25353
Whistler - Windows XP
  • DJ Bee18
    #9991
    ugye egy előző géphez kapott eredeti XP-t lehet használni egy másik új gépen is?
  • Uvilmos
    #9990
    nem, már megoldodott,vinyo volt szar, Szia
  • kerecseny
    #9989
    Jó, de az a helyzet, hogy sikerült már korábban feltenni a nérót is meg az alcoholt is és nagyon megszoktam sztem nagyon jó jó kis programok.Azóta volt egy partíciós meghajtó teljes törlésem, de a z xp a másik partíción megmaradt... Plusz azóta tettem be be egy dvd írót a cd író mellé.

    Én úgy gondolom, hogy a meghajtók elnevezésébe keveredett bele az XP , de nem értek a helyre hozatalához.
  • saba30
    #9988
    Véletlenül nem Symantec antivirust tettél fel?, még az szokott ilyent csinálni!
  • saba30
    #9987
    Kicsit pontosítanék nem fagy le csak iszonyatosan leterheli a procit + a kapcsolatot, ami azért van mert alapba a címfeloldás, a port feloldás, a protokol feloldás be van pipálva, és ez a feladat 200 feletti kapcsolat számnál iszonyatosan le tudja terhelni a procit és a inet kapcsolatott is feleslegesen terheli. Javasolt a kikapcsolásuk (persze ha nem vagy kiváncsi), és máris használható.
  • saba30
    #9986
    így van ez nagy valószínűséggel memória, esetleg lehet még ide kábel hiba is (ha az van)
  • Roll
    #9985
    Na akkor holnap kiporszívozom, és futtatok egy memtest-et, aztán majd értekezünk.

    Addig is köszi a tippeket!
  • lck
    #9984
    XP telepítés leáll, mert fájlokat keres - ember azt hinné hogy CD probléma - aztán memória. De processzor hűtés is lehet.
  • Roll
    #9983
    Hűtéssel nincs baj.

    Memtest-et majd holnap akkor megcsinálom, ma már semmi kedvem hozzá.
    Meg ha emlékeim nem csalnak az nem egy 5 perc.
  • hmhm
    #9982
    memtest+ t futtass le!
    hűtéssel nincs baj?
  • Roll
    #9981
    Mit értesz hasonló tüneteken?
  • lck
    #9980
    Nekem hasonló tüneteket memóriahiba okozott.
  • Roll
    #9979
    Ha valakinek van valami ötlete szóljon:

    Tegnap behalt tesóm gépe, kifagyott aztán többet nem állt lábra a windows.
    Azt írta megsérültek a windows fájljai.
    Letöröltem mindent, a patíciókat is, aztán újra létrehoztam mindent.
    Aztán nekiálltam a windowst telepíteni, és a fájlok másolásánál mindig más
    fájlnál megállt hogy nem tudja másolni. Azt hittem a lemezzel van gond, hoztam
    még másik 3 xp-cdt, de csak nem akarta, aztán kb. 10x-e felment rá, este még jó is volt, aztán másnap újra kezdődött a mizéria megint behalt a windows.
    Ma megint nem másolja fel a fájlokat, cseréltem már cdromot is hátha azzal van a baj, de nem. Partition magic nem ír semmi hibát mikor formázok vagy particiót csinálok.

    Valami tipp???
  • akyyy
    #9978
    ha egy olyan gépet akarnank feltenni, amin linux uhu van, akkor hogyan lehet feltenni réá xp-t? elegendeő csak a cd-t behelyezni újrainditás előtt, vagy a biosba is be kel állítnai vmit? és ha igen, hol, mert nehéz picit elmagarázni mert nem nekem kell:S:)
  • Stann
    #9977
    A jelszó-megjegyjész hogyan lehet újra beállítani?
    Mert már nem kérdezi meg, hogy mentse-e a felhasználónevet és jelszót, pedig jó lenne...

