25353
Whistler - Windows XP
  • Tomicsek
    #10351
    Ez segít? Windows regisztrált állapotra való állítása
  • Ferko
    #10350
    Sziasztok!

    problema a kovetkezo: van nekem 1 jogtiszta windowsom, aktivaltam ahogy kell, de a rendszer halala utan ujratelepitettem az pedig kiabal h aktivaljam. Amikor viszont aktivalnam azt mondja h mar aktivaltak a a rendszert. Volt a problemara egy olyan h wpa.dbl-t masoljam at, ezt meg is tettem de nem segitett. Tudna vki mas megoldast adni esetleg?
  • FLeK0
    #10349
    Akkor szerezz olyat ami jo ilyen celra.
  • kalimpa
    #10348
    Nem mindegyik fajta tud cédéről bootolni, ez tuti nem tud, ugyanis a helpjében sem említik ezt a telepítési módot.
  • Tomicsek
    #10347
    Hogyhogy nem bootol?
  • kalimpa
    #10346
    Üdv!

    Ha van egy sp2-es xp-m, meg egy vadiúj szűz gépem, hogy telepítsem fel rá? Ja a cédéről nem bootol az xp-m....
  • gnar killer
    #10345
    próbáltam azt is de semmi ):
    anno volt sp2 a másik gépemen de azon nem jeletkezett o.0
  • keeper2
    #10344
    Gnar: nem tudok biztos tippet adni, de egyébként, telepítés után alapból az az elrejtés ablak aktív, engem mindig halálra idegesít, épp ezért ki szoktam kapcsolni. Pontosan már nem tudom megmondani, melyik kapcsoló az, mert megvan az alap átállítandók listája, vissza pedig nem bírom kapcsolni, hogy kipróbáljam, melyik is az, de próbáld a következőket meg: sajátgép-ben az eszközök menü, ott mappa beállításai/nézet pontban a rendszermappák tartalmának megjelenítése, vagy a rejtett fájlok és mappák megjelenítése pontokat, hátha sikerül.
  • Sland
    #10343
    hát itt nincs...
    be sem jön az oldal
  • nfstuning
    #10342
    itt van olyan progi!!
  • Sland
    #10341
    lenne egy kérdésem:

    Videókból szeretnék kivágni 320*240 es nagyságot és azt átkonvertálni kép/animációs formátumba. Mivel oldható ez meg? A LÉNYEG A HOGY TUDJAK KÉPMÉRETET CSINÁLNI!!
  • gnar killer
    #10340
    Az sem segített.
  • Tomicsek
    #10339
    Egy javító telepítés?
  • gnar killer
    #10338
    semmi ):
  • Tomicsek
    #10337
    Vagy itt.
  • gnar killer
    #10336
    köszi csak tudnám mit keressek... [:
  • Tomicsek
    #10335
    Itt nézz szét, sajnos angol nyelvű http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm
  • gnar killer
    #10334
    Hali
    Az lenne a gondom hogy (véletlen) felkerült a sp2 és azóta a programok hozzáadás és törlése; totalcommanderben a program files és a dokumentumok nem látszanak csak ha a rejtett fájlokat engedélyezem de azt se lehet mindig ugye.
    Hogy lehet megoldani hogy ismét jó legyen? (ha az hogy uninstall sp2, akkor az nem fog menni mert ugye a programok hozzáadás és törlése nem jön be...)
  • units
    #10333
    WhatsRunning2_1

