25353
Whistler - Windows XP
  • josi
    #10151
    100%, nyugodtan letörölheted..origo tech forumán utána nézhetsz ha nem hiszel nekem.
  • Pharaoh
    #10150
    Tuti? Másnak is ez a véleménye?
  • josi
    #10149
    GoldMemory v.5.07
  • Balumann
    #10148
    valaki plz tud adni goldmemory-t?
  • Balumann
    #10147
  • josi
    #10146
    a memtest 24-h ig is eltart, türelem.
  • Balumann
    #10145
    Valaki esetleg tud adni egy registered goldmemory -t? .
  • Balumann
    #10144
    már látom :D
    Futtatom a memtest-et, már negyed órája, egyenlőre smemi hibát nem ír
  • josi
    #10143
    Hi
    Ami $ jelekkel kezdődik, nyugodtan törölheted.
  • Met
    #10142
    azon a cd-n mindenféle segédprogram van, pl. akkor jó ha nincs floppy a gépben
    többek között a memtest is rajta van
  • Balumann
    #10141
    Most egy olyan programot szedek hogy Hiren's BootCD, állítólag megtalálja ha hibás a memória, azzal letesztelem, a másik 2 programot nem sikerül sajna, mert az egyik unregisztered, a memtest 86-ot meg nem tom beüzemelni, nem akar működni.
  • Pharaoh
    #10140
    A windowsm mappámban van egy csomó $NtUninstallKB896727$ mappa és egy $hf_mig$ amiben egy csomó KB873333 mappa van, és rengeteg helyet elfoglalnak. Mire használja őket a win? Le lehet őlet törűlni?

    Valamint az Internet Logs mappáról is ezt szeretném tudni.

    Köszi
  • Balumann
    #10139
    Hát igen, gondoltam hogy nem egy megbízható memória, olcsó is volt
    Az előző 512-es DDR kb. 1 éve van benne, azt le is tesztelték, eddig jó volt. A hiba még ez az új DDR ram előtt keletkezett úgyhogy ha hibás, akkor a régi ram hibás valószínüleg. Az új ramot most kaptam karácsonyra, gondoltam hogy most hogy van ram így újrarakom a gépet, megpróbáltam és ez lett a vége, többit már leírtam:(
    Ok megpróbálom megtalálni a programot, mert egyenlőre a goldmemory-ból még csak unregisteredet találtam
  • keeper2
    #10138
    Na, ha van egy második modulod is, akkor sokkal egyszerűbb a helyzeted. Azt mondod, majdnem egy hete kezdődött, akkor gondolom, benne volt már az új ram is. Ha igen, akkor próbáld ki úgy, hogy eltávolítod ezt, ha nem, akkor próbáld ki, hogy a régit távolítod el, és az újat használod csak. Valamelyikkel valószinűleg elmúlnak a problémák. Az ne tévesszen meg, hogy vadi új a memória, attól még lehet hibás. Egyrészt a memóriákból megy a legtöbb tönkre, másrészt, a magyarban leginkább elterjedt márka (egy hatalmas elektronikai cég márkája az, ami már eléggé utalna a megbízhatóságra) igazából hamisítvány, ugyanis egy cég azzal foglalatoskodik, hogy a névtelen memóriákra rászitázza ezt a márkanevet és valamivel drágábban, (de az ilyen márkájú eredeti memóriáknál jóval olcsóbban) árusítja. Volt már, amikor mi is kaptunk ilyenből szállítmányt, és igen sok már el sem indult, nemhogy még hibátlanul is fusson.
  • Balumann
    #10137
    sajna a hiba majdnem egy hete kezdődött, egyre több program írta a hibát, az más hogy karira kaptam egy 512 memóriát hozzá, úgyhogy most 1 giga van, de nem hinném hogy ez a hiba, mindenesetre megpróbálom a progikat
  • keeper2
    #10136
    Balumann: nekem elég egyértelműen memória hibának tűnik. Már sokszor kellett ilyennel próbálkoznom a munkámból adódóan, és amikor ilyet ír ki akkor az esetek legnagyobb hányadában a memória volt a ludas. Kipróbálhatod goldmemory vagy memtest86 futtatásával, avagy kérj kölcsön valakitől egy másikat, és azzal próbáld a telepítés helyett. Ha pedig ez áll fenn, amit mondtam, akkor, ha garis, vissza a szervizbe, ha nem akkor meg ajánlott egy csere.

