25353
Whistler - Windows XP
  • Met
    #10992
    Style Icon?
  • nesto
    #10991
    Hogy lehet átállítani a windowsban található ikonokat? Nem csak a tálcán elhelyezkedőkre gondolok, hanem minden gombot egytől egyig. Pl a style xp-ben volt ilyen opció, hogy minden ikont kilehetett cserélni, de az nem kifejezetten az ikonok cseréjére szakosult program volt, inkább a stílusra ment. Szóval program nélkül meglehet oldani ezt a dolgot?
  • Blasta
    #10990
    Gondolkozom marhaerősen, de semmi :-DDDDDDDDd

    (HTXVM!!!)
  • PetruZ
    #10989
    Gondolkozz. Erősen. Nagyon erősen. Vajon hol?
    (Na jó, most az egyszer: itt)
  • Blasta
    #10988
    Szia!

    "Ha netán .net framework 1.1 telepítve van a gépedre, akkor mindenképp telepítve kell lennie a hozzá való sp1 javítócsomagjának (nem ugyanaz, mint az xp sp1!!!), mert különben bejelentkeztetést kér mindig. Ha nemrég ezt telepítetted, akkor elég az említett javítócsomagját felrakni, és a bejelelentkezés újra automata lesz."

    Valszeg ez lesz a ludas, mert ezt fel kellett telepítenem (a Sony vegas kérte) és egyből az xp (amúgy sp2) felrakása után raktam fel, majd ezután változott meg a bejelentkezés.
    Már csak azt nem tudom, hogy a .net sp1-es javítócsomagját hol lelem meg :-)))
  • Blasta
    #10987
    Gondolom ez nem nekem jött :-)
  • papisa
    #10986
    A rendszervisszaállítási állományt azt nem frissíti indításkor az XP ?
    Mert ha igen akkor már ez a szar config jönne vissza nem ?
    Egyébként már biztos hogy az USB driver az oka mert a BIOSban letiltottam és akkor simán le lehetett kapcsolni a gépet ahogy kell .
    CSökkentett módban is simán lekapcsol .
    Máshol azt javasolták hogy próbáljan felülírni 1.1-es driverrel .
    Szted működhet ?
  • strebacom
    #10985
    No hát ez a hiba nállam is elöfordult egy párszor én megpróbáltam mindent, és sajnos azt kell hogy mondjam hogy ez bizony hardver hiba nem a jó öreg windows a hibás: elöször is futtatnék egy memtestet hát vagy 4órán keresztül, de nálam a kisfloppy volt a hibás pedig 3hetes volt és én ugy kidobtam, de ugy, vagy nézd át a bios beállításokat is, hogy a firstboot a harddisc legyen, a second és a többi bootot tilsd le(disable), és próba!De szerintem floppy vagy dvdiró lesz::::::
  • Blasta
    #10984
    Köszönöm a segítséget mindenkinek, otthon próbálkozom majd estefelé!
  • keeper2
    #10983
    Mortel: sajnos vannak olyan alaplapok, ahol vacakul jár az óra, siet vagy késik, akár igen extrém mértékben is (teljesen szinte egyik sem szokott pontos lenni, de a legtöbbnél bőven benne a tűrésben). Ezt általában még garis ügyintézési oknak sem szokták bevenni, mindenesetre, megpróbálkozhatsz azzal, hogy lecseréled az alaplapi elemet, a sietést is okozhatja a gyengülő elem, nem csak a késést (vagy legalább rámérsz multiméterrel). Esetleg a legegyszerűbb megoldás: windows óra szinkronizáció. Alapból ezt hetente egyszer csinálja meg, de lehet sűrűbbre venni, a registry HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Services / W32Time / TimeProviders / NtpClient elérési úton levő SpecialPollInterval változó értékét írd át, másodpercben van tárolva az érték, viszont hexa (16-os) számrendszerben (pl. a naponkénti frissítés 15180-as érték)

    79Alba: jobb klikk a sajátgépen, ott tulajdonságok, speciális fül, teljesítménynél a beállítások, itt is speciális fül, virtuális memóriánál a módosítás: itt megadhatod az egyéni méretet, vagy ha sok memóriád van, akár ki is kapcsolhatod. Ha kikapcsolod, az nagyon jól meggyorsítja a gépet, én is így használom, de ajánlott hozzá min 1-1.5 giga memória (ha a progik hirtelen hülye okokkal kiszállnak, akkor valószínűleg kevesli a memóriát, csak ki van kapcsolva a lapozófájl). Lényeges, hogy bármit változtatsz, mindenképp nyomj rá a mellette lévő beállítás gomba, NE csak az ok-ra, mert különben elveti a változtatást. A memória kipucolásához, optimalizálásához különféle segédprogikat használhatsz, pl. cachemanxp elég jó hozzá, rengeteg hasznos beállítással.