    info
  • keeper2
    #10332
    Aham, csak kissé lassan kapcsoltam, hogy az alapértelmezettet kell átírni. Mindenesetre, nálam nem indítja valamiért, elég rejtélyes oka lehet, mindenesetre, próbálkoztam kézi paraméterezésű programindítással cmd segítségével, és ott sem volt hajlandó elindítani semmit, bár, nincs nagy kedvem már ezzel tökölődni, mi lehet az oka a cmd.exe hülyülésének, mindenesetre egy linket tudok javasolni Lck-nak: http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Priority-Settings-Guardian-XP.shtml
    Eddig csak gyorsan kipróbáltam, és igaz, nem tökéletes megoldás ez sem, mert itt meg plusz egy progi fut a gépen, de ebben meg lehet adni egy fájlhoz (folyamattá válása elött is, illetve a futó folyamatoknak is), hogy milyen prioritással fusson.
  • lck
    #10331
    Én is úgy szerettem volna, de a semminél ez is több.
    Egyébként jó úgy ahogy stratoman megadta - kipróbáltam.
  • keeper2
    #10330
    Ez nem teljesen stimmel, azthiszem. Többek közt nincs megadva, hogy az egyes értékek milyen típusúak, így nem tudjuk hozzáadni a megadott változókat, mivel nincs itt a változó neve és típusa sem, sőt, ezek hiányában .reg fájlként importálni sem lehet. Egyébként, megkérdezhetem, honnét van a forrás? Érdekelne engem is efféle beállítás, bár én inkább úgy szeretném beállítani a rendszert, hogy egy adott fájl, bárhonnét is indítjuk, bárhogy, mindig megadott prioritással induljon.
  • lck
    #10329
    THX !
  • PetruZ
    #10328
    low - belownormal - normal - abovenormal - high - realtime (ezt ne használd)
  • lck
    #10327
    Köszi ! Igy már egy kicsit gyorsabb lesz a dolog.
    Nem tudod a "normál feletti" -nél mit kell beírni ?
  • stratoman
    #10326
    Ha ezt hozzáadod a registry-hez, a jobb gombos menüből indítható lesz magasabb prioritással:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\Shell\IMP]
    @="Prioritás"
    [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\Shell\IMP\Command]
    @="C:\\WINDOWS\\System32\\cmd.exe /c start \"IMP\" /high \"%1\""
    [HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\Shell]
    @="open"

    A high helyére a kívánt prioritás szintjét kell írni, illetve a windows mappa elérési helyét is a megfelelőre kell átírni.
  • lck
    #10325
    Helló!

    Szerintetek, be lehet állítani valahol hogy egy adott program mindig automatikusan magasabb prioritással fusson ? ( Ne a feldatkezelőben kelljen minden alkalommal kézzel állítani ? )
  • [Jakuza]
    #10324
    Nem gond.
    Nekem is volt anno olyan vinyom, akkoriban eleg elterjedt volt, bar en nem szerettem a tul keves 128kb cache-ja miatt.
    Raadasul csak 4500as fordulaton kerreget.
  • takraj
    #10323
    az jó....nah majd holnap meglesem :) azért kösz a segítséget, még lehet jövök... :D
  • [Jakuza]
    #10322
    Igen azt kellene megnezni mi van a meghajto tetejen.
    Amugy azokon a Quantum vinyokon a slave allas az, amikor sehol sincsen jumper.
    ( Fejbol vagom :P )
  • 12346
    #10321
    há pl használj olyan xp-t amibe integrálva van az sp2, aztán annyi.
  • 12346
    #10320
    gyá hee én voltam a béjla. minden zsír^^
  • strebacom
    #10319
    király ez a KEEPER2 ,nekem is segitett már hallgassatok rá.
    Köszi a sok segitséget mindenki nevében!!!!
  • keeper2
    #10318
    Takraj: miért nem nézed meg a meghajtó tetejét? A legtöbbjén ott szokott lenni a jumper sorrend, vagy ha nem ott, akkor a hátulján, a jumperek felett. Mellesleg, mivel ez egy 30 gigás típus, így az alsó, icipici jumperes megoldás kilőve, így valószinűleg a slave állapot az, ha függőlegesen áll a jumper, a táp irányából a második páron (esetleg a 3. jöhet még szóba, de nem valószinű). Mondjuk, egyszerűbb lenne kipróbálni: lehúzod a másik vinyót, átjumpereled ezt, és megnézed, milyen állásban találja meg az autodetect.

    A hal.dll probléma: az okozza a gondot, ha ddo van a rendszeren (dynamic drive overlay). Ez egyfajta meghajtó-kezelő program, ami betöltődik minden induláskor. Ezt kell kitakarítani innét. A bootoló vinyó master boot record-jába írja bele magát, ezért elképzelésem szerint a dos alatt kiadott fdisk /mbr parancs kitakarítja őt, de arról sajnos nincs sejtésem, hogy eztán a ddo-t használó egyéb particiók működőképesek lesznek-e, tehát javallott elöbb lementeni a vinyóról a fontos adatokat.