    Wegha: ha nem eredeti a cd, akkor lesz probléma a windows update-el, mivel az első dolga az eredetiség ellenőrző telepítése, persze, ha ezt a "problémát" "korrigálod", akkor már nem lesz más probléma, bár, nem javaslom, hogy azonnal kezdd az online frissítést, hanem csak akkor, amikor van egy normális (nem a beépített) tűzfal a gépeden, illetőleg egy vírusírtó, mivel a frissítés ideje alatt lazán bejön pár féreg. Egyébként, én azt csináltam, hogy még telepítés elött megnéztem, milyen javításokat telepített a win. update a gépemre, ezekre rákerestem a weblapjukon, letöltöttem őket, és úgy készítettem el a windows telepítő cd-t, hogy ezek a hotfixek is alapból települnek, így már csak az újabban megjelenő javításokat kell majd telepíteni, másrészt, nem szemeteli tele a gépemet a javítások visszaállítási fájljaival.
  • Balumann
    #10135
    A Service pack 2-t felraktam, egy fájl hiányzott neki de azt megtaláltam szintén. Sikeresen felraktam. Most játékok mennek de most sem tűnik valami stabilnak a rendszer
  • Balumann
    #10134
    Hy! Elég fura dolog történt most, el nem tom képzelni miért :(
    az alkalmazás hiba és a gép lassúsága miatt, meg a hirtelen újraindulások miatt újraakartam rakni a WinXP-t. Leformázta a C-t, és utána elkezdte másolni atelepítő fájlokat, és így 50 %, és .dll meg .sys fájlokkal voltak gondjai, ha újra próbálra mentem rá, nem volt jó, kihagyásra mentem. Aztán felrakta végül a win-t szinte teljesen hiányosan, még a lomtár se volt jó benne
    Aztán elkértem a haveromtól, annál más fájloknál írta ki a hibát, és ha rányomtam hogy enter, akkor elfogadta, de utána a win telepítésénél ahol azt írja hogy telepítés befelyezése, már csak 24 perc van hátra a telepítésből, ott megállt. (mind a 2 lemez Win XP Prof sp1-es)
    Utána sajátomról raktam fel, és ahol hiányzott ott megpróbáltam a másik lemezt berakni, és ezt cserélgettem szinte végig, aztán felraktam, de hiányosan :(
    Amiket kiírt, .dll fájlokat azokat megtudtam találni neten, kérte hogy a regisztry repair -t tegyem fel, de az meg fizetős, úgyhogy kerestem mást, az elvileg meg is javította. Aztán amik nem mentek, kért valamit, ott letölttem a netről a dll-eket. Most hiányzik a sndvol32.exe, meg a kisegítő lehetőségek is hiányoznak, a hangerőt elkértem már.
    A gond hogy már azóta is újraindult a gép, nem tudom miért (pedig hűtés megy, proci nem melegedett túl, és a videókártya is megy rendesen sztem), most lefuttatam egy shkdisc-et, hátha megoldotta a problémát
  • samuray
    #10133
  • Titan
    #10132
    Skacok!

    Az asztalon bal oldalt megjelent 1 vastag csík, ami "Mappaműveleteket" ill. "Egyébhelyek" és "Részletek" kategóriákat tartalmaznak! Szal ezt a vastag csíkot nem tudom eltűntetni, pedig már megpróbáltam orrba is szívni...sikertelenűl! PLZ HELP!!
  • hetfield1887
    #10131
    az office 2003 outlook hol tárolja az emileket ?
  • hetfield1887
    #10130
    nem tudtam megnézni, hogy mit irt ki met nem volt rá időm olyan gyors volt.
    csökkentett mód nem megy.
    legutolsó konfig szintén nem.

    köszi a gyors segitséget !
  • josi
    #10129
    Ha esetleg nem válik be amit ironmaiden mond, elvileg jónak kell lenni, akkor próbáld ezzel a progival Runtime.GetDataBack.and.DiskExplorer.pack
  • ironmaiden
    #10128
    Csökkentett mód esetleg Legutolsó helyes konfiguráció
    Esetleg egy javító újratelepítés, formázás nélküli rátelepítés a régire. Ilyenkor minden adat megmarad.

    Azért azt leírhatnád, hogy nagyjából mi szerepelt a kék képernyőn.
    Esetleg valamilyen hardverhiba is lehet.

  • hetfield1887
    #10127
    segitsetek ! Az xp úgygondolta, hogy igy nem folytatja és egyszer csak kilépett kék halállal, és azóta nem hajlandó elindulni.viszont ot van egy csomó félig lementett cuccom, emilem meg minden.
    tud valaki megoldást a telepitésen kivül ?
  • sutyoka
    #10126
    Sziasztok BUÉK.mindenkinek. Kérdésem olyan magyar nyelvü progit keresek,ami a DVD-ről.ill.Videó felvételről kiveszi/lementi a hang file-t,majd MP3-ba és asztali CD-lejátszon megtudom hallgatn
  • Sanyix
    #10125
    Én azt hallottam, hogy az sp2 alapból kezeli az usb 2.0-át. Nekem sp2 van, de mégsem úgy látszik minta kezelné, mert fényképezőről ami usb2.0-t támogat (persze az alaplapom is), max 800 kbyte/seccel jön le az adat, és pendrive-ra is kb ennyivel megy oda, vissza.
  • Dns5000
    #10124
    A beállítás lehetõvé teszi, hogy a megadott felhasználómévvel és jelszóval a rendszer automatikusan bejelentkezzen bootoláskor.