    Indestructible: ha rendszeresen netet használsz, akkor mindenképp ajánlott az sp2, ugyanis rengeteget javítottak benne a netes biztonságon, viszont, ha már egy régóta működő gépre akarod felrakni, akkor csak úgy ajánlott, ahogy írták mások, hogy elötte elmented az egész partíciót pl. ghost-al, mivel ilyen esetekben fura hibákat tud produkálni néha a gép. A saját gépemen anno nem volt hajlandó többé elindulni a windows media player (pedig az saját microsoft fejlesztés), ellenben más progik mentek okésan. Másoktól másféle hibákról hallottam. Ellenben, ha egy frissen telepített windowsra telepítem rá az sp2-t, és csak eztán a többi progit, akkor jól működik.

    Bakvarnyú: elképzelhető, hogy haldoklóban van az egered. Speciálisabb esetekben, ha megszakad a kapcsolat az egér és a windows között, akkor "eltűnhet" a kurzor, és amikor visszajön a kapcsolat, akkor sem fog már visszajönni, amíg újra nem inicializálja az eszközt a win. Próbáld meg egy kölcsönegérrel, hogy úgy is eltűnik-e. Ha nem, akkor cserélj egeret.

    Blasta: a registry HKEY_LOCAL_MACHINE/ SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / Currentversion / Winlogon elérési útján az Autoadminlogon kulcsot 1 értékűre változtasd, ha nincs ilyen, akkor elöbb hozz létre egy ilyen nevű, karakterlánc típusú változót. Ha így sem megy, akkor ugyanitt egy DefaultUserName karakterlánc típusú változóban add meg a bejelentkező felhasználó nevét, DefaultPassword karakterlánc-ban a kódot (ha van). Ha netán .net framework 1.1 telepítve van a gépedre, akkor mindenképp telepítve kell lennie a hozzá való sp1 javítócsomagjának (nem ugyanaz, mint az xp sp1!!!), mert különben bejelentkeztetést kér mindig. Ha nemrég ezt telepítetted, akkor elég az említett javítócsomagját felrakni, és a bejelelentkezés újra automata lesz.
  • izb
    #10982
    mostmár igen:)
    Ilyen volt néha nálunk is,Adsl modem hiba volt a drága.
  • PetruZ
    #10981
    Az MSDN mindig a Te barátod lesz: katt ide. Az alsó részt olvasd át alaposabban (szimpla otthoni gép, nincs tartományban), nálam évek óta így megy.
  • wormyke
    #10980
    Ment egy privi üzi....megkaptad?
  • BenceYCE
    #10979
    Nemrég írtam asszem, hogy minden indításnál leellenőrzi a meghajtók állapotát az XP Prof. Nem mindegyikét csak mikor melyiket. Azóta eltűnedezik a dvd olvasóm is. Hol betölti hol nem. Leellenőriztem biosban, ott is hol látja hol nem. Létezhet, hogy kontaktos a tápkábel? Okozhatja ez a folyamatos hibakeresést is?
  • wormyke
    #10978
    Nem de neki alváll-ja......
  • izb
    #10977
    UPC?
  • izb
    #10976
    szerintem ha hardverhiba lenne,akkor az indítások 60-70%-nál elöjönne ez a hiba.
    Ez a 3 hónap 4 hiba probléma az nagyon kielégítő.
    Ha ez a hibasürüség megnövekedik,na akkor már gondolhatsz hardverhibára,ha a win újrarakása sem lesz megoldás.
  • wormyke
    #10975
    Sziasztok!
    Következő problémával fordulok Hozzátok. Adott egy kábel net előfizu. Mindenjó. Adunk hozzá egy lelkes szomszédot routerrel felszerelve. Még mindig jó.....kb 1/2 év.....nagyon jó...majd jön az üzi: " The page can not be displayed" vagy valami hasonló furcsa marhaság. OK. Másik site...loading....majd az előző marhaság. Hopp: winfos újra....de jó legalább rendbe lesz téve....hát rend van, helyzet ua. Check router. Minden OK, ahogy eddig is volt 1/2 évig. Call szolgáltató===>Minden OK, állítólag.... Röviden a story....Ja és Wireless az egyik gép, a másik kábellel rúterbe, és egyiken sem mennek oldalak. Hogy mik? :-) muzeum.lap.hu (ja:az összes lap.hu), allas.pannongsm.hu , beholder.hu , stb.
    Na erre tudtok valamit? Mi az amit meg kellene nézni? Hol lehet a problematika?
    Szolgáltató sz.....ik?
  • reménytelen
    #10974
    Nem, és az alaplapot januárban cseréltettem, a winchester is januári (Western Digital 7200rpm S-ATA), a videókari decemberi, a proci meg egy éves. (A RAM-ok meg úgy 7 hónaposak talán), úgyhogy remélem, hogy nem hardverhiba, és csak a Windows miatt van...
  • izb
    #10973
    ha nem guberáltat,hanem sima xp proffot használsz,akkor nagy a valószínüsége,hogy benne lesz.Ha nem gubizott a win,akkor alapból be van kapcsolva ez a szolgáltatás.
  • Blasta
    #10972
    #10962? Valaki?
  • papisa
    #10971
    Csak remélem hogy be volt állítva ez az opció az XP-men .
  • izb
    #10970
    nem húzod a procidat,vagy más hardveres perifériádat?
  • izb
    #10969
    Használd az utolsó helyes konfiguráció újratöltését
  • Sanyix
    #10968
    Hát ez előfordul, ilyen a vinfos, vagy tűröd, vagy letörlöd az egészet :)
  • papisa
    #10967
    Hello !

