25353
Whistler - Windows XP
  • Framsen
    #23913
    Tudom már próbáltam ott is
    ott van h F11 de semmit se csin. meg máskor sem

    de majd mingyár odamegyek a géphez aztán meglátjuk
  • kl24h
    #23912
    De azt akkor kell nyomni, mikor megjelenik az: Del: Setup F11: Boot Menu stb.
  • Framsen
    #23911
    Csak látom mi van ott XD
    de hiába nyomogatom semmi se jön be -.-
    a 2. képen csak y/n et lehet nyomni, mást nem enged

    de majd ezt a letiltásos izét kipróbálom
  • kl24h
    #23910
    Persze, minden gépnél másképp van, BIOS-tól függ.
  • Evin
    #23909
    Bármelyik F lehetne, de mivel ott van a képen, és kizárásos alapon a saját gépéről készítette, így nem lehet más!
  • kl24h
    #23908
    Nem az enyém, csak válaszoltam arra, hogy nemcsak F11 lehet, hanem az F8 is, és azt hiszem, az F12 is, de ebben nem vagyok biztos.
    Igen ott is van a képen az F11.
  • Evin
    #23907
    A te géped van az embernél?! Hát akkor miről beszélünk? Ott van a képen!!! Nem a kisujjamból szoptam.
  • kl24h
    #23906
    Press DEL to enter Setup, Press TAB to display Bios Post Message. Ha a TAB gombot nyomom meg, akkor írja, hogy F8 lehet kiválasztani, hogy melyikről akarok bootolni (HDD vagy CD/DVD vagy Removable Devices).
  • gergely1991
    #23905
    hát igen az avirás elégé bökkenős....
  • Evin
    #23904
    Framsen 2.képet -> F11:Boot menü!
  • kl24h
    #23903
    Nálam így sikerült
  • Evin
    #23902
    A BIOS-ba SEMMI sem írhat, csak cserélni lehet, azt is egyedi programmal. Továbbra is az XP partícióján lesz a megoldásod kulcsa. Vagy tedd fel újra, és legközelebb csak azt a vinyót hagyd a gépen, amire telepítesz, és az ilyet el tudod kerülni. Bár én azt javasolnám, hogy felejtsd el az XP-t, és használd a W7-et.
  • kl24h
    #23901
    Nálam az F8 megy, és American Megatrens van.
  • gergely1991
    #23900
    azthiszem letiltottad a cd-rom-ot(állítsd vissza)
    Először állítsd be biosban elsődlegesként majd a lemez meghajtónál (magánál a hardvernél)pedig jumpereld a masterre(meghajtó hátulján van) a többi meg legyen slave.Ha ez sem próbálj meg egy másik lemezt(ha a kipróbálandó nem maga mondjuk a OS telepítő)
  • kl24h
    #23899
    Select First Boot Device képen beállítod, hogy a CD/DVD legyen az első, akkor kell menjen. Kell próbálgatni.
  • Evin
    #23898
    Ha ez egyszeri alkalom lesz, állíts mindent vissza, és ne bántsd a BIOS-t.
    Gép indulása után nyomkod az F11-et, aztán válaszd ki miről induljon a rendszer.
  • lacko34
    #23897
    Sziasztok
    Egy régebbi problémámhoz térnék vissza amit nem sikerült még megoldanom.
    Egy külön merevlemezre felraktam a win7-et az xp mellé vagyis nem mellé hanem teljesen másik merevlemezre.
    Miután eltávolítottam a win7-et tartalmazó merevlemezt, még mindig kérdezi inditáskor melyik windowst indítsa.
    Kaptam több tippet de sajna azok nem segítettek.
    A boot.ini-be nincs benne a win7.Onnét nem tudom kiszedni.Szerintem a boot.ini-ig el se jut a rendszer felfutáskor, még elötte el kezd kérdezősködni.Valahova beírta magát a win7 lehet hogy a bios-ba?
    A rendszerinditási beállításoknál az xp van kijelölve,de nincs is más a listába.Az abcdedit a vistához és win7-hez tartozik asszem xp-be nincs.

