25353
Whistler - Windows XP
  • tomo
    #10191
    na igen az awd830.exe vagy .com filet nem artana ramasolni a floppyra.
  • Balumann
    #10190
    na letöltötem ezt a bin fájlt. Beraktam egy floppy-t, rámentem hogy ms-dos rendszerindító létrehozása... Leformázta. Aztán ráraktam a sok szar mellé ezt a .bin fájlt. Utána elindult, bootolt a lemzről. Megjelent az a dos, A:.
    Beírtam amit kell elvileg:
    awd830 020419.bin
    és azt írta hogy unkown command or filename :(
  • Met
    #10189
    igen
  • Balumann
    #10188
    úgy csinálok boot lemezt hogy formázásnál ms-dos rendszerindítólemez létrehozása?
  • Balumann
    #10187
    na megpróbálom
  • Balumann
    #10186
    jaa
  • Balumann
    #10185
    # STEP1. Download the appropriate BIOS file and AMI/Award Flash BIOS Utility
    On the web page These files are normally in compressed format (eg.
    ZIP).
    # STEP2. Prepare a bootable floppy diskette. You may made bootable disk from windows 98/me or windows XP (you may choice to make it bootable when format diskette)
    # STEP3. Unzip and copy the files to boot diskette.
    Decompress the file to get the BIOS files (xxxxxx.rom for AMI or xxxxxx.bin for Award) and the Flash upgrade tool (aminf340.exe for AMI or awd830.exe for Award)
    # STEP4. Reboot the system with the diskette made in STEP2 and STEP 3
    # STEP5. Running AMI or Award flash utility with BIOS file name (including the
    extension).
    A:>aminf340 xxxxxx.rom
    or
    A:>awd830 xxxxxx.bin
    # STEP7. Reboot the system.
    # STEP8. Enter the CMOS again, setup your system configuration and loading "Optimal Default
    # P.S. If you encounter the error message
    "The program file's part number does not match with your system"
    during flashing Award BIOS, please type extra command "/f" after bin file
    A:>awd830 xxxxxx.bin /f


    kicsit részletesebben is írhatták volna, odáig hogy jutok el hogy boot floppy-t csinálok ?
  • Balumann
    #10184
    kitömrítettem, benne volt eg yfeleakkora másik bin fájl amit nem tok kitömöríteni
  • Met
    #10183
    csináld úgy ahogy le van írva a honlapjukon
  • Balumann
    #10182
    ez egy bin fájl, ezt valahogy tömörítsem ki?
  • Balumann
    #10181
    ja az, köszi :)
    Na most akkor a matsonic.com -nak a leírásával próbáljam meg?
  • Met
    #10180
    ez?
  • Balumann
    #10179
    BIOS tulajdonságai
    BIOS típusa Award Modular
    Award BIOS típusa Award Modular BIOS v6.00PG
    Award BIOS üzenet MS8137C+ 01/18/2003
    Rendszer BIOS dátuma 01/18/03
    Video BIOS dátuma 04/12/28

    BIOS gyártó
    Cégnév Phoenix Technologies Ltd.
    Termék információ http://www.phoenix.com/en/products/default.htm
    BIOS frissítések http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40

    De fizetős :(
  • ironmaiden
    #10178
    Link
  • Balumann
    #10177
    Matsonic alaplap, néztem a matsonic.com -ot, de ehez az alaplaphoz nem találtam :(

    Alaplap azonosítója 01/18/2003-VT8366-8233-MS8137CC-00
    Alaplap neve Matsonic MS8137C(+)
  • lck
    #10176
    Egyszer konvertáltam NTFS-ből FAT32-be. Hosszú fájlnevek, magyar karakterek ( ő ű í ) elszálltak. Alig maradt használható fájl.
  • Met
    #10175
    milyen alaplap?
    a gyártó oldaláról le lehet tölteni a biost és van leírás is, hogy mit kell csinálni
  • Met
    #10174
    Partition Magic tud ilyet de elképzelhető, hogy adatvesztés lesz belőle
    szal mentsél ami menthető:)
  • gator
    #10173
    hi ! Van egy 40 gigas rackem es egy 120 gigas belso winyom , az lenne a kerdesem h melyik progival vagy hogyan tudom atrakni ntsfbol ( mind a 2 az )fat32 a fajlrendszert,mert ugy sajatgep>c:\>Formazas menuben csak ntfs-t lehet hasznalni , nincs erre egy kulon man. progi ? elore is koszi
  • Balumann
    #10172
    Visszatérve még az én hibámra, még tanácsolták hogy frissítsem a biost (4-5 éve megvan és nem frisítettem...), mert lehet az miatt kezeli hibásan a memóriákat. Egyébként nem tudom hogy a memóriával lenne gond mert a játékok is mennek rendesen, sokkal jobban mint eddig, úgyhogy nem tudom. Viszont még soha nem csináltam ilyet, nehéz egy bios-t frissíteni, és hogy kell? Vagy azt inkább írjam egy hasonló témába, bios frissítésbe? (azért írom ide mert a hibához kapcsolódik:) )
  • Balumann
    #10171
    Na hát most megnyugodtam hogy nem csak én hajkurászok elveszett GB-k után ;)
  • lektor
    #10170
    van valami, ami nem stimmel! miutan keresgettem meg megoldasok utan, talaltam is valamit, megcsinaltam, restartot kert... nem lett belole semmi, csak 15MB, de utana a c meghajtot kek betuvel irja.... ez mi az istent jelent?
  • Sanyix
    #10169
    Azt nem helyette kitörölgettem a frissítések uninstallerjeit bár hiányzik az a 700 mega, mer kicsi a vinyóm. De má mindegy, nemsokára veszek egy vinyót, azt szépen be lesz szorítva egy kis egy 4 gigás particióra, ebből 2 giga lesz a swapfájl, szóval nemlesz helye nőni :D
  • lektor
    #10168
    hehe... es? sikerult visszahalaszni azt a 700 MB-ot?