    Feltelepítettem a gépre a USB 2.0 filter driver SP28085.exe-t .
    Előtte persze nem néztem meg hogy az alaplapom nem támogatja-e az USB2-t :(
    Utánna rögtön azt tapasztaltam hogy nem tudom a gépem lekapcsolni mert a végén csak egy világoskék képernyővel beragad a leállítási parancs .
    CSak hosszú resettel tudom kikapcsolni .
    Ugyanez a helyzet újraindításkor .
    Más hiba nincs.Az ad-aware-t már lefuttattam ,de nem hozott eredményt .
    Uninstallálni nem tudom a drivert mert nem jelenik meg sehol .
    Mit lehet-tenni újratelepítés nélkül ?
    Vagy egyáltalán ez okozhatja a gondot ?
  • ffxi
    #10966
    Sztem hardver hiba :-\
  • reménytelen
    #10965
    Eredeti Windows XP Home Editionom van, SP2-vel, frissítéseket rendszeresen letöltöm. Eddig 3 hónap alatt 4-szer fordult elő következő dolog:
    Bejön az "Üdvözöljük" képernyő, meg az egér, és ott megáll. Nem fagy le, az egeret lehet mozgatni, csak egyszerűen nem megy tovább, nincs induló hang sem, nem is dolgozik a vinyó. Ez mitől lehet / Mi a megoldás?
  • izb
    #10964
    nekem is volt hasonló.
    Nem az íród hibája,hanem egyszerűen a sima dvd lemez adat archiválásra gyenguska alapanyag. Ez nem zárja ki,hogy eggyes esetekben a kiírás problémamentes.
  • strebacom
    #10963
    Sziasztok, lenne egy kérdésem, letöltöttem egy játékot, winrar-al kicsomagoltam, és feltelepítettem, a játékot image formában(adatként) kiirtam egy DVD lemezre, a gépen levö játékot uninstalláltam, most ujból felakartam tenni és a telepítés vége felé, CRC hibával leállt a telepítés, DVD-ről telepítettem, daemontools-al. MIÉRT lehet ez,a vinyóról még feltelepült, de a kiirt leállt ilyen hibával, rossz lenne az iróm vagy a lemez:PIO110D Fuji DVD8X. Esetleg volt már valakinek ilyen hibája????
  • Blasta
    #10962
    Sziasztok!

    Adott egy frisen húzott xp sp2. Egyetlen userrel lett telepítve, nem is lesz több. A kérdés: miért adja ki minden előjelzés nélkül a bejelentkező képernyőt az xp, holott eddig nem volt. (ugye minek usert kiválasztani ha csak egy van).
    Hogy tudom ezt kikapcsolni?
    Ha a bejelentkezés módját átállítom, akkor is lesz bejelentkezés, csak nem az XP-féle, hanem a win2k féle, tehát ez nem megoldás asszem.

    A segítséget előre is köszönöm!
  • Mortel
    #10961
    :) 2 hét két perc teljesen elfogadható ,de 2 nap félóra? ... na ez már zavar
  • 79Alba
    #10960
    Itt vagy
  • bakvarnyu
    #10959
    Nem tudjátok mi okozhatja: Játék közben egyszercsak megszűnik működni az egér.
    Utána kilépek Windowsba és ott sincs kurzor, újra kell indítani. Mi lehet?
  • Kontrakcio
    #10958
    Hali! ha elolvastad majd irj nekem privibe... sztem tok segiteni!
  • BenceYCE
    #10957
    Szerintem meg ne tett fel régi rendszerre. Csinálj egy olyan telepítő lemezt amin már alapból az sp2 telepítőfájljait teszi fel. ---> így
    (bocs de csak itt találtam linket)
  • Met
    #10956
    hát, az SP2-ről megoszlanak a vélemények, van akinek működik van akinek a telepítés után rejtélyes hibajelenségeket produkál a win:)
    szerintem csinálj egy visszaállítási pontot vagy ghostold le és próbáld ki, ha nem jó akkor vissza tudod állítani
    nekem mindenesetre nincs fent;)
  • Sanyix
    #10955
    Nekem is siet valamiért, 2 hét alatt 2 percet, pedig semmi izét nem raktam fel :\
  • Indestructible
    #10954
    Win XP-m most egy hete ajánlgatja nekem a az sp2 szerviz packot, feltelepítsem? van hátránya? nem fog tőlem mindenféle ujraregisztrálást kérni stb? azt se tom mikor telepítettem fel, melyik cd-rol, milyen koddal, több mint egy éve.
  • Indestructible
    #10953
    Nekem akkor volt ilyen amikor a onlinepokeres korszakomat éltem, mióta leszedtem őket, csak a szokásos mértékben siet - egy laikus hozzászólása