25353
Whistler - Windows XP
  • Met
    #10111
    pl. google :P

    Ha ebben a topicban visszakeresel akkor megtalálod azt a sort amivel meg lehet kerülni.
    Alul a keresőbe írd be, hogy Avant Browser, így megtalálod azt a postot amiben írom, hogy az alatt nem történik semmi és az alapján megtalálod azt a postot amiben van az a sor :))))
  • M@TriX
    #10110
    pl? ;)
  • Met
    #10109
    elvileg nem mert amikor az lefut ellenőrzi, hogy legális e a cucc
    de azóta már vannak mindenféle segédletek, hogy lehet kikerülni
  • M@TriX
    #10108
    van egy SP2-es magyar XP-m.
    ezt lehet winupdatelni, mivel nem hivatalos.
    mert pár év után most hajigálom újra az oprendszert, és megnézem mit dobok fel.
    mert van az a valódi oprendszer legális előny vagy mi, annak a keretébe a winupdate leszed valami frissítést amit lefut meg minden.
    szóval azt ki lehet kerülni vagy nem ártalmas?
  • Met
    #10107
    Ontarck Easy Recover formázás után is tud adatot visszahozni (elvileg)
  • KranaZoli #10106
    Hali!

    Óriási segítség kellene!
    Sikerült leformáznom az egyik felhasználónk szgépét, sőt Norton Ghost-ból lett rá felhúzva az újabb Image.

    Mire kiderül, hogy a C:\-re is dolgozott :(

    Tudtok-e olyan alkalmazásról, amelyikkel vissza lehetne állítani egy formázás előtti állapotot?
    Vagy egy formázás előtti könyvtár tartalmát?

    Vagy, ez már veszett fejsze nyele?!
    :(
  • Balumann
    #10105
    ááá very thx, felszabadult 10 giga
  • biomage
    #10104
    a könyvtár tulajdonsága,megosztás fül a hálózati megosztása jellöld ki a mappa megosztást és kész
  • biomage
    #10103
    a mappát meg kell osztanod a hállozatal hogy be tudj menni hogy letörölhesd
  • Balumann
    #10102
    Ismét megkérdezem, régeben már megkérdeztem de még mindig nem értem, mert nem lett jó :(
    Windows XP, NFTS fájlrendszer van, és a System Volume Information mappa kb. így 10 giga körül van, mert annyi hiányzik a vinyómról, teszt bár nem mutatja, nem tom megnézni sehogy se mekora, kitörölni se tom.
    Van valami megoldása annak, hogy azt kiürítsem (ez nem a C: meghajtón van amin a win partíció van, hanem a másik vinyóm). A rendszervisszaállítás már csak a C: meghajtóra van engedélyezve, a D: -ről levettem (8 gigára volt téve), de azóta sem ürítette ki a System volume information mappát.
  • wegha
    #10101
    Hello
    Újra akarom telepíteni az XP-t amiben, sp1 szervizcsomag van. De azóta én készítettem egy másolatot, amibe az sp2-t belefűztem és kiírtam 1 cd-re.
    És, ha telepítem a Windows-t sp2-vel és egyből online akarom frissíteni a legújabb telepítési fájlokkal nem lesz belőle baj, hogy ez egy másolt op. rendszer?
  • Dns5000
    #10100
    koszi mind a 2 valasz :)
  • Torta
    #10099
    Nézd meg a vezérlőpult-energiagazdálkodási lehetőségek-speciális fül- itt nézd meg alul, hogy mi van beállítva, ha megnyomod a kikapcsoló gombot.
  • keeper2
    #10098
    Nem tudom, hogy egyszerűbb-e, mint az elöbbi megoldás, de itt legalább nem kell külön progikat telepíteni (a termilal.hu-n megjelent szöveg):

    Az automatikus bejelentkezés engedélyezése


    A beállítás lehetõvé teszi, hogy a megadott felhasználómévvel és jelszóval a rendszer automatikusan bejelentkezzen bootoláskor.

    1. A Registry Editorral nyissuk meg a
    HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / CurrentVersion / Winlogon nevû kulcsot.

    2. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az AutoAdminLogon nevû, string típusú bejegyzést, értékként 1-et megadva.

