25353
Whistler - Windows XP
  • FLeK0
    #11672
    frissitsd a win media playert is, azt hasznaljak a bongeszok.
  • PeeTeR
    #11671
    az mitol van hogy a html oldalba agyazott videokat szep zold es sarga szinekbe pompazva jatsza le? codec ugyan az van fenn mint az elozo windows -nal es akkor jo volt.
  • Sanyix
    #11670
    Gondolom újraindítás már volt. Merthogy nekem is volt ilyen gondom, de az újraindítás megoldotta, mint sok más hibát is a bugos szar vindózon.
  • Dj Faustus #11669
    1. Töredezettségmentesítsd a merevlemezt.
    2. Győzödj meg arról, hogy nem fut-e valami nagy gépigényű alkalmazás (3d rendering, videótömörítés, primszámkeresés, vagy egyszerűen valami Windowscsinosító alkalmazás, stb...) a háttérben.
    3. Futtass le egy teljeskörű vírus és spyware-ellenörzést csökkentett üzemmódban, kikapcsolt rendszervisszaállítás mellett. Hátha bekaptál valami vírust és az zabálja az erőforrásokat.
    4. Egy hibás driver, kódek, vagy a DirectX összetevő is okozhatja az említett esetet. Esetleg valamilyen telepítés közben megsérült az egyik kódek/driver/DirectX összetevő.
    5. Nézd meg másik gépen/másik lejátszóval. Lehetséges hogy hibásan tömörített állományról van szó.
  • mardal
    #11668
    Hello.
    Nem tudsz akkor valami ötletet hogy mitől lassulhat be a zenelejátszás?
  • pedestrian
    #11667
    2.2-es celeront kizárt, hogy lefogjon. Nekem annó 670Mhz-es PIII-on simán ment a zenelejátszás.
  • mardal
    #11666
    Hello!
    Tud nekem segíteni valaki sp2es xpben?Akadoznak a zenék lejátszás közben, az lehet attól hogy a procim nagyon lefogja az xp?2.2es intel celeron a proci.
  • lck
    #11665
    Hát akkor bootolj floppyval.
    6 db floppy szükségeltetik hozzá.
    Innen letöltheted.
  • Saddalim #11664
    arra a gépre amiről írsz rakd fel a cd tartalmát egy az egybe.
    valamelyik dc-író progi (sajna nem tudom hogy melyik) tud mellé boot szekciót írni, azzal ki kell írni egy másik cd-re
  • kuks
    #11663
    Hali!
    Lenne egy probélám: letöröltem az xp-t de nem tudom föltelepíteni. Átállítottam hogy a cd-ről bottoljon. De kiderült hogy az xp-m nem bootos. Sajna nem tudok bootos xp-t szerválni. Most hogy telepítesm föl? A segítséget előre is köszi!
  • Saddalim #11662
    mert talán az csak win pro ban van
  • Tibor45
    #11661
    sziasztok valaki segitsen a futtatás menube beirom a következőt gpedit.msc és azt irja ki a windows nem találja gpedit.msc file-t. eddig használtam a win profot ott müködött,most visszatértem az eredeti winfosomhoz itt meg nem miért?
  • Saddalim #11660
    ööö akkor
    lol most látom hogy írt már valaki :P na akkor azt nézd meg :-)
  • Tomicsek
    #11659
    "chkdsk /F c:"
    http://support.microsoft.com/?kbid=160963
  • NeoMaN
    #11658
    :)
    szabályos a leállás, nincs visszaszámlálás hiába entereznék...
    Azért ennél bonyolultabb a dolog.
  • Saddalim #11657
    szabályosan lépsz ki
    ha úgy is, akkor egy enter elintézi amikor visszaszámlál...
  • NeoMaN
    #11656
    Sziasztok!

    Most egy finomhangolt XP SP2 fut a gépemen és nagyon meg vagyok elégedve vele. Viszont egyetlen problémám van, és nem tudom a megoldást:
    Mielött feláll a windows MINDIG lemegy egy teljes vinyóellenörzés (szerintem nem a hibajavító scandisc szerű), mert mindig kiíírja, hogy kötetellenőrzés rendben. 2 vinyó van a gépben, és ez elvisz 20-25másodpercet sajna. Hogy tudom ezt kikapcsolni?
    Köszi!
  • ffxi
    #11655
    THX!
  • Newfronter
    #11654
    Szerintem szedj ki néhány elemet onnan, és akkor elmúlik. Töröld a szükségteleneket!
  • Marcus_
    #11653
    Ez a link törött,van már esetleg ".dll" frissités?

    Kösz
  • ffxi
    #11652
    HELP! Ez annyira zavar, amikor ki akarom kapcsolni a gépet.

  • GazVezir
    #11651
    Az oldalon lévő leírás alapján nem az elsőt kell végrehajtani, hanem a többit az aktuális állástól függően, hogy milyen windowsunk van. Most próbáltam ki, működik, a köszönet viszont ironmaiden -nek jár, akitől ezúton is köszönöm segítségét!
  • ates1
    #11650
    ezután?
  • ates1
    #11649
    köszzike örök hálám
  • Tomicsek
    #11648
    http://href.hu/x/1eqq dll a system32-be.
  • ates1
    #11647
    Help!


    Hova kell bemásolni a letöltött skin-t?
    thanks
  • Met
    #11646
    ez?
  • GazVezir
    #11645
    A filet megfelelően letöltöttem, bemásoltam, azonban ha ezután akarok frissíteni, újra letölti a WMA-t, aminek eredményeképp megint csak nem tudok trükközni vele. Nos, most vagyok ott, ahol a part szakad. Elolvastam a kapott linken írottakat, de ott csak az első része vonatkozik rám, amit próbáltam is, de sikertelenül. A válaszokat ismét köszönöm előre!
  • GazVezir
    #11644
    Köszönöm szépen a segítséget!

    Valóban nem olvastam vissza eléggé!
  • Met
    #11643
    elég kicsit olvasgattál

    #11418
    #11335
    #11188
  • GazVezir
    #11642
    Üdvözletem!

    Nos, ma próbáltam frissíteni a Windowst, de frissítették a drága WMA-t, így a jó öreg javascriptes trükk nem működik. Kicsit olvasgattam a fórumon, de eddig ahogy észrevettem, senki nem vetette fel a témát. Tud valaki valami hasznosságot ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm!

    Üdvözlettel: GazVezir
  • mágnes
    #11641
    Köszi a tippeket!
  • Dj Faustus #11640
    Ezek a Windows különböző rendszerszolgáltatásai. Normális esetben nem zabálják a memóriát, nem terhelik túlzottan a procit, de ha vírus fertőzi meg őket, akkor megeshet.

    alg.exe = Application Layer Gateway
    svchost.exe = Generic Host Process for Win32 Services
    lsass.exe = Local Security Authentication Server
    csrss.exe = Client Server Runtime Process
    smss.exe = Windows NT Session Manager
  • Saddalim #11639
    van pár folyamat a mi a háttérben megy és nemtom hogy micsodák, de eszik a memóriát mint az állat. ha valaki tuda, hogy mik ezek, plz ossza meg velem:
    alg.exe (helyi)
    svchost.exe (ez ötször van megnyitva különböző dolgok által, és összesen vagy 40.000K memóriát esznek)
    lsass.exe (system)
    csrss.exe (system)
    smss.exe (system)
  • Met
    #11638
    A helpsvc.exe mikor indul el? Megnéztem mit csinál csak nem tudom miért.
    Elkezdte zabálni a procit, kilőttem a folyamatok közül csak jó lenne ha nem indulna el csak úgy.
  • Sanyix
    #11637
    Hibernálás fájlja, ha kikapcsolod a hibernálás lehetőségét, ez a fájl is eltűnik.
  • [Jakuza]
    #11636
    A keszenleti mod fajlja es nem hiperfil.sys, hanem hiberfil.sys (a hibernate roviditesebol adodik.)
  • Balumann
    #11635
    már írták valahol sg-n, olvastam, keress rá valahogy
  • Balumann
    #11634
    Nekem a C meghajtót ha megnyitom, akkor ottvan 2 ilyen rejtett vagy rendszerfájl
    az egyik a pagefile.sys, ez a lapózófájl vagy vmemória azt tom.
    De van egy olyanom is hogy hiperfil.sys, az micsoda?
  • Saddalim #11633
    én ősziontén szólva nem kockáztatnék büntetőpontokat vagy eltiltást