25353
Whistler - Windows XP
  • Dns5000
    #10071
    2. particio
    eleg uj gep nem hiszem hogy a 1024 clylinder gond
    ha a 2. particiot rakom aktivra akkor siman muxik csak elegge maceras floppyrol bootolni meg fdiskezni
  • hmhm
    #10070
    a win98 hanyadik partíción van?
    1024 es cylinder alatt van? egyes ( régebbi ) biosoknál porbléma lehet.
  • Dns5000
    #10069
    nem tud valaki egy jo leirast a boot.inirol?
    hogy kell egy masik oprendszert bootolni ami nem xp?
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
    ezt atirtam
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Win 98"
    ra de keresi az xp boot filejait :/
  • Kontrakcio
    #10068
    igen! +próbálkozom még vhogy de ha van ötletetek majd +irjátok?
    köszike!
  • Kontrakcio
    #10067
    Köszike! +próbálom! Amugy Kellemes Karit mindenkinek ! :D
  • urbijoe
    #10066
    köszi
  • dester
    #10065
    Vezérlőpult - Betűtipusok
    Fájl menü - Új betűkészlet telepítése.
  • urbijoe
    #10064
    akkor mondj olyan oldalt ahol van karácsonyi és telepitös
    mert én tudok olyan oldalt ahol telepitös van és müködik is de nincs karácsonyi
  • Met
    #10063
    jó, mert telepíteni szokás
  • urbijoe
    #10062

    pl: ilyen
  • dester
    #10061
    A #10049-ben be van linkelve, hogyan kell eltávolítani illetve helyreállítani.

    A spyware keresők akárhányat is lefuttatsz, nem fogják visszaállítani a háttér beállítási lehetőséget.

    Ha nem műkszik ami ott le van írva, esetleg próbálj meg egy rendszer-visszaállítást.
  • urbijoe
    #10060
    bemásolom
  • Met
    #10059
    bemásolod vagy telepíted?
  • urbijoe
    #10058
    mért van az hogy berakok uj betüket a windows/fonts könyvtárba és semelyik progi nem látja (ttf formátum)
  • Met
    #10057
    lefutattad mind a kettőt úgy, hogy frissítetted az adatbázisukat és tettél fel vírusírtót amit szintén frissítettél és lefutattad azt is?
  • Kontrakcio
    #10056
    befejezte és leszedte! köszi! de még 1 probléma fennáll!!! :(
    még most sem tom állítani a hátteret!:(:(
  • Kontrakcio
    #10055
    most szedel le és lefuttatom!
    remélem jó lesz mert ha nem akkor kinyírom magam!
  • Met
    #10054
    Lefutattad a Spy Sweepert és a Spybot-ot is és nem szedték le?
  • Kontrakcio
    #10053
    sajna nem az mert kör alakú a felszólítás és nem "3szög"... ! a fejlemény az h a háttér +változott de igy sem lehet állítani a hátteret! az a piros **** meg még ott van!!! vkinek van msn-je??? elküldenép az aszta képemet!
    előre is köszi!
  • Met
    #10052
    a piros ikon nem azt írja, hogy veszélynek vagy kitéve mert nincs bekapcsolva tűzfal?
    mert az az SP2 miatt van
  • Kontrakcio
    #10051
    Vazz! sikerült! köszi! még ujrainditom a gépet és remélem ugy is jó lesz! de az a piros ikon még mindig nem akar eltakarodni!! bár lehet h ujraind al altünik!!
  • Kontrakcio
    #10050
    basszus! nem tom de nem vágom.... 1 kicsit részletesebben leirnád?? kicsit lehet h suta vagyok!
  • ironmaiden
    #10049
    Asztalon jobbklikk - Tulajdonságok
    Asztal fül - Asztali elemek testreszabása - web fül

    Ne legyen bejelölve a jelenlegi saját honlap.

    SpySherrif eltávolítása

    Ezenkívül futtass le valamilyen spyware (pl. Microsoft Antispyware, Counterspy) írtót csökkentett módban.

    Csinálj a hijacktis progival egy ellenőrzést és a logot másold ide.

    Spyware-t, vírust tartalmazó honlapok blokkolása:

    Hosts fájl
  • Met
    #10048
    már nem azért de a Spy Sheriff nem biztonsági eszköz, pont attól lesz még rosszabb a helyzet
    Tedd fel a Spy Sweepert és a Spybot-ot, ezek arra vannak, hogy leszedjék a férgeket.
    És nem ártana ha felraknál valami víruskergetőt és tűzfalat.
  • Kontrakcio
    #10047
    sziasztk! köszi dester a segitséget! viszont itt van még 1 utcsó probléma... amikor elindult a bonyodalom láncolata ( 50 vírus került a gépemre 10 min alatt) akkor a Win-em automatikusan feltelapítette a SpySheriff-et és a hátteremen +jelent egy felirat+kék háttér!! Én azt letöröltem a csába mert van jobb de a háttér nem tünt el még most is itt van a szemét + a tálcán 1 piros jel h a gépem fertőzött(az sem lehet leszedni)!! A lényeg: nem tom változtatni a hátteremet mert ha a tuljadonságoknál +nézem az asztalt nem lehet választani semmit a tapéták közül vazz... be sem lehet jelölni, vhogy inaktiv!!
    Segitsetek lécci vhogy mert mindent csináltam de nem jött be! Átrúgni a monitotan meg nem fogok,hogy nézne ki akkor!
    előre is köszi!
  • hmhm
    #10046
    Keresnék olyan progit, ami kicsit /hibás szintaktikájú XML-t is meg tud jeleníteni!
  • dester
    #10045
    Innen letöltheted:

    Link

    Ja és a neve msvcp71.dll és a system32-be kell másolni.
  • Kontrakcio
    #10044
    Sziasztok! Lenne 1 kérésem!! majdnem +halt a gépem a ki****ott virusok miatt... most már tiszta de 1 dll hiányzik! a neve: mscpv71.dll
    Ha vki elküldené nekem email-ben azt nagyon +köszönném XP-m van ! Jah és az utvonalnak is nagyon ürülnék hogy hova helyezzem be! Gondolom a System 32-be kell de azért jó ha te is elmondod!
    Légyszives segitsetek! Elég szarul indult a karácsonyom!!!
    sziasztok
  • Bubbencs
    #10043
    Sziaztok.
    Nem tudtok egy olyan programot amivel megtudom változtati a XP témáját és mondjuk az asztalon rákantintok egy helyre akkor onnan jön elő a Sajátgép.
    Próbálkoztam már néhány ilyen programmal de nem voltak igazán jók....
    Meg persze ingyenes volt és magyar így 30 napig használhattam.
    Léci segítcsetek ha tuttok.
    Boldog Karácsonyt mindenkinek.
  • Rage47
    #10042
    indítópultot kitisztítottam. a programot letöröltem. majd még beekukkantok az msconfigba is... amúgy thx
  • tomo
    #10041
    es ha a ket jomadarnak nincs sp2 je?
    szerintem meg ebbol is latszik mennyire klyukas a windoz tuzfala, ha egyaltalan be van kapcsolva.
  • keeper2
    #10040
    Az egyértelmű volt nekem is, hogy vagy egy még keményebb spyware-t vagy egyéb kártékony progit akarnak a gépre juttatni, vagy ezzel akarnak a reklámozott oldalra küldeni embereket. Úgy képzeltem, hogy valami, a gépen levő progi küldi az üzenetet loopback-re. Mellesleg, a munkahelyemen is használjuk a net send-et, és tudom, hogy alapértelmezésben a telepítés után le van tiltva (sp2-nél) a szolgáltatás, tehát, vagy valaki bekapcsolta a lentebb említett gépeken, vagy egy spyware nyúlt bele a rendszerbe, ez esetben pedig már a gépen van valami....

    Rage: szerintem az említett program indít valamit, ami a system32 könyvtárat megnyitja sajátgépben. Nézd meg a start menü-programok-indítópult -ban, mik vannak, nagy eséllyel itt lesz valami, ami ezt elindítja. Kisebb az esélye, de az msconfig-automatikus indítás -ban is megnézheted, hátha ott van valami...
  • dester
    #10039
    Mellesleg megjegyzem, hogy ezt nem a gépen lévő spyware csinálja, hanem az üzenetkezelő (netsend) használatával küldik a netről az adott ip-címre ezeket az üzeneteket.
    Épp azt akarják elérni, hogy az adott címről letölthető progit felrakják.
    Ha addig nem volt spyware a gépen majd azután lesz...
  • keeper2
    #10038
    Mellesleg megjegyzem, hogy vegas és bakvarnyú problémájára az üzenetkezelő letiltása csak tüneti kezelés, mivel ezt valami spyware csinálja, és fene tudja, hogy ezen a reklámon kívül még mit csinál a gépen, akár lophatja is a magán jellegű adatokat. Javasolt lenne egy spybots / ad-aware lefuttatása, hogy kiirtsa ezt.

    djukel: próbáld meg az eszközkezelőben az ide vezérlőknél a transfer mode-ot állítani a vinyóknál/optikaiaknál. Ha netán az optikai pio módban van, akkor mindeképp állítsd át, mert az konkrétan az a mód, ami lefogja a procit, mivel minden adat rajta kereszül megy, nem pedig a dma vezérlő intézi.
  • Rage47
    #10037
    Hi!
    Felraktam az Advanced Startup Manager nevü progit. Pár programot ki akartam lőni, ami úgy gondoltam felesleges a memóriában... Aztán mikor újraindítom a gépet, mindig beugrikez az ablak. Mitől lehet? Nem akarok egyből rendszer-visszaállítást...
  • Vegas
    #10036
    oké vakegér
  • hmhm
    #10035
    hangtulajdonságok / felvétel / mikrofon alatti rublika bepipálása
  • gator
    #10034
    hi ! az lenne a hibam h van egy mikrofonom es ezzel ha fel akarok venni hangot a startmenu>kellekek>hangrogzitovel akkor beszelek bele semmit nem rogzit,viszoint ha megy egy szam a gepemen akkor azt erzekele , t e h a t azt veszi fel a hangrogzito amit en hallok a hangfalbol . ez miert van ? hogyan tudnam rendesem megcsinalni h azt vegye fel amit en mondok bele a mikrofonba !?
  • effe
    #10033
    köszi szépen, és így még az a hülye kiírás is eltűnt a hálókártya mellől, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott.. amúgy ezt minek írta ki a windows? mert csak az után jelentkezett h. feltettem az sp2-t.
  • tomo
    #10032
    #10025 #10026. vakegér