  • Framsen
    #23896
    Sziasztok CD-t szeretnék BOOT-olni, de nem megy....
    Először is láttam, hogy config bios menü: Shift+F10
    Megnyomom kijön az (1. kép) boot menü
    aztán a Boot Order-hez kiválasztottam a CD ROM Disable variációt (csak ez az 1 cd-s volt)
    utána meg F4
    és bejött ez a szar (kép 2)

    3.kép pedig egy vmi más ami régebben jött be a (2.kép) helyett, de nem tom hogy ....

    Akkor most hogy kell ???



  • Toto652
    #23895
    De nagy csodára rájöttem mit kerestem: Ultimate Boot CD for Windows
  • Toto652
    #23894
    Az Avira Rescue System marhára nem csinál semmit Windows Boot előtt... jól elpazaroltam az egyetlen CD-met :P
  • kl24h
    #23893
    Nem hinném, hogy vírus szórakozna veled, de az is megtörténhet, egy vírusellenőrzést is lehet végezni.
    Valamikor én is használtam Windows XP korlátozott felhasználói joggal, de nem volt ilyen probléma, egy kicsit elég furcsa számomra ez a viselkedés.
  • Higany
    #23892
    Köszi! Lecsekkolom. Egyik ismi mondta, hogy esetleg próbáljam ki a hátlapon lévő usb-el, hátha csak az előlapra kivezetettekkel van gondja.
  • kl24h
    #23891
    Belépsz rendszergazdaként:

    To open Group Policy

    1. Click Start, and then click Run.
    2. Type gpedit.msc and then click OK

    Itt nézz szét, mert sokféle beállítást lehet csinálni.
  • Higany
    #23890
    Üdv! Szeretném kérni a segítségeteket egy kis problémában. Sok gépen win xp-t használok/használnak. A gondom az, hogy mindegyik gépen két felhasználói fiók van, egy rendszergazdai és egy korlátozott. A gondom az, hogy ha a korlátozott fiókba van belépve az user, akkor rendszergazdai jelszót/azonosítást igényel, ha betettek egy pendriveot és azt akarja telepíteni. Hogy lehet ezt kikapcsolni, hogy ne kérjen és simán feltelepedjen egy pendrive a rendszergazdai jelszó beírása nélkül? Érdekes módon a gépek felénél, amelyik régebben voltak feltelepítve, ott nem kell jelszó a pendrive behelyezés és a telepítéskor. Köszönöm előre is a segítségeteket!
  • kl24h
    #23889
    Nálam volt olyan probléma, lehet még meséltem, hogy munkaközben csak egyből egy kékhalállal fogadott a Windows.
    Azelőtt mielőtt ez megtörtént volna, már vagy 2-3 órája használtam a gépet és csak egyből a kékhalál üzenettel fogadott. Mai napig nem tudom mi lehetett a probléma, vagy 2-szer történt meg egyik napról a másikra, de azóta többet nem fordult elő.

    Amit válaszoltál Toto652, lehet videokártya driver probléma is, de az csak akkor lehet, amikor vagy megsérült a szoft (HDD probléma) vagy vírus miatt történt valami átállítás (registry) vagy esetleg érintkezéshiba, de nem nagyon hiszem.
  • Toto652
    #23888
    Oké, köszi!
    Egy nem ideillő kérdés, mert a Premiere fórum meg van halva: értesz a Premiere Pro-hoz? Nem találok egy opciót, pedig biztos van benne...
  • gergely1991
    #23887
    windowsban nem igen láttam de linuxon(lásd például ubuntu) amolyan live cd-ként említik
  • Toto652
    #23886
    És mindettől függetlenül, a Windowsosnak nem tudod a pontos nevét?
  • gergely1991
    #23885
    igen
  • Toto652
    #23884
    De attól még Windózhoz is jó ugye? :D
  • gergely1991
    #23883
    "Ezek a Rescue System-ek CD-ről Bootolható oprendszer javító szerűségek?"
    igen linux alapú leginkább vírusirtásra használják
  • Toto652
    #23882
    Nos, filóztam ezen a Windows CD féle javításon, de nem is tudom... már egyébként is régóta keresem azt a speciális CD-t, csak nem tudom mi a neve.

