25353
Whistler - Windows XP
  • Met
    #10471
    csökkentett mód?
  • TothLaci
    #10470
    Ilyen aztán nincsen, hogy ezt a r*h*dt kulcsot semmivel sem tudom kitörölni!
  • Blasta
    #10469
    Üdv!

    Nem tudjátok mit kell tennem, hogy az animált gif-eket lejátsza az XP?
    Mert nem hajlandó, se Maxthonban, se IE alatt, se képnézőben, pl. ACDSEE-ben.
  • TothLaci
    #10468
    Kiszeretnék törölni egy kulcsot a registry-ből, de nem engedi. A SONY retkes egyik másolásvédelme, a SecuROM befészkelte magát.
  • units
    #10467
    liutilities
  • zsotee
    #10466
    Sziasztok!

    Az rsvp.exe ponotsan mit csinál, és mire való?
    Segítséget előre is köszi!
  • geri15
    #10465
    #10446 - erre senki nem tud megoldást?
  • keeper2
    #10464
    Neogan: próbáld azt, hogy windows indítása vga módban. Ha csökkentett módban indítod, akkor nem indítja el a videokari drivereit, így te állítgathatod a beállításokat, nem lesz hatással. Vga módban viszont elindítja a drivereket, csak 640*480-ban fogja járatni, ha ilyenkor beállítod a neked szimpatikus felbontást, színmélységet, frissítést, akkor legközelebb normál indításnál is megtartja.

    Lck: nem esküszöm meg rá, de úgy emlékszem, hogy az eredeti 98 is bootolható (bocsi, de nem szedem elő ezért a cd-t. Valahol a kupacom mélyén megvan az eredeti is, bár tény, hogy elöbb volt meg a kevésbé eredeti verzió, de már régen használtam bármelyiket is), csak azért adták a floppyt, mivel a 98 nem tudott paricionálni, így azon volt fdisk, amivel létrehozott és aztán megformázott particióra a 98 felkúszhatott. Az viszont tuti, hogy a 2000-hez nem járt telepítő floppy (már legalábbis, az oem verziónál (bár az elképzelhető, hogy egy ideig azt is adták mellé). Mindenesetre, a munkahelyemen sokat adtunk el 2000 oem-ből, és feltűnt volna, ha van a vékonyka csomagjában a pici füzeten, cd-n és matricán kívül más is. Ebben viszont már benne volt az xp stílusú particionáló a telepítőben, ezért nem kellett a floppy (bocsi, inkább fordítva... az xp-ben van a 2000 stílusú, de azért érthető, mire gondoltam...)
  • lck
    #10463
    Az eredeti - gyári - Win 98 és Win 2000 CD nem bootolható. Kapsz melléjük indító floppyt a boltban. Hogy késöbb esetleg - haladva a korral, lelkes amatőrök készítettek bootolhatót is, az lehet.
  • Anotino
    #10462
    Az alaplapi kartya driveret teljesen tavolitsd el. Ezutan kikapcs, rakd be az uj kartyat, es mehet fel a driver. Nalam kikapcsolgatja a monitort, ha a biosban teljesen disable-om az alaplapi kartyat, csak akkor hajlando mukodni rendesen a gep, ha 16 mb-t otthagyok az integralt vga-nak (ne kerdezd miert), es elsodleges kartyanak a pci expresst valasztom.

    Hasonlo volt a problemam a tiedhez, hatha segit..
  • Neogan
    #10461
    az van hogy normál módban (mikor alaplapi karival megy) kijelzi hogy felismerte az új karit. de újraindításnál megint kikapcsol a monitor :( próbáltam a videogyorsítást leljebb venni, drivert frissíteni,leszedni felrakni de semmi.
    Asszem visszakérem a havertól az install CD-t.
  • Sanyix
    #10460
    Még nem bootolható?? A win98 már cdről bootolható volt... bár az végülis elindított egy dost cd támogatással, ahova lehetett bepötyögni, hogy setup és indult a telepítés:)
  • zsotee
    #10459
    Nekem akkor volt ilyen problémám mikor a vga nagyobb felbontást vagy képfrissítést állított be mint amit a monitor elbírt, hátha nálad is ez okozza.
    Alaplapi vga-t próbáld biosból kikapcsolni. Az agp-s karin meg a fast write-ot próbáld disabledre állítani, hátha...
  • izb
    #10458
    vazze igaz.
  • Neogan
    #10457
    tudnátok segíteni? #10452
  • lck
    #10456
    Indows 2000 CD-je még nem bootolható !
    Boot foppy Win2000-hez
  • gator
    #10455
    MEGOLDoTTAM 2db JPEG volt es ki kellett torolni az egyiket !
    KÖSZI SZEPEN A SEGITSEGET
  • gator
    #10454
    MEGOLDoTTAM 2db JPEG volt es ki kellett torolni az egyiket !
    KÖSZI SZEPEN A SEGITSEGET
  • gator
    #10453
    igy se mukodik ! :(
    es amikor arra Nezetek-->Miniaturok menure megyek akkor sem jelenit meg semmit a kis kepen csak egy sima jpg-s kepikont , nem tom mi van a geppel :S
  • Neogan
    #10452
    Köszönöm az eddigi segítséget, a hangkártya úrjatelepítése megoldotta a problémát, de most az a probláma állt elő hogy normál módban az alaplapi vidkártyával indul, engedélyezem a gyorsítót, reboot de a töltőképernyő után kikapcsol a monitor! Most mi lehet a probléma? :(
  • Met
    #10451
    Windows Intéző, Eszközök, Mappa beállításai, File tipusok fül, ott kikeresed a kívánt kiterjesztés és átállítod, hogy melyik program legyen neki az alapértelmezett.
  • gator
    #10450
    felraktam a gepemre az acdsee 8.0-s kepnezegetot , aztan uninstalltam , es most nem tudom megnyitni a jpg es egyeb formatumu kepeket , ramegyek jobb klikkel a kepre->tarsitas->windows kep es fax nezegeto KLIKK es semmit sem csinal!!!Szoval a kepeimet most csak paintba tudom megnezni :S
    valaki nem tudna segiteni ? elore is koszi skacok !!!
  • izb
    #10449
    biosban állítsd be,hogy cd ről bootoljon a sz.gép.
    ezek után el kell indulnia a telepítésnek,ha a cd romban van a win2000 lemeze.
  • maruzst24
    #10448
    Sziasztok!megvan a windows 2000 Prof és szeretném feltelepíteni. Eddig win 98am volt. De az a baj hogy a windows 2000 telepítője csak windowsból indul és ha feltelepítem akkor meghagyja a régi win 98at is és akkor káosz van.
    Hogyan tudom úgy feltelepíteni a win2000et hogy törlöm a win98at?
  • zsotee
    #10447
    alaplap, hangkari, vga, esetleg hálókari ha kellett külön rakni
  • geri15
    #10446
    Szevasztok!