    3. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az DefaultUserName nevû, string típusú bejegyzést, értékként a kívánt felhasználói nevet megadva.

    4. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az DefaultPassword nevû, string típusú bejegyzést, értékként a kívánt jelszót megadva.

    5. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az DefaultDomainName nevû, string típusú bejegyzést, értékként a kívánt domaint megadva.

    Megjegyzés:
    A beállítás használatával a jelszó kódolatlanul tárolódik a Registry-ben, tehát az akár mások számára is hozzáférhetõ.

    Az automatikus bejelentkezés a [SHIFT] billentyû bootolás közbeni lenyomva tartásával kiiktatható - ha nincs ez külön tiltva.

    Windows 2000-et használva a bootolás közbeni esetleges reset elkerülésére engedélyezni kell a ½ForceAutoLogon½-t (Az automatikus bejelentkezés erõltetett végrehajtása [2k/XP]).
  • North
    #10097
    Köszi mindenkinek, majd próbálkozom.

    Más téma. Az mitől van, hogy a gép nem hajlandó kilépni a windowsból? Akár a gép kikapcsolására nyomok, akár az újraindításra: szépen bezár mindent, kijelentkezik, kiírja, hogy windows leállítása, majd egy rövid idő múlva már nem dolgozik. Na ilyenkor kellene kikapcsolnia/újraindítania a gépet, de nem csinál semmit. Nekem kell kinyomni. Amikor később újraindul meg nem panaszkodik, hogy helytelenül lett volna leállítva. Nem rég volt xp telepítés, valamint új a memória. Kb. egy héttel utána jelentkezett.
  • hmhm
    #10096
    auto beléptetést tudsz csinálni:
    Tweak UI XP vel, (MS es kis prog)

    Logon/Autologon paraméternél
    de biztos van ennél egyserűbb is.
  • Dns5000
    #10095
    amikor felraktam az xpt siman elindunt, nem volt login kepernyo.
    Aztan csinaltam egy 2. user ekkor lett, aztan toroltem a 2.usert es meg mindig van login kepernyo :/
    pedig csak 1 userem van, hogy tudom kikapcsolni a login kepernyot?
  • hmhm
    #10094
    vagy tölts le kész sp2 es képfájlt >O>
  • ironmaiden
    #10093
    Ezzel néhány kattintással készíthetsz booolható sp2-es telepítő cd-t.

    Nlite

    Egyébként magyar nyelvet is tartalmaz.

    Így pedig kézzel lehet készíteni:

    Link1 vagy

    Link2
  • Met
    #10092
    A telepítő fileokat lemásolod a vinyóra, egy progival letöltöd a frissítéseket és az beledolgozza a telepítő fileokba. A végeredményt kiírva kapsz egy frissítésekkel teli xp lemezt.
  • North
    #10091
    Magyarul?:)
  • hetfield1887
    #10090
    miért nem integrálod a win-be a sp-okat és úgy telepíted ?
  • North
    #10089
    Semmit. Már a végső stádiumban járt, amikor egyszer csak megállt. Mivel két óra múlva is ugyanott tartott anélkül, hogy dolgozott volna valamit, így nyomtam egy resetet. Amikor újraindítottam meg ezt írta ki: "A Windows szervízcsomag telepítése nem fejeződött be. A rendszer instabil állapotban van. Jelenítse meg a Vezérlőpult Programok telepítése és törlése segédprogramját, és távolítsa el a Windows szervízcsomagot, vagy forduljon a rendszergazdához." Azóta hihetetlen lassan töltődik be a win.

    Amúgy köszi a válaszokat.
  • hmhm
    #10088
    telepítés közben milyen hibát írt ki?
    nekem is nyomott dll hibát, de rágóglizás után meglett a bűnös, és szépen felment.
  • SPANYOLVIgASZ
    #10087
    Mikor leszeded, a hangkártyát, nyomtatót, stb.-t is leszeded. De készített backupot, visszatelepít mindent, hiszen az illesztő programokat nem szedi le, csak kiszedi alóla az aktuális windows verziót, az sp2-t.

