25353
Whistler - Windows XP
  • xxdani
    #10592
    Sajna még mindíg nem jó
  • keeper2
    #10591
    Fifi (10577): a C:\Documents and Settings\-felhasználó neve, akivel be vagy lépve-\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Asztal megjelenítése.scf fájl felelős az asztal megjelenítési ikonért. Ha ott van, akkor azt rakd ki a gyorsindítás eszköztárra. Ha nincs, akkor hozd létre a fájlt a következő tartalommal:
    [Shell]
    Command=2
    IconFile=explorer.exe,3
    [Taskbar]
    Command=ToggleDesktop

    Jobb: a vinyó típusából arra következtetek, ez egy 160 gigás vinyó. A 137 gigánál nagyobb vinyók kezeléséhez BigLba címzés kell, vagyis 48 bites cím. Ennek a támogatása csak xp sp1 vagy újabb, windows 2000 sp4 (talán már sp3 ban is), vagy win 2003 szükséges. A linuxnál nem tudom, pontosan melyik kerneltől kezdve támogatja. A 98-at szerintem el kell felejteni (ha ki akarja használni az egész vinyóját), illetőleg, az, hogy az xp a formázás közben hibát ír ki, nekem arra utal, hogy az valószinűleg még sp1 elötti és ott akad el, amikor eléri a 137 gigát. Javaslom xp sp2 vagy sp1-es verzió, vagy a fentebb említett rendszerek valamelyikével próbálkozni, szerintem úgy menni fog.

    Laci700: elötte javaslom, a windowsos particióról minden lényeges adatodat lementeni, majd a biosban átállítani a bootolást, hogy elösször cd-ről bootoljon, majd bebootolni a lemezről (volt olyan ismerősöm, akinek problémát okozott "megtanulni", hogy amikor kiírja, hogy nyomjon meg egy lemezt a telepítő indításáról, akkor nyomjon meg egy rohadt gombot, ne utánna. Ekkor elindul, majd a partició kiválasztásánál kiválasztod a jelenlegi windowsos particiót, és kérsz rá egy gyorsformázást. Eztán felmásolja a fájljait, majd újraindít. Ilyenkor persze már ne nyomj meg gombot, amikor kiírja, hogy a telepítéshez nyomjon gombot....

    xxdani: jobb gomb az asztalon, majd tulajdonságok/megjelenítés/speciális. Az elem résznél válaszd ki az inaktív címsor-t, és állítsd át a színt hozzá. (nem tuti, hogy az inaktív címsor az, de szerintem annak kell lennie) Amúgy, én csak egy külsős vagyok, nem vagyok kollégája tudtommal innét senkinek :)))
  • xxdani
    #10590
    Igen, olvastam és arra reagáltam hogy nem jó az a megoldás, más baja van.
  • izb
    #10589
    a kollega itt írja
    #10585
  • Met
    #10588
    holnap meg tudom valszeg mondani
    kollégám tudja én meg már elfelejtettem:)
  • xxdani
    #10587
    bocsi..
  • xxdani
    #10586
    nem jó :(. Így néz ki
  • Tomicsek
    #10585
    Asztalon jobb klikk-ikonrendezés-szempontja-webes elemek zárolása elől pipa ki.
  • xxdani
    #10584
    Helló kéne egy kis help. Az asztalon lévő mappák neve mögött van egy beállított szín ami régen nem volt ott hogyan tudom eltüntetni?
  • CheAteR88 #10583
    BIOS-BA állítsd be hogy cd-ről butoljon
  • CheAteR88 #10582
    szerintem sérült a vinyó mert annó még nekem is csinált ijet
    szóval szervíz vagy kuka
  • laci 700
    #10581
    Hi
    szeretném újratelepíteni a Windowst!
    De hogyan?
    Csak egyszerűen be kell rakni a cd-t?
    Vagyelötte le kell valamit törülni???
    Válaszotokat előre is köszönöm!!!
  • jobb
    #10580
    Hello! A fönököm hozzott be egy Fujitsu-Siemens Scaleo P asztali gépet, hogy telepítsem rá a winxp-t, de nem sikerült. Próbálkoztam a hozzáadott linux-val, Win98-cal, de azok se mentek fel. Mindig olyant írt ki, hogy nem ismeri fel a vinyót, pedig a winxp particionálánál kiírta a nagyságát, de amikor elkeztem formázni mindig leállt a formázás és azt írta ki, hogy nincs merevlemez (Samsumg sp1604n) vagy scsi- s. A gépben nincs kis floppy meghajtó, adtak hozzá egy linux lemezt, egy nerot, egy winxp home drivers & utilites cd-t.
  • fifi
    #10579
    köszönöm
  • Tomicsek
    #10578
    Telepítsd újraindítás.
  • fifi
    #10577
    véletlenül töröltem az "asztal megjelenítése" ikont a tálcáról...
    honnan lehet visszaállítani?
  • CheAteR88 #10576
    jézusom ezt nem szabad:D:D:D:D:D:D:DD:
  • units
    #10575
    megkerülni nem, de léteznek olyan programok amikkel meg lehet változtatni a jelszót.
    ERD com
    Windows Admin Hack
    stb.
    Ha meg csak netezni akar:
    http://theory.kaos.to/projects.html
  • chokeerigo
    #10574
    Leírom: netezni akar csak, de letörölték a fiókját. Egy fiók van csak, ami jelszós. Nem feltörni akarja, csak eccerüen netezni. :D
    Nem lehet valahogy megkerülni? :S
    Ja, és csak eccerüen, a gép felbontása nélkül. :D
    Vki? :S
  • Tomicsek
    #10573
    Nem értem, mi van?
  • kbupdate
    #10572
    omfg