    Köszi!
  • keeper2
    #9976
    Én mindenesetre a keriot már igen régóta használom és egyetlen problémám vele mindössze, hogy ha fut az emule, akkor nem ajánlott a gui-t megnyitni, mert befagy (akkor is működik tovább a tűzfal, csak a grafikus felület ablaka fagy le, így editálni lényegében csak akkor lehet a szabályokat, ha nem megy az emule. Ellenben, már több számtech lapban is olvastam az sp2 tűzfaláról cikkeket, és bár írták, hogy javult, még mindig csak másik tűzfal mellett ajánlják a használatát.
  • Sanyix
    #9975
    Amiket automatikusan engedélyez, azokat is le lehet tiltani, bár akkor is hozzányúl de csak akkor ha azt a programot használod amihez engedélyezni kell. Pl a távoli asztalt letilthatod, és addig nem is nyúl hozzá amíg nem indítod el a távoli asztalt. Amúgy a más tűzfalakkal bizonyos gépeken, konfigokon sok gond lehet. Fagy, hibákat okoz, vagy összevissza állítgatja magát és lexarja hogy a felhasználó mit állít, vagy még azt is letiltja amit nem kéne. Ilyen hibákról elég sokat hallottam, úgyhogy csak saját felelősségre.
  • keeper2
    #9974
    Ha mindenképp az xp tűzfala kell, akkor start menü/beállítások/hálózati kapcsolatok, itt kiválasztod a védeni kívánt nekapcsolatot vagy hálózati csatlakozót, jobb klikk/tulajdonságok/speciális/beállítások és itt bekapcsolhatod. Ellenben, nem javaslom, vagy legalábbis nem javaslom, hogy ez legyen az egyetlen tűzfalad, mivel sok szabály automatikusan van beállítva benne, így sominden van, amire elmondható, hogy "az elleeen neeem vééd", pl: ha egy kapcsolat a gépedről indul. Javaslom a kerio-t, jelenleg még ingyenes, nagyon királyul konfigurálható, ráadásul, ha telepítéskor learning mode-ot választasz, akkor minden szabály nélküli kommunikációra rákérdez, hogy mi legyen vele (persze, automatizálható is a szabály a késöbbiekre), így nem kell sok szakértelem hozzá, és sokkal biztonságosabb.
  • Sanyix
    #9973
    Hát én kikapcsoltam a biztonsági központot, a futtatás, services.msc -ben mivel akkor is hisztizett ha az dsl modemhez kötött lan tűzfalvédelmét letiltottam. Mivel a net kapcsolatot külön is lehet védeni, így akkor meg 2 szer védte volna ugyanazt :)
  • baknor
    #9972
    Emberek! 2 problémám van.
    Újra kellett telepítsem az XP-t (egyéb gondok miatt). De nem ez a lényeg.
    1. Ha le akarok IE-ből tölteni (bármit - doc, progi, ...) rákattintás után legalább fél percet várakozik, majd egyszer csak felugrik a letöltőablak. Miért várakozik fél perceket (mérettől függetlenül?? Azelőtt enm csinált ilyet.

    2. A gond akkor kezdődött igazán, miután az SP2 fel lett telepítve.
    A biztonsági központban a tűzfalra azt írja ki Ű(kezdettől fogva), hogy "figyelés kikapcsolva". Eddig ezt soha nem is hallottam, nemhogy találkoztam vele. Miért van ez? Hogyn tegyek ellen? Tudom hogy sokan fikázzák az XP-t meg a tűzfalat is, de nálam eddig bevált és szeretném hazsnálni, mer nyelem be a sok vírust. Se be- se kikapcsolni nem tudom.
    Segitsetek!!
  • keeper2
    #9971
    Nem szoktam használni, így nem tudom pontosan, mi van benne, de tudtommal a helyreállítás a korábban készített fájlok felhasználásával teszi rendbe a gépet. Ha jól értettem, akkor neked nincs ilyen korábban elkészített floppyd, de most hibás a géped, és csodálkozol, hogy milyen floppyt rakj be....
  • tomo
    #9970
    http://www.campus.hu/felsooktatas/felsooktatas_letoltes.html
  • kritttt
    #9969
    Tud valaki egy olyan linket ahol letölthetném a Microsoft office 2003 Prosesional csomagot a választ előre is kösz
  • Roll
    #9968
    Berakom az xp telepítő cd-t és ott van olyan hogy automatikus helyreállítás,
    helyezzem be a kis floppyt.
  • tomo
    #9967
    he?
  • Roll
    #9966
    Valaki légyszi segítsen gyorsan. :-D
    Windows xp-t kéne telepítenem,de lusta vagyok.
    A helyreállíást választanám inkább, de nem tudom, hogy mit kér floppy-ra.