    Telepítés közben egyik gépnél nálam az elelnőrzéskor nem tudott futtatni egy exet. hiába nyomtam okét mindig előjött, 60. után újraindítottam, leszedtem az sp2-t, újraindítás után sorra ismerte fel a csatlakoztatott hardvereket és amit kellett azt fel is telepítette.
  • hmhm
    #10086
    elvileg ugyan olyan lesz mint előtte, mivel csinált uninstall információkat, és learchivál pár fájlt.
  • North
    #10085
    Az enyéimet igen.

    Lenne egy kérdésem. Felraktam az SP2-őt, de valami gebasz történt telepítés közben. Kiírta, hogy nem sikerült megfelelően, a rendszer instabillá vált, uninstall, majd rakjam fel újra. Na most a programok telepítésénél simán leszedhetem az SP2-őt anélkül, hogy bármelyik program vagy a windows megszívná? Azaz, ha leszedem ugyanolyan lesz mint előtte, vagy újra kell raknom bizonyos dolgokat?
  • Sanyix
    #10084
    Hát az előugró ablakokat nemis a tűzfal szokta blokkolni...
  • robie18
    #10083
    Megtaláltam, uh mind1! :)
  • robie18
    #10082
    Hellosztok! A windows tűzfalam már nem blokkolja az előugró ablakokat mióta megosztottam az internetet. Biztos kikapcsolta azt az opciót. Nem tudjátok, hogy tudom visszakapcsolni? kösy
  • keeper2
    #10081
    Ha a szerveres megoldást favorizálod, akkor nem kell router, ellenben a szerver gépbe még egy hálókártya kell, és a másodikba a másik gépedet kötöd be. A megosztáshoz pedig vagy bekapcsolod a net megosztást, vagy egy proxy szervert raksz fel. Ha routert használsz, akkor a routerből kijövő kábeleket kötöd a gépekbe (ezek "egyenes" patch kábelek kell, hogy legyenek), a gépekben a router ip címét állítod be, a router kezelőfelületén pedig a net kapcsolathoz szükséges, a szolgáltatótól kapott adatokat.
  • keeper2
    #10080
    Elösször is szét kellene választani a fogalmat, hogy explorer.exe és internet explorer. Az utóbbi egyértelmű, az előbbi pedig a grafikus shell, fájl kezelő. Elméletben az ie. sem kiírtható a rendszerből, mivel rá építették a windowst, de anno erre hivatkoztak már a win98 esetében is, amikor a netscape perelte őket, amiért megpróbálta ellehetetleníteni a konkurenciát (ami a firefoxig elég jól ment is), mégis, független hackercsoportoknak sikerült teljesen kiszedni belőle, úgy, hogy tökéletesen működőképes maradt az op. rendszer. Tehát, nem lehetetlen próbálkozás, de nem hinném, hogy sikerülne.
  • Met
    #10079
    nem kell szerver, a net routerbe be és az osztja szét a 2 vagy több gép között
  • effe
    #10078
    Helló!

    Azt szeretném kérdezni, hogy hogy kell megosztani a metet 2 gép között?
    Addig oké h. kell egy router, meg kéne lennie egy szervernek is(aminek mennie kell, hogy lehessen netezni a másik gépen).
    Szóval mit?, és hol? kell beállítani, hogy a megosztás működjön?
  • izb
    #10077
    Az xp szerves része az internet explorer.
    Ha ki tudnád lőni,akkor az xp is elszállna.
  • PCPHEEU
    #10076
    Sziasztok! Utólag is Boldog Karácsonyt!
    Az lenne a kérdésem,hogy nem szeretném az Explorert megtartani de nem tudom, hogy lehetne kiírtani teljesen a windows Xp-ből,mert ha nem is az lesz az alapértelmezett böngésző attól még a fájlkezeléseket az explorer végzi...stb!
    Kérlek Segítsetek! Előre is Köszönöm!
  • Dns5000
    #10075
    minek hideolni ?
    ugysem latja az ntfst :P
    koszi megprobalom
  • hmhm
    #10074
    próbálj meg feltenni egy bootmanagert, pl ranish
  • hmhm
    #10073
    hogy tetted rá a 98 at ? hide oltad az XP-t?
  • Dns5000
    #10072
    mindenhol csak olyan leirast talatam amiben az van hogy a boot sektort fileba kell tenni es azt megnyitja az elso prticiorol de attol meg honnan tudna hogy a 2. on van a win98 ? ezzel a modszerrel a 1.esen kene lennie