    ui.: bill gates komat tuzbe kene dobni...
  • Sanyix
    #10167
    A vinfos a rejtélyek oprendszere, nekem múltkor 700 mega hely tűnt el. Pedig mindenféle ideiglenes tárakat törölgetek.
  • lektor
    #10166
    hy all!

    egy kisebb fajta problemam lenne, es nem nagyon tudom megoldani... a windows mindig kiirja, hogy nincs elegendo hely a c-n... ettol nagyon a falra tudok maszni, mert csak a windows xp, valamint a messenger, es nod32 van a c-n, ami akarhogy is szamolom, nem tolthet ki 5 gigat. (ket particiora osztottam a vinyot. 5giga, vmint 75 giga.) mar eleg sokmindent kiprobaltam, hogy kicsikarjak meg helyet. pl, hibernalas kikapcsolva, temp mappa torolve, lemezkarbantarto fut, de igy is csak 300MB maradt... ami nem lenne gaz, de abbol a 300MB-bol valamiulyen buvos oknal fogva hirtelen csak 30MB marad, aminek nem igazan tudom az okat... ha valakinek lenne valami otlete, azt elore is megkoszonnem

  • Balumann
    #10165
    illetve mind2-re van garancia, de a másikat most vettem 3 napja, úgyhogy azt még sztem visszacserélik olyanra ami működik (max kicsit ráfizetek hogy olyan jobb legyne mint ami bennevan)
  • Balumann
    #10164
    hát, mivel az előzőre garancia vanm ezért lehet elvisszük oda és akkor kicserélik és megnézik hogy jó-e talán akkor, remélem, bár most nem tudom, mintha nem lenne gond, még kicsit várok hátha most jó lesz
  • Met
    #10163
    nem kell semmi más adat
    hát ha külön külön lefut hiba nélkül a memtest ha meg mind a kettő benne van akkor hibázik, nagyon úgy néz ki, hogy nem szeretik egymás, néha az egyszerre vásárolt "teljesen egyforma" modulokkal is gondok vannak
    szerintem add el őket és vegyél 2 "egyformát"
  • Balumann
    #10162
    A 2 memória kártya DDR-es, 512-es, de nem egészen ugyan azok, kis különbség van, akkor lehetséges hogy az a baj hogy nem kedvelik egymást?
    Beírjam a 2 memórakártya tulajdonságait (by Everest home) ? (valami txt fájlba gondolom)
  • Balumann
    #10161
    hopp sry a caps lockért.
    Szóval az volt hogy elöször bennevolt mind2, elindult, 4x-nál elkezdett egy csomó ilyne kódot (ittvan 2 kép róla mit ír ki ilyenkor:


    Úgy is lefuttatuk hogy csak az egyik ram volt benn, mind a 2-vel megcsináltuk, úgy zöld volt a csík, alul csak azt írta hogy mik vannak a regisztráltba meg a nem regisztráltba, és felül ahol a képen failedet ír, ott akkor azt írta hoyg Quick/passed vagy valami ilyesmi.
  • Met
    #10160
    akkor nem bírja egymást a 2 modul
    meg lehet próbálni bios frissíteni vagy játszadozni a beállításokkal, de nem hiszem, hogy eredményes lenne
  • Balumann
    #10159
    IGEN :(
  • Met
    #10158
    amikor a 2 egyszerre volt benne akkor hibázott és külön külön nem?
  • Balumann
    #10157
    nem merem megpróbálni újratelepíteni
  • Balumann
    #10156
    Következő a helyzet.
    Megcsináltam a floppy-t hogy bootoljon, és leellenőrizze a hibákat, bár ugyna úgy unregisztered de csinálta normál módon
    Bennevolt mind2 memória, elindítottam, és 4x után furán kiírta hogy failed és csomó piros ilyne számkódot vagy mit tudom én mit.
    Utána kivettük egyiket és lefuttatuk, aztán a másikat, külön szép lassna végigment, nem talált semmit.
    De mostmár jó ideje nem indult újra a gép, de a Windows szerintem még mindig nem stabil, hisz valószínü egy csomó minden hiányzik :(
  • Balumann
    #10155
    áá semmi, megvan, install.bat -al kell
  • Balumann
    #10154
    Na most az a gond, hogy nekem a 6.valahány volt meg, az tudodd ilyen floppy boot lemezt csinálni, és akkor win indítás előtt ellenőrizné. Na most amire adtál linket azt leszedtem, 5.07, crackeltem és megy is, de azt kéri hogy futassam eredeti DOS módba
    Most ezzel mit kel lcsinálni?
  • josi
    #10153
    Pontosan ahogy mondod...azok a felrakott windows patchek által lecserélt fileok mentései. letörölheted őket, ha kell a hely, de onnantól nem tudod leszedni a patcheket. (ezek a patchek jelennek meg a programok hozzáadsáa/eltávolítása panelen)
  • Pharaoh
    #10152
    Na meg van. ezekban a mappákban a windows update gyorsjavításainak az eltávolító fájlai vannak és azok a fájlok amiket felülírt. Mivel nem hiszem hogy valaha is el akarnám távolítani őket így nyugodtan leszedem őket