25353
Whistler - Windows XP
  • Noodlee
    #23953
    1. DVDRAM vagy, az RW, attól függ, hogy melyikről szeretnél bootolni.
    2. IDE-0
  • Framsen
    #23952
    ennek örülök
    de akkor a Disable helyett melyiket rakjam be 1. nek illetve 2. nak ?
  • Noodlee
    #23951
    Megvan a megoldásod :)
  • Toto652
    #23950
    Szinte friss a Windowsom... ezt kb. azonnal csinálja. Se az Avira, se a Security se pedig a Malwarebytes nem talál semmit!

    A külső HDD-n az adataimon kívül:

    Van egy '98c0c50d2aff349b17'nevű mappa amiben két almappa 'amd64' és 'i386' ezekben van biztonsági katalógus, meg DLL-ek meg ilyesmi.

    Illetve van egy 'd92588a9b5a501bcd21b' mappa amiben szintén ez a két almappa csak üresek, sőt, 'Hozzáférés megtagadva!'

    Autorun-t nem látok sehol se.
  • Framsen
    #23949
    Sziasztok !
    Remélem nem rontom itt a levegőt de még szeretnék vmit kérdezni !
    Asszem megtaláltam amit kellett, csak éppen nem CD/DVD -t meg HARD DISC -et ír ki hanem :






  • Sickness
    #23948
    Kicseréltettem tegnap a lapot és minden fasza lett. Egyből felment az OS is. Szóval problem megoldva! Kösz azért!
  • gergely1991
    #23947
    Az explorer.exe az asztal megjelenítésért(tálca,munkaterületen lévő ikonok megjelenítéséért felelős) illetve intézőként működik.Ha az esetleg leáll akkor elképzelhető hogy a vírus teszi ezt(lásd előző fórumozó hsze).A külső hdd-n gyökérkönyvtárjában nincs valami autorun.inf fájl? Mert lehet hogy mikor csatlakoztattad a autorun.inf-ben lévő konfiguráció beállítódott(eszköz címkéje,eszköz saját helyimenüje meghajtó ikonja,stb).Lehet hogy a külső eszközöd lassú/lassan tölt be és emiatt a program lefagy(Nem válaszol) és méghozzá addig amíg be nem töltötte a kért információt.
  • gergely1991
    #23946
    amúgy nálam tele van az asztal de nem tapasztaltam ilyet:D
  • gergely1991
    #23945
    Többszöri telepítés nem ajánlott hiszen az csak rontaná a hdd-den...
  • dvid95
    #23944
    ja és mid van xp, 7, vista
  • dvid95
    #23943
    Ezek elö fordulnak nálam is de kérdem tölled rebdszeresem mert akor lehet egy virus ajánlott végignézni vagy tele van az asztalod én ugy oldom meg hogy havonta ujrarakom a gépemet lehet hogy ez szerintetek nem tul jo megoldás de ezen a gépen az legalább ismerem a gépem
  • Toto652
    #23942
    Na, mindegy... ezeknek az adatoknak annyi...
    Áttérve az én gépemre:
    Az mitől van, hogy böngészek a mappák közt és hirtelen 'Az explorer.exe leállt'... minden ablak bezárul, tálca, asztalikonok eltűnnek... aztán 3 másodperc múlva visszaáll minden...

    Legtöbbször ha a lomtárba megyek és a document and settings-be és a külső HDD-be.
  • kl24h
    #23941
    Lehet hogy tönkrement a partíciós tábla, vagy valami okból (vírus, stb.). ilyen esetben létezik olyan, hogy a telepítő CD nem látja az Operációs Rendszert.
    A partíciós táblát tönkre lehet tenni a Windows telepítő CD-vel is, ha nem jól használod a Recovery console opcióját, mert ott van olyan dolog a listában.
  • Toto652
    #23940
    Kezdjük ot, hogy el se indult az oprendszer... beraktam a telepítő CD-t és amikor a particionáláshoz ért, nem írta rendszer partíción, hogy milyen oprendszer van rajta... formatáltam újraraktam... felraktam file recovery-ket és egyik sem talál semmit az eddigi dokumentumokból...
  • gergely1991
    #23939
    Mert valami ilyesmit ír ki:Not found operating system ?
    Például particiós tábla felülírásakor vagy hibás jumperelés, formázás,partíció törlésekor előfordul.
  • Toto652
    #23938
    Hallottatok már olyat, hogy a winyó, csak úgy elfelejti az oprendszert?
  • Zsolt01
    #23937
    Alaplap Reset (kiütés, nullázás) próbáltál !?
    Áramtalanítás és pl. 1-2 percre alaplapi elem kivétel.
  • Zsolt01
    #23936
    Azt nem láttam, hogy írtad, hogy kép szétesésed is volt. Ha jól veszem ki, integrált videokártya és beraktál + videokártya és kép ok, de telepítő ugyan az.
    Ha mindent kipróbáltál ....

    Esetleg másik TÁP!

    Hát igen, Alaplap marad a végén.
    De:
    Talán Processzor is megkergülhetett.

    Azt írod, hogy visszaviszed Alaplap kicseréltetni, talán új a gép, garanciás!?
    Ha olyan helyre viszed ahol szerelgetnek is, akkor komplett gép be és próbálkozzanak vele, főleg ha még garanciás!