    Előre is köszi
  • Uvilmos
    #9965
    THX
  • keeper2
    #9964
    Nem hinném, legalábbis ilyen irányú problémát még sosem tapasztaltam. Ráadásul, ugyanazt a vinyót használtam az előző lapomnál is, mégis csak az újabbra való cserénél jelentkezett. Mindenesetre, ha le akarod tesztelni, minden gyártónak van vinyó teszt progija, az kiolvassa a smart hibákat, illetőleg burnin és felület tesztet is tudnak. Az elöbbi az, amit a gyártók is használnak az ellenőrzéshez.
  • Uvilmos
    #9963
    mert az az egy amit kézalatt vettem :(
  • Uvilmos
    #9962
    Vinyobaj nem lehet ?
  • Met
    #9961
    Daemon Tools nem jó?
  • Uvilmos
    #9960
    eh, de ha kihuzom a hálobol meg letiltom a hálokarit akkor is csinálja :(((
  • keeper2
    #9959
    Nálam is tapasztalható hasonló probléma, bár itt nem ilyen szignifikáns és nem is ugyanott van, de pl. nekem betöltődik az xp felhasználói felület, valamint kb 3-4 program, majd utána jön egy kb fél perces álló üzemmód, amikor látszólag semmit nem csinál, majd ezek után megint őrült nagy töltögetés következik és betölti a többi progit. Mindenképp a hálózattal van kapcsolatban, valószinűleg címet akar szerezni dinamikusan, mivel eközben pl. nyugodtan lehet progikat indítani, teljesen gyorsan betölti, illetve a bootvis is azt hiszi, hogy eme várakozás időnél befejeződött a driverek betöltése, valamint, egészen addin nem jelentkezett ez nálam, amíg elösször rá nem dugtam a hálókábelt a telepítés után. Nálam adsl van, így a dinamikus címkiosztás kell, ellenben a fura, hogy az előző gépemnél nem volt semmi ilyen pedig ugyanazok a programok voltak fent, csak az bartonomat cseréltem a64-re (persze proci, alaplap és memória csere volt, de a többi mind ugyanaz). Ellenben, a haveromnál is én telepítettem a gépét, neki intel alapú gépe van, és ugyanez tapasztalható, mint most nálam.
  • kerecseny
    #9958
    Sziasztok!
    Az Alkohol 120 és A Nero Burning rom XP SP2 -re telepítésekor a következő hibaüzenetet kaptam.
    Internal Error 25001.25021
    Sajnos ezzel én nem boldogulok.Pedig jó lenne feltelepíteni az említett progikat, mert a virtuális meghajtóra nagy szükségem lenne.
    Ha tud valaki segíteni várom válaszát
  • Uvilmos
    #9957
    nem jo ez se, de azért kösz a segitséget :(
  • Uvilmos
    #9956
    Kösz meg proszálom
  • Mikiller
    #9955
    Asj fix IP címet a hálókártyádnak.
  • Uvilmos
    #9954
    Sziasztok, lenne egy kis gubanc és nem tudok rájönni hogy miért lehet ez, bekapcsolás után amikor bejön a windos logo, min 5 percig azt kell néznem :(, csak tippeket szeretnék, hogy mitől tart ennyi ideig betölteni az XP-ét. Előre is kösz a válaszokat.
  • hmhm
    #9953
    lál
    driver probléma vagy ha máshol is előjön akkor memória hiba
  • pemar
    #9952
    Segítséget szeretnék kérni! Képeket vagy filmet akarok megnézni a gépen egyszerűen kiírja "0x0b313397"címen található utasítás a "0x00000000" memóriacímre hivatkozott. Memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: written. NA MOST EZ MIT JELENT, HA CSAK MEGNÉZNI AKAROM?