    1. A Registry Editorral nyissuk meg a
    HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / CurrentVersion / Winlogon nevû kulcsot.

    2. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az AutoAdminLogon nevû, string típusú bejegyzést, értékként 1-et megadva.
    na ez muxik is de 1szer, de valami mindig 0 ra kapcsolja es a 2. inditasnal mar nem jelentkezik be. Mi kapcsolja ezt ki?
  • Ol4h c164ny
    #10123
    Csááóó!

    Valaki nagyon okos emberre lenne szükségem, aki nagyon vereti az XP hibáit:P

    Az Sp2 nem birja tovább 3 napnál..és szinte minden vatta új a gépbe..! Tehát amikor tölti be a windowst megáll ott, amikor kiirná hogy Üdvözöljük..! itt nem ir ki semmit..csak azon a háttéren egy kis WindowsXP logo van és nem tölt a gép..ha úgy hagyom egy 10 percig akkor kiirja hogy az Outlook nincs rendesen beállitva:P HA meg nem is teszek fel outlook-ok akkor nem ir ki semmit..csak ott megáll a rendszer! Miért lehet ez???

    Most Vista Beta 1 es van fenn..de ehhez meg szolid a driver készlet..de ez legalább megy...! :)

    köszi a segitséget előre is!

    üdv.: Imikeee
  • gyorgy
    #10122
    Köszönöm a segítséget,a dll-ket megtaláltam az általad ajánlott oldalon.Mégegyszer köszi és kivánok Boldog Újévet!
  • hmhm
    #10121
    #10096
    tweak ui alias powertoyxp
  • baca01
    #10120
    Hali!
    Nekem az a gondom h van 2felhasználói fiókom +1 rendszergazda fiókom amit nemtok kitörölni viszont amikor elindítom a gépet akkor nem dobja ki az üdvözlőképernyőt ahol kilehet választani a felhasználókat hanem automatice belép a rendszergazdába.
    Ha beállítok rá jelszavat akkor nem lép be csak a startupnál kidob egy hibaüzenetet...
    szval h tudom ezt megszüntetni vagy kitörölni a rendszergazda fiókot???
    plz help
  • Tsityu
    #10119
    Dll letöltés mondjuk itt
  • Tsityu
    #10118
    Nem hinném, hogy lemezed sérült. Mikor indul újra? A telepítőfájlok telepítése után az első restartnál? Ha igen az nem baj, csak következő induláskor ne nyomj billentyűt, amikor "Cd-ről való induláshoz, nyomjon + egy billentyűt" felirat lesz. Én már első restartnál visszaállítom BIOS-ban winyóra a boot sequence-t. Milyen dll. hiányzik?
  • gyorgy
    #10117
    Sziasztok!Nagy segítséget kérek:A gépen összeomlott és ujból kell telepítenem az XP-t.Mikor már majdnem kész a telepítés akkor,/30 perc van hátra/ujból indul a gép és kezdi elöről az egészet.vagy megsérülhetett a telepítőlemezem és ha igen akkor van valami javító pr rá?A másik hogy keres egy csomo *.dll-t azt honan tudnám leszedni!Előre is köszi!egy kezdő
  • Tsityu
    #10116
    Van ez így. :-)
  • Sanyix
    #10115
    Á köszi, ez kellett, most eszembe is jutott hogy ezt énis tudtam... valamikor :) de azóta elfelejtettem :D
  • Tsityu
    #10114
    Futtatás: gpedit.msc
    Csoportházirend bal oldalon: Számítógép konfigurációja
    Felügyeleti sablonok
    Rendszer
    Automatikus lejátszás kikapcsolása
    Kiválasztod a cd meghajtók -at
    majd felette az Engedélyezve opció-t

    Röviden ennyi. Sok lehetséges beállítás létezik erre, de ez jutott most eszembe.

  • Sanyix
    #10113
    Hogy lehet ebben a retek xp-ben kikapcsolni az automaikus lejáccást (amikor berakok egy lemezt, ne nyitogassa meg, meg keresgéljen rajta, hanem qsoljon)?
  • gyorgy
    #10112
    Sziasztok!Nagy segítséget kérek:A gépen összeomlott és ujból kell telepítenem az XP-t.Mikor már majdnem kész a telepítés akkor,/30 perc van hátra/ujból indul a gép és kezdi elöről az egészet.vagy megsérülhetett a telepítőlemezem és ha igen akkor van valami javító pr rá?A másik hogy keres egy csomo *.dll-t azt honan tudnám leszedni!Előre is köszi!egy kezdő