    Gép takarítást csináltál, portalanítás, pl. foglalatok RAM, Processzor ....
  • Sickness
    #23935
    Mondjuk az már biztos hogy alaplapi VGA az fos. Nem egyszer összeesett a kép meg becsíkozódott... Beleraktam egy kártyát és minden szép volt. Mondjuk a telepítés akkor sem sikerült de legalább rájöttem mi a hibás.
  • Sickness
    #23934
    Kipróbáltam minden lehetőséget. Másik ram, másik kábel, másik telepítő lemez. Sőt, még másik vinyót is dobtam bele de ugyan az a szitu.
    Holnap visszaviszem az alaplapot és kicseréltetem hátha.
  • Zsolt01
    #23933
    Alaplapon jól illeszkedik foglalatba adat kábel, nézd és persze HDD-n is!
    Adatkábel másik csatlakozóján nézd.
    (Esetleg: CD/DVD meghajtó adatkábelét is nézhetnéd és másik XP telepítő lemez.)

    Ahogy már előttem is írták, másik kábellel nézd.
  • Evin
    #23932
    Cserélj kábelt, valószínűleg kontakthibás, ha a másik vinyó is ezen volt.
  • Sickness
    #23931
    a réginél is ez volt, meg ma vettem egy újat és ezzel is ez a gond.
  • dvid95
    #23930
    probálj ki egy másik vinyot
  • Sickness
    #23929
    Hali.
    Nekem olyan gondom lenne, hogy mikor telepíteném az XP-t és elkezdi formázni a partíciót akkor egy hibaüzenetet dob ki ami kb annyiból áll, hogy: " A telepítő nem tudta formázni a következő meghajtót ellenőrizze hogy megfelelően csatlakoztatva van-e meg, hogy ha SCSI az eszköz akkor ellenőrizzem hogy megfelelően le van-e zárva".

    Valaki találkozott már ilyennel?
  • Noodlee
    #23928
    Itt egy video is.
    Kicsit bele kell tekerni, kb a video felétől mutogatják a biost.
  • Noodlee
    #23927
    1. Advanced BIOS features
    2. First boot device: ide állítsd be a CD Romot
    Értelem szerűen second boot device meg a Hard disk
  • Evin
    #23926
    Megkérdezhetem, hogy mit akartál csinálni?
    Csak mert:
    1.kép: hálózati boot
    2-3-4: melyik csatornán melyik eszköz van, de a boot sorrendhez vajmi köze. És a képek szerint egy vinyónak cd/dvd tulajdonságot adsz. Csak ennek semmi értelme.

    Load BIOS Setup Default, és utána újraindításkor F11. És ezt erősen ajánlom, mert ezek szerint nem értesz a BIOS-hoz, és a végén vmit csúnyán elállítasz.
  • gergely1991
    #23925
    Ha nem tévedek akkor primary ide masterbe állítsd be optikaira meghajtóra
  • Framsen
    #23924
    na haladok ezzel a cd bootal de megint elakadtam
    képek :





  • Evin
    #23923
    Akkor passz, mert ezek alapján csak az xp-t kellene indítania.
    De mivel a W7 újabb, az talán máshogy oldja meg a vinyón. Erről viszont nincs infóm.
  • gergely1991
    #23922
    Bár lehet hogy hülyén hangzik talán de lehet hogy működni fog(csak kompatibilitás kérdése).Keresd meg a bcdedit.exe-t a win7 telepítőjében,és indítsd el, remélem így ki tudod törölni.....
  • lacko34
    #23921
    Ez van a boot.ini-be
    Szerinted mt kell ezen változtatni?

    Mondjuk ez a sor nem tudom mi?Talán ez zavar be, viszont ki van macskakörmözve az elején nem szabadna hogy bekavarjon.

    ;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.


    ;
    ;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
    ;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
    ;
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT


  • czs1
    #23920
    köszi, megnézem.
  • Evin
    #23919
    Továbbra is a boot.ini-ben kell keresni a választ.

    czs1
    Vagy lehet, hogy az egyik ventilátor nem megy, és vmi túlmelegszik.
  • gyikk
    #23918
    czs1
    nézd meg a videokártyád!!!
    szerintem driver hiba jobb esetben.
    rossz esetben haldoklik!!!
  • czs1
    #23917
    Sziasztok!
    Problémám a következő: Windows XP SP3, nagyon régóta jól működik. Viszont mostanában bekapcsolás után kb. 5-6 percig minden OK, majd az egér mutatója körül megjelenik egy kb. 3x3 cm-es színes négyzet (mindig más színű), ami egy ideig együtt mözög az egérmutatóval, majd a gép kifagy, s újraindításon kívül semmit nem tudok vele kezdeni. Ha Reset-tel újraindítom, akkor bootoláskor össze-vissza sípolgat, de ha teljesen kikapcsolom, s kb. fél perc múlva indítom újra, akkor bootol.

    Újraindítás után szintén 5-6 percig rendben, aztán minden kezdődik előről. Kétféle víruskeresővel megnéztem, s egyik sem talált vírust, spyware, trojai, stb. a keresők szerint nincs.

    Mi lehet ez, s mi a megoldás?

    Köszi a segítséget.
  • lacko34
    #23916
    Hát, nem szívesen raknám emiatt újra fel az xp-t, elég sok macera mire minden úgy felkerül ahogy most van.Tuti valami 5 másodperces meló lenne ezt megoldani, valahonnét ki kell törölni valamit, na de mit éshonnét????

    A win7-et nem vitte el a gépem, akadt nagyon.A fiam elhasznált gépeit öröklöm meg mindig:)Ha a családba valaki új pc-t kap az nem én vagyok:)
    Üdv
    Laca
  • Framsen
    #23915
    most begyütt vmi, talán jó lesz :D
  • Evin
    #23914
    Elég baj, ha ott mindig megakad. Nyomj N-t, és utána F11. De ha eddig itt nem állt meg, állítsd vissza amit elállítottál.