    Ezek a Rescue System-ek CD-ről Bootolható oprendszer javító szerűségek?
    A videókártyás dologban lehet valami... majd megpróbálom, hogy kiveszem és úgy indítom el nekik.
  • gergely1991
    #23881
    Bár szerintem az utolsó mondatomban lehet benne valami zagyvaság:S
  • gergely1991
    #23880
    Valami kihagytam:
    Mivel a betöltés után történt a kékhalál így valószínű hogy a videókártya driverjének lehet köze...
    Tudtommal mikor betölt a win akkor még az alap(OS ba integrált) videódriver megy utána átadja a szerepet a telepített drivernek kikapcsolásnál pedig fordítva...
  • kl24h
    #23879
    Ahogy mondja gergely1991, nemcsak vírus okozhatja, miután lefuttattad ezeket és ha csaksem oldódott meg a probléma, akkor a következőt kell még leellenőrizni:
    Check Disc: a merevlemez C partíciójának ellenőrzése (tehát amelyikre van telepítve a Windows), ezt a Windows telepítő CD-vel meg lehet tenni, a Repair Console, ha nem tévedek.

    Ha ekkor sem megy, akkor a Windows telepítő CD-vel, addig nyomod a gombokat, meddig megjelenik, hogy új Windows telepítése, ott kell legyen egy Repair opció, ami kijavítja a Windows hibákat, de minden más feltelepített program működni fog, csak jobb mint egy új Windows telepítés. Ez a módszer csak akkor megy/mehet, ha azt a Windows telepítő CD teszed be, amelyikről telepítve volt a rendszer. Ennek a módszernek csak egy hibája van, hogy Repair, annyi idobe telik, mint egy új Windows telepités és hogy ha be volt kapcsova a Windows telepítés, akkor újból fel kell frissíteni a Windowst.
  • gergely1991
    #23878
    LOL:D
    Most kl24h tanácsát kell megfogadnod.Kiírod lemezre vagy ahogyan írja usb-re.Aszem a kasperskynél levan írva angolul hogy kell usb-ről bootolni(de csak akkor ha a bios támogatja az usb-ről való bootolást).
    Bár nem csak vírus csinálhatja hanem más is(attól függ hogy mit csináltál vele).
  • kl24h
    #23877
    3. Avira AntiVir Rescue System

    A #23876 hozzászólást is neked írtam.
  • kl24h
    #23876
    Próbáld meg ezekkel lefuttatni a gépet (Linux típusú bootolható cuccok a Windows vírusok eltávolítására):

    1. Kaspersky Rescue Disc 10
    2. AVG Rescue CD

    Lehet USB flash (PEN Drive) memóriára is rámásolni, csak el kell olvasni az utasítást, hogy bootolhatóvá tedd.
  • Toto652
    #23875
    Üdv!
    Van egy kis gáz, egyik ismerősöm gépével... a BIOS betöltése után, kiírja hogy hiba történt az utolsó futtatáskor meg stb... itt a csökkentett mód lehetősége meg a többiek... no de tökmindegy mit csinál a paraszt, mert épphogy betölt a Windows, máris kékhalál és indul újra.
    Ez valami durva vírus lesz, mert én is kaptam már ilyent...

    Az lenne a kérdésem, hogy hogy hívják azt a bizonyos CD-ről Boot-olható oprendszert, amit direkt ilyesmi problémák kijavítására való?
    Az enyém is ezzel lett megjavítva... valami speciális Windows...
    Köszi!
    (Segíts Gergő! Mindig te segítesz! )
  • gergely1991
    #23874
    Talán telepíteni kéne egy chipset drivert vagy usb 1.0-ás portba csatlakoztatni...