    mik vannak itt...
  • LoDMaSt
    #10571
    Szedd ki a vinyót a gépből, bele egy másik gépbe plusz vinyónak, a jelszófilera rászabadítasz egy törőprogit, és ha nem szopatós a jelszó, egész hamar kész.
  • Met
    #10570
    Lefordítva magyarra, azt akarja megtudni, hogy törhetné fel a nővére fiókját.
  • CheAteR88 #10569
    és a jelszót tudod mert anélkül nem megy
  • chokeerigo
    #10568
    De sajna az jelszóval védett...
  • CheAteR88 #10567
    szerintem bóbi:(
    de azért próbálja megcsinálni nővére fiokjéban a felhasználói fiokban, ha ott se lehett akkor törlődött a fiok
    "De ez csak az én meglátásom"
    sok szerencsét spanodnak:)
  • chokeerigo
    #10566
    Sziasztok!
    Lenne egy problémám, sajnos egyik ismimet letiltották a gépről és nincs fiókja. Csak a nővérének van. Van vmi megoldás arra, hogy vhogy belépjen? :S
  • units
    #10565
    csökkentett módban full scan amivel megtaláltad a vírust.
  • CheAteR88 #10564
    van egy vírus a gépemen de nem tudom törölni mivel nincs ijen fail :(
    Mit kéne tennem?
  • billblues
    #10563
    Köszönöm.......
  • Tomicsek
    #10562
    ImgBurn
  • billblues
    #10561
    sziasztok...
    Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy melyik porgram képes írni GMT-isot..Próbálkoztam nero-val és clone dvd-vel is,de ezek nem ismerik....
  • 12346
    #10560
    koszi, utana nem sokkal mar megoldottam:)
  • Zsoldos
    #10559
    Akkor szedd le es rakd fel ujra, egy probat meger.
  • tomo
    #10558
    torolheto, ha nem akarod mar visszavonni a bizt frissiteseket.
  • Tomicsek
    #10557
    Biztonsági frissítések, ne töröld!
  • zsotee
    #10556
    Windows könyvtáron belül található néhány ilyen: $NtUninstallKB888302$
    vagy hasonló nevű könyvtár. Ezek törölhetőek vagy szüksége van rá az oprendszernek?
    Válaszokat előre is köszi.
  • bakvarnyu
    #10555
    Az XP -nel a kek alapon feher Udvozoljuk szoveget el lehett tuntetni valahogy?
  • Kornan
    #10554
    Most másodszorra felmásoltam ugyanarról a lemezről,és így működött,pedig legutóbb akkor sem.Érdekes... Akkor szerintem a dvd meghajtó szarakodik,vagy más vmi 5let?
  • Kornan
    #10553
    Hellosztok!
    Van egy apró anomália a rendszeremben.Mikor dvd-ről másolok a gépre valamit,előfordul,hogy nem igazán működik rendesen file.Pontosítok.Mikor lenyomom az egér jobb gombját hiányoznak menüpontok az előugró menüből,pl másolás,törlés,átnevezés...És billenytyűzetgombinációval sem működnek,azonban mikor a mappán csinálom ezeket a parancsokat műküdik,tehát gond nélkül törlődik a file ha a mappát törlöm.Nemtom megynyitni sem,de a dvd-n gond nélkül működik.Mikor felmásoltam pendrive-ra egy másik gépről és onnan raktam fel akkor működött.Valaki találkozott ezzel a problémával vagy tudja valaki mi lehet a probléma. Én arra gyanakszom,hogy a dvd-rom nem működik rendesen,meg ez most jutott eszembe:talán mert elég hosszú neve van a fileknak.Még próbálgatom hátha megtudok valamit.
    Addig is előre kössz a válaszokat!