    Tegnap összeraktam egy DVD-s verziót az SP2-es telepítőből, úgy hogy egy plusz könyvtárba mindenféle hasznos dolgokat (CPU Z, Winamp, TotalComm, stb) felmásoltam, plusz az eredetitől lementettem a bootszektort, majd hozzáadtam a DVD-shez is.
    Csakhogy mikor bootolnia kéne a DVD-ről akkor kiadja ezt a hibaüzit:

    Cannot boot from CD - code:4

    Hol lehet a gond?
  • ricky
    #10445
    Sziasztok

    Van egy olyan problémám, h egy ismerősöm valamit elnyomkodott a gépen, és azóta minden hang visszahangzik rajta. Mikor bekapcsoltam, lefutott a scandisk és kiíírta, h vmelyik fájlt nem tudta helyreállítani. Azóta van visszahang. Nem tudjátok, h hogyan lehetne kikapcsolni a visszhangot?
  • Tomicsek
    #10444
    Szerintem először csak a videokari és meglátod, hátha ott a gond.
  • Neogan
    #10443
    kösz pontosan hogy? monitor proci meg ilyenek? vagy csak videókari, meg hangkari?
  • akos
    #10442
    a megoldás - vezérlőpult/megjelenítés/beállítások/speciális alatt a dpi állítása...
  • zsotee
    #10441
    Szerintem valamelyik driver okozza ezt a hibát.
    Csökkentett módban uninstallálj minden drivert, vírusírtót meg ami alapból elszokott indulni.
    Az automatikus idulásokból is szedjél ki mindent.
  • Neogan
    #10440
    valaki?
  • Neogan
    #10439
    Van egy sürgős problémám!
    Megkattant a Windows XP. A betöltésnél leáll a csík, mondom akkor reset, csökkentett mód, visszaállítás, és semmi! csökkentett módból írok, nincs nálam az install CD. Kérlek segítsetek!
  • Sanyix
    #10438
    640x480 felbontásnál kellemesebb olvasni, mint nagyobb felbontásokon, ugyanis sokkal nagyobbak a betűk...
  • radmin
    #10437
    Sziasztok!
    Nem próbáltad megnézni a képernyőtulajdonságoknál a felbontás mértékeét?
    Lehet, hogy az okozza a hibát. Szerintem 640x480 felbontásnál nem a legkellemesebb dolog ülni, illeteve olvasni.! De lehet, hogy máshol kell keresni a hibát.
    Bye
    radmin
  • horza
    #10436
    Ákos: Téma? Windows alapértelmezett?
  • akos
    #10435
    srácok help!
    itt ülök egy gépen és akkora lóbatár betűkkel van kiírva minden, hogy hátra kell ülnöm, hogy yol lássak mindent... :D
    win xp ofkoz.
    néztem a megjelenés/beállítások közt, de ott normálra van beállítva a betűméret...
    ie/nézet/szövegméret... szintén normál.
    mégis q nagyok a betűk... hol lehet még ezen állítani???
  • izb
    #10434
    "Longhorn Vistát"
    Te ez engem is érdekel.hehe
    Mert ilyenről még nem hallottam:)
  • feca8
    #10433
    Sziasztok.
    Segitséget szeretnék kérni hogy honnan lehetne letölteni a Longhorn Vistát
  • keeper2
    #10432
    Nem nagyon tudok ötletekek adni, valószinűleg az történhetett, hogy a panda eltávolította (vagy módosította) újraindításkor azt a fájlt, aminek az elindulása kellene a bejelentkezéshez, és mivel ez nem tud rendesen lefutni, ezért dob vissza az előző állapotba. Esetleg, ha emlékszel rá, melyik volt az a fájl, akkor megpróbálhatod, hogy haverod gépébe másodlagos vinyóként berakod, és az ő windows-ából átmásolod a tiedbe ezt a fájlt. Egyébként, alapesetben én egy fájlt ismerek, ami hasonlót tud produkálni, ez a wpa.dbl a system32 könyvtárban, mivel ez felel a windows aktiváltsági információiért, és ha ebben nem megfelelő infó van, és lejárt már a 30 napos aktiválási időszak, akkor bizony nem enged belépni amíg nem aktiváltatod a rendszered, hanem visszadob ide. Akár az sem kizárt, hogy ezen fájl tartalma módosult, ami miatt ő újra szeretné veled aktiváltatni a rendszert (még akkor is, ha netán nem eredeti a windowsod).