    bakvarnyu: tudtommal nem létezik olyan sp2, ami ne ellenőrizné a kulcsokat, ellenben léteznek olyan kulcsok, amik közkinccsé vannak téva a neten, és az sp2 elfogadja őket. Ezért, vagy egy ilyen kulccsal kell újratelepíteni az xp-t, vagy meg kell változtatni a kulcsot. A megoldásra nem adok ötleteket, mivel nem warez topic ez, keress rá, és találni fogsz megoldásokat erre jópárat.
  • Met
    #10317
    Mitől van ez a hal.dll probléma? Mostanában elég sokan jönnek ezzel a hibával.
  • takraj
    #10316
    Hoppá...közben rájöttem, hogy nem én írtam sokáig, hanem nem az első oldalt olvastam és aszittem, hogy...nah..mind1....szal...help :D Amúgy a #10209-es hsz-t néztem éppen amikor elkezdtem írni....
  • takraj
    #10315
    UP

    Bocs, hogy felhozom a topicot, de hasonló problémám van most nekem is, csak azzal a külömbséggel, hogy nekem megvan...

    Az a gyanum, hogy az lehet a baj, hogy 2 winyó van a gépben és a slave-n volt az XP. (a master winyón jól megy, csak az meg lassú)

    Tehát leírom lépésben...

    1. Hazajöttem gép bekapcs és egyből azt írta bootoláskor:
    "A következő fájl hiányzik vagy sérült: System32/hal.dll" Nem szószerint, de ez volt...
    2. Volt fent egy backup XP is, amit nem használtam... arról elindítottam, ellenőriztem a hal.dll-t és ott volt. Mind1, biztonság kedvéért felraktam egy tutira jó hal.dll-t a helyére. Újraindítás után semmi sem változott.
    3. Recovery Console-ban megcsináltam a fixboot-ot, meg a bootcfg /rebuild -et (nem ebben a sorrendben persze). Újraindítás után ugyanúgy semmi.
    4. Leformáztam a slave meghajtót + újraparticionáltam meg minden. Beraktam az XP SP2 telepítő CD-t. Újraindítottam, majd megvártam amíg végigmegy, asztán megint újraindul. Ekkor jött volna a telepítő grafikus része, de nem ez lett, hanem a fenti hibaüzenet fogadott ismét. Egyszerűen nem tudom slave meghajtóra telepíteni, csak master-re. A wincsit leellenőriztem, és aszerint hibátlan.

    HELP!! Tanácstalan vagyok. Akárkit megkérdeztem, mindenki azt mondta, hogy ez nem lehetséges, ilyet még soha sem tapasztaltak, stb...! Szerintem nem találja meg önmagát és valahol a "vakvilágban" keresi azt a fájlt. Az a baj, hogy nem tudom megcserélni a két meghajtót, mert a mostani master-nek nincs meg a doksija, hogy hogy kell állnia a jumpereknek... :(

    Ha valaki esetleg tud doksit ennek a jumpereiről akkor kérem jelezzen nekem: "QUANTUM FIREBALL lct 20 30"

    EDIT: Úgy látom kicsit sokáig írtam a hozzászólást... :)
  • bakvarnyu
    #10314
    Letezik olyan Service pack 2 ami nem ellenorzi a kulcsot feltelepiteskor?
    Amiatt nem rakja fel magat a szemet:)
  • Richard90
    #10313
    lekötöttem mind a kettő ide kábelt!!4
    és működik
    rögtön betölt a rendszer (10285# itt le van írva)
  • units
    #10312
    milyen lemez van a meghajtóban?
    mit jelent nálad a nem "rendesen"?
    csökkentett módban indul lemez nélkül?
    eseménynaplóban hibák?
    próbáltad már, csak az alpakonfigot futtatni-
    1 vinyó, 1 ram modul, és minden más kikötve, letiltva?
    Mikor jelentkezett elsőnek ez a jelenség és mit csináltál előtte?
    SW illetve HW változtatás?
    jumperelés rendben vinyó, cd? (ha)IDE kábelcsere volt?
    ui:
    Találkoztam már olyan géppel, ami win telepítés után látszólag betöltödött
    ,de az üdvözlő képernyő után kikapcsolt a monitor, és nem láttam tovább semmit.
    Csökentett illetve VGA módban indítottam a gépet és a monitor frissítést visszaállítottam 60HZ-re. utána ment minden normál módban is. a monitort is vissza tudtam állítani 85HZ-re normál módban.