestem és találomra letiltottam minden szolgáltatást amit első olvasatra hasztalannak találtam. Az officen kívül minden tökéletesen fut és felszabadult vagy 60Mb RAM, de a FrontPage meg nem hajlandó elindulni hanem kifagy Visual Runtime errorral.
  • cseak
    #9915
    sziasztok!

    remelem tud vki segiteni. egy ideje nem tudom elinditani az xp-t, mivel azt a hibauzenetet kapom:

    windows\system32\config\system file nem talalhato vagy hibas.

    erre a microsoft oldalan azt ajanljak, hogy a telepito cd-vel inditva, masoljam ezt a file a repair konyvtarbol az eredeti helyere. mikor ezt megteszem, utana banhogy mukodik, de van hogy ugyanezt a hibauzenetet kapom.

    van hogy az ntfs.sys, vagy a pci.sys-re irja ki ugyanezt.

    a legerdekesebb, hogy van amikor a hibauzenet utan ujrainditom, es megint megy rendesen.

    van vkinek vmi otlete???

    elore is koszi

    atesz
  • Dodo55
    #9914
    Ez érdekes: Most kapcsoltam be a gépet és amikor a feketeség volt akkor elkezted mozgatni az egeret össze-vissza, és mintha egy pillanatra olyanná volt volna, mint amit egy szövegmező fölött jelenít meg.
    Lehet hogy ott van már a bejelentkezés, csak nem látszik valamiért?
  • Dodo55
    #9913
    Van 1 kis gondom:
    Miután indításkor eltűnik a Windows logo, átvált 1024x768-ba a felbontás, és be kéne jönnie a Bejelentkezésnek, de ahelyett feketeség, és csak az egérmutató látszik, majd fél perc múlva bejön a bejelentkezés, de annak a feketeségnek nem kéne ott lennie.
    Mi a fenét csinálhat a gépem a bejentkező képernyő megjelenítése előtt?
    Pár napja csinálja.

    Másik gond: van egy xpsp2 cd-m, de nem akar bootolni ezen a gépemen, másik gépen bootol, de ezen nem. A sima xp-s cd-m viszont bootol ezen is szóval nem a bootolási bios beállításokkal lesz a gond. A gépemen 2 db xp van azonos partíción, az egyik halott(alaplapcsere miatt), és ezt szeretném feléleszteni, de a nosp-s xp cd-mel nem tudom, mert nincs olyan lehetőség aminek kéne, az sp2-es cd-men viszont van.
  • Kaszi46
    #9912
    köszi mindenkinek a segítséget, végül is az easyrecovery progival sikerült megoldani. Az adatok 90%